Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Uniwersalne słuchawki nauszne za/do ok. 100zł (przewodowe)


penguino

Pytanie

Witam,

Jako że moje słuchawki Sony MDR-V55 dokonały żywota (mechanicznie - spękał i puścił plastik mocujący jedną słuchawkę) szukam prostego, budżetowego następcy. Słuchawki będą podłączone do komputera i służyły do wszystkiego - gry, filmy czy muzyka (popularna, pop/rock). Mikrofon mnie nie interesuje. Brzmienie raczej ciepło-neutralne, zdecydowanie wolę cieplejszy bas (choć bez przesady - bez tłumienia wyższych partii) niż wiercące uszy wysokie tony. Często polecane Superfluxy HD681 mają wysoki odsetek opinii gdzie ludzie zauważają że soprany potrafią wiercić w uszach. HD681B? ISK HP-580? OneOdio DJ PRO-10?

 

Inna sprawa to wygoda - Sony były całkiem lekkie, nauszne, pseudoskóra z padów szybko zeszła i została sama pianka więc nawet po kilku godzinach korzystania nie sprawiały dyskomfortu. Czy wymienione wcześniej modele (bardziej wokółuszne) nie będą zbyt ciężkie i męczące? Superfluxy i ISK są półotwarte co powinno pomóc.

 

W swojej niemocy wyboru zastanawiam się czasem czy nie "rzucić tego w ch i nie wyjechać w Biesz..." tzn. kupić jakiegoś tańszego marketowca od Sony (ZX110AP, ZX310) i tyle, pytanie czy technika na tyle posunęła się do przodu że grają równie dobrze jak V55...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Na dziś faworytami są ISK HP-580 i California Access z przewagą ISK i pewnie na nich się skończy.

W dniu 7.01.2022 o 03:35, neonlight napisał:

Oj udostępniają.. udostępniają, a te, które tego nie robią, po prostu omijaj szerokim łukiem. 😉👍

A jak udostępniają to bardziej dużych firm typu Sony czy JBL. Będę szukał, zobaczymy co wyjdzie.

W dniu 7.01.2022 o 03:00, neonlight napisał:

Nie upieraj się przy używkach, zobacz, masz miesięczne CAL! SE za 180zł z 23'miesięczną gwarą. Zagrają spoko z fona i kompa. ;)

Prawie 2x ponad budżet...

 

Zamówiłem HP580, zobaczymy co będzie.

Edytowane przez penguino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Doszły ISK HP580 i jestem zawiedziony. Są ciche, bas jest, ale wyłącznie bardzo niskie częstotliwości na pograniczu wibracji, trochę suchej góry na pograniczu wiercenia uszu i ... nic więcej. Kompletny brak środka, wszystko jest wycofane, chłodne, muzyka mało melodyjna. OD dobrej godziny bawię się equalizerem i nie daję rady nic wskórać - są albo bardzo przytłumione, albo "suche", ludzki głos nigdy nie brzmi naturalnie, do tego są bardzo nierówne w zależności od materiału (ba - w jednej kompilacji jeden kip potrafi być syczący/wiercący a drugi dudniący). Sony MDR-V55 czy Xiaomi Mi Pro HD są przy nich jak orkiestra symfoniczna przy wiejskim grajku.

Żeby nie było - są bardzo wygodne, nie czuć ich na głowie ani wokół uszu (grube i miękkie pady).

Edytowane przez penguino
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, penguino napisał:

Doszły ISK HP580 i jestem zawiedziony. Są ciche, bas jest, ale wyłącznie bardzo niskie częstotliwości na pograniczu wibracji, trochę suchej góry na pograniczu wiercenia uszu i ... nic więcej. Kompletny brak środka, wszystko jest wycofane, chłodne, muzyka mało melodyjna. OD dobrej godziny bawię się equalizerem i nie daję rady nic wskórać - są albo bardzo przytłumione, albo "suche", ludzki głos nigdy nie brzmi naturalnie, do tego są bardzo nierówne w zależności od materiału (ba - w jednej kompilacji jeden kip potrafi być syczący/wiercący a drugi dudniący). Sony MDR-V55 czy Xiaomi Mi Pro HD są przy nich jak orkiestra symfoniczna przy wiejskim grajku.

Żeby nie było - są bardzo wygodne, nie czuć ich na głowie ani wokół uszu (grube i miękkie pady).

No to jest właśnie chińska V-ka.

Jak ktoś robi EQ na ucho to musi mieć bardzo dużo wiedzy i doświadczenia, a i same słuchawki powinny współpracować. Wcześniej zrobiłem szybki research i nigdzie nie ma nawet pomiarów  ISKów. Dlatego sam wybrałbym HD681. Może gorsze, ale nawet mody do nich są. Możesz pogadać z Perulem na temat modów, ale to też koszta zwiększy i stracisz gwarancje, 

Ja mam właśnie HD668B na uszach EQ już wklejałem na forum na którym osiadłem Oratory+HiFI+2dB basu i dźwiękowo grają super. Pady nie należą do najwygodniejszych, ale chwile da się wysiedzieć. Jest jeszcze EQ do padów welurowych, tylko trzeba byłoby się dowiedzieć jakie to pady. :)

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności