Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Tws 300-400 zł, dźwięk


Kasia1

Pytanie

Który z poniższych najlepiej wygląda pod względem wyłącznie dźwięku? Najlepiej jakby grały w stylu Creative Outlier Air (These sound like a fun pair of earbuds that put bass before clarity). 

- Jabra elite 75t

- Soundcore Liberty 2 pro

- SoundPEATS h1

- Edifier neobuds pro

- Earfun free pro

- Fiil t1xs 

- Lypertek pureplay z3

- Sennheiser cx

- 1more któreś z nowszych

- Inne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Mam Jabry i do muzyki to one się bardzo średnio nadają. To określnie: put bass before clarity się ewidentnie zgadza. Strasznie zamulone i zaciemnione. 

 

Za to do rozmów, audiobooków, podcastów całkiem ok. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 3.01.2022 o 14:50, Kasia1 napisał:

- Edifier neobuds pro

- Fiil t1xs 

Miałem Fiil T1 XS, wymieniłem na Edifier Neobuds Pro. Dźwięk Edifierów podoba mi się dużo bardziej, na pewno mają więcej basu. 

Używam też CCA NRA podpiętych do Hiby W3 Saber, nie czuję przepaści w jakości dźwięku między nimi a Edifierami.

Edytowane przez Ijon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
53 minuty temu, Ijon napisał:

Miałem Fiil T1 XS, wymieniłem na Edifier Neobuds Pro. Dźwięk Edifierów podoba mi się dużo bardziej, na pewno mają więcej basu. 

Używam też CCA NRA podpiętych do Hiby R3 Saber, nie czuję przepaści w jakości dźwięku między nimi a Edifierami.

Teraz żałuję że nie zamówiłam Edifier NB, kiedy były w niższej cenie :)

W takim razie nie wiem skąd te zachwyty Jabrą przez pewnych ludzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pooglądałam trochę recenzji i wynika z tego że Jabra gra właśnie podobnie do moich Creative. Czyli z dobrymi basami. Co ciekawe w wielu topkach Jabra 75t jest top jeśli chodzi o dobry bas, ale nie zalewając reszty pasma. Szkoda ze nie można nigdzie odsłuchać :(

 

Jeszcze pytanie. Czy wielkość membrany ma znaczenie jakieś? Np 6 mm vs 11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Kasia1 napisał:

Jeszcze pytanie. Czy wielkość membrany ma znaczenie jakieś? Np 6 mm vs 11:(

I tak i nie. Mam słuchawki z membraną 6 mm (Flare Pro HD) i grają bardzo dobrze, a niektóre z przetwornikami 15,4 mm są niesluchane. Sama membrana to nie wszystko, budowa komór akustycznych, dźwiękowodòw itp, itd to wszystko ma wpływ na efekt końcowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mój głos na Sennheisery. Jakbyś upolował CX Plus w promce (bywają po 500) to już wogole malina. Przez dźwięk można im wszystko wybaczyc:)

 

Przerobiłem już dużo Edifierow (ostatnio tws 1 pro), soundpetsow (ostatnio Trueengine 3se) i innych haloyu i żadne nie mają podejścia.

Edytowane przez welder666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • MP3store

Cotsubu ze stajni final audio byłyby bardzo dobrym rozwiązaniem. Granie na poziomie dorównującym wyżej podanym Sennheiserom. Przy tym są o wiele tańsze z zaznaczoną podstawą basową lecz dalej kulturalnie zestrojoną konstrukcją, Niezły design, wygodne bo małe :)

Zapraszamy na odsłuch w którymś z naszych sklepów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 4.01.2022 o 11:43, Kasia1 napisał:

Teraz żałuję że nie zamówiłam Edifier NB, kiedy były w niższej cenie :)

W takim razie nie wiem skąd te zachwyty Jabrą przez pewnych ludzi. 

Bas, basem, ale jako stary praktyk TWS-ów proponuję skupić się na zasadniczych i najważniejszych kwestiach jeśli chodzi o TWS ... czyli :

1. ergonomia

2.możliwość żonglowania swoimi tipsami. Chodzi o to, że część TWS-ów korzysta z "chorych" czyli krótkich tipsów i myk jest taki, że standardowe mogą nie mieścić się w case ładującym. I tu jest w zasadzie tzw. "dooopa zbita", bo często okazuje się, że bardziej ergonomicznie i brzmieniowo pasują nam nasze (standardowej wielkości i długości ) tipsy (gumki), ale za cholerę case nie chce się z nimi domknąć. A zdejmowanie przed każdym ładowaniem ? Owszem, można ... Kto głupiemu zabroni 😉

Lypertec Z3 to odświeżona (ale w zasadzie to to samo) wersja Lypertek Tevi, które mam. Grają na poziomie Sennek Momentum TWS (1-a wersja), ale z ciut szczuplejszym basem. Bateria nie do zabicie, przynajmniej w mojej wersji, większość TWS-ów przed nimi klęka. 

Dlatego mimo, że ostatnio nabyłem Noble Falcon Pro, cały czas waham się czy Lyperteki wrzucać w Komis.

 

Wszystkie bajery programowo-sprzętowe w TWS-ach nie mają znaczenia jeśli ergonomicznie będzie kiepsko.

Szukaj więc raczej małych, obłych, takich które nie rozsadzą Ci małżowin.

 

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności