Skocz do zawartości

Topping dx3 pro+


audionanik

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Jad szopa napisał:

Najlepiej to wezmę pożyczkę, wydam 15.000 na DAC i wzmacniacz, kupię Audeze za 8k

15000 na dac to bezsens, Audeze są lipne więc będzie lipa.👍

Także spokojnie. Masz dobre słuchawki więc lepiej zamknąć temat. Oczywiście trudno komuś kto kupił słuchawki w cenie samochodu przyznać się, że kupił tylko marzenia.

Edytowane przez Rafacio
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Rafacio said:

15000 na dac to bezseens, Audeze są lipne więc będzie lipa.👍


No i o tym właśnie mówię :D Daje sobie spokój już z tym audio, bo mam na prawdę dość. Gra to gra, mam wzmacniacz i DAC w jednym i nie jest to gamingowy śmietnik, w razie na przyszłość zmienić na bardziej wymagające słuchawki - dajmy na to za 4 lata to mam sprzęt, który je obsłuży... Nasiedziałem się na YouTube, Google, aż nerwów dostawałem, bo każdy coś innego i wszyscy mają swoje odmienne zdanie, a na sam koniec i tak decyduje, kto ma jaki słuch i preferencje oraz wymagania, czy potrzeby... 

Jak na jednej recenzji przeczytałem Topping Dx3 Pro+ wystarczy do codziennego użytkowania, a dla audiofila to będzie wiecznie za mało, koniec. 

 

Edytowane przez Jad szopa
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jad szopa Cieszę się, że sprzęt Ci podpasował. Korzystaj ze świeżego dopływu dopaminy. ;)

 

Kwestia jest tylko taka, że ja bym za swoje odsłuchy nie dałbym sobie ręki uciąć. Chyba że to byłyby kontrolowane odsłuchy na ślepo. My ewolucyjnie tak mamy - wszyscy, że słuchamy wzrokiem. Ja wierzę w realność Twojego doświadczenia, ale Twoje wrażenia mogłyby się zmienić przy odpowiednio przeprowadzonym odsłuchu.

 

Topping ma więcej mocy, a jak ktoś już zauważył to gdy mamy zapas mocy mamy nieświadomą tendencję do głośniejszego słuchania. Dlatego te mocniejsze sprzęty często są tak opisywane "lepszy wykop" "większa dynamika" bla bla bla bla. "Ziomek wyrównałeś głośność voltomierzem?" :lol: 

 

Może też być tak, że - skoro zgłaszaleś pewne problemy z dzialaniem g6 - to połączenie usb szwankowało na linii zasilania z twojego komputera do creative'a, przez co dostawa prądu była nieoptymalna i wymagające DT990 na tym traciły? 

 

Pierwsze ślepe testy jakie robiłem to był dla mnie mały szok. Nie potrafiłem stwierdzić czy gra Touch 4g czy Wave S8500 mimo, że nie-na-ślepo każde z urządzeń "miało swój charakter". 

 

No i wchodzi tu filozofia bo podejmuje się decyzje które odsłuchy uznać za znaczące przy interpretacji i czym dalej się kierować?

 

Moim zdaniem uczciwie jest przyznać, że nie wyłapuję tych różnic, a kolejną decyzją jest to czy przejmuje się tym co mi sie wydaje lub inaczej czy z korzystam z tego placebo czy też przestaje się na tym skupiać jako na elemencie który obiektywnie wiele (nic) nie zmienia?

 

Mimo wszystko uważam, że takie przejście jakiego dokonałeś jest całkiem uzasadnione, więc wszelkie subiektywne polepszenia można potraktować jako bonus i fajny dodatek. ;)

 

Jeśli chodzi o HD600 to one mogą się różnić nieznacznie, ale to wynika z odpowiednich powodów: rodzajów oraz stanów padów oraz normalnego rozrzutu w produkcji. Pytanie o róznice dotyczyły tego czy Sennheiser robił ciche zmiany w konstrukcji np. w przetworniku, tlumieniu itp. I tutaj jak i wpodobnych tematach powstaje często wiele nieuzasadnionych teorii spiskowych. Trzeba szukać materiałów, które dają wiarygodną weryfikację. Z filmu który wkleiłem wynika, że nie było zmian w konstrukcji (po za wyglądem). Diabeł tkwi w szczegółach. 

 

 

 

 

 

38 minut temu, Jad szopa napisał:


No i o tym właśnie mówię :D Daje sobie spokój już z tym audio, bo mam na prawdę dość. Gra to gra, mam wzmacniacz i DAC w jednym i nie jest to gamingowy śmietnik, w razie na przyszłość zmienić na bardziej wymagające słuchawki - dajmy na to za 4 lata to mam sprzęt, który je obsłuży... Nasiedziałem się na YouTube, Google, aż nerwów dostawałem, bo każdy coś innego i wszyscy mają swoje odmienne zdanie, a na sam koniec i tak decyduje, kto ma jaki słuch i preferencje oraz wymagania, czy potrzeby... 

Jak na jednej recenzji przeczytałem Topping Dx3 Pro+ wystarczy do codziennego użytkowania, a dla audiofila to będzie wiecznie za mało, koniec. 

 

 

👍

 

Ludzie na forach i innych platformach często robią sobie wzajemnie niedźwiędzią przysługę. 

 

IMO najlepiej się odciąć się stanowczo od przelewającego się BS i zacząć w końcu słuchać muzyki z przyjemnością. :)

 

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrBrainwash Siedziałem nie wiem ile dni, czytałem, pytałem, oglądałem YouTube i nie wiedziałem co mam robić... 
Chciałem po prostu rozsądnie zainwestować pieniądze i było tak. Jaki sprzęt? Czy będzie pasował? Jedno urządzenie, czy dwa? Gwarancja, czy bez? A co jak się zepsuje bez? A może coś lepszego? A jak to wypada z X i Y? A może coś lepszego? A czy to będzie dobre, wystarczające? 
Doprowadziłem się do takiego stanu, że odchodząc wieczorem od komputera całe ręce mi chodziły z nerwów i stresu. Wybijała 1-2 w nocy, a ja na telefonie czytałem o sprzęcie, słuchawkach, czy będzie to i to pasowało ze sobą no trochę przesada po prostu, siedziałem z dołem jakby nie wiem co się stało. 
Budziłem się rano w stresie, bo nie wiedziałem co mam robić i wybrać... A tak na prawdę, to nie ma nic kompletnie do znaczenia, bo nie robię muzyki, nie mixuję, nie robię jakiś skomplikowanych rzeczy - ja po prostu słucham muzyki, odpalę sobie grę, oglądam filmy, kursy itd. 
Zobaczyłem w rozsądnej cenie Dx3 Pro+ uznałem, że wezmę go, po co mam się zastanawiać dalej. Dac + wzmacniacz w jednym i będę miał spokój.
Wcześniej to pytałem Zen Dac? Nope, ifi coś tam? Nope, lampy? Nope, hybryda? Nope i tak w kółko zawsze było jakieś ale, bo coś tam. Więc E30 + L30 = 1400 zł nówki jakoś tak, używane niby można dostać mniej, ale wychodzi nadal z 900 zł i szukanie gwarancji i tak można w nieskończoność się bawić, aż nabawić się choroby jakiejś... 

Nie jest to warte stresu, nawet jeżeli Dx3 Pro+ to nie jest cud techniki to mi odpowiada, fajnie gra, nie wali mi basem. 
Jedyne do czego na siłę mógłbym się przeczepić to pilot, gdzie nie łapie z daleka i tyle, ale to może kwestia baterii? 
Taki stress i nerwy nie są tego warte, bo patrząc na to logicznie - to tylko muzyka, a świat ma więcej do zaoferowania niż grający sprzęt. Równie dobrze pewnie byli i tacy, co przerobili sprzęty po 20k, a na koniec stwierdzili, że właściwie to na czymś tańszym nadal jest przyjemność z muzyki. 
Jeżeli komuś nie odpowiada Dx3 no spoko, szanuję tam zdanie :) Mogę sobie zasilić bez problemu wszystko co mam i jest super. Tyle mi wystarczy, jestem wdzięczny za pomoce i szanuję. Wychodzi to co było mówione wiele razy w tematach - na sam koniec i tak wszelkie opinie nie mają znaczenia, bo trzeba dobrać sprzęt pod siebie. 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, MrBrainwash napisał:

Topping ma więcej mocy, a jak ktoś już zauważył to gdy mamy zapas mocy mamy nieświadomą tendencję do głośniejszego słuchania. Dlatego te mocniejsze sprzęty często są tak opisywane "lepszy wykop" "większa dynamika" bla bla bla bla. "Ziomek wyrównałeś głośność voltomierzem?" :lol: 

Widzę, że dalej spodziewasz się listu z Hogwartu, bo zaklinać rzeczywistość próbujesz nagminnie :D 

Posłuchaj sobie w końcu dobrego sprzętu i spraw by ten, który gra spokojnie, relaksująco, zagrał z wykopem. No jestem mega ciekaw, jak to zrobisz. Wszystkie moje sprzęty mają zapas mocy znaczny ponad słuchawki, które posiadam i w życiu nie zgodzę się z tym co napisałeś, nie ważne na jakiej głośności słucham, czy mi już prawie rozwala bębenki czy nie, to dalej sprzęt który gra relaksująco i brakuje mu dynamiki, gra tak samo, tyle że głośniej.

Zwłaszcza, że u mnie jest sytuacja odwrotna, bo największą dynamikę i ekspresyjność ma sprzęt paradoksalnie najsłabszy i to wyraźnie względem reszty moich DAC/Ampów. Czary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Artorias napisał:

Czary.

 Mary :)

 

5 godzin temu, Artorias napisał:

Wszystkie moje sprzęty mają zapas mocy znaczny ponad słuchawki, które posiadam i w życiu nie zgodzę się z tym co napisałeś, nie ważne na jakiej głośności słucham, czy mi już prawie rozwala bębenki czy nie, to dalej sprzęt który gra relaksująco i brakuje mu dynamiki, gra tak samo, tyle że głośniej.

Zwłaszcza, że u mnie jest sytuacja odwrotna, bo największą dynamikę i ekspresyjność ma sprzęt paradoksalnie najsłabszy i to wyraźnie względem reszty moich DAC/Ampów. 

 

A wyrównałeś poziom głośności voltomierzem między nimi podczas porównywania? Cz może cały czas będziesz teoretykiem w kwestii, że to nie ma znaczenia? 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy powinienem o to pytać tu czy na forum co kupić. Kupiłem tego Toppinga, mam Beyerdynamic DT 990 PRO 250 LIMITED EDITION. Brzmienie jest ok, może ciut są za jasne. Brakuje mi trochę basu, nie znam się na dźwięku jakoś szczególnie. Nie wiem czy to bardziej przez to że są to słuchawki otwarte, czy za dużo ohm jak na ten wzmacniacz. Czy kupienie 80 ohm coś pomoże? Czy bardziej iść w inne słuchawki. Co byście polecili co się dobrze zgra z DX#? Może jakieś zamknięte, myślałem też o HIFIMAN HE400SE albo Sundarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topping poradzi sobie w zasadzie z dowolnymi, normalnymi słuchawkami. DT990 Pro nie słuchałem, ale DT990 Edition 600 ohm miały całkiem sporo basu, choć ostatecznie bardziej przypasowały mi Philipsy Fidelio X2. Sundary basu będą miały mniej i dla mnie w ogóle ich brzmienie było rachityczne. HE400SE nie znam, ale chyba większość modeli HiHiMANa to podobna szkoła brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, blindziak napisał:

Nie wiem czy powinienem o to pytać tu czy na forum co kupić. Kupiłem tego Toppinga, mam Beyerdynamic DT 990 PRO 250 LIMITED EDITION. Brzmienie jest ok, może ciut są za jasne. Brakuje mi trochę basu, nie znam się na dźwięku jakoś szczególnie. Nie wiem czy to bardziej przez to że są to słuchawki otwarte, czy za dużo ohm jak na ten wzmacniacz. Czy kupienie 80 ohm coś pomoże? Czy bardziej iść w inne słuchawki. Co byście polecili co się dobrze zgra z DX#? Może jakieś zamknięte, myślałem też o HIFIMAN HE400SE albo Sundarach.

 

35 minut temu, Hustler napisał:

 Philipsy Fidelio X2. 

Jak basu w beyerach brakuje, to bym proponował jak kolega wyżej.

Dx3pro+ nie ma problemu najmniejszego z 250 ohmowymi beyerami, etc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Beyery to raczej 250Ohm. Sam miałem 32Ohm edition i wcale nie były takie łatwe do napędzenia, a grały ponoć słabiej od tych wersji 250Ohm. Przynajmniej tak pisali ludzie w komentarzach. Ja porównań side to side nie robiłem.

1 godzinę temu, blindziak napisał:

Brzmienie jest ok, może ciut są za jasne.

Topping jest na Sabre, a ich DACi lubią być po „jaśniejszej” stronie mocy. Nie wiem na ile zgrywa on się z Beyerami, ale ma to prawo grać jasno, bo same słuchawki mają tendencję do takiego grania. Z tych co wymieniłeś, ja bym raczej szedł w stronę HE400SE i wymienił kabel na coś lepszego niż stock. Sundary potrzebują raczej cieplejszego DACa, bo jednak są dosyć detaliczne i bardziej analityczne, niż muzykalne. Przynajmniej ja je tak odebrałem po odsłuchach w salonie.

Ja bym polecił Ci Takstary HF580. Słuchałem ich ostatnio i grają bardzo dobrze. Basu mi w nich nie brakowało, były dosyć dobrze dociążone, nic nie syczało na wokalach. Bezpieczne granie, ale też przy okazji bardzo dobrej jakości w swojej kwocie. Szkoda tylko tego kabla przyspawanego na stałe do muszli, ale w razie co, to możesz je też dać na modding i Ci dorobią gniazda. Chyba, że Ci to nie przeszkadza. Myślę, że słuchawki powinny się fajnie zgrać z Toppingiem, o ile je dobrze napędzi. Niestety nie pamiętam już specyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, blindziak said:

Nie wiem czy powinienem o to pytać tu czy na forum co kupić. Kupiłem tego Toppinga, mam Beyerdynamic DT 990 PRO 250 LIMITED EDITION. Brzmienie jest ok, może ciut są za jasne. Brakuje mi trochę basu, nie znam się na dźwięku jakoś szczególnie. Nie wiem czy to bardziej przez to że są to słuchawki otwarte, czy za dużo ohm jak na ten wzmacniacz. Czy kupienie 80 ohm coś pomoże? Czy bardziej iść w inne słuchawki. Co byście polecili co się dobrze zgra z DX#? Może jakieś zamknięte, myślałem też o HIFIMAN HE400SE albo Sundarach.


A właśnie, czy źródło z jakiego się słucha nie ma znaczenia? Nie wpływa na jakość basu itd? Ja zauważam różnicę między YouTube, a Spofity chociażby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DX3 pro gra jasno i lekko, jak chcesz lepszego basu i dociążenia to polecam Zen Stacka, sam ostatnio zwróciłem Toppinga i poszedłem w Zena do HE-400SE, dokładne wrażenia opisałem w fanklubie Zen Stacka. Jakby basu brakowało, to jest całkiem dobry bass boost w Canie i przeciętny w dacu. Mnie w HE-400SE go już nie brakuje odkąd kupiłem Zena, ale ja lubię punktowy, precyzyjny bas, z tego co pamiętam objętościowo jest go więcej w DT 990 Pro. Ogólnie zapamiętałem te dwa modele jako grające dosyć podobnie, Hifiman są bardziej szczegółowe i liniowe, jakby utemperowac trochę bas i soprany w Beyerach.
Żałuję, że nie miałem możliwości posłuchać X2, na 99% nie mój typ ale recenzje są ciekawe.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję Panowie za porady. Philipsy są super, chociaż he400se grają ciut może lepiej, ale mają mniej basu. Czy Sundary będą go miały więcej, czy podobnie? Jeszcze mam jedno pytanie może głupie:) Nie widzę tzn jestem niewidomy, czy możecie mi powiedzieć od  czego są przyciski na samym dole na pilocie? Tzn 2 na samym

dole i jeden wyżej po lewej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, blindziak napisał:

Dziękuję Panowie za porady. Philipsy są super, chociaż he400se grają ciut może lepiej, ale mają mniej basu. Czy Sundary będą go miały więcej, czy podobnie? Jeszcze mam jedno pytanie może głupie:) Nie widzę tzn jestem niewidomy, czy możecie mi powiedzieć od  czego są przyciski na samym dole na pilocie? Tzn 2 na samym

dole i jeden wyżej po lewej.

Ten przycisk na samym dole pilota po prawej służy do zmiany jasności wyświetlacza (poziom niski, średni, wysoki i automatyczne wyłączenie wyświetlacza po 30 sekundach) a na samym dole po lewej (włączanie i wyłączanie automatycznego przechodzenie w stan czuwania). Drugi rząd od dołu po lewej to zmiana filtrów cyfrowych wpływających na niewielką korektę brzmienia (7 dostępnych filtrów).

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, lobuz1 napisał:

Ten przycisk na samym dole pilota po prawej służy do zmiany jasności wyświetlacza (poziom niski, średni, wysoki i automatyczne wyłączenie wyświetlacza po 30 sekundach) a na samym dole po lewej (włączanie i wyłączanie automatycznego przechodzenie w stan czuwania). Drugi rząd od dołu po lewej to zmiana filtrów cyfrowych wpływających na niewielką korektę brzmienia (7 dostępnych filtrów).

Super. Dziękuję bardzo. Tak się domyślałem że mają coś wspólnego z wyświetlaczem dlatego nie zauważyłem ich działania. Tym od filtrów się pobawię, ciekawe czy usłyszę różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam:-) dx3pro+ nie jest wcale taki znowu jasny, ale fakt że jest raczej po jaśniejszej aniżeli po ciemnej stronie 😉 Precyzyjny i szczegółowy tak, jest to trochę inne granie niż na lampach czy hybrydach albo na BurrBrown, ale przy tym (przynajmniej dla mnie) zupełnie niemęczące, a trochę się obawiałem o górę pasma, czy ogólną "ostrość", zbytnią techniczność dzwięku (ale też słucham stosunkowo cicho muzyki). Jest muzykalnie i przyjemnie; jest to stosunkowo lekkie i napowietrzone granie, ale nie odczuwam żadnych braków w zejściu basu czy jego rozdzielczości. K612pro grają rewelacyjnie na niższym gain'ie, duży zapas mocy. Zobaczę jeszcze na k240II i DT150;. szczególnie w 240stkach czy nie będzie uwierała góra (filtrami roll off się za dużo nie bawiłem , mam na default ale podobno można tutaj nieco dopasować wybrzmiewanie góry do swoich preferencji - są to jednak już subtelne zmiany, co nie znaczy że niesłyszalne).

Klikające pokrętło (wolałbym płynne) i trochę upierdliwe sterowanie po menu bez użycia pilota (może tez dlatego go dali ;-)) można wybaczyć przy tym stosunku jakości do ceny.

 

edit:

Jeszcze mnie wzięło na takie przemyślenia; Słucham teraz dwóch albumów, jeden po drugim, trochę na zmianę właśnie na połączeniu pro+ i k612: Imposter Dave'a Gahana oraz The Bridge Sting'a - obydwie bardzo dobre realizacje, ale jakże inne - Imposter brzmi jak nostalgiczna opowieść, chropowata, jakby nieco zaszumiona; The Bridge brzmi jak nowoczesna realizacja z akcentem właśnie na detaliczność, na wybrzmiewanie niuansów głosu Sting'a, instrumentów, pojedynczych dźwięków. Jeżeli topping jest w jakimś sensie transparentny to moim zdaniem tylko dla niego na plus. Nie chciałbym aby Imposter był odtwarzany jeszcze cieplej i ciemniej, i tak już taki jest bo zapewne miał taki być w zamierzeniu Gahana. Ale z kolei The Bridge nie jest dla mnie nazbyt detaliczny i sterylny na toppingu; niemniej jednak raczej nie chciałbym aby wybrzmiewał jeszcze ostrzej, jaśniej. Ja nie mam ogromnego spektrum odniesienia w brzmieniu, ale przerabiałem trochę cieplej czy też relaksacyjniej brzmiących kości w stylu zena/cobalta oraz poniekąd bardziej neutralne fx audio z tendencjami do jasności; brzmienie idące z dx3pro+ mi się podoba i tyle 🙂

 

I pomyśleć że w 2006r jak wydałem całe oszczędności na iRivera H10juniora z AKG K26P nawet się nad tym nie zastanawiałem, a grało to cieeeemno 😄  także w pewnym sensie, długotrwający zwrot ku otwartości i jasności 😉

Edytowane przez PioterD
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2022 o 20:35, tytanradzior napisał:

sam ostatnio zwróciłem Toppinga i poszedłem w Zena do HE-400SE, dokładne wrażenia opisałem w fanklubie Zen Stacka.

Gdzie to jest bo nie mogę odszukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.05.2022 o 16:45, PioterD napisał:

 Zobaczę jeszcze na k240II i DT150;. szczególnie w 240stkach czy nie będzie uwierała góra (filtrami roll off się za dużo nie bawiłem , mam na default ale podobno można tutaj nieco dopasować wybrzmiewanie góry do swoich preferencji - są to jednak już subtelne zmiany, co nie znaczy że niesłyszalne).

Z grubsza - rewelacja. Obydwie pary na low gain, użytkowa dla mnie głośność w zakresie powiedzmy od -45 do -20. k240II grają bardzo dobrze na moje ucho, nawet na srebrnych welurach od dt770 góra jest przyjemna, nie syczy, nie drażni, ale mam też podwójne wkładki między uchem a przetwornikiem akg+beyer; DT150-tkom na pewno nie brakuje dynamiki czy zejścia i kontroli basu, ale tutaj pojawia się niezbyt przyjemne dla moich uszu, szczególnie przy większej głośności, "syczenie", którego wcale nie ma na 612-tkach i jest go zdecydowanie mniej też na 240-tkach. Jest to sprawa związana z wyższymi wokalami, głoskami świszczącymi, to co serwują słuchawki akg bardziej mi odpowiada niż beyerowe brzmienie. Filtry toppinga, które jak rozumiem mogą wpływać właśnie na górę pasma, nic z tym nie robią, nie łagodzą, nie wyostrzają a jeżeli już to na tyle minimalnie, że całościowego odczucia nie zmieniają.

 

Z ciekawości podłączyłem pod rca toppinga MT-602 z radzieckimi lampami. Na wyzerowanym potencjometrze toppinga (czyli maksymalny line output), mocy jest tyle, że ledwo się na xduoo wyrównają kanały i szybko się robi głośno. Więc na proplusie głośność na -15 i wtedy nie trzeba być tak ostrożnym z gałką na mt-602. Dźwięk - jakby odrobinę wszystko zaszumiło, ale w takim pozytywnym znaczeniu, nie wiem jak to opisać (trochę jak ładne ziarno w fotografii). Albo, gdyby przyjąć że klarowność samego toppinga jest na poziomie 100%, to w zestawie z mt-602 opisałbym klarowność dźwięku jako 90%; nie wiem czy możliwe aby tyle zmieniała lampowa sekcja bo przecież wzmak w teorii chyba nie powinien dźwięku zmieniać tylko wzmacniać. Czyli może jest nieco bardziej relaksacyjnie, ale wciąż szczegółowo i dynamicznie. Czy jest sens jednak zastępować przyzwoity wzmak w toppingu czymś innym, również chińskim o podobnej mocy? Dla płynnego potencjometru warto 😁🤣 bo...

 

... całościowo topping świetny jest, ale trudno mi się polubić ze skokowym pokrętłem, szkoda że nie ma płynnej zmiany głośności. Jeszcze gdyby to pokrętło było precyzyjne, porządne, ale czasem pojedynczy klik nie jest wychwytywany; no generalnie jedyny element sterujący i szkoda że jakościowo nie trzyma poziomu zaimplementowanej tu elektroniki.

 

Edytowane przez PioterD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 25.03.2022 o 14:14, Jad szopa napisał:


No i o tym właśnie mówię :D Daje sobie spokój już z tym audio, bo mam na prawdę dość. Gra to gra, mam wzmacniacz i DAC w jednym i nie jest to gamingowy śmietnik, w razie na przyszłość zmienić na bardziej wymagające słuchawki - dajmy na to za 4 lata to mam sprzęt, który je obsłuży... Nasiedziałem się na YouTube, Google, aż nerwów dostawałem, bo każdy coś innego i wszyscy mają swoje odmienne zdanie, a na sam koniec i tak decyduje, kto ma jaki słuch i preferencje oraz wymagania, czy potrzeby... 

Jak na jednej recenzji przeczytałem Topping Dx3 Pro+ wystarczy do codziennego użytkowania, a dla audiofila to będzie wiecznie za mało, koniec. 

 

Ludzie mają świra na punkcie różnych rzeczy, a audio to jest świetne miejsce, żeby własnie się  oderwać od codzienności. Przed momentem czytałem, że ktoś z forum sobie zmienił bezpiecznik w DAC'u na audiofilski. No i co, śmiać się będziemy? No nie ma sensu, jak człowiekowi daje radość, to why not. Chociaż czasami można zdurnieć, jak pisałem, że taki zen v2 ma jednak dość słabego DAC'a, to mi polecali zmienić kabel USB :D.

Na szczęście z dostępem do pomiarów dzisiaj jest na tyle dobrze, że znając swoje potrzeby i poświęcając trochę czasu na przeglądanie audioscience można dojść do fajnego toru. Ja np tak miałem z Toppingiem. Myślałem nad czymś dużo droższym, ale trafiłem pomiary, szczęka mi opadła, zamówiłem, pozbyłem się Zena v2 i jest super. Choć wada wyświetlacza się trafiła, to mam to w nosie. Gra super. Progres po Zenie mega, a różnica cenowa śmieszna.

 

Próbował ktoś zmieniać zasilacz Toppinga? Nie bardzo chce mi się rozmyślać nad topologią dx3pro+.

Chociaż teoretycznie zasilacz głównie wpłynie na szumy, a topping ma je bardzo niskie. Ktoś ma jakiś doświadczenia na tym polu?

Edytowane przez david11
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, david11 napisał:

Myślałem nad czymś dużo droższym, ale trafiłem pomiary, szczęka mi opadła

Nie wiem co do tego mają pomiary. DX3Pro + gra "zwiewnie", brakuje mięsa, masy i dociążenia i dla wielu kolorków i muzykalności.  Nie każdy lubi taki styl grania. Dużo zależy też z czym go parujemy. Ani Topping ani pomiary nie są tutaj żadnym wyznacznikiem, tak samo jak audioscience. Bo sprzęty, które tam często słabiej wypadają brzmią po prostu bardzo dobrze. DACi oparte o R-2R mierzą fatalnie, a przez wielu są uważane za najlepiej grające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak DX3 ProPuls, natomiast innym Topikom takim jak D30 Pro+A30 Pro czy D50s w szczególności z zasilaczem P50 (nie wiem czy placebo czy nie ale mi tam brzmienie poprawiał, wygładzał deczko) nie brakuje ani masy ani kolorytu choć pewnie sporo zależy od tego kto ma jakie porównanie. Np. ZEN DAC czy to sam czy to z zewnętrznym wzmakiem wcale mi nie zagrał jakoś cieplej tak jak to się opisuje ten sprzęt, choć przyznać muszę że z grubym wężu-wężem od Wireworlda Starlightem 7 dwumetrowym to było już klasa granie. Gdzieś właśnie w segmencie zestawu D30. 

 

Jeśli o barwę chodzi to Topiki ją przekazują powiedziałbym wiernie - nie ma może wodotrysków ale braków też nie powinno być. Oczywiście to wszystko w kontekście tego co słyszałem sam w audiofilskiej karierze gdzie najbarwniej mi grały takie sprzęty jak Lampucera CS4397 czy Citrone Tube DAC z odpowiednim wzmakiem (Rapture AMP Mikołaja), a bezbarwnie i wręcz mechanicznie (choć z przedziwną nutą analogowości) gra sporo droższy od niektórych Topików Burson C3 Performance. Do tego szumi na wyjściu z czułymi słuchawkami i pyka przy włączaniu/wyłączaniu w słuchawki. To ostatnie też jest w innych sprzętach ale czasem producenci stosują jakieś myki żeby to wyciszyć/wygładzić. A Australijczycy mają to w rzyci. 

 

Także pomiary pomiarami i oczywiście nie kierowałbym się tylko nimi, ale z drugiej strony odkąd przerobiłem "Topikowy temat" to jednak zaczyna do mnie docierać że też dobrze że jest takie miejsce jak ASR bo jednak przydałoby się żeby sprzęty i dobrze grały, i dobrze działały. Na tyle żebym nie miał zagwozdek czy sprzęt za 5 koła ma mi minimalnie (ale jednak) szumieć na 32 ohmowych słuchawkach, czy nie. I Burek gra bardzo fajnie, ale znowu nie jest to lepszy sprzęt od Topików D30/A30 Pro chociażby. Za to jest funkcjonalną integrą z BT na pokładzie ale sądząc po hajpie jaki jeszcze niedawno był na DX3 ProPulsa to wcale bym się nie zdziwił jakby jakoś dużo gorzej od Burka takie tanie combo nie zagrało. Oczywiście prawie robi w audio różnicę jak to trąbiła reklama :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności