Skocz do zawartości
  • 0

Upgarde dla Audeze LCD-2 Closed Back - co dalej? ;)


Dirian

Pytanie

Cześć,

 

Przychodzę z teoretycznym pytaniem o upgarde dla Audeze LCD-2 Closed Back. Bardzo lubię te słuchawki, podoba mi się ich uniwersalność brzmienia, pewna "intymność" grania i łagodne wysokie tony. Z drugiej strony - technicznie są one przeciętne i to trochę daje się we znaki. 

 

Chciałbym więc zapytać czy kojarzycie może słuchawki, które grają podobnie do LCD-2 CB, ale jednocześnie są lepsze pod względem technicznym. Chciałbym zachować muzykalność i barwę dźwięku LCD-2 CB (na tyle, na ile to możliwe), ale jednocześnie wskoczyć półkę wyżej jeśli chodzi o ogólne sound quality. 

 

Myślałem nad Audeze LCD-XC Creator Edition, ale dowiedziałem się, że to zupełnie inne granie - więc nie wiem czy to dobry kierunek. Ewentualnie jeszcze ETHER C Flow, ale mając otwarte Ether Flow raczej chciałbym spróbować czegoś innego, niż kolejne MrSpeakersy ;) Budżet tak koło 5-6k - biorę pod uwagę używki.

 

A może pomyśleć o wymianie fabrycznego kabla w LCD-2 na coś innego? 

 

Generalnie trochę kombinuję, bo gdy brakuje mi techniki to po prostu odpalam Ether Flow, a jak chcę totalnego relaksu to wracam do Audeze, no ale mamy nowy rok to trzeba sobie wyznaczyć jakieś nowe cele zakupowe co by było na co pracować :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Myślę, że wymiana fabrycznego kabla to jest to od czego mógłbyś zacząć. Używając ich ze srebrnym kablem czy hybrydą nigdy bym nie powiedział, że mają jakąś łagodną górę. XC są lepsze technicznie ale i jaśniejsze, Upodobnić do CB można jakoś zawsze za pomocą EQ chyba, że nie używasz. Zachować klimat grania i jednocześnie znacznie polepszyć technikalia możesz kupując używane LCD-4, ale to budżet minimum około 8k. Chociaż chyba chodzi Ci raczej o słuchawki zamknięte.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak, nie zaznaczyłem - chodzi mi o słuchawki zamknięte. W kwestii otwartych obecnie jestem zadowolony z Etherów :) 

 

Z EQ nie lubię się bawić, wiem, że potrafi dać to dobre efekty, ale nie chce mi się kombinować - leniwy jestem.

 

Hmm... to pomyślę nad innym kabelkiem, może faktycznie nie ma na siłę co zmieniać słuchawek, tym bardziej, że w kwestii zamkniętych modeli wybór z tego co widzę nie jest tak obszerny, jak w przypadku słuchawek otwartych - przynajmniej w moim budżecie. Chyba poszukam jakiejś hybrydy, bo przy srebrze to boję się, że zatracą dużo ze swojego uroku.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0




 
Z EQ nie lubię się bawić, wiem, że potrafi dać to dobre efekty, ale nie chce mi się kombinować - leniwy jestem.
 



Ew. spróbuj tych presetów.

https://github.com/jaakkopasanen/AutoEq/tree/master/results/oratory1990

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A co im dolega, że

2 godziny temu, Dirian napisał:

 technicznie są one przeciętne i to trochę daje się we znaki. 

mógłbyś sprecyzować w czym rzecz? Może da się to modami ogarnąć? Nieraz dobór odpowiednich padów potrafi też sporo poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jakby to dokładnie określić... Brakuje mi w nich trochę detalu i wigoru. Poczytałem jeszcze trochę recek i opinii, i podobno na fabrycznym kablu tak to właśnie wygląda - granie jest bardzo bezpieczne, wręcz do bólu bezpieczne. Nie mówię, że to źle, ale chciałbym je trochę "ożywić" ;) 

 

Jeśli chodzi o pady to mam zamontowane Dekoni (chyba takie - https://www.amazon.com/Dekoni-Audio-Replacement-Compatible-Headphones/dp/B07DLFH69Z?th=1), nie wiem jak na fabrycznych brzmią, bo ich nie posiadam. Z tego co wyczytałem, to na Dekoni jest trochę więcej basu - co akurat mi nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności