Skocz do zawartości

Topping dx3 pro+


audionanik

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Undertaker napisał:

No zawaliłeś sprawę, Manu. W tym tempie to po świętach już będzie po hajpie i trza będzie zwracać. Ale na raty chyba nie brałeś, co? :P

Chciałem, oczywiście, w Allegro, ale mnie parę złotych brakło i nie dali…  A bałem się, że jak @audionanikhajpa zrobi, to ceny podniosą, jak się stało z ZenCan po naszym hajpie. No to musiałem kupić za gotówkę, co zrobić, tym razem inflacji nie oszukałem ;) 

 

Jedzie, jedzie już ze stolycy

Bedzie jutro na mej ulicy?

:P 

F6E98C2D-8022-4A70-907C-5E7893115CF8.jpeg

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, CrankenThePlanck napisał:

Toppinga już mam, generalnie mogę powiedzieć, że jestem zadowolony. Gra on odczuwalnie lepiej niż k3s czy Zen DAC v1. Jestem z niego zadowolony. Z Audinstem niestety porównać go jeszcze nie mogę, bo ten przyjdzie mi dopiero w połowie stycznia. 

 

Nawet kolega z ubytkiem słuchu usłyszał różnicę. xD

 

😏 Ja wiedziałem, że tak będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szwagiero napisał:

No wiadomix, że sztuczny, w końcu @audionanik znowu pociąg odpalił emoji6.png

Wsiadł kuna w nieswój pociąg (bo podstawiony dla Undera) i jeszcze ma czelność narzekać!!! :woot::D

Tak swoją drogą zastanówmy się, który hajp jest groźniejszy? "Prawdziwy" - czyli podstawiony przez branżę? Czy sztuczny?

Lepsze jest naciąganie leszcza na serio, czy dla beki lub z podniety i spontanicznie? 

 

Wybór należy do Ciebie.

Minister seksu analnego.

 

 

3 godziny temu, neonlight napisał:

żeby dźwięk był naturalny i dźwięczny, przykład takiego urządzenia to choćby goowniok DFB. 😉

😂

Właśnie uspokoiłeś wszystkich, których chciałeś nastraszyć, że pro+ gra do bani:D Gratki.👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, audionanik napisał:

 

😂

Właśnie uspokoiłeś wszystkich, których chciałeś nastraszyć, że pro+ gra do bani:D Gratki.👍

Nie wiem, kto i kogo chciał nastraszyć, wiem jedno, Topping'i, które testowałem, grały do bani na tyle, że wolałbym DFB, przynajmniej on nie silił się na technikalia, zapominając o muzykalności, ale.. co ja pocznę, jak z głuchymi mam tutaj do czynienia. 😁👍

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, audionanik napisał:

Wsiadł kuna w nieswój pociąg (bo podstawiony dla Undera) i jeszcze ma czelność narzekać!!! :woot::D

Tak swoją drogą zastanówmy się, który hajp jest groźniejszy? "Prawdziwy" - czyli podstawiony przez branżę? Czy sztuczny?

Najlepszy hype jest wtedy, kiedy branża się nie wcina i posługuje się klientem, mniejsza o to, czy faktycznym. Ma być wiarygodny w swoich podnietach. Może to być też recenzent. Zresztą w dzisiejszych czasach każdy jest recenzentem, tylko że niektórzy jeszcze nic nie opublikowali. 

 

11 godzin temu, neonlight napisał:

Nie wiem, kto i kogo chciał nastraszyć, wiem jedno, Topping'i, które testowałem, grały do bani na tyle, że wolałbym DFB, przynajmniej on nie silił się na technikalia, zapominając o muzykalności, ale.. co ja pocznę, jak z głuchymi mam tutaj do czynienia. 😁👍

Był taki film ze Stanisławem Tymem w roli głównej, gdzie padały podobnej kategorii prawdy ogólne. Wszystkie AudioQuesty to fajne chłopaki, a każdy Topping to złodziej. Idąc tropem takich analogii napiszę, że nie kupię nigdy audi, bo w nich pierdzą wydechy.

 

DX3 Pro + powinien kosztować 9000zł, a nie 900. Wtedy wszyscy by tu mlaskali, a tak to jest jatka. Już dawno zauważyłem, na innym forum, że im tańsze produkty, tym bardziej zajadłe boje w dyskusji. 

Edytowane przez majkel
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, majkel napisał:

 Idąc tropem takich analogii napiszę, że nie kupię nigdy audi, bo w nich pierdzą wydechy.

 

DX3 Pro + powinien kosztować 9000zł, a nie 900. Wtedy wszyscy by tu mlaskali, a tak to jest jatka. 

Yhy.. idąc tropem Twoich analogii, kup to Audi, czy inne BMW z mocą np. 300KM, a że na hamowni wyszłoby realnie 100KM, to mało istotne, ważne, że w specyfikacji jest 300KM, to można w razie czego tym się podeprzeć, gdyby kto pytał ze zdziwienia. Ciekawe, czy wtedy byś tak mlaskał z ukontentowania i jak głośno?! 😆 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jakby Topping poszedł w drogę w jaką zawędrował Matrix i jakby do combo takiego jak. DX3 pro+ wstawili jeszcze PEQ. Nawet bym dopłacił, a tak to nie czuję potrzeby nabywania, choć przyznam, że funkcjonalność i wygląd na plus. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, neonlight napisał:

Yhy.. idąc tropem Twoich analogii, kup to Audi, czy inne BMW z mocą np. 300KM, a że na hamowni wyszłoby realnie 100KM, to mało istotne, ważne, że w specyfikacji jest 300KM, to można w razie czego tym się podeprzeć, gdyby kto pytał ze zdziwienia. Ciekawe, czy wtedy byś tak mlaskał z ukontentowania i jak głośno?! 😆 

 

W sumie wczoraj jak tak sobie słuchałem to nie czułem braku mocy. Może słuchałeś go na ujemnym gainie? :D

 

Ty się uczepiłeś tego 3.5W a ktoś pod jakimś filmikiem pisał że to co Topping podaje trzeba z miejsca przez pół dzielić bo oni to jakoś inaczej mierzą czy coś. Może o to chodzi? Inna sprawa że zobacz sobie opis na hifigo, coś tam w jednym miejscu jest o 500mW@32 ohm. 

19 godzin temu, audionanik napisał:

Wsiadł kuna w nieswój pociąg (bo podstawiony dla Undera) i jeszcze ma czelność narzekać!!! :woot::D

 

 

No ja bym wskoczył do pociągu ale nakupiłem tyle tych Toppingów, że i tak nie miałbym gdzie podpiąć jeszcze kolejną impulsówkę. Może wrzucę coś do komisu żeby zwolnić przestrzeń w listwie :D I najwyżej niczym to nasze słynne koleje państwowe (przynajmniej z lat ubiegłych) zamelduję się z jakimś tam opóźnieniem na peronie. Póki co wiadomo że przynajmniej @szwagieroi @manuelvetrobędą hajpa kręcić, to nic tu po mnie i tak :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Undertaker Ależ oczywiście, że się uczepiłem tych 3500mW, bo jakby nie patrzeć, jest to istotny parametr, decydujący o tym, czy sprzęt jest wydajny i napędzi planary, czy nie i głównie z tego powodu dokonałem jego zakupu, poza pochlebnymi opiniami, pomiarami itp. itd.. 😉

 

Co to ma do rzeczy, że ktoś, coś tam powiedział, że oni podają w innym standardzie?! Chyba parametry podawane w specyfikacj, są jakoś ustandaryzowane dla wszystkich firm, a jeżeli nie, no to jest/powinna być stosowna adnotacja, a nie, że kupujesz niewiadomo co, bo parametry są z czapy i tylko Topping wie, jak je czytać. 😆 

 

Teraz to se może być i 5mW napisane, jak ja go kupowałem, to "wszędzie" widziałem 3500mW. Czy Ty zanim coś kupisz, to sprawdzasz wszystkie sklepy i czy parametry techniczne się potwierdzają z innymi, no chyba nikt o zdrowym zmyśle tak nie robi?! ✌️😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, manuelvetro napisał:

Także hajp już jest, w sklepach już podrożały profilaktycznie.

 

Manu, jak podrożały? Przecież cena była chyba 899 cały czas? W jednym na alle mają za 1100 z tego co widzę, no to już audiofilska cena faktycznie. 

 

13 minut temu, audionanik napisał:

Coście tam Under nakupowali, hę? Wiemy tylko o A50s.

 

 

Będzie wszystko w stosownym temacie niedługo. Także można już szykować lajki (albo inne heheszki). Jako teaser mogę napisać, że jednym z nich jest ulubione urządzenie @neonlight

 

21 minut temu, neonlight napisał:

Ależ oczywiście, że się uczepiłem tych 3500mW

 

A jakie masz planary o takiej impedancji? To już na starcie masz pewnie połowę z tego do dyspozycji. Jeśli do tego to co ktoś właśnie gdzieś napisał o tym "obcinaniu jeszcze z połowy od podanych danych" (czy jakoś tak), to znowu Ci wyjdzie koło tych 900 mW pewnie i mniej więcej tak właśnie gra L30 - podobnie do Aquili która ma 1W@32 ohm zdaje się. 

 

Dostajesz mały zgrabny wzmaczek którego nie musisz ładować a który brzmienie ma czyste jak urządzenie na bateryję (przynajmniej porównując do DAP'ów), a które nowe kosztuje 660-700 zł. 

 

Nie wiem więc o co to halo, bo chyba nie myślałeś że w tej półce dostaniesz sprzęt który Ci jakieś Susvary czy inne Orfeusze będzie pędził ;) Trza się było z Hawkami polubić - z nimi śpiewa super. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, audionanik napisał:

A jak to sprawdziłeś?🤔

Już odpisywałem Spawn'owi, podpiąłem HE400i i bez problemu odkręciłem gałę do oporu, a dźwięk był płaski, jak bym podpiął je pod jakiegoś dongla USB. Podczas gdy w Xduoo XD05+, mam konkretny wygar już przy ~70% na HG. 

Teraz, Undertaker napisał:

No właśnie, cały czas proszę o pomiary, wykresy i nic nie dostaję. Nie idzie wyczuć tego forum :D

Słuchaj, od wykresów i pomiarów, jest kto inny na tym forum. 😁

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, audionanik napisał:

Taaa...niektórzy słyszą też wygar z oteelów, co to już przy kilkudziesięciu mA na wyjściu spazmów dostają. Znamy te wygary😂

Jak byś posłuchał, to byś wiedział, a że nie słyszałeś, to pozostaje szydera, spoko, potrafię to uszanować. 😉👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, neonlight napisał:

testujcie te Topping'i i wklejajcie jakie pomiary

Musiałbym zanieść swoją dupę do @majkela, bo on oscyloskop ma...i pod obciążeniem dziada pomierzyć.

Nie chce mi się chyba. TPA6120A ma wydajność 0,7A - żadne planary, z którymi miałem do czynienia nie łykały nawet ćwiartki tego, podczas nagłaśniania całego pokoju. Dodatkowo topping zastosował innowacyjną implementację tego czipa i nie ma już na wyjściu 10ohm, tylko poniżej 0,1ohma.

8 minut temu, neonlight napisał:

Jak byś posłuchał, to byś wiedział, a że nie słyszałeś,

Słyszałem więcej oteelów niż bym chciał...

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności