Skocz do zawartości

Topping dx3 pro+


audionanik

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, obeliksgall napisał:

No dobra. Pytanko brać tego toppinga czy coś innego znajdę w kwocie do 1k PLN? Mam na myśli amp/dac.

Co mam za słuchawki?

DT770 250Ohm, Sivga Robin, Philips Fidelio X2HR, HD9999. Planuję kupić AKG K 701 i jadą do mnie Takstar PRO82


Do 1k pln jeszcze opcją jest dowolny dac USB do 200zl dobrze grający i dający 2V na wyjściu i ZenCan, dopóki jest dostępny za 800zl nowy. Jeżeli jedno urządzenie to dx3pro+. Chociaż ja bym wcześniej chociaż spróbował samego ZenDaca po tym co z niego usłyszałem, bez problemu ogarnia 250ohmowe beyery.

 

54 minuty temu, LeonidK napisał:

@PioterD ten wzmacniacz z DX3 Pro nie jest aż taki mocny, najcichsze nagranie w mojej bibliotece to 3 koncert Rachmaninova w wykonaniu Kissina, na wysokim gainie musiałem ustawiać maksymalną głośność z HE400SE i było na styk. Zen Can np. ma dużo większą moc, nigdy nie ustawiam wyżej niż 2 (na 4). Z drugiej strony nie znam słuchawek w budżecie do kilku tysięcy, które by więcej prądu potrzebowały, a raczej nikt nie będzie z nim łączył planarów za 16 tys.

Dzięki. Tu się już niestety nie znam, ale mam dziwne wrażenie że Chinczyki albo coś przekłamują w specyfikacjach (co jednak odrzucam bo pomiary temu przeczą), albo planarne słuchawki inaczej należy rozpatrywać w kwestiach zapotrzebowania na napięcie i prąd; większe znaczenie ma voltage jako składowa mocy a tutaj Chinczyki mogą niedomagać??? Do zapodawania wysokich voltage swingów lepiej się nadają osobne mocne wzmaki, często leciwe, niż te nowoczesne energooszczędne konstrukty. Kogoś technicznego ogarniętego w temacie potrzeba.

 

Nie wiem na ile dobra realizacja 3 koncertu Rachmaninova w wykonaniu Kissina jest na spotify premium, ale na k712pro + zendac, bez podbijania gain'u słuchałbym tego gdzieś pomiędzy godziną 12 a 13 (potencjometr) - tylko dlatego że jest to fortepian. Zazwyczaj, muzyki rockowej słucham na potku między godziną 9 a 11.

Edytowane przez PioterD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Przyszedł :D więc pytania :P 

Czy robić update firmware? - https://www.tpdz.net/newsinfo/663552.html

Czy instalować drivery? - https://www.tpdz.net/newsinfo/748003.html

 

Rozumiem że amp+dac włączony jest kiedy mam napis DAC i ikonę słuchawek?

 

EDIT1

Jak zmienić gain?

Edytowane przez obeliksgall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz instrukcji? Nie czytasz czy nie rozumiesz? Tam masz wszystkie opcje opisane.

Zainstaluj drivery i zrób update firmware jeśli umiesz.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2022 o 15:00, LeonidK napisał:

Bardzo porządnie wykonany sprzęt, cały z metalu, potencjometr nie jest luźny i ma wyraźny klik. Ogólnie np. ZenStack wydaje się troche solidniejszy, ale ma problemy z luźnymi przyciskami. Ja miałem z DX3 Pro tylko taki problem, że po tygodniu padła mi jedna kreska na wyświetlaczu, chociaż to pewnie wada tylko mojego egzemplarza.

Reklamowałeś tego Toppinga ze względu na uszkodzony wyświetlacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, arwena_oka napisał:

Reklamowałeś tego Toppinga ze względu na uszkodzony wyświetlacz?

Zwróciłem (to się stało po tygodniu od zakupu) i kupiłem Zen Stacka - tak czy inaczej miałem zamiar go przetestować, właśnie kilka dni później byłem umówiony w mp3store, żeby porównać Toppinga z Zenem bezpośrednio, więc pewnie i tak by się skończyło na stacku, bo gra dużo lepiej, tylko trzeba znaleźć dobrą synergię z jasnymi/neutralnymi słuchawkami, bo jak podepniesz Hawki albo M1070, to będzie klucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2022 o 20:39, obeliksgall napisał:

Czy robić update firmware?

 

Warto choćby z tego powodu, że wraz z aktualizacją zniknął problem z pokrętłem głośności, przynajmniej u mnie - teraz już każdy pojedynczy klik oznacza zmianę "1dB", nie udało mi się spowodować, nawet specjalnie kręcąc w tą i z powrotem, aby przy kliku nie została odnotowana zmiana, albo przy pojedynczym kliku aby przeskok wartości był podwójny. Myślałem że to sprawa jakiegoś niespasowania mechaniczno-elektronicznego, a tutaj Chińczycy samym firmwarem uporali się z upierdliwością 😉

Edytowane przez PioterD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z ATH MX50bt czyli dosyć ciemnymi słuchawkami zgrywa się dobrze, z DT 1990 niby też, ale gdy podłączyłem Dtki do ...tv Sony A90J to okazało się, że mogą grać jeszcze lepiej z nieco mniejszą górą i jeszcze fajniejszym basem. Także imo DX3 PRo+ chyba do nieco ciemniejszych słuchawek/monitorów się bardziej nadaje. Fajnie też się  zgrywa z monitorami Focala, które mam przy kompie. Chyba, że ktoś za wszelką cenę woli kontrolę/przejrzystość to w  tej cenie dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, budasty napisał:

…z DT 1990 niby też, ale gdy podłączyłem Dtki do ...tv Sony A90J to okazało się, że mogą grać jeszcze lepiej z nieco mniejszą górą i jeszcze fajniejszym basem.

To tak chyba jednak słabo skoro z telewizowa lepiej grają 😀.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sprawdziłem sobie z ciekawości specyfikację DX3 Pro+ i Zen Cana oraz pomiary mocy Amira z ASR dla obu tych wzmacniaczy. Zaskoczyło mnie to, że z najciszej nagranym utworem w mojej bibliotece DX3 Pro+ radził sobie na styk (na maksymalnej głośności głośności i wysokim gainie), a Zen Can, który na papierze ma niższą moc, napędzał te same słuchawki (HE400SE) bez żadnego problemu i z dużym zapasem głośności. Używałem przy tym nagraniu gaina +6dB, nigdy nie miałem nawet potrzeby korzystania z 12/18. To jak to jest z tą mocą?

Edytowane przez LeonidK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, LeonidK napisał(a):

Sprawdziłem sobie z ciekawości specyfikację DX3 Pro+ i Zen Cana oraz pomiary mocy Amira z ASR dla obu tych wzmacniaczy.

Biorąc pod uwagę jak intensywny i namiętny jest romans pomiędzy różnej maści Toppingami a Amirem, to ja bym jego wykresów i pomiarów nie brał za prawdę absolutną.

  • Like 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, LeonidK napisał(a):

Sprawdziłem sobie z ciekawości specyfikację DX3 Pro+ i Zen Cana oraz pomiary mocy Amira z ASR dla obu tych wzmacniaczy. Zaskoczyło mnie to, że z najciszej nagranym utworem w mojej bibliotece DX3 Pro+ radził sobie na styk (na maksymalnej głośności głośności i wysokim gainie), a Zen Can, który na papierze ma niższą moc, napędzał te same słuchawki (HE400SE) bez żadnego problemu i z dużym zapasem głośności. Używałem przy tym nagraniu gaina +6dB, nigdy nie miałem nawet potrzeby korzystania z 12/18. To jak to jest z tą mocą?

 

Gain kontroluje czułość wzmacniacza na sygnał wejściowy, a nie jego moc.

Edytowane przez Spawn
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spawn czyli teoretycznie jeśli Topping ma wyższą moc od Cana to na gainie 0dB Topping powinien umożliwiać osiągnięcie wyższej głośności, a w praktyce większy zapas Cana wynika z tego, że ma możliwość ustawienia wyższego gaina niż w Toppingu? Niestety nie mam już DX3 Pro+ i nie mam jak tego sprawdzić w rzeczywistości.

Edytowane przez LeonidK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gain określa stosunek sygnału wejściowego do wyjściowego. Jak jest 0 to znaczy, że wzmacniacz nie zwiększa głośności, a jedynie dostarcza potrzebnej mocy operując w obrębie swojego zakresu napięcia np. 2V. Jak jest +6dB to sygnał będzie o tyle głośniejszy. Czyli CAN albo ma większy gain, albo wyższe napięcie (które reguluje głośność) - o ile czegoś nie pokręciłem.

 

Trochę zastanawia mnie to, że przy wzmocnieniu +19dB toppinga i jego 2.1V na wyjściu brakuje Ci zakresu głośności. 

 

Tak dla przykładu SP200 mój ma +6dB na niskim gainie i z DT990pro (chyba najcichsze słuchawki jakie posiadam) w tym ustawieniu i normalnym sygnałem z DAC 2V nie jest specjalnie głośno. Mogę spokojnie dojechać do końca skali. Dopiero wzmocnienie +18dB daje wyraźną różnicę. Nie wiem jaki TR-amp ma Gain, ale na wyjściu ma 3,4 V i jest głosnieszy niż dac+sp200 na niskim gain (+dB). 

 

To jest matematyka. Nie ma sensu oczerniać pomiarów, ani tych co je robią. Tylko lepiej sprawdzić co za co odpowiada i jakie sie ma ustawienia. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LeonidK napisał(a):

@Spawn czyli teoretycznie jeśli Topping ma wyższą moc od Cana to na gainie 0dB Topping powinien umożliwiać osiągnięcie wyższej głośności, a w praktyce większy zapas Cana wynika z tego, że ma możliwość ustawienia wyższego gaina niż w Toppingu? Niestety nie mam już DX3 Pro+ i nie mam jak tego sprawdzić w rzeczywistości.

 

Teoretycznie tak ale w praktyce nie. Na moc składa się napięcie i natężenie. Wzmacniacz może mieć bardzo wysokie napięcie umożliwiające osiagnięcie bardzo wysokiej głośności ale może nie posiadać odpowiedniej mocy aby słuchawki poprawnie przy takim poziomie wysterować. Przy małych przenośnych dzyndzlach tak czasami jest że niby jest bardzo głośno ale jednocześnie mamy imbalans kanałów, szum, bardzo duże skoki głośności (przez zbyt wysoki gain właśnie), skompresowaną dynamikę czy ogólnie rzecz biorąc zniekształcenia. Najwidoczniej i tutaj to moje domniemanie w toppingu poszli w drugą stronę. Konkretnie to zastosowali niski gain (czy to jeszcze przy pomocy niskiego poziomu z daca czy to w wzmacniaczu lub w obydwu) taki akurat na styk aby ładnie wypaść na pomiarach bo im wyższy gain tym większe zniekształcenia generalnie. Za niski i ryzykujemy niewystarczającą głośność a za wysoki to problemy które wymieniłem wcześniej.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pozwolę sobie zawołać, bo posiadaliscie na pewno fizycznie sprzęt 🙂@audionanik@manuelvetro@lobuz1

 

Drodzy forumowicze potrzebuje pomocy, dotarł do mnie nowiutki Topping, ale w środki coś lata... Dziwny odgłos jakby coś było luzem w środku, śrubka... Wasze egzemplarze miały taką przydalość? Odebrałem z paczkomatu więc zimny i nie podłączam, pozwolę mu się ogrzać. Jakaś rada? Reklamować czy próbować otwierać? Ktoś rozbierał go może?

Dziękuję za pomoc i sugestię

Edytowane przez kklemensa
Edycja tekstu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, audionanik napisał(a):

…proponuję spakować i odesłać sprzedawcy

Niestety kupiłem na Amazonie.pl, ale sprzedawca był sklep z zewnątrz. Nie wiedzieć czemu Amazon uważa że to towar niebezpieczny i nie można zwrócić. Jutro skontaktuje się z obsługą klienta. W przypadku jakbym nic nie wskórał to ponawiam pytanie, rozbierał ktoś toppiga? Widzę, że są 2 śrubki z tyłu, reszta ukryta pod nóżkami? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kklemensa napisał(a):

Nie wiedzieć czemu Amazon uważa że to towar niebezpieczny i nie można zwrócić

 

Idealna sytuacja. Zwrócić nie możesz, ale możesz zażądać zwrotu pieniędzy, jeżeli towar jest wadliwy :) 

 

ama.jpg

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup toppinga nie był u mnie mocno przemyślany.

 

W sumie podobnie do zakupu HD560s. Odpowiednia cena [która btw. przy obecnych stawkach wyniosła mnie -30% samego Zen DACa] i świadomość, że spełnia większość moich standardów (jeśli nie wszystkie) jakoś w końcu zadecydowały i przeważyły nad rozsądkiem.

 

To chyba podobnie jak u Kolegi Davida wyżej, chciałem mieć coś wymaksowanego technicznie choćby dla samego przeświadczenia. Z zapasem mocy i progiem zniekształceń lepszym niż wymagane minimum, gdzie w zakresie przesyłania muzyki, będzie szedł czyściutki sygnał. 

 

Mocno pozytywnie wpływa na mnie fakt, że nie ma żadnych szumów i trzasków, a wszystko działa od kopa.

 

Wygląd mi się bardziej niż Zena podoba choć Zen jest raczej ładniejszy i lepiej wykonany od SMSLów w tym pułapie.

 

Klik potecjometru też jest w moim guście, z tym, że wolałbym mniejsze skoki z mniejszymi wartościami. 

 

Wszystko to sprawia, że z urządzenia się przyjemnie korzysta i mam wrażenie, że i jakość i wartość są na swoim odpowiednim miejscu. 

 

Co do brzmienia to tutaj nie ma za wiele do opowiadania. Lubię swoje słuchawki i swoją muzykę i DX3pro+ pozwala mi je docenić bez żadnych dodatków, w najwyższej jakości. 

 

Na różne krążące opinie w stylu:

- "dobrze mierzący sprzęt będzie grał sterylnie"

- "topping jest na sabre, więc gra jasno i ostro"

 

Nie widzę sensu samodzielnie odpowiadać, gdyż jest już wyczerpujący artykuł powstały całą dekadę temu (jak ten czas szybko leci...) na ten temat, który warto tu przywołać:

http://nwavguy.blogspot.com/2012/04/what-we-hear.html?m=0

 

Nic się nie zmieniło od tamtej pory i dziś jest tak samo aktualny jak wtedy, jak nie nawet bardziej. :)

 

 

 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MrBrainwash napisał(a):

Nic się nie zmieniło od tamtej pory i dziś jest tak samo aktualny jak wtedy, jak nie nawet bardziej. :)

 

To są fakty, ale i tak każdy audiofil wie lepiej, "bo ja słyszę". A, że słyszy to co chce słyszeć to już mało ważne. W sumie może faktycznie mało istotne? Ja przerobiłem kilka ślepych testów, zarówno ze sprzętem, plikami muzycznymi, piwem (butelka czy puszka) czy winem.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 godzin temu, MrBrainwash napisał(a):

Nie widzę sensu samodzielnie odpowiadać, gdyż jest już wyczerpujący artykuł powstały całą dekadę temu (jak ten czas szybko leci...) na ten temat, który warto tu przywołać:

http://nwavguy.blogspot.com/2012/04/what-we-hear.html?m=0

 

Nic się nie zmieniło od tamtej pory i dziś jest tak samo aktualny jak wtedy, jak nie nawet bardziej. :)

 

Pytanie w jakim celu wychodzą w takim razie kolejne toppingi skoro obiektywnie już 10 lat temu już sprawa została załatwiona i potem już brak postępu? Sprawa i tak wraca przy każdej premierze i kolejne urządzenia są zachwalane i obiektywiści je kupują mimo według nich braku słyszalnych różnic. Do zobaczenia przy dx4, potem przy tym z dopiskiem pro a potem z plusem.... :)

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MrBrainwash napisał(a):

topping jest na sabre, więc gra jasno i ostro

a potem przy każdym urządzeniu z sabre a pokładzie "nie gra jak typowy sabre".

No to k... jak gra TYPOWY sabre?

 

Godzinę temu, Spawn napisał(a):

w jakim celu wychodzą w takim razie kolejne toppingi

dla kasy biznes musi się kręcić. A jaki procent kupujących to "obiektywiści" raczej się nigdy nie dowiemy. Dochodzi wygląd, funkcjonalność itp. a potrzeba nowej zabawki nie musi być wcale racjonalna. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności