Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Przenośny wzmacniacz słuchawkowy do Focal Clear Mg


Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Szukam przenośnego wzmacniacza/DAC słuchawkowego, który będzie grał z FOCAL CLEAR Mg oraz iPhone 13. Wiele osób radzi kupić Xduoo XD-05 Bal, jednak trochę obawiam się chińskiej myśli technologicznej 😉 W oko wpadł mi natomiast IFi xDSD Gryphon. Co myślicie o jednym i drugim? Który wybrać? A może polecacie coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, deepblue napisał:

Wiele osób radzi kupić Xduoo XD-05 Bal, jednak trochę obawiam się chińskiej myśli technologicznej 😉 

Akurat tej firmie można zaufać, sam mam xDuoo XD05+ i jestem bardzo zadowolony, brzmienie stacjonarki, napędzi prawie wszystko, a bateria starcza na ~12h. ;) 

 

Pozostaje jedynie kwestia synergii brzmieniowej z Clear, bo one raczej neutralne są, a mój np. Xduoo też w ten deseń gra, więc odsłuch przed zakupem byłby wskazany. 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, deepblue said:

Hej! Szukam przenośnego wzmacniacza/DAC słuchawkowego, który będzie grał z FOCAL CLEAR Mg oraz iPhone 13. Wiele osób radzi kupić Xduoo XD-05 Bal, jednak trochę obawiam się chińskiej myśli technologicznej 😉 W oko wpadł mi natomiast IFi xDSD Gryphon. Co myślicie o jednym i drugim? Który wybrać? A może polecacie coś innego?

 

Akurat wersji BAL nie mam, ale jak przedmówca posiadam xDuoo XD05+ od połowy roku i jestem bardzo zadowolony - zero problemów technicznych. Pędzi wszystko, co mu podepnę. BAL jest ponoć jeszcze lepszy... 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2021 o 19:42, deepblue napisał:

Hej! Szukam przenośnego wzmacniacza/DAC słuchawkowego, który będzie grał z FOCAL CLEAR Mg oraz iPhone 13. Wiele osób radzi kupić Xduoo XD-05 Bal, jednak trochę obawiam się chińskiej myśli technologicznej 😉 W oko wpadł mi natomiast IFi xDSD Gryphon. Co myślicie o jednym i drugim? Który wybrać? A może polecacie coś innego?

Słuchałem ostatnio clear MG na naim atom, ciekawe słuchawki, jak je oceniasz, może sprawdź z CAYIN Ru6, świetny, mam go od tygodnia, ludzie go parują z utopiami nawet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gabler napisał:

Słuchałem ostatnio clear MG na naim atom, ciekawe słuchawki, jak je oceniasz, może sprawdź z CAYIN Ru6, świetny, mam go od tygodnia, ludzie go parują z utopiami nawet. 

 

Cieżko mi coś na napisać, bo po pierwsze nie mam żadnego doświadczenia ze słuchawkami, to moje pierwsze słuchawki z nieco wyższej półki, po drugie na razie słuchałem ich tylko bezpośrednio podłączonych do komputera czy telefonu.

 

Co do wyboru ampa/daca - po przejrzeniu tysiąca filmów z recenzjami na YT, w tej chwili na 95% jestem zdecydowany na iFi iDSD Diablo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, deepblue napisał:

 95% jestem zdecydowany na iFi iDSD Diablo.

Jak masz targać takiego kłoca to nie lepiej mocny dap np. Kann Alpha? Słuchałem z Utopiami w mp3store we Wrocławiu i było bardzo przyjemnie.

Olałbym tego Iphona- nawet dobrego programu do plików raczej nie ma.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lobuz1 napisał:

Jak masz targać takiego kłoca to nie lepiej mocny dap np. Kann Alpha. Słuchałem z Utopiami w mp3store we Wrocławiu i było bardzo przyjemnie.

Olałbym  tego Iphona- nawet dobrego programu do plików raczej nie ma.

 

Rozmiar mnie mocno nie martwi, to będzie sprzęt raczej do słuchania w domu, który przeniosę sobie raz do sypialni, a raz posłucham w kuchni. 

DAP rozważałem, ale stwierdziłem, że wolę używać iPhonea, gdyż:

1. DAP to dodatkowe koszty ekranu LCD i innych elementów, w efekcie za te same pieniądze dostanę gorsze rozwiązanie

2. Konieczność kolejnej karty SIM - używam głownie serwisów streamingowych

3. Z DAP jestem uzależniony od aktualizacji producenta, jak  np. wejdzie nowy serwis streamingowy, którego będę chciał używać, to DAP do wymiany na nowy - teraz tak mam z apple music

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ceny audio są sztucznie pompowane a koszt takiego ekraniku to kropla w morzu. Tak tego raczej nie liczą ;) 

2. To może kup sobie router, żeby by mieć wifi w salonie i kuchni 😀

3. Tutaj może tak być za ileś lat, więc warto kupować niedawno wprowadzony sprzęt np. na androidzie.

 

Podjarałeś się na diablo i szukasz potwierdzenia. Kupuj a jak nie podejdzie to odeślesz.

Mogę polecić Ci 2 klocki, które posiadam Oriolus BA20 i BD20.

 

4. Bateria za kilka lat będzie do wymiany, więc nie jest to sprzęt wieczny. ;)

 

 

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ni

25 minut temu, lobuz1 napisał:

 

Podjarałeś się na diablo i szukasz potwierdzenia. Kupuj a jak nie podejdzie to odeślesz.

Mogę polecić Ci 2 klocki, które posiadam Oriolus BA20 i BD20.

 

 

Nie, zdecydowanie nie. Rozważam kilka innych modeli, np. Chord Mojo, Fiio Q5s, iFi xDSD Gryphon, xDuoo XD05 Bal.... Jak na razie po prostu wydaje mi się, że Diablo jest najbardziej tym czego szukam. Jednak z chęcią rozważę inne propozycje. Dziękii za Oriolusa, zaraz poczytam sobie o tych modelach.

Edytowane przez deepblue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2021 o 21:37, neonlight napisał:

synergia jest najważniejsza, imo. 

 

Nah..

 

One mają 55Ohm i 104SPL

 

Przenośnie brałbym Qudelix-5k i korzystał z wygody i zalet PEQ

 

Stacjonarnie bym zamontował DX3 Pro+

 

I temat byłby załatwiony. 

 

Xduoo są jednak spoko 👍

 

Plus gra neutralnie (niemalże 🤏)

BAL też bliski neutralności, ale jakiś tam swój sznyt daje. 

Różnice opisałem na muzostajni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MrBrainwash napisał:

One mają 55Ohm i 104SPL

Zdecydowanie nie wymagają dużo prądu...

15 minut temu, MrBrainwash napisał:

Przenośnie brałbym Qudelix-5k i korzystał z wygody i zalet PEQ

Dzięki, marka dla mnie zupełnie egzotyczna, będę szukał informacji..również p PEQ, bo też nigdy z tym do czynienia nie miałem

15 minut temu, MrBrainwash napisał:

Stacjonarnie bym zamontował DX3 Pro+

Stacjonarnie to temat mam już rozegrany.

16 minut temu, MrBrainwash napisał:

Różnice opisałem na muzostajni. 

Wrzucisz link? Nie mogę znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://muzostajnia.wordpress.com/2021/08/17/source-of-power-przenosne-dac-ampy/

 

21 minut temu, deepblue napisał:

Dzięki, marka dla mnie zupełnie egzotyczna, będę szukał informacji..również p PEQ, bo też nigdy z tym do czynienia nie miałem

 

Nie wiem czy egzotyczna, ale na pewno niszowa. Wyróżnikiem jest solidność i wsparcie dla produktu. Co chwila jakieś aktualizacje softwere. 

 

PEQ to piękna sprawa. Ja się bez tego już nie chcę obywać. Wolę używać Q5k niż TR-Ampa. Choć do niektórych słuchawek przydaje się podpięcie Q5k do wzmaka. Nie sądzę jednak by Focal tego wymagały, szczególnie po balansie. Ja z przyjemnością mogę go używać z Sundarami. 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może komuś w przyszłości się przyda...

Wydaje mi się, że jeszcze jednym rozwiązaniem wartym uwagi jest Dethonray Honey H1. Podobno bardzo ciepłe, analogowe granie, wręcz jak z lampy. Nie jest chyba do kupienia w PL, ale dystrybutor jest w Holandii, więc bez problemu można kupić bez dodatkowego VATu i cła.

 

A poza tym to ciągle nie wiem co wybrać 😉

Edytowane przez deepblue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności