Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern ACRO CA1000


Blizniak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Jakby ktoś był zainteresowany to jutro mam zaplanowaną pierwszą dostawę CA1000. 

łapcie kilka fotek z wieczornego słuchania 

 

jutro sprzęt leci do @Qaz12, jak ktoś chętny na testy lokalne lub wypożyczenia zapraszam na priv

 

 

 

IMG20220111214759.jpg

IMG20220111215110.jpg

IMG20220111215138.jpg

IMG20220111215219.jpg

IMG20220111215648.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najlepsze urządzenie od AK ever.


W KRK pojawił się egzemplarz i miałem przyjemność ściągnąć folię z ekranu. Samo to warte jest ceny sprzętu😀. Trafił do mnie na 1 wieczór i poszedł w ręce kolejnego maniaka.

Szalenie przyjemne urządzenie. Znany interface, płynne działanie. Największa dotąd przestrzeń ze wszystkich słuchanych urządzeń i to nie tylko od AK. W tej cenie killer. Nie testowałem wbudowanych apek, tylko podłączyłem 1TB SSD i kiedy się zorientowałem skończyłem słuchać 4 album z mojej ulubionej listy. Bardzo, ale to bardzo wciągające brzmienie. Warto zaznaczyć, że są 4 możliwości wzmocnienia. Grałem po high zmieniając tylko na ostatni album na Super Gain.


Uwagi. 
Zacząłem delikatnie od LCD X po Heimdallu 2. Rewelacja. LCD X to dość ciemne brzmienie wspaniale rozjaśniane przez urządzenie. Synergia 10 na 10. Co by się działo z LCD 3?!
Zmiana na HEKse. I tu już trzeba uważać. Kabel od Jimmiego wzorowany na Heimdallu (chyba posrebrzana miedź) i wejście 4,4mm sprawdziły się w elektronice, ale już zremasterowany And Justice for All wiercił dziury w uszach poprzez wysokie częstotliwości. I tutaj dwie metody na obejście tej przenikliwości. Opcja Crossfeed imitująca rozstawione kolumny i / lub equalizer. Trochę jak w HD800 zakres w okolicach 5-7kHz daje to zmęczenie i przenikliwość wpadająca w piskliwość. Zjechałem po 3dB od 4 do 8kHz i było ok. Zabieg na X nie był potrzebny.

Świetny potencjometr. Niestety przy klikaniu po ekranie dłoń opierająca się o biurko dotyka pokrętła i zamiast ekranu z menu mamy widok zmiany głośności. I tak za każdym razem. Trzeba się przyzwyczaić. 


SE180 jest świetny i dobrze wyceniony, ale nie ma podejścia. Mam. Przepinałem się pomiędzy urządzeniami. Wiem, co mówię. ACRO warte dopłaty. Dodtatkowo to 900g wspaniale leży na stole, nie przesuwa się. Kabel wpinamy od przodka i ekran jest ciągle skierowany w naszą stronę. 

 

Ta przenikliwość i wiercenie w uszach to jest jakaś cecha wysokich modeli AK. Największą wiertarką w tym portfolio był AK1000. 2000 też, ale nieco mniejszy efekt. Zaznaczam, że to moje osobiste spostrzeżenie. Ktoś może pomyśleć, że jestem wariatem, ale tak po prostu słyszę. 
 

Ciekawe byłoby porównanie tego ACRO Carriable Player z 2000T. On na krakowskim micie skradł mi serce🤟❤️👌

 

A Wy bierzcie i słuchajcie z niego wszyscy, albowiem to jest urządzenie na 2022. A ja to napisałem w styczniu! Co to będzie, jak wypuszczą wersję miedzianą? Albo złotą? Piece of Art. 
 

Do nabycia np. w KRK u niezawodnego M. 😀

Edytowane przez Glue
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Testy porównawcze SP2000T z CA1000 są spokojnie do ogarnięcia. Pisz do Michała. 

Jakby urządzenia były "w użyciu" to będę miał wolny komplet w ciągu około tygodnia to mogę podesłać do sklepu w Krakowie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, kurop napisał:

Testy porównawcze SP2000T z CA1000 są spokojnie do ogarnięcia. Pisz do Michała. 

Jakby urządzenia były "w użyciu" to będę miał wolny komplet w ciągu około tygodnia to mogę podesłać do sklepu w Krakowie.

Chyba jednak ta mikro biurkowa forma mnie przekonuje bardziej. Odchylony ekran i duże pokrętło z efektem dźwiękowym jak u kasiarza bardzo mi się podobało. 
Jak tylko ACRO zassane zostanie przez rynek wierzę, że taka platforma będzie rozwijana. 

Edytowane przez Glue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20220113_160219.thumb.jpg.193b320a358e06fb1e075b30dc8b7000.jpg

Podzielam zachwyty kolegów. To nieduże cudo łączy trudne do pogodzenia aspekty: rozdzielczość i muzykalność, szeroką scenę i spójność. W ucho rzuca się trójwymiarowość dźwięku w skali mikro.

Od strony pragmatycznej jest bardzo wygodne, najczęściej używane funkcje podpięto pod fizyczne przyciski, a podnoszony ekran jest bardzo praktyczny, do tego wszystkie popularne we/wy analogowe i cyfrowe

PS. Gdzie jest w menu opcja Crossfeed?

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2022 o 14:09, Roo_Volt napisał:

Jeśli zagra lepiej niż sp2000 to mam problem. ;)

 

W dniu 7.01.2022 o 14:30, Palpatine napisał:

Nie zagra...nie te technikalia.

 

Acro idzie inną ścieżką niż topowa linia Astella. Tym razem mamy tutaj granie zdecydowanie bardziej muzyklane. Mam wrażenie, że sprzęt od Acro jest dedykowany użytkownikom lubiącym inny typ reprodukcji dźwięku. Tutaj detale nie są najważniejsze, clou przekazu jest płynne, muzykalne oddanie emocji przy pewnym zmiękczeniu tekstur. Sp2000 odebrałem jako sprzęt skocentrowany na każdym milidetalu utrwotu tak po azjatycku, Acro z kolei zaobla krawędzie i kłądzie nacisk na miękki i muzykalny przekaz. Ma się wrażenie, że grają przetworniki od AK.

7 minut temu, Qaz12 napisał:

IMG_20220115_195336.thumb.jpg.b3c6a3fb8d72eab04d0631a3fab8d52c.jpg

U mnie nie ma

A u mnie jest... Nie wiem co Ci doradzić..

 

16422733701036190689222135449808.jpg

Edytowane przez ZebLong
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę jeszcze garść spostrzeżeń z porannej sesji gdy rodzina śpi i nie przeszkasza.

Acro to jednak inna szkoła grania. Jak już wcześniej pisałem w moim odczuciu topowe Astelle zawsze były wręcz do bólu detaliczne. Osobiście nie lubię takiego przekazu dlatego też SP1000 czy SP2000 zrobiły na mnie wrażenie, ale to nie było dla mnie. CA1000 z kolei przentuje muzykę z goła inaczej. Sprzęt jest równy (niemal) tonalnie bo góra pasma jest wyrażna i detaliczna, środek ma swoją masę ale mam wrażenie, że to dół pasma jest nieco podbity. Nie, nie jest to przebasowiony sprzęt on zwyczajnie oddaje bas nieco głębiej bardziej "mięsiście". No właśnie mruczy mi do uszu, moje M15 tak nie potrafi. Kurcze niby siedzą tu koście SEE ale mamy tutaj ten "akaemowski" velvet.

Całość przekazu jest nakierowana na nieco podkolorwane granie o dużej precyzji, ale krawędzie dźwięków są jak wspominałem wcześniej lekko zaokrąglone. Przez co nie słychać tutaj dźwięków rodem z sali operacyjnej robota chirurgicznego jakim jest dla mnie linia SP. Odtwarzacz gra (dla mnie) barwnie i ciepło. Przy tym scena jest bardzo duża i ma kształt sfery co słychać wyraźnie gdy się ją porówna np z FiiO M15, który posiadam. Ten ostatni jest bradzo dobry w "te klocki" i na szerokość to może stawać w szranki z Acro, ale już głębi scenicznej takiej nie posiada (gra bardziej po owalu). 

Scena CA jest jak wspomniałem duża, ładnie poukładana z precyjnie umiejscowionymi źródłami pozornymi. Wokale pojawiają się dalej od słuchacza niż w moim FiiO. Źródła nie są punktowe a zajmują pewną przestrzeń przy czym FiiO M17 generował dźwięk bardziej wielowarstwowy zwłaszcza w wokalach. No ale FiiO było jednak mniej kolorowe. Z kolei cenowy konkurent w postaci Hugo 2 to znów pokaz precyzji i jak dla mnie bezemocjonalnego podejścia do muzyki. Jeśli wolicie "rozbiórkę mięsa" to Hugo będzie lepsze. 

Suchałem niedawno SE180 i przyznam rację @Glue, że ten dap jest świetny, ale Acro to zdecydowanie wyższym poziom. Futura zwłaszcza na kości Sabre gra bardzo świeżo, chłodno i potrafi wciągnąć, ale i szybko męczy. 

Użytkowo sprzęt jest bez zarzutu, bateryjne zasilanie robi swoje, interfejs jest szybki. Ekran jest może trochę za mały jak na dzisiejsze standardy ale umówmy się, to nie jest smartfon. Osobiście nie oczekuję oleda w odtwarzaczu ale pewnie niektórzy woleliby więcej powierzchni do "miziania" i kolorów.

Sprzęt gra świetnie i jeśli lubicie taką prezentację to jest wart rozważenia i tych jednak niemałych pieniędzy. Dla mnie ten klocek na aku, bez zbędnych kabli to jest to. 

 

PS

Sprzęt jest słuchany na Sundarach i EL-8 od Audeze, a zdjęcia się robią.

20220116_102605_HDR-01.jpeg

20220116_102855_HDR-01.jpeg

20220116_103217_HDR-01.jpeg

20220116_102941_HDR-01.jpeg

20220116_101819_HDR-01.jpeg

Edytowane przez ZebLong
  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności