Skocz do zawartości

FiiO K9 Pro - Flagowy model słuchawkowego DAC/AMP dostępny do odsłuchu w Warszawie!


Rekomendowane odpowiedzi

  • MP3store

Długo wyczekiwany słuchawkowy DAC/AMP  od FiiO, model K9 Pro gotowy do odsłuchu!

 

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z najnowszym stacjonarnym wzmacniaczem słuchawkowym od FiiO. Model K9 Pro to połączenie wysokiej jakości wzmacniacza słuchawkowego opartego na układach THX AAA 788+ oraz przetwornika D/A opartego na kości AKM 4499. Takie połączenie pozwala na wysterowanie ogromnej części słuchawek na rynku, wraz z zapewnieniem obsługi plików o najwyższej gęstości, do 384kHz oraz DSD256. Dodatkowo, producent zadbał również o bezstratną transmisję bezprzewodową poprzez Bluetooth, gdzie z użyciem kodeka LDAC, podanie pliku o gęstości do 990 kbit/s nie stanowi tutaj najmniejszego problemu.

 

Brzmienie urządzenia, można określić jako bardzo rozdzielcze, dynamiczne, jednocześnie wyważone i bezpieczne, bowiem nie narzuca się swoim stylem gry i nie frapuje ucha przy dłuższych odsłuchach na wymagających słuchawkach. Jest to urządzenie niesamowicie kompletne, którego powstanie tylko limitowana ilość - 2000 sztuk.

 

Serdecznie zapraszamy na odsłuch do warszawskiego salonu MP3Store / HiFi Pro!

k91.jpg

k92.jpg

k93.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rafacio napisał:

Co komu to daje? Jaki to ma sens.

 

Mas sens i to spory - dla producenta.

Tanim kosztem wywołuje poczucie wyjątkowości / elitarności produktu u klientów, którym na tym zależy, a takich nie brakuje. 

Wypuszczanie limitowanych serii jest bardzo popularne, ponieważ dla producentów jest bardzo opłacalne :) 

Towary nie muszą być drogie. Wystarczy, że wydają się trudno dostępne (limitowane) :D 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, 76adriande napisał:

Witam. Pytanko. Czy sprawdzi się z Fostex TH610 po balansie (firmowy przewód Fostex)? A może lepiej do nich kupić używany Questyle CMA Twelve? Cena ta sama.

Nie znam tego Fiio, ale na szybko do TH610 wziąłbym Denafrips Ares II i Drop+ THX AAA 789 Linear - w trybie NOS powinna być baja. 😎👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2022 o 22:14, Rafacio napisał:

Powstanie tylko 2000 sztuk

 

W dniu 6.01.2022 o 22:22, marek_m napisał:

Tanim kosztem wywołuje poczucie wyjątkowości / elitarności produktu u klientów

To prawda, ale w tym przypadku jest ponoć drugi powód - szlag trafił fabrykę kostek Asahi Kasei.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • MP3store

Wersja na podwójnym Sabrze powinna zaprezentować jeszcze wyższy poziom techniczny, poza tym nowa rewizja została trochę przeprojektowana w celu poprawienia standardów pracy/żywotności urządzenia. Aczkolwiek może to już nie zagrać tak muzykalnie jak 4499 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, discodroid napisał:

Aczkolwiek może to już nie zagrać tak muzykalnie jak 4499 🙂

 

To raczej pewne na 100%, że nie zagra tak muzykalnie jak AK. Osobiście nie lubię Sabre, dla mnie to takie techniczne, nudne i mało uniwersalne granie. Szkoda, że tak mało producentów stosuje kostki od Cirrus Logic, moim zdaniem to obecnie najbardziej spójne brzmienie - szczegółowe, ale jednak bez surowości jaką prezentuje większość urządzeń zestrojonych na Sabre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Dirian napisał:

To raczej pewne na 100%, że nie zagra tak muzykalnie jak AK. Osobiście nie lubię Sabre, dla mnie to takie techniczne, nudne i mało uniwersalne granie. Szkoda, że tak mało producentów stosuje kostki od Cirrus Logic, moim zdaniem to obecnie najbardziej spójne brzmienie - szczegółowe, ale jednak bez surowości jaką prezentuje większość urządzeń zestrojonych na Sabre.

No właśnie tego się obawiam, że ten dual ESS nie podoła w konfrontacji z AK 4499, chociaż zastanawia mnie, czy nie warto zaryzykować, ponieważ ta nowsza wersja ma być bardziej dopracowana:

 

Whether it is to improve the performance of the headset or to meet the needs of multi-purpose, it can make the experience further.

 

Newly equipped with two more powerful ES9038PRO DAC chips, each DAC is configured in mono mode, 4 channels are connected in parallel, and the performance is better; the LDO power supply with high current and low noise of Ti is used to ensure good dynamics and distortion, and the power supply is more secure.

 

Czyli wychodzi na to, że będzie bardziej praktyczny i bezpieczniejszy. Do nowszej wersji w pudełku jest stand, żeby postawić go pionowo, co jest dosyć praktyczne (można użyć jako stojak na słuchawki). Do wersji z AK FiiO wysyła, po kontakcie oraz pokryciu kosztu przesyłki, ale więcej z tym zabawy.

 

Jak go dobrze zestroją, to może coś z tego będzie. Ja generalnie wolę kości AK, ale też nie słuchałem tych najlepszych od obu producentów.

Edytowane przez Enlil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to jest duża wtopa ze strony FiiO, że w ciągu tak krótkiego czasu wydają dwa różne modele. Moim zdaniem to jest niepoważne podejście do klienta - bo kupujesz produkt za niemałą kasę, a po kilkunastu tyg wychodzi jego nowsza, pod pewnymi względami poprawiona rewizja (a z tego co czytam na HeadFi, to było co tam poprawiać). Tak nie powinno być. Oczywiście to wynika poniekąd z pożaru fabryki AK, którego nikt nie przewidział, ale niesmak trochę mimo wszystko pozostaje. Ja ostatecznie przez to zrezygnowałem z K9 Pro - nie podoba mi się taka polityka. Nie chodzi o bunt czy walkę z wiatrakami, bo i tak się to urządzenie sprzeda, ale takie podejscie do klienta jest moim zdaniem mało poważne.

 

 

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2022 o 22:22, marek_m napisał:

 

Mas sens i to spory - dla producenta.

Tanim kosztem wywołuje poczucie wyjątkowości / elitarności produktu u klientów, którym na tym zależy, a takich nie brakuje. 

Wypuszczanie limitowanych serii jest bardzo popularne, ponieważ dla producentów jest bardzo opłacalne :) 

Towary nie muszą być drogie. Wystarczy, że wydają się trudno dostępne (limitowane) :D 

 

dobre napisane, po prostu akcja promocyjna i tyle. Człowiek to głupie stworzenie i nawet jak zna te proste psychologiczne mechanizmy to się ciągle nabiera (ceny sprzętu Audio i zainteresowanie nim są tego dobrym przykładem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Dirian napisał:

kupujesz produkt za niemałą kasę, a po kilkunastu tyg wychodzi jego nowsza, pod pewnymi względami poprawiona rewizja (a z tego co czytam na HeadFi, to było co tam poprawiać). Tak nie powinno być. Oczywiście to wynika poniekąd z pożaru fabryki AK, którego nikt nie przewidział, ale niesmak trochę mimo wszystko pozostaje

Ja to raczej widzę tak. FiiO, aby wejść płynnie w wyższy segment i zdobyć nieco rynku, zdecydowało się na pewniejsze rozwiązanie, bazujące na bardziej cenionej przez większość entuzjastów kości AK4499. Podejmując przy tym mniejsze ryzyko, bo żeby na tym module sprzęt zagrał słabo, to już trzeba wybitnie się postarać. Pewnie bali się ryzykować idąc od razu w ESS, bo jeśli brzmienie byłoby nudne, zbyt techniczne etc, to produkt by mógł zebrać mieszane opinie.

Z drugiej strony, oni sami podkreślili, że ciągle zbierają doświadczenie, ale za to cena nie jest wygórowana, a dostajemy full opcje, która może pracować jako DAC, AMP oraz DAC/AMP, który napędzi większość, nawet tych bardziej wymagających słuchawek, do tego na topowym DACu.

 

Jednak nie obyło się bez pewnych niedociągnięć, co wytknęli im użytkownicy m in. na Head-Fi, więc chcą iść za ciosem i wypuścić wersje poprawioną, a że kości AK już nie ma, to poszli w nieco lepsze pod kątem technologicznym rozwiązanie oparte na Dual-DAC (Chcieli w podobny sposób zastosować kość AK4499, ale z powodu braków, zmuszeni byli na użycie 1 modułu, ale za to w niższej cenie).

Rozumiem, że obecni nabywcy mogą być niepocieszeni, ale z drugiej strony wersja oparta na AK, nie ma też jakiś rażących problemów. Pewnie inżynierowie FiiO połapali się, że mogli pewne kwestie lepiej rozwiązać, stąd nowa rewizja.

Wydaje mi się, że to bardziej wynika z chęci nawiązania walki z innymi producentami oraz ambicji samej firmy, bo widzą tutaj swoją szansę, a po wypowiedzi ich przedstawicieli, można wywnioskować, że mają ciekawe pomysły i chcą się realizować, bez dłuższych 1-2 letnich przestojów.

Za taki kombajn jak K9 Pro, moim zdaniem mogliby spokojnie zawołać więcej, niż te 3K, a oferują jednak bardzo przyzwoicie wykonany, rozsądnie wyceniony i uniwersalny sprzęt.

 

Pytanie tylko, czy w tak krótkim czasie, poprawią wszystkie bolączki oraz czy te kości ESS zagrają na odpowiednio wysokim poziomie. Szczególnie ta druga kwestia będzie bardzo kluczowa.

Edytowane przez Enlil
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No można gdybać, ale moim zdaniem taki produkt powinien wychodzić dopracowany i być "flagowcem" przez trochę dłużej, niż kilka miesięcy. Cena nie gra tu roli, czy by kosztował tyle co teraz, czy 6k, powinien to być produkt dopracowany. Z jednej strony fajnie, że szybko poprawiają bolączki pierwowzoru, z drugiej - kto kupił pierwowzór może czuć się trochę oszukany. No chyba, że wersja ESS zagra finalnie gorzej, bo tak też może być 🙈

 

Ale generalnie branża audio jest mega podła pod względem dopracowania sprzętu - niedorobione DAP-y, wadliwe słuchawki, wyrzucające korki stacjonarki, a wszystko to za setki, tysiące dolarów. Na szczęście testerów jest sporo i wiadomo co kupić, a co omijać ;)

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, czy jest jeszcze coś podobnego na rynku jeśli chodzi o funkcjonalność na AK?

Zasadniczo namierzyłem SMSL ale M400 + SP400 to już dwukrotnie wyższa cena 😕

Chciałbym tym napędzić zarówno słuchawki jak i monitory aktywne, oczywiście z możliwością podpięcia po USB czy BT.

 

PS. Wspomniane w konwersacji jest że żywotność K9 pro szwankuje - w czym leży problem?

Edytowane przez Addeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Trudno powiedzieć jak sprzęt będzie się sprawował w dłuższej perspektywie czasu. Sam sprezentowałem sobie jedną sztukę i na początku miałem obawy, ponieważ urządzenie lekko się grzało w sytuacjach w których nie powinno tego robić. Po wgraniu nowej wersji oprogramowania sytuacja uległa znacznej poprawie i teraz kultura pracy jest naprawdę OK. Sporo mówi się o tym, że FiiO wypuściło ten sprzęt w pośpiechu i zastosowało pewne kompromisy ( główny zarzut to brak rozpraszania ciepła - zero wentylacji, płyta główna obudowana jednym wielkim plastikiem ), ale producent twierdzi, że cała konstrukcja została dokładnie przemyślana pod kątem zabezpieczenia elektroniki i zapewnienia jak najbardziej optymalnej pracy. Czas pokaże ;)

 

Abstrahując od powyższego, K9 PRO za te pieniądze to turbo deal. Brzmi świetnie, działa bez zarzutu i jest niesamowicie kompletny. Jedyna sensowna alternatywa jaka przychodzi mi do głowy, to IFI AUDIO Neo iDSD, który mimo zastosowanego przetwornika Burr-Browna jest o wiele chłodniejszy w odbiorze + nie ma tak dużo zapasu mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, discodroid napisał:

poro mówi się o tym, że FiiO wypuściło ten sprzęt w pośpiechu

W pospiechu? Wydaje mi się, że o tym sprzęcie jeszcze pod przewidywaną nazwą K7 czytałem duuużo wcześniej. Także chyba specjalnie pośpiechu nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store
12 minut temu, Rafacio napisał:

W pospiechu? Wydaje mi się, że o tym sprzęcie jeszcze pod przewidywaną nazwą K7 czytałem duuużo wcześniej. Także chyba specjalnie pośpiechu nie było.

 

Nie no, jasne @Rafacio. Ja też co nieco wcześniej słyszałem i uważam, że producent przyłożył się bardzo dobrze do roboty. Już co najmniej 2-3 lata temu wspominał o tym, że chce wypłynąć flagshipem na większe wody. FiiO to doświadczony i rzetelny producent, do tej pory nie można było powiedzieć o nich złego słowa, więc dlaczego miałoby tak być i w tym wypadku? Na zachodnich forach zrobili małą nagonkę na ten sprzęt, przykładowo na head-fi licytują się na błędy konstrukcyjne i szukają powodów dla których nie powinno się go kupować. Zamknięte głowy oraz uprzedzenia, takich ludzi nie przekonasz nawet jeśli dostaliby w gratisie sztabkę złota.

 

Szukanie dziury w całym, dla mnie najważniejszy jest dźwięk :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, discodroid napisał:

Zamknięte głowy oraz uprzedzenia, takich ludzi nie przekonasz nawet jeśli dostaliby w gratisie sztabkę złota.

 

W świecie audio ich zadziwiająco dużo, ale w sumie gdzie się nie spojrzy, to tak jest - ostatnio trochę wsiąknąłem w tematykę rowerową (głównie osprzęt), to tam to dopiero są zamknięte łby jak się czyta wypowiedzi na forach :blink:

 

Sam z FiiO też mam same dobre wspomnienia, dla mnie pod względem kontroli jakości są dużo wyżej od np. iBasso, gdzie z każdym ich urządzeniem od nich jakie miałem, to miałem jakiś problem, większy lub mniejszy. Z FiiO tylko te nieszczęsne FH5 i ich krótka tulejka mnie zawiodły :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też na razie ta chińszczyzna nie zawodzi co widać po stopce. Np. nie ma problemów z nierównomiernością potencjometrów i tu widzę jakiś poziom inżynierii, a nie magię z szopy.

Na K9 klientem jednak nie jestem, bo to co w tejże stopce jest całkowicie wystarczające dla mnie. Poza tym jest za duży😌

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 godziny temu, Rafacio napisał:

Mnie też na razie ta chińszczyzna nie zawodzi co widać po stopce. Np. nie ma problemów z nierównomiernością potencjometrów i tu widzę jakiś poziom inżynierii, a nie magię z szopy.

Na K9 klientem jednak nie jestem, bo to co w tejże stopce jest całkowicie wystarczające dla mnie. Poza tym jest za duży😌

 

już i tak po ptakach... wyprzedane niestety. Zobaczymy co pokaże k9 ESS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności