Skocz do zawartości

Topping dx3 pro+


audionanik

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Birken napisał(a):

dla kasy biznes musi się kręcić. A jaki procent kupujących to "obiektywiści" raczej się nigdy nie dowiemy. Dochodzi wygląd, funkcjonalność itp. a potrzeba nowej zabawki nie musi być wcale racjonalna. 

 

No właśnie, okazuje się że audiofile i obiektywiści wcale się tak bardzo od siebie nie różnią. Obiektywiści mówią że audiofil patrzy na cenę której nie da się usłyszeć jednocześnie samemu patrząc ny cyferki z pomiarów których jak sami przyznają też nie da się usłyszeć :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Spawn napisał(a):

No właśnie, okazuje się że audiofile i obiektywiści wcale się tak bardzo od siebie nie różnią. Obiektywiści mówią że audiofil patrzy na cenę której nie da się usłyszeć jednocześnie samemu patrząc ny cyferki z pomiarów których jak sami przyznają też nie da się usłyszeć :D

Różnią się zupełnie. Mała różnica jest w wypowiedzi i opisie ale wielka w istocie problemu. Audiofil szuka bajek, nowego poziomu emocji, rzeczy które często mu się wydają w zależności od nastroju czy psychofizycznej kondycji. Obiektywista faktycznie goni wymierną rzeczywiście istniejącą jakość, a że często jest to już zbyteczne bo daleko po za zasięgiem jego percepcji to już sprawa zgoła inna. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Birken napisał(a):

a potem przy każdym urządzeniu z sabre a pokładzie "nie gra jak typowy sabre".

No to k... jak gra TYPOWY sabre?

 

To też mnie zawsze bawiło, ale nie ma co się spinać - fraza "wytrych" otwierająca co drugą branżową recenzję audio :D Choć w opiniach i relacjach forumowych oczywiście też się to przewija, pewnie sam użyłem nie raz nie dwa nie wiedząc, jak gra Sabre? Może na to pytanie ktoś kiedyś audiofilom odpowie. 

 

A na serio to ja się chyba już starzeję bo łapię się na tym że mi urządzenia na Sabre grają bardzo fajnie. Wcześniej Cowon Plenue L, Kann Cube czy  SE100, teraz Burek C3P czy Kann Alpha. Wcale mi jakoś nie tęskno za Cirrusem, przynajmniej tym z Toppinga D30 Pro czy AK70 od Astella. Z drugiej strony ja obecnie mało co rozróżniam i czy to Sabre, czy to Burek Brown z ZEN DAC'a, czy Asahi Kahei czy jak to tam się na tego AKM'a mówi to mi grają podobnie w sumie. ;) AK70 niby fajny ale bez szału, D30 Pro mi się bardzo podobał ale i tak chyba wolałbym Burka C3P. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Spawn napisał(a):

Pytanie w jakim celu wychodzą w takim razie kolejne toppingi skoro obiektywnie już 10 lat temu już sprawa została załatwiona i potem już brak postępu? Sprawa i tak wraca przy każdej premierze i kolejne urządzenia są zachwalane i obiektywiści je kupują mimo według nich braku słyszalnych różnic. Do zobaczenia przy dx4, potem przy tym z dopiskiem pro a potem z plusem.... :)

 

Dlaczego powstają wciąż  bardziej dopracowane urządzenia od toppinga z różną specyfikacją, różną funkcjonalnością i na różnych półkach cenowych? Spotkałem się z banalną odpowiedzią. I wyżej już połowa jej padła. 

 

- "Bo mogą"

- "Bo ludzie kupują"

 

I chyba to jest nawet oficjalne stanowisko Topping.

 

Nie spotkałem się na ASR z wypowiedziami: "no teraz to dopiero będzie grało". Nie widzę też wypowiedzi, że ktoś zmienił sprzęt by więcej usłyszeć albo zmienić charakter brzmieniowy na bardziej odpowiadający.

 

Raczej sięgają po inne uzasadnienia swojego zakupocholizmu i też są ludźmi więc to https://en.m.wikipedia.org/wiki/Shiny_object_syndrome też części z nich dotyczy. ;)

 

4 godziny temu, Birken napisał(a):

a potem przy każdym urządzeniu z sabre a pokładzie "nie gra jak typowy sabre".

No to k... jak gra TYPOWY sabre?

 

:lol:

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 31.10.2022 o 14:18, MrBrainwash napisał(a):

Trochę zastanawia mnie to, że przy wzmocnieniu +19dB toppinga i jego 2.1V na wyjściu brakuje Ci zakresu głośności. 

 

To jest temat który wraca co jakiś czas, Topping chyba nie specyfikuje napięcia jakie daje na wyjściu słuchawkowym. 2.1V daje za to na pewno na wyjściu DACa (RCA), czyli tak jak większość DACów. Z kolei IFI specyfikuje maksymalne napięcie na wyjściach słuchawkowych i dla ZenDaca to jest 3.3V a dla Can’a 7.5V (a na wyjściach zbalansowanych 2x więcej!). Też miałem wrażenie że na dx3pro+ jak na gain +19 jest dość „cicho”, ale to jest trochę złudne - na szczycie skali od powiedzmy -25dB wzwyż, jest dużo mocy:) na dt150 i k612 nie ma dla mnie zupełnie potrzeby nawet wchodzenie na wyższy gain, starcza z zapasem standardowy +6.
 

W dniu 6.12.2022 o 20:35, MrBrainwash napisał(a):

Dużo ludzi pisało, że DX3pro+ się mocno nagrzewa.

 

U mnie w zależności od tego czy miał sporo miejsca wokół siebie czy byl ograniczony dookoła temperatura górnej części obudowy była po godzinie grania w zakresie 33-40 stopni, przy otoczeniu 22-23. Topping L50 potrafił mieć 50 stopni, ZenCan około 40 stopni. Sam ZenDac nie przekracza 30. To wszystko są wciąż „kulturalne” temperatury 😉 

 

W dniu 7.12.2022 o 05:48, Rafacio napisał(a):

A, że słyszy to co chce słyszeć to już mało ważne. W sumie może faktycznie mało istotne? Ja przerobiłem kilka ślepych testów, zarówno ze sprzętem, plikami muzycznymi, piwem (butelka czy puszka) czy winem.

I u mnie podobnie, ale bez trunków. Przy wyrównanej głośności i ślepym teście można dojść do zadziwiających wniosków które zapewne audiofilom i zwolennikom drogich sprzętów nie bardzo by się spodobały 😉 w każdym razie dx3pro+ jest IMO neutralny, ZenDac nie - łagodzi nieco zakres wysoki więc percepcja niskich częstotliwości też może się zmienić nieco. To są subtelności ale przecież ciągle właśnie o tych subtelnościach debatujemy.

A z dobrym piwem to pewnie jakbym wszystko co mam podłączał pod E10KTC to też byłbym ukontentowany 😉 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, PioterD napisał(a):

 

To jest temat który wraca co jakiś czas, Topping chyba nie specyfikuje napięcia jakie daje na wyjściu słuchawkowym. 2.1V daje za to na pewno na wyjściu DACa (RCA), czyli tak jak większość DACów. Z kolei IFI specyfikuje maksymalne napięcie na wyjściach słuchawkowych i dla ZenDaca to jest 3.3V a dla Can’a 7.5V (a na wyjściach zbalansowanych 2x więcej!). Też miałem wrażenie że na dx3pro+ jak na gain +19 jest dość „cicho”, ale to jest trochę złudne - na szczycie skali od powiedzmy -25dB wzwyż, jest dużo mocy:) na dt150 i k612 nie ma dla mnie zupełnie potrzeby nawet wchodzenie na wyższy gain, starcza z zapasem standardowy +6.

Jak ktoś chce bardzo głośno, to coś z wyższym napięciem może brać. Lecz wydaje mi się, że to co jest spokojnie starczy dla 99% słuchawek. 

 

21 minut temu, PioterD napisał(a):

U mnie w zależności od tego czy miał sporo miejsca wokół siebie czy byl ograniczony dookoła temperatura górnej części obudowy była po godzinie grania w zakresie 33-40 stopni, przy otoczeniu 22-23. Topping L50 potrafił mieć 50 stopni, ZenCan około 40 stopni. Sam ZenDac nie przekracza 30. To wszystko są wciąż „kulturalne” temperatury 😉 


Zgadza się. U mnie tak samo. Jak go położyłem na kocu to potrafił się nagrzać, ale przy normalnej twardej powierzchni gdzie jest jakiś przewiew to ciepło jest dość skutecznie odprowadzane.

 

21 minut temu, PioterD napisał(a):

Przy wyrównanej głośności i ślepym teście można dojść do zadziwiających wniosków które zapewne audiofilom i zwolennikom drogich sprzętów nie bardzo by się spodobały 😉 

 

Dokładnie tak. Ja to mówię, nie ma co się kłócić i przerzucać argumentami. Po prostu kto chce się dowiedzieć to niech sobie urządzi taki test. 

 

21 minut temu, PioterD napisał(a):

w każdym razie dx3pro+ jest IMO neutralny, ZenDac nie - łagodzi nieco zakres wysoki więc percepcja niskich częstotliwości też może się zmienić nieco. To są subtelności ale przecież ciągle właśnie o tych subtelnościach debatujemy.

Zakładam, że te ocieplenie/złagodzenie to może być po stronie sterowników/wgranego firmwere tak jak to było w moim S16 po usb. Czasami takie rzeczy robi też impedancja. Efekt może się podobać, ale po co do tego zniekształcać rzeczywistość jakimiś dodatkowymi założeniami, że topping coś tam robi z dźwiękiem, albo że w zenie coś tam jest wyższej klasy to nie wiem. 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MrBrainwash napisał(a):

Zakładam, że te ocieplenie/złagodzenie to może być po stronie sterowników/wgranego firmwere tak jak to było w moim S16 po usb.

Albo tego konkretnego BurrBrowna który jakby przyjemnie nie brzmiał to poziomem szumu i minimalnymi zniekształceniami wchodzi w zakres sygnału 16bitowego, nie mówiąc o lepszych. I to właśnie szczególnie w zakresie od 2khz wzwyż. Czy akurat to ma bezpośrednie przełożenie na brzmienie, nie wiem. Bo biorąc pod uwagę pomiary faktycznie IFI jest zaledwie poprawny, ale miejmy na uwadze że najlepsze wyniki pomiarów wykraczają daleko poza zakresy słyszalne.

 

A jeszcze wracając do zdolności napędowych czy tez głośności dx3pro+. Generalnie to w głowie mi się nie mieści jak ktoś dojeżdża do okolic 0dB na wysokim gain. Skala -dB jest skalą eksponencjalną z tego co mi wiadomo, ostatnie 15 czy nawet 20dB to są duże wzrosty głośności (i mocy) na każde 2-3dB, im bliżej końca skali tym znacznie mocniej odczuwalne.

 

Jeżeli Audiofanatyk słucha AKG K1000 na ustawieniu -25dB na wysokim gain (realne wymagania tych słuchawek od wzmaka to około 0.5W przy 120ohm, czyli bardzo podobnie do tego co może dać właśnie dx3pro+), a 600ohmowych dynamików na -35dB to oznacza że jest spory zapas wciąż nawet przy takich potworkach. Nawet jeżeli uwzględnimy że jest to słuchanie umiarkowanie głośne w okolicach 70dB.

Edytowane przez PioterD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zainteresowanych,

mam pytanie, na które nie jestem w stanie znaleźć odpowiedzi. Nabyłem wzmacniacz Marantz Pm7200 i dołożyłem do niego Topping DX3Pro+.

 

Jak wyciągnąć z tego maksimum ? Znajdę gdzieś na forum informację, jakie ustawienia wyjściowe ? Muzykę puszczam przez PC. Gdzie mogę zgłębić ten temat ?

 

Czy są do tego jakieś dodatkowe "programy" bądź "sterowniki" prócz fabrycznych ?

Edytowane przez Piesiou
rozszerzenie myśli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Piesiou napisał(a):

Witam wszystkich zainteresowanych,

mam pytanie, na które nie jestem w stanie znaleźć odpowiedzi. Nabyłem wzmacniacz Marantz Pm7200 i dołożyłem do niego Topping DX3Pro+.

 

Jak wyciągnąć z tego maksimum ? Znajdę gdzieś na forum informację, jakie ustawienia wyjściowe ? Muzykę puszczam przez PC. Gdzie mogę zgłębić ten temat ?

 

Czy są do tego jakieś dodatkowe "programy" bądź "sterowniki" prócz fabrycznych ?

Jak jest bardzo źle to będziesz musiał wszystko wymienić.  🤣…a jak w miarę to możesz zainstalować sobie sterowniki ze strony Toppinga i puszczać pliki lokalne z Foobar w trybie np. Wasapi. Najlepiej zrezygnować z usb, ale… Topping ma słaby coaxial, który często nie działa np. z transportem cd 😀. Toppinga proponuję ustawić w trybie czystego DAC a nie PRE. Dobrze jest też mieć wyłączony wyświetlacz bo padają 😢.

 

 

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 13.01.2023 o 18:32, PioterD napisał(a):

To jest temat który wraca co jakiś czas, Topping chyba nie specyfikuje napięcia jakie daje na wyjściu słuchawkowym.

Jednak specyfikuje, zajrzałem do instrukcji 😉 dla wzmocnienia +6 jest to 5.5Vpp (peak-to-peak w przebiegu sinusoidalnym czyli do około 2Vrms na wyjściu słuchawkowym), a dla wzmocnienia +19 jest to 21.5Vpp (czyli do około 7.6Vrms - to jest dużo, żadne znane mi dynamiki 300-600-ohmowe nie będą niedomagać). W przypadku składowej prądowej nie jest to mistrz wydajności przy wartości 1.5W dla 32ohm, ale kombinacja wzmacniaczy TPA6120A2 + L4562 potrafi w bardzo krótkich czasach dostarczać sporo "czystej" mocy, więc przy typowych zapotrzebowaniach na moc większości planarów nie powinno tu być również żadnych problemów (np. Sundary, Edition XS, M1570 itp...). Niemniej jednak, całościowo jest to konstrukcja bardziej dedykowana najbardziej wymagającym dynamikom, a nie najbardziej wymagającym planarom. Te drugie mogą mieć rzeczywisty chwilowy (milisekundy) pobór mocy nawet ponad 2W (co może w pewnych sytuacjach przełożyć się na wrażenia odłsuchowe szczególnie w zakresie basu).

Edytowane przez PioterD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy takie coś będzie działać.

 

Topping DX3 Pro + podłączony do PC przez usb.

Optycznym kablem podłączone do głośników aktywnych.

 

Pytam ponieważ tak podłączyłem i nie działa 🙃 ale możliwe że coś pokręciłem albo po prostu to nie ma prawa działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mushabelly napisał(a):

Orientuje się ktoś czy takie coś będzie działać.

 

Topping DX3 Pro + podłączony do PC przez usb.

Optycznym kablem podłączone do głośników aktywnych.

 

Pytam ponieważ tak podłączyłem i nie działa 🙃 ale możliwe że coś pokręciłem albo po prostu to nie ma prawa działać.

Nie będzie działać bo to wejście optyczne a nie wyjście w Toppingu.

Edytowane przez lobuz1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mushabelly napisał(a):

Dzięki. Tak przy okazji. Istnieje w ogóle jakieś urządzonko z wyjściem optycznym? Tak żeby po usb pod pc podłączyć.

Np Dac Topping D10s, ale oczywiście musisz kontrolować głośność w tym drugim urządzeniu czyli głośnikach aktywnych.

Edytowane przez lobuz1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

"topping jest na sabre, więc gra jasno i ostro"  - i chyba coś w tym jest.   DT 1990 właśnie jak już pisałem wcześniej wolę słuchać  podłączone do analogowego wyjścia z tv Sony 55A90J - zdecydowanie potężniejszy dźwięk, taki bardziej "kinowy" niż z DX3 Pro + podłączonego do kompa. Zrobiłem jeszcze dzisiaj inny test, DX3 Pro + podpiąłem do tv za pomocą wyjścia optycznego i ... DT 1990 zagrały właściwie dokładnie tak jak podłączone do pc po usb.

 

Jakiś "cieplejszy" dac+wzmacniacz słuchawkowy szukam do kompa.. zamiast DX3 Pro +.

 

Podłączyłem przed chwilą jeszcze stary dac Fostexa z wyjściem słuchawkowym do kompa i porównuje z DX3Pro +, myślałem, że będzie miał za mało mocy a daje radę, i chyba ...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba najbardziej spektakularna porażka o jakiej słyszałem bo gra lepiej z telewizora niż z DX3Pro+. Kup sobie xduoo i będzie cieplej, przyjemniej i może lepiej niż z tv.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie z opisu wynika bardziej to, że TV pewnie barwi dżwięk. Skoro gra bardziej "kinowo" to pewnie podbija i rozlewa bas. Na miejscu kolegi do DT1990 spróbowałbym najpierw EQ z linka wrzuconego przeze mnie w klubie i dodatkowo mógłby odpalić sobie efekt przestrzenny na windowsie, on trochę zmiękcza dźwięk i dodaje rozmachu. DT1990 z natury są jasne i dla niektórych mogą wydawać się ostre, więc nic dziwnego, że neutralnym źródle takim jak DX3pro+ to się właśnie słyszy...

 

 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DX3 Pro+ jest prześwietny. W tej cenie, taka funkcjonalność i brzmienie (mam obok Bursona C3P którego bardzo lubię i Topping nie ma się czego wstydzić) to może jedyny minus to wyjście typu mały jacek podczas gdy większość słuchawek ma dużego. Oczywiście nie każdemu ten sprzęt musi się podobać, nie będę też się upierał że Toppingi są najlepsze na świecie bo się dobrze mierzą. Trochę już tych sprzętów wszelkiego typu słyszałem, i tak jak te poczciwe chińskie daczki nie są dla mnie rewolucyjne, tak pokazują że audio-sprzęty nie zawsze muszą kosztować tyle co hajendowa karta graficzna żeby grać dobrze. 

 

Co do Beyerów to 1990 nie znam, ale w razie czego to zawsze jest opcja żeby zamiast kombinować z dakowzmakami, dołożyć trochę do T1v3 (czasem nowe się trafiały w okolicy 3 koła) i tam już miodu, ciepła i basu nie powinno zabraknąć. Taniej a też dobrze -> Fostex Dekoni Blue (jedne wiszą na allegro) albo Ultrasone PRO900i. Może też Amiron Home. 

 

Albo tak jak radzi @MrBrainwashspróbować equalizera, bo może się okazać że w ogóle nie trzeba będzie dopłacać ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Undertaker nabyłeś DX3pro+ ? :D


Ja sobie od czasu do czasu podłączam FCLa, dźwięk jest słabszej jakości, ale trochę inny i też może się podobać. Działa to tak jakby z HD600 przesiąść się na HD650. W sensie, że jest to samo, ale trochę "gładziej" i spada ilość szegółów, ale to właśnie o to chodzi, że nie zawsze - nie w każdym utworze - jest wskazane pod kątem przyjemności wszystko słyszeć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, budasty napisał(a):

DT 1990 właśnie jak już pisałem wcześniej wolę słuchać  podłączone do analogowego wyjścia z tv Sony 55A90J - zdecydowanie potężniejszy dźwięk, taki bardziej "kinowy" niż z DX3 Pro +

To może trzeba zmienić słuchawki 😉 to jest niefortunne porównanie według mnie, bo sygnał telewizorów sony na wyjściu, i zapewne nie tylko sony, to jest podbicie o jakieś 8-10dB w zakresie od subbasu z rozciągnięciem (stopniowo zmniejszanym) nawet do 1kHz.

Topping jest równy, i nie gra "jasno i ostro" - DT1990 tak grają podłączone do neutralnego sprzętu. A jak się ich nasłuchasz kilka godzin na tym telewizorze, to powrót na toppinga może być wręcz bolesny dla słuchu 😉 i potem piszą ludziska że wzorowo zaimplementowane 9038Q2M gra ostro 😉

 

Inżynier-elektronik z Toppinga, udzielający się na ASR, pisał kiedyś (jak znajdę-zalinkuję) że wyśrubowane parametry są celem ich sprzętów, ale nie kosztem fatalnego odbioru (nazbyt technicznego, "sterylnego") dźwięku - ja się na tym nie znam, ale z tego co zrozumiałem jest to spore wyzwanie, chociaż opiera się głównie na tym aby czegoś nie spieprzyć. Dzisiejsze układy implementuje się łatwiej niż przetworniki 20lat temu, które wymagały więcej wiedzy programistycznej/elektronicznej aby zagrały świetnie. Patrząc jednak, jak znakomite układy wzmacniaczy ludzie z Toppinga opracowują (NFCA, czyli rozwiązanie bazujące na podobnych rozwiązaniach patentowych jak układy THX feedback-amplifiers, ale ich autorskie i do tego prostsze) i ile mocy ich integry oferują (np. DX3pro+ przy maksymalnych 7Vrms na wysokim gain może dostarczać ponad 200mA prądu; dla porównania ZenDac przy 3,3Vrms jest w stanie oddać maksymalnie 65-70mA prądu; żeby wejść na poziomy 200-300mA trzeba podpiąć Can'a), mogę tylko rekomendować te sprzęty.

 

Nie wiem czy to jest dobre miejsce, ale można sobie wyrobić zdanie na temat zdolności mocowych przykładowych integr, na wyjściu słuchawkowym SE:

 

  • Fiio E10K: do 1V(low gain) lub do 2.5V(high gain), maksymalny prąd w okolicy 60-65mA (zadziwiająco wydajne urządzenie jak na tak małe rozmiary)
  • ZenDac V1,V2: do 1V (powermatch off) lub do 3,3V(powermatch on), maksymalny prąd w okolicy 70mA
  • DX3pro+: do 2V (gain +6), lub do około 7.2V(gain +19), maksymalny prąd w okolicy 210mA

 

Moje K612, K712 i DT150 grają świetnie z wszystkimi powyższymi sprzętami. Nie będę wchodził w subtelności dotyczące brzmienia, temat napsuł mi juz dość krwi 😉

 

Słuchawki dynamiczne, te kiedyś uznawane za wymagające, czyli powiedzmy (idąc od niższych do wyższych impedancji) K701, DT990pro, HD650, nie wymagają prądów większych niż 55mA w szczycie (SPL rzędu 115-125dB), a z dostępnym napięciem 2V i wyżej można je pchnąć do poziomów conajmniej 105-110dB w zależności od skuteczności, co jest przecież BARDZO wysoką głośnością, szkodliwą.

Wyższe prądy przydają się tylko słuchawkom planarnym lub innym gdzie połączona jest niska impedancja z umiarkowaną/niską skutecznością.

 

Edytowane przez PioterD
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO Toppingi przede wszystkim grają dlatego dobrze, że pokazują charakter podpinanych do nich słuchawek. Nie dodają zbyt wiele od siebie, nie atakują wysokimi tonami, nie zmieniają charakteru słuchawek. Oczywiście takie granie można uznać za nudne jeśli ktoś lubi podbarwione analogowe granie, ale może to bardziej świadczy o tym, że mamy nudno grające słuchawki i tu należy szukać przyczyny? 

 

No i Toppingi które testowałem na pewno nie grały ostro - ani DX3 Pro+ ani G5, a jestem na to mocno uczulony.

 

Sam kiedyś unikałem kości ESS, ale tu wszystko rozkłada się o implementację. Taki iBasso DX240 mimo kości ESS gra całkiem łagodnie w górnych rejestrach, nawet z lekkim ociepleniem. Z kolei dongiel iBasso DC06 na ESS ma wręcz kujące po uszach wysokie tony.

 

btw. DT 1990 mogą się po prostu z neutralnym graniem nie zgrywać, wg mnie je trzeba podpinać do cieplejszego źródła, inaczej są po prostu nieprzyjemne w odbiorze.

Edytowane przez Dirian
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Inżynier-elektronik z Toppinga, udzielający się na ASR, pisał kiedyś (jak znajdę-zalinkuję) że wyśrubowane parametry są celem ich sprzętów, ale nie kosztem fatalnego odbioru (nazbyt technicznego, "sterylnego") dźwięku - ja się na tym nie znam, ale z tego co zrozumiałem jest to spore wyzwanie, chociaż opiera się głównie na tym aby czegoś nie spieprzyć. Dzisiejsze układy implementuje się łatwiej niż przetworniki 20lat temu, które wymagały więcej wiedzy programistycznej/elektronicznej aby zagrały świetnie."

 

Coś mi opcja cytowania na komórce szwankuje więc daje sam tekst. @PioterD

 

Znajdą się tacy co i tak uznają toppinga za sterylnego bo albo im jakieś placebo siądzie na mózg, albo ich referencją jest barwiący sprzęt. 

 

DT990 250ohm są dość mało skuteczne, potrzebują dość wysokiego napięcia. Ale ludzie mówią o "lepszym" wzmacniaczu nim w kontekście barwienia, bo one mimo sporej ilości basu to przez dużą ilość góry grają dość chudo, sprzęt który doładował je basem, albo ścinał górę był od razu wyżej stawiany w rankingu. Tylko zamiast nazwać rzeczy po imieniu to wjeżdżał audiofilski słownik i cykl wiecznego zmieszania trwa do dziś. 

11 minut temu, Dirian napisał(a):

btw. DT 1990 mogą się po prostu z neutralnym graniem nie zgrywać, wg mnie je trzeba podpinać do cieplejszego źródła, inaczej są po prostu nieprzyjemne w odbiorze.

 

One stockowo można powiedzieć, że przez podbite soprany nie nadają się do słuchania muzyki - za to dobrze im idzie prześwietlanie nagrań jak ktoś używa ich w studiu, bo wychwycą wszystkie brudy i dadzą dodatkową precyzję. W reszcie pasma są stosunkowo równe/neutralne. Czyli tutaj też będzie zależeć od preferencji. Ale tak jak mówiłem, dobrze reagują na EQ i można zapodać preset które uczyni je bardziej rozrywkowymi. 

 

Z tym że:

podbicie o jakieś 8-10dB w zakresie od subbasu z rozciągnięciem (stopniowo zmniejszanym) nawet do 1kHz.

 

..to już dla mnie nielekka przesada i czegoś takiego bym nie chciał, to jest masakrowanie jakości dźwięku i rzeczywiście wjeżdża tu pytanie czy aby mamy właściwe słuchawki. Lecz jak widzać niektórzy tak lubią... Do toppinga chcąc mieć podobny efekt pewnie lepiej byłoby podłączyć Meze 99 lub coś w ten deseń. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, MrBrainwash napisał(a):

DT990 250ohm są dość mało skuteczne

Zgadza się, około 98dB/1V. Czyli przy 2V osiągną 104dB, a przy 4V 110dB, a ich zapotrzebowanie na prąd nie przekroczy przy tym 20mA (wersja 250ohm).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, MrBrainwash napisał(a):

One stockowo można powiedzieć, że przez podbite soprany nie nadają się do słuchania muzyki


Aż taki brutalny nie chciałem być, ale jest w tym sporo prawdy ;) Jak reagują na EQ to spoko, ja jednak z EQ nie korzystam - może mój błąd, ale po prostu wolę mieć sprzęt który się zgrywa sam ze sobą bez potrzeby EQ.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności