Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Naprawa/modyfikacja wzmacniacza DIY


Revan_v666

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, kilka lat temu kupiłem od przemiłego faceta ze stacjonarnego mp3store w Poznaniu wzmacniacz słuchawkowy. Niestety ja często się przeprowadzam a sprzęt nie do końca dobrze to zniósł. W chwili obecnej największą bolączką jest to że wzmacniacz jest wybiórczy jeżeli chodzi o gniazdka elektryczne. Z gniazdka w pokoju słychać od razu szum, natomiast odkryłem ostatnio przypadkiem że po zamontowaniu w kuchni mogę go rozkręcić do połowy i jest bez szumu. Czasami zanika też w dźwięk w jednym z kanałów. Chciałbym naprawić ten sprzęt, ale nie wiem czy warto i czy ktokolwiek by się tego podjął. Zdjęcia wnętrzności https://photos.app.goo.gl/2mxr2Xv9e3dhomPN6. Jeżeli ktoś chciałby więcej zdjęć czegoś konkretnego to mogę zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co opisujesz wskazuje na wzbudność konstrukcji, więc to jest bardziej robota poszukiwawcza, gdzie poprawić urządzenie, żeby się takie rzeczy nie działy. Zjawisko znam, bo np. u znajomego w systemie głośnikowym było to samo. Zobacz, czy jak inaczej ułożysz kabel zasilający, to się będzie szum zmieniał, znikał albo pojawiał? U niego to miało wpływ - zwłaszcza wzajemne ułożenie kabli zasilających. To mi wygląda na efekt sprzężenia drogą radiową, gdy się coś w systemie wzbudzi.

Najszybsze, co możesz spróbować, to kupić jak największy ferryt zaciskany na kablu sieciowym, albo nawet dwie sztuki i sprawdzić, czy jak go założysz blisko wzmacniacza, to przestanie szumieć? Czasami, jak są instalacje z takim sobie uziemieniem, albo go nie masz, a powinno być, to się takie rzeczy dzieją - na niezbyt przemyślanych konstrukcjach. Niemniej nie przejmuj się - to się zdarza nawet w systemach, gdzie urządzenia kosztują po kilka lub kilkanaście tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fotek wygląda na HA2013 zasilanego salasem. Na fotkach słabo to widać ale moim skromnym zdaniem jest tam źle poprowadzona masa, dlatego tak dziwnie reaguje na połączenie uziemienie w gniazdku. Zanikanie kanału to być może wina, wagliwego potencjometru albo jakiegoś poluzowanego kabelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności