Skocz do zawartości

Jaki DAC w przedziale cenowym od 15 do 30k zł.


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, vonBaron napisał:

Myślę że Michałowi zostanie tylko szukanie wśród Dackow R2R.

Podzielam powyższe zdanie i również myślę, ba, jestem tego pewien, że jest to jedyna słuszna droga, aby uzyskać lepsze efekty, a przy okazji się dobrze bawić i niczym się nie stresować ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, MichalZZZ napisał:

Cześć,

Myślałem, że zakończyłem budowanie mojego toru słuchawkowego, ale cały czas mi chodzi po głowie nowy DAC.

A może Aqua Acoustic Quality LaScala mkII?

AquaLaScalaMKIIo.jpg

AquaLaScalaMKII-02w.jpg

https://www.stereolife.pl/archiwum/testy/przetworniki-i-streamery/3814-aqua-la-scala-mkii

https://hifiphilosophy.com/recenzja-aqua-acoustic-la-diva-i-la-scala/?caly-artykul=1

 

Miałem niższy model La Voce mkII i grał mega dobrze, a ponoć ten wyższy model jest znacznie lepszy.

Cena nowek ok 30 kzł ale używki można dostać poniżej 15 kzł.

Tu np. całkiem dobra oferta:

https://www.audio-markt.de/market/aqua-acoustic-quality-la-scala-mk-ii-2981636660

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vonBaron napisał:

Ale chłopie kombinujesz...

 

Myślę że Michałowi zostanie tylko szukanie wśród Dackow R2R.

Ja kombinuję, to Ty wkładałeś innego typu lampy do iCANa.

To są rzeczy opisane w instrukcji, a z uziemńieniem jak jest specialne wyprowadzenie to czemu nie skorzystać, po to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vonBaron 

 

Sagra DAC oprócz tego, że jest ostrzejszy (jaśniejszy?), to można powiedzieć, że uderza mocniej na basie od Morfeusza? Myślisz, że wpasowałby się w moje wymagania? Twoim zdaniem jest to półka niżej od np. Holo May? Sagra DAC z opisów mi przypomina mojego Matrixa. Obawiam się, że nie byłby to znaczny wzrost jakościowy. Mam racje? Słuchałeś Matrixa, więc możesz z pamięci porównać. 

 

DAC który polecił kolega @Compton bardzo mi się spodobał wizualnie, tylko przeczytalem, że jeżeli chodzi o dynamikę, to ma pewne braki, a to też dla mnie dość istotne. 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, MichalZZZ napisał:

@vonBaron 

 

Sagra DAC oprócz tego, że jest ostrzejszy (jaśniejszy?), to można powiedzieć, że uderza mocniej na basie od Morfeusza? Myślisz, że wpasowałby się w moje wymagania? Twoim zdaniem jest to półka niżej od np. Holo May? Sagra DAC z opisów mi przypomina mojego Matrixa. Obawiam się, że nie byłby to znaczny wzrost jakościowy. Mam racje? Słuchałeś Matrixa, więc możesz z pamięci porównać. 

 

DAC który polecił kolega @Compton bardzo mi się spodobał wizualnie, tylko przeczytalem, że jeżeli chodzi o dynamikę, to ma pewne braki, a to też dla mnie dość istotne. 

 

Sagra to jeden ze słabiej grających przetworników R2R, do Morfeusza czy May nie ma startu.

Możesz rzucić okiem na Rockny Wavelight (choć on ponoć ma miękki bas) i Wavedream (niestety nowy kosztuje od 45k w górę).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za informację, zatem wykreślony. I fakt, że jest brzydki ;)

 

 

A co powiecie o Denafrips Terminator II? Testował go może ktoś z forumowiczów? 

 

Szczerze się trochę ślinie na niego, w sensie bardzo mi się wizualnie podoba :) Najbardziej ze wszystkich tutaj DACów. Choć Rockna też mi się bardzo podoba. 

 

 

 

big_Denafrips-Terminator-DAC-1-.jpg

big_Denafrips-Terminator-DAC-2-.jpg

big_Denafrips-Terminator-DAC-1-.png

big_Denafrips-Terminator-DAC-3-.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalZZZ jak przeczytałem Twój pierwszy wpis, to jedna myśl przebiegła bez zastanowienia... Le DAC, Metronome Le DAC. Aksamit, muzykalność, złoto... Znam gościa, który jest miłośnikiem Metronome i kiedyś mnie namawiał na sprzęt tej firmy, ale to pułap cenowy dla mnie nieosiągalny. Le DAC otwiera ofertę przetworników tej firmy a kosztuje ile kosztuje :) 

image.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@The Grand Wazoo

 

Dziękuję za propozycję. Znowu DAC o którym istnieniu nie miałem pojęcia i z całą pewnością sobie o nim poczytam, niemniej jednak jest z nim jeden mały problem... Moja szafka/półka na głębokość ma 40cm a ten kloc z tego co widze ma 41 i pół cm. Teoretycznie mógłby wystawać z tyłu te półtora cm, ale dochodzą jeszcze kable i musialbym sporo odsuwać szafkę od ściany co już nie wyglądałoby za dobrze. Dla kogoś kto jest estetą takie coś nie przejdzie :) W każdym razie poczytam sobie o tym DACu, bo może faktycznie będzie wart jakiś przemyśleń. Jeszcze raz dziękuję za kolejną ciekawą propozycje 👍

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MichalZZZ napisał:

Teoretycznie mógłby wystawać z tyłu te półtora cm, ale dochodzą jeszcze kable i musialbym sporo odsuwać szafkę od ściany co już nie wyglądałoby za dobrze. Dla kogoś kto jest estetą takie coś nie przejdzie :) 

Jakby to był właśnie TEN dac, to warto Ci przecież zamówić nową szafkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, manuelvetro napisał:

Jakby to był właśnie TEN dac, to warto Ci przecież zamówić nową szafkę :)

 

Teraz, MichalZZZ napisał:

 

 W każdym razie poczytam sobie o tym DACu, bo może faktycznie będzie wart jakiś przemyśleń.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MichalZZZ napisał:

@The Grand Wazoo

 

Dziękuję za propozycję. Znowu DAC o którym istnieniu nie miałem pojęcia i z całą pewnością sobie o nim poczytam, niemniej jednak jest z nim jeden mały problem... Moja szafka/półka na głębokość ma 40cm a ten kloc z tego co widze ma 41 i pół cm. Teoretycznie mógłby wystawać z tyłu te półtora cm, ale dochodzą jeszcze kable i musialbym sporo odsuwać szafkę od ściany co już nie wyglądałoby za dobrze. Dla kogoś kto jest estetą takie coś nie przejdzie :) W każdym razie poczytam sobie o tym DACu, bo może faktycznie będzie wart jakiś przemyśleń. Jeszcze raz dziękuję za kolejną ciekawą propozycje 👍

Panie Kolego, ja może rozszerzę, o co chodzi koledze TGW - o to, żebyś się zainteresował klasykami, bez patrzenia na etykietkę R2R, która tyle samo znaczy dla mnie, katolika, co napis "kosher" na wódce, czyli nie gwarantuje, ani nie implikuje niczego. 

Ja bym na Twoim miejscu szukał czegoś uznanej firmy, właśnie takiej jak Metronome, albo MSB, albo dCS. No jest tego parę marek, i są one znane i uznane, a z wykwitami biznesowymi ostatnich lat to masz loterię, bo one powstały jako np. działalność poboczna przedsiębiorstwa zajmującego się energetyką solarną, albo inną elektrotechniką. 

Jeśli chodzi na najlepsze wrażenie ever z DACów, jakie poznałem, to był MSB Platinum IV. On miał tak cholernie wszystko na miejscu, że chyba lepiej niż Chord Dave, a do tego barwę idealną. Wiem, że to było prawie 10 lat temu i odbierałem go z perspektywy innych doświadczeń, ale chodzi mi o to, że z takimi markami nie wtopisz, a odsprzedasz pewnie bez straty, jak nie podpasuje, no bo raczej o używki się rozchodzi. 

 

Jak koniecznie chcesz się dowiedzieć jak grały R2R w latach swojej świetności w aplikacjach state-of-the-art, to sobie upoluj Sphinx Project 32. To jest dzielony HDCD, ale ma też funkcję DACa. Dwa ciężkie kloce stawiane jeden na drugim. Będziesz miał taki odnośnik do dzisiejszych konstrukcji, w którą stronę to wszystko poszło, bo zapewne w różne, a marka nie w kij dmuchał, bo siostrzana dla Gryphona, więc i została później zamknięta. To tak piszę, żebyś nie dał wkręcać w jakieś magiczne pudełka grzebane przez magów, na TDA1543 czy czymś innym takim, że to cuda robi i w ogóle. A nie robi, a nawet proste ćwiczenia im nie wychodzą. Z każdej technologii da się wycisnąć dobry lub niedobry dźwięk. Ja do dziś nie wiem, jakie są szczegóły budowy DACów MSB, bo mnie to nie interesowało. Diabeł tkwi w szczegółach, różnych innych niż architektura R2R. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 7.01.2022 o 16:54, MichalZZZ napisał:

Podziękuję. Nie chcę otwierać obudowy. Wolę sobie skorygować ten bas na zasadzie zabawy w nowy DAC :)

Michał, skoro w instrukcji jest opis przestawiania zworek, masz prawo otworzyć obudowę i zgodnie z tą instrukcją postępować. Właśnie otworzyłem (pierwszy raz) swojego Violectric V100 i przestawiłem jumpera z pozycji LIFT na GROUND i po krzyku. Faktycznie przybywa dołu. Sam tylko musisz ocenić czy Ci to odpowiada. Zaznaczam, że obudowa jest wciąż uziemiona i nic złego Ci nie grozi. Przydałaby mi się tłumaczona instrukcja do V100, ponieważ są w niej jeszcze opisy innych zworek np. przy potencjometrze AC Position/12Hz, DC Position/0Hz i nie kumam po co to jest, a może coś wnieść pozytywnego.

 

https://www.manualslib.com/manual/734976/Violectric-Hpa-V-100.html?page=26#manual

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to się boję takich rzeczy :D Za drogi sprzęt, a i moja wiedza wciąż znikoma. Ale jeżeli jest to normalne, to w wolnej chwili sobie o tym poczytam. Może się pobawię jak zacznie mi się nudzić jakiegoś dnia. W każdym razie już mi basu nie brakuje. Właśnie testuje Sonnet Pasithea i jest poprawa basu względem Matrixa X Sabre pro MQA. Tak jak myślałem, dobry DAC sporo potrafi pozmieniać w dzwięku. W dolnym paśmie również. 

 

Nie zdecydowałem jeszcze jaki DAC wybiorę. Na placu boju został Holo May KTE i Sonnet Pasithea. Ciężki wybór.

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, slawsim napisał:

Michał, skoro w instrukcji jest opis przestawiania zworek, masz prawo otworzyć obudowę i zgodnie z tą instrukcją postępować. Właśnie otworzyłem (pierwszy raz) swojego Violectric V100 i przestawiłem jumpera z pozycji LIFT na GROUND i po krzyku. Faktycznie przybywa dołu. Sam tylko musisz ocenić czy Ci to odpowiada. Zaznaczam, że obudowa jest wciąż uziemiona i nic złego Ci nie grozi. Przydałaby mi się tłumaczona instrukcja do V100, ponieważ są w niej jeszcze opisy innych zworek np. przy potencjometrze AC Position/12Hz, DC Position/0Hz i nie kumam po co to jest, a może coś wnieść pozytywnego.

 

https://www.manualslib.com/manual/734976/Violectric-Hpa-V-100.html?page=26#manual

AC 12Hz odcina prąd stały, gdyby szedł ze źródła. To się raczej nie zdarza, więc teoretycznie lepszą opcją będzie DC 0Hz, czyli z pominięciem kondensatorów wejściowych. Toeretycznie jeszcze trochę lepsze zejście basu i pozbycie się elementu z toru sygnałowego w postaci kondensatorów sprzęgających.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności