Skocz do zawartości

Astell&Kern ACRO CA1000


Blizniak

Rekomendowane odpowiedzi

Mi jednak wyraźnie bardziej siedzi granie CA1000, M17 jest świetny technicznie ale brakuje mu organiczności, jest zbyt sterylny, szczególnie góra daje znać jest taka sucha, matowa, średnicy brakuje dociążenia. Gra to stety, niestety jak typowe urządzenie na Sabre. Brzmienie M17 trochę przypomina mi Hugo 2 albo DACki Bursona. Czułem że połączenie THX-AAA + ESS takie będzie i się nie myliłem. Na plus M17 prędkość działania, bardzo dobry ekran, bogate wyposażenie. Również rozdzielczość i detal jest kapitalna, niejeden droższy stacjonarny DAC/AMP mógłby mu pozazdrościć. Niestety jest to DAP skrojony raczej pod cieplej i ciemniej grające słuchawki.

Edytowane przez vonBaron
  • Like 1
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20220127_121940_01.jpg

 

Teraz podłączyłem M17 pod zasilacz liniowy i jest lepiej, góra się lekko uspokoiła, średnica jest pełniejsza, ogólnie dźwięk stał się bardziej analogowy. Podłączenie M17 pod zasilanie sieciowe jednocześnie ładuje baterię, fajna sprawa.

Edytowane przez vonBaron
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ACRO CA1000 Czy ten model jest Roon Ready czy tylko powielane jest to info bez potwierdzenia?  W materiałach w sieci jest informacja, że ten model jest Roon Ready, ale mam w domu CA1000 i nie widać go w aplikacji Roon Remote.  Na pudełku żadnego info również nie wypatrzyłem. Na oficjalnej stronie A&K nie znalazłem potwierdzenia. Ktoś coś wie więcej?

Edytowane przez TypeKD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry a do ACRO CA1000 myślicie ze Meze Elite i jako całokształt taki zestaw stacjonarny żeby mieć spokoj z ciągłym zmienianiem DAPów i pogonią za nowościami to satysfakcjonujący wybór? Dla mnie przede wszystkim świetnie się to prezentuje wizualnie, aluminium tu i tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CA1000 to absolutna topka wśród współczesnych dapów. Bardzo niewiele CA1000 brakuje do SP2000, który mimo swoich lat wciąż może być referencją. 

Jest to brzmienie bardzo naturalne, czyste, z lekkim zabarwieniem analogowości, co więcej za pomocą gainu można regulować delikatnie moc basu i dynamikę. W mojej ocenie to świetny sprzęt.

Jak zagra z Meze Elite nie wiem...ale na pewno poradzi sobie pod względem mocy, a i z synergią nie powinno być problemów. Ciężko mi sobie wyobrazić słuchawki, które wybitnie by się nie zgrały z tym AK

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow dzieki za szybką odpowiedz! Jak dojdzie do mnie ten zestaw to nie omieszkam podzielic sie wrażeniami. Miało być SP2000T ale raz-po co ryzykowac a 2- DAPY zbyt szybko sie starzeją i 3 - ACRO  ma Crosfeed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim tempie wydawania nowych modeli, szczególnie przez zmuszone do tego chińskie firmy, cały sprzęt audio starzeje się bardzo szybko. Na szczęście są takie firmy jak Sony czy Astell, które wydają swoje flagowce co 4-6 lat więc klienci ich produktów dużo mniej tracą na wartości po pół roku czy roku od zakupu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astell i flagowce co 6 lat? 😆 To by ze dwa wypuścili do tej pory w swojej historii a sam pamiętam z 6. Momentami Astell tak strzelał nowymi modelami i liniami, że straciłem orientacje co jest gdzie pozycjonowane.

 

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Sony to się zgodzę, ale Astell to największe kosiarze w hajendowym portable audio, którzy nawet wymyślili coś takiego jak zmiana materiału obudowy, przez co część userów przesiada się na "nowy, lepszy" model i praktykują to już od AK240. Z tego też względu rok-dwa lata po premierze ich sprzęty tracą kilkadziesiąt % wartości. Sprzęty robią świetne, zgodzę się ale ich podejście biznesowe mi nie pasuje i zawsze jakbym miał kupić ich sprzęt to czuję się jakby mnie ktoś naciągał.

 

A SP2000 nie miał premiery jakoś w maju 2019? To jeszcze 3 lata nie minęły, no i covid był po drodze. Faktycznie, od tego modelu coś zwolnili ale wcześniej co roku nowy top.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że flagowe modele są wydawane co dłuższe interwały niż chińska konkurencja, gdzie np. Shanling M8 został zastąpiony Shanling M9 na dokładnie tych samych kostkach w mniej niż rok po premierze i tutaj covid chyba tylko przyspieszył pojawienie się nowego flagowca z ceną 100% większą, na szczęcie z mniejszymi problemami.

Masz rację Sp2000 miał premierę w 2019 r. ale wciąż nie ma zapowiedzi następcy.

Zobaczymy co zaprezentuje Sony, wygląda na to, że to ten sam sprzęt co w 2016 r. tylko z androidem i streamingiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Palpatine napisał:

... Sp2000 miał premierę w 2019 r. ale wciąż nie ma zapowiedzi następcy...

Oficjalnej zapowiedzi nie było ale wiadomo, że przygotowywali sp3000 tylko fabryka AKM spłonęła. Miał się pojawić na wiosnę 2021 ale i pożar i covid pokrzyżował plany. Zauważcie też, że wszystkie "nowości" wychodzą na Sabre.  Dobrym ruchem Astella jest to, że nie próbują wmawiać, że Sp2000T to nowy flagowiec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie bo SP2000T byl wlaśnie na początku oglaszany jako najnowsza Ultima czyli nowy flagowiec itp itd chociaz cena byla podejrzanie niska. Spojrzcie że nawet w materiale promocyjnym sam Astell nie mial chyba pomysłu co do niego-4x T?😅 True, Timeless itp.. a jak sie pojawiły pierwsze opinie użytkowników to jakims dziwnym trafem wszystkie recenzje zostały zablokowane. Dopiero teraz coś tam się pojawia od stycznia. W dodatku jak słyszę opinię ,że pokrętło głośności jest fajne, bo nie odchyla sie zbytnio(jednym słowem nie  jest za bardzo  ,,wobbly"), to aż smutno się robi bo zapowiadał się mega sprzęt. Rownież dalej opinie są podzielone czy to wkońcu jest ten pełen balans z Tube mode czy nie jest ehhh. Bylem bardzo napalony na tego SP2KT, bo jednak w drewnianym pudełku, bo super LED owe światełko za szybą, bo duży wyświetlacz ale jak przyszło co do czego, to wiecej z nim problemów niż zadowolenia. Jedna wielka niewiadoma jaki egzemplarz się trafi. A przecież SP3000 ma pojawić sie pod koniec 2022, wiec faktycznie takie DAPy szybko się starzeją, mi moj Kann Alpha podobał sie do momentu kiedy nie wyszło SP2KT🤦‍♂️🙃 To nigdy nie będzie endgame. Dlatego jednak kosztem ,,macania" szkła i wpatrywania się w światełko z tyłu, wybieram bardziej bezpieczna opcję jak ACRO CA 1000. Wiele za tym przemawia- dopracowanie, piękne pokrętło głośności, zasilanie z tyłu a wtyki do słuchawek z przodu, wiec od frontu nigdy żaden kabel  usb nie bedzie się plątał, podobno calkiem dobrze dzialający Crosfeed. No sam jestem ciekaw jak bedzie prezentował się na żywo. Bedzie to sprzęt ,,salonowy" do okazjonalnego, pobożnego i intymnego odsłuchu na świetnych słuchawkach tak, zeby mieć już spokój psychiczny i poczucie, że ma się coś wyjątkowego.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety podobnie jak inne Astelle jest bardzo czuły na sieć, muszę robić hotspot z telefonu jeżeli chcę korzystać z 5 GHz bo inaczej nie wykrywa sieci a z 2,4GHz praktycznie nie da się słuchać bo co chwilę łapie czkawkę. Wbudowany Tidal też jest kiepski. Ogólnie soft Astella jest lata świetlne za takim Ibasso czy Fiio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten sam egzemplarz i u mnie było tip top czy to na 24 czy 5gh. Tidal tez działał bezproblemowo, a w zasadzie to obie apki - fabryczna i preinstalowana.

Co do softu i prędkości działania, cóż...Hiby RS6/Dx300/M17 to to nie jest ;)

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności