Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern ACRO CA1000


Blizniak

Rekomendowane odpowiedzi

IMG_20211120_132430_01.jpgIMG_20211120_132458_01.jpg

Miałem okazję słuchać tego cuda, uważam że w podanej cenie nie ma konkurencji. Gra wyraźnie lepiej od Kann Cube, według mnie gra nawet lepiej od 2KT. Nie jest aż tak muzykalny czy gładki ale za to lepszy technicznie. Zero buczenia, szumów itp. Do tego duża bateria starcza na dobre kilka(naście) godzin odsłuchu. Jeżeli chodzi o moc to uciągnął w najwyższym gainie (a są cztery, low, normal, high i turbo) HE-6! Nieważne co do niego podłączyłem to łapało bardzo dobrą synergię. Mnogość wejść i wyjść, może działać jako DAC, AMP, i DAC/AMP.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny sprzęt i dopracowany jeszcze przed premierą. Czarne tło, zero szumów czy trzasków, mocy pod dostatkiem, bateria ogromna, może pracować cały czas pod prądem. Rewelacyjne pokrętło głośności.

Synergia z UM Mest Mk2 świetna.

Pod względem technicznym i barwy plasuje się dokładnie pomiędzy SP2KT i SP2K. Melodyjny, dociążony, czysty, nie ma braków w żadnym paśmie. Polecam posłuchać.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Czy jest sens przesiadania się na niego z Astell&Kern SP1000? Czy też może do moich słuchawek Hifiman HE-1000 v2 lepiej poszukać coś bardziej stacjonarnego, skoro odtwarzacz przenośny już jest. Z góry bardzo dziękuję za podpowiedź.
Wydaje mi się że jest sens chociażby ze względu na dużo większą wydajność wzmacniacza.

Synergia z hekami raczej też powinna być dobra.

Co do formy no to jak widzisz jest to sprzęt bardziej łatwo transportowalny niż outdoorowy :) ale heki raczej na ulice też się nie nadają ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kurop napisał:

Wydaje mi się że jest sens chociażby ze względu na dużo większą wydajność wzmacniacza.

Synergia z hekami raczej też powinna być dobra.

Co do formy no to jak widzisz jest to sprzęt bardziej łatwo transportowalny niż outdoorowy :) ale heki raczej na ulice też się nie nadają ;)

Dziękuję bardzo za podpowiedź ;-). Poprosiłem też o pomoc Koleżanki i Kolegów z naszego forum a konkretnie fanklubu HIFIMAN :-)😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna opcja dla zwolenników rosnącej mody na słuchawki planarne. Duża moc się przyda. Całkiem zgrabny ten klocek. No i nie trzeba mieć AK DAP żeby z niego korzystać. Moim zdaniem takie All in one zrobi dużo szumu. Połączenie z Edition 15 musi robić robotę. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro miałeś okazję słuchać to pewnie wiesz czy jest to urządzenie typowo neutralne szczegółowe techniczne czy ma jakieś specyficzne pochylenie np w kierunku wysokich tonów?. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii radości ze słuchania, mocy, tego że CA1000 działa sam, większej synergii ze słuchawkami zdecydowanie wolę produkt Astella. Hugo 2 przy nim wydaję się już trochę przeterminowane.

 

Zapomniałem dodać że jak ktoś posiada dobry konwerter USB to poprzez wejście coaxial w CA1000 uzyska jeszcze lepszy dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości @kurop mam CA1000 na testach i jestem oczarowany tym, co Astell wymyślił. Bardzo dużo mocy i cztery ustawienia wzmocnienia - podobnie jak w Kann Cube poziom wzmocnienia ma wpływ na sygnaturę. Na najniższym gainie jest mniej basu i pewna szorstkość dźwięku, na najwyższym natomiast dźwięk jest super-gładki. Sama sygnatura jest bardzo podobna do tej z SP2000T w wersji tranzystorowej, nastawiona na przyjemność a zarazem naturalna - granie jest równe, rozdzielcze, pełne niemęczącego detalu, jest dynamika, jest wykop, piękne gładkie soprany, czysty sygnał. Z podobnych sprzętów all-in-one zdolnych napędzić słuchawki nauszne, które miałem u siebie (iBasso DX300 MAX i Naim Uniti Headphone Edition), CA1000 jest bezapelacyjnym numerem jeden na podium.

Edytowane przez euter
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności