Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Uniwersalne słuchawki nauszne za/do ok. 100zł (przewodowe)


penguino

Pytanie

Witam,

Jako że moje słuchawki Sony MDR-V55 dokonały żywota (mechanicznie - spękał i puścił plastik mocujący jedną słuchawkę) szukam prostego, budżetowego następcy. Słuchawki będą podłączone do komputera i służyły do wszystkiego - gry, filmy czy muzyka (popularna, pop/rock). Mikrofon mnie nie interesuje. Brzmienie raczej ciepło-neutralne, zdecydowanie wolę cieplejszy bas (choć bez przesady - bez tłumienia wyższych partii) niż wiercące uszy wysokie tony. Często polecane Superfluxy HD681 mają wysoki odsetek opinii gdzie ludzie zauważają że soprany potrafią wiercić w uszach. HD681B? ISK HP-580? OneOdio DJ PRO-10?

 

Inna sprawa to wygoda - Sony były całkiem lekkie, nauszne, pseudoskóra z padów szybko zeszła i została sama pianka więc nawet po kilku godzinach korzystania nie sprawiały dyskomfortu. Czy wymienione wcześniej modele (bardziej wokółuszne) nie będą zbyt ciężkie i męczące? Superfluxy i ISK są półotwarte co powinno pomóc.

 

W swojej niemocy wyboru zastanawiam się czasem czy nie "rzucić tego w ch i nie wyjechać w Biesz..." tzn. kupić jakiegoś tańszego marketowca od Sony (ZX110AP, ZX310) i tyle, pytanie czy technika na tyle posunęła się do przodu że grają równie dobrze jak V55...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

A czemu nie Koss KPH30i? W Top Hi-Fi są wciąż w cenie 99 zł - brać, póki jest okazja!

https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-nauszne/kph30i-czarne-8b57.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, Bednaar napisał:

A czemu nie Koss KPH30i? W Top Hi-Fi są wciąż w cenie 99 zł - brać, póki jest okazja!

https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-nauszne/kph30i-czarne-8b57.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

Za stówkę to może sam bym wziął, ale raz że towar z ekspozycji a dwa - dostępne tylko w salonach. 

 

Jakie słuchawki w tej cenie? 

Nie wiem za bardzo.

 

Superluxy są dobre w swojej cenie. 

 

Jeśli je kupisz i użyjesz EQ to powinieneś być całkiem zadowolony.

 

 

Tylko inna sprawa - wygoda. Z tym może być problem. Tzn. można zmienić pady lub zrobić skarpetowego moda ale wtedy już ustawienia EQ nie będą tak dobrze pasować. 

 

Kupić je jak najtaniej i zacząć zbierać kasę na coś porządnego. A potem odsprzedać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
39 minut temu, MrBrainwash napisał:

Za stówkę to może sam bym wziął, ale raz że towar z ekspozycji a dwa - dostępne tylko w salonach. 

W jednym salonie - we Wrocławiu. To trochę daleko.

39 minut temu, MrBrainwash napisał:

Jeśli je kupisz i użyjesz EQ to powinieneś być całkiem zadowolony.

Za bardzo nie bawię się w EQ a dźwiękówka to integra.

4 godziny temu, meehooj napisał:

Ale one mają wysoką impedancję, ruszy mi je integra w kompie? Od biedy telefon? Wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No nie wiem, ja bym jednak szedł w Kossy. Zbyt wiele znalazłem w necie wpisów mówiących o awaryjności Superluxów (typu: po dwóch latach nie gra jeden kanał, bo padł przetwornik itp.). @penguino - Koss KPH30i to w zasadzie Koss Porta Pro (te same przetworniki) w innej obudowie, podobno gwarantującej lepszy dźwięk. Za 99 zł to super okazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do tego te Kossy są podobno dość podatne na złamanie jeśli się je zbyt mocno rozciągnie. Nie jestem tez przekonany czy ciepłym graniem nadrabiają to, że bas idzie się kochać poniżej 100Hz.

 

Godzinę temu, meehooj napisał:

To kup za 130pare zł na allegro

Tylko wtedy będą kwiatki z gwarancją bo podobno w PL sprzedawane są modele na rynek Czeski i kod gwarancyjny nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, Bednaar napisał:

Zbyt wiele znalazłem w necie wpisów mówiących o awaryjności Superluxów (typu: po dwóch latach nie gra jeden kanał, bo padł przetwornik itp.).

Mam HD330 i KPP to się wypowiem.

U mnie jest akurat odwrotnie.

Superluksy posiadam jakieś 9 lat i grają do dzisiaj.

To były moje pierwsze słuchawki po dwudziestu latach rozbratu z audio. Dostałem je od żony i bidulka zrobiła sobie tym prezentem "strzał w kolano", bo teraz gdzie nie spojrzy to słuchawki jakieś he, he😜.  Zmieniłem w nich tylko pady na welury i wywaliłem tą koszmarną "sprężynę" kablową (zamontowałem gniazda 3,5 i teraz można żonglować kabelkami).

Natomiast w Koss Porta (kupowanych później) padały już po 2 latach (ot tak sobie znienacka) przetworniki. Moja druga sztuka na razie gra, ale junior to ma już trzeci egzemplarz.

 

7 godzin temu, penguino napisał:

Ale one mają wysoką impedancję, ruszy mi je integra w kompie? Od biedy telefon? Wątpię

U mnie z laptopa jeszcze dawały radę, natomiast z telefonu i Sansy Clip już było trochę za cicho więc kupiłem jakiś wzmacniacz Fiio za niedużą kasę (Andes chyba). A teraz to jest tyle małych i tanich dongli, że jak by telefon nie dał rady, to można go wspomóc.

Podsumowując to za te pieniądze (ok.130 PLN) to  jedne i drugie IMO wymiatają.

O HD330 Evil tak kiedyś pisał:

"Choć nie jest to moje granie, bo osobiście preferuję wyraźnie jaśniejsze słuchawki, to naprawdę nie mogę im odmówić uroku, którego w tak kretyńsko wręcz niskiej cenie bym w ogóle nie oczekiwał" i 

"dobrze grający klon Beyerów o ułamku ich ceny, ale nieustępujący poziomem brzmienia."

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, MrBrainwash napisał:

Za stówkę to może sam bym wziął, ale raz że towar z ekspozycji a dwa - dostępne tylko w salonach. 

 

Jakie słuchawki w tej cenie? 

Nie wiem za bardzo.

 

Superluxy są dobre w swojej cenie. 

 

Jeśli je kupisz i użyjesz EQ to powinieneś być całkiem zadowolony.

 

 

Tylko inna sprawa - wygoda. Z tym może być problem. Tzn. można zmienić pady lub zrobić skarpetowego moda ale wtedy już ustawienia EQ nie będą tak dobrze pasować. 

 

Kupić je jak najtaniej i zacząć zbierać kasę na coś porządnego. A potem odsprzedać. 

ok. wyczytałem, że oryginalne od superluxa "welury" nie zmieniają mocno dźwięku.

 

Tak więc myślę że propozycja: HD681(70zł) + welury(40zł?) + Apple dongle (40zł by nie jechać na integrze) + EQ 

 

-> Jest dość sensowna, do rozważenia.

 

W przypadku EQ to instalujesz 'equalizer apo' ustawiasz preferowany preset (redukcja wysokich/oratory/autoEQ/Olaf) i zapominasz. W przypadku tych słuchawek jest to sposób na wyrównanie FR np. pozbycie się podbitej góry. 

 

Kossy + gąbki od grado + EQ to też powinna być przyjemna opcja.

 

Ja dźwiękowo HD330 nawet lubiłem, ciepłe, przyjemne granie, trochę w stylu vintage, ale one nie mają zbyt dobrego FR i poziomu zniekształceń. HD681 będą grały czyściej i po EQ tonalnie bardziej "poprawnie".  Co kto lubi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@neonlight Używki odpadają.

17 godzin temu, MrBrainwash napisał:

HD681(70zł) + welury(40zł?) + Apple dongle (40zł by nie jechać na integrze) + EQ

Nie wiem co to za Apple dongle, a prostszą alternatywą są tu słuchawki ISK HP-580, mają znacznie grubsze i wygodniejsze pady od Superluxów, brzmieniem są bliższe HD681 EVO (co najwyżej trzeba by użyć korektora żeby ucywilizować zbyt mocny bas).

 

A gdy skończy mi się cierpliwość do własnego niezdecydowania to znając życie kupię jakąś masówkę w stylu JBL Tune 500 (/Philips SHP2000/Sennheiser 206) i będzie na tyle...

Edytowane przez penguino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

https://www.x-kom.pl/p/460072-przejsciowka-apple-adapter-usb-c-minijack-35-mm.html

 

pono przyzwoity entry level dac ale a) słabo grzeje b) nie wiem jak jest z działaniem pod linuksem i windowsami

 

na oficjalnej stronie apple był za 45 zł z wysyłką ale nie mogę go znaleźć.

 

Edytowane przez fero415
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Weź z allegro jakieś z oferty Oneodio. Robią tanie, niezłe dźwiękowo sluchawki

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Te jak nazwałeś piździurki mają lepsze układy audio od większości integr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

wedle recenzji brzmi lepiej i ile masz w miarę nowego kompa (albo smartfon). w starszych, niekoniecznie nawet słabych konstrukcjach i bez optymalizacji najprawdopodobniej będziesz mieć problemy z klikaniem i przerywaniem dźwięku po usb w układach bez osobnego zasilania. przetestuj źródło latencymonem przed jakimikolwiek zakupami.

 

Edytowane przez fero415
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Problem polega na tym, że nie mam w kompie gniazda USB-C. Ja nie jestem aż tak wymagający, soniaki MDR-V55 mi wystarczały w zupełności. Po prostu chcę uniknąć dwóch rzeczy - grania zbyt analitycznego, ze zbyt mocną górą (audiofile może to lubią, ale amatorom ciężko to strawić), z drugiej strony zbyt dudniącego basu, który do tego zbyt mocno wpłynie na resztę (tak jak to się dzieje np. w HD681 EVO). Takie coś pośrodku ze skrętem w stronę ciepłego, nie męczącego brzmienia.

Pytanie czy HP-580 nie mają przesterowanej góry jak bliźniacze Superluxy. Sam nie wiem dlaczego OneOdio PRO-10 wypadły z dyskusji. Po taniości Philips SHP2000? Szkoda że Sennheisery HD 202 II wyszły z obiegu. A może egzotyk California Access Anaconda? Co prawda z mikrofonem, ale mają 53mm przetworniki i mogą jakość grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, penguino napisał:

Po prostu chcę uniknąć dwóch rzeczy - grania zbyt analitycznego, ze zbyt mocną górą (audiofile może to lubią, ale amatorom ciężko to strawić)..

No i się wydało, jeste amatore. Cze! Pa! ✌️😁

 

A tak serio, to najlepiej, jak byś się wybrał do sklepu/ów i posłuchał kilka słuchawek w założonym budżecie, bo ciężko doradzić coś fajnie grającego do stówki, imo. Tutaj ludzie mają dylematy wydając kilka/naście tysi, a co dopiero 100zł, szczerze. 😉 

 

SHP2000 to badziew straszny. 

HD202 to pewnie bliźniaczy model HD206.

 

Nie upieraj się przy używkach, zobacz, masz miesięczne CAL! SE za 180zł z 23'miesięczną gwarą. Zagrają spoko z fona i kompa. ;)

Edytowane przez neonlight
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności