Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Topping dx3 pro+


audionanik

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Undertaker napisał:

Np. ZEN DAC czy to sam czy to z zewnętrznym wzmakiem wcale mi nie zagrał jakoś cieplej tak jak to się opisuje ten sprzęt, choć przyznać muszę że z grubym wężu-wężem od Wireworlda Starlightem 7 dwumetrowym to było już klasa granie. Gdzieś właśnie w segmencie zestawu D30. 

Bo dobry kabel USB to podstawa względem tej żałości od producenta. U mnie na stocku było jazgotanie i dobrze, że sytuacja z przemeblowaniem zmusiła mnie do przesiadki na alternatywę, bo szczerze mówiąc, nie planowałem.

Kolejnym istotną kwestią jest firmware, ja przeszedłem na "cookies & creams" czyli bez filtra GTO i tego *** MQA. Grało to bardziej muzykalnie i angażująco, a wcześniej szarowo, nudno i bez życia, ale mowa o v1. Nie wiem jak w przypadku v2.

 

Akurat D30 jest świetny, znam tez opinie tych co handlują tym sprzętem i D30 jak najbardziej na tak, a te tańsze cóż ... niekoniecznie. Choć nie mówię, że w tych pieniądzach nie gra to dobrze, ale "Mesjaszem" bym tego nie nazwał, jak zresztą nic na ESS9038. (Moja kontrowersyjna opinia)

 

Teraz, Undertaker napisał:

czy sprzęt za 5 koła ma mi minimalnie (ale jednak) szumieć na 32 ohmowych słuchawkach, czy nie. I Burek gra bardzo fajnie, ale znowu nie jest to lepszy sprzęt od Topików D30/A30 Pro chociażby.

W pełni się zgadzam, jednak to rzadkość i najczęściej dosyć szybko takie bolączki wychodzą w recenzjach czy opiniach użytkowników. Większość sprzętów ma na tyle dobry stosunek SNR, że nie powinno być problemów. Mi się zdarzyło słuchać jakiegoś lampowego Woo, za kilkadziesiąt tysiaków i lampy brumiły i było to słychać w słuchawkach :D ale nie każdy zawracał na to uwagę.

W każdym razie ten na 4 Cirrusach, to zupełnie inna para kaloszy i na prawdę łakomy kąsek. Zresztą to kombo, to jest taki pewnik od Toppinga, który bezpiecznie można rekomendować każdemu.

Edytowane przez Artorias
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, david11 said:

Ludzie mają świra na punkcie różnych rzeczy, a audio to jest świetne miejsce, żeby własnie się  oderwać od codzienności. Przed momentem czytałem, że ktoś z forum sobie zmienił bezpiecznik w DAC'u na audiofilski. No i co, śmiać się będziemy? No nie ma sensu, jak człowiekowi daje radość, to why not. Chociaż czasami można zdurnieć, jak pisałem, że taki zen v2 ma jednak dość słabego DAC'a, to mi polecali zmienić kabel USB :D.

Na szczęście z dostępem do pomiarów dzisiaj jest na tyle dobrze, że znając swoje potrzeby i poświęcając trochę czasu na przeglądanie audioscience można dojść do fajnego toru. Ja np tak miałem z Toppingiem. Myślałem nad czymś dużo droższym, ale trafiłem pomiary, szczęka mi opadła, zamówiłem, pozbyłem się Zena v2 i jest super. Choć wada wyświetlacza się trafiła, to mam to w nosie. Gra super. Progres po Zenie mega, a różnica cenowa śmieszna.

 

Próbował ktoś zmieniać zasilacz Toppinga? Nie bardzo chce mi się rozmyślać nad topologią dx3pro+.

Chociaż teoretycznie zasilacz głównie wpłynie na szumy, a topping ma je bardzo niskie. Ktoś ma jakiś doświadczenia na tym polu?


Właśnie o to chodzi, że zaczynałem od słuchawek za 20 zł, a skończyło się na schizie prawie, bo "droższe, lepsze". 
Według mnie najlepiej mieć dwie pary, jedna się przeje trochę, to druga i tak sobie zmieniać, ale to tylko moje zdanie. 
Mało co, prawie nie wywaliłem oszczędności na słuchawki za 1500 zł... Tylko po co? Co to zmienia w życiu codziennym? 
Dlatego odpuściłem, kupiłem sobie Topping DX3 Pro+ i mam spokój. 
Mam słuchawki 32 Ohm, 250 Ohm dla zaspokojenia ciekawości i fajnie. Poza tym, tak na prawdę to mnie nie stać na jakieś Sundara i nie dowiem się jak grają, pewnie też nie bardzo by mi pasowała ich waga, bo X2HR już są dla mnie odczuwalne. Wydawać i bawić się mogą osoby, które na to stać :)

Edytowane przez Jad szopa
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jad szopa napisał:

Mało co, prawie nie wywaliłem oszczędności na słuchawki za 1500 zł... Tylko po co? Co to zmienia w życiu codziennym? 

To trochę tak jak jeść całe życie makaron z masłem i solą, carbonara lub  bolones kosztuje więcej i tak się najem, to po co próbować?;) Co to zmieni w życiu codziennym ?

 

Może warto czasami coś spróbować dla samej przyjemności... a jak nie "posmakuje" w komis :)

Edytowane przez radzik55
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, radzik55 said:

To trochę tak jak jeść całe życie makaron z masłem i solą, carbonara lub  bolones kosztuje więcej i tak się najem, to po co próbować?;) Co to zmieni w życiu codzienne ?

 

Może warto czasami coś spróbować dla samej przyjemności... a jak nie "posmakuje" w komis :)


Na pewno fajnie jest mieć takie słuchawki, ale jak kogoś stać. 
Miałem taką obsesje na słuchawki, że przechodziłem z Google do YouTube wpisując Audeze, Sundara, HE560, HD600, itd... 
Spać nie mogłem, myślałem ciągle o słuchawkach... Ja sobie temat audio już odpuszczam, nie chcę oszaleć. 

Bez kitu z jednej strony to beka, a z drugiej strony to chore xD Dlatego zakupy już odpuszczam hehe. 
 

Edytowane przez Jad szopa
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Artorias napisał:

Nie wiem co do tego mają pomiary. DX3Pro + gra "zwiewnie", brakuje mięsa, masy i dociążenia i dla wielu kolorków i muzykalności.  Nie każdy lubi taki styl grania. Dużo zależy też z czym go parujemy. Ani Topping ani pomiary nie są tutaj żadnym wyznacznikiem, tak samo jak audioscience. Bo sprzęty, które tam często słabiej wypadają brzmią po prostu bardzo dobrze. DACi oparte o R-2R mierzą fatalnie, a przez wielu są uważane za najlepiej grające.

Czy to prawda że większość jeżeli nie wszystkie Toppingi parametrami mierzalnymi wykraczają poza zakres słyszalny? W kwestii dx3pro+ który mam właśnie u siebie, jak odczuć braki tych mięsa masy i dociążenia?;) mam do niego podpięte k612pro. Włączam na tidalu Metallica Whiskey in The Jar. Jest mięso i masa, nie odczuwam braków:) zapinam k612 pod E10K TC, nadal jest zdecydowanie bardziej mięsiście niż veg’owo. Przepaści miedzy toppingiem a fiio nie słyszę, ale wole słuchać z toppinga. Może zaraz skombinuję do toppinga monoprice monolith 887, mocy ponad 2 razy więcej, ale czy to w ogóle będzie spożytkowane? Będzie tak samo czysto i przyjemnie i jeszcze więcej dociążenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz, PioterD napisał:

W kwestii dx3pro+ który mam właśnie u siebie, jak odczuć braki tych mięsa masy i dociążenia?;)

To chyba sam siebie musisz się zapytać ^^

W dniu 11.05.2022 o 16:45, PioterD napisał:

dx3pro+ nie jest wcale taki znowu jasny, ale fakt że jest raczej po jaśniejszej aniżeli po ciemnej stronie 😉 Precyzyjny i szczegółowy tak, jest to trochę inne granie niż na lampach czy hybrydach albo na BurrBrown, ale przy tym (przynajmniej dla mnie) zupełnie niemęczące, a trochę się obawiałem o górę pasma, czy ogólną "ostrość", zbytnią techniczność dzwięku (ale też słucham stosunkowo cicho muzyki). Jest muzykalnie i przyjemnie; jest to stosunkowo lekkie i napowietrzone granie, ale nie odczuwam żadnych braków w zejściu basu czy jego rozdzielczości

 

Zresztą to, że gra "zwiewnie" czyli jak wspomniałeś "lekkie i napowietrzone" granie, to potwierdziło też kilka osób. To, że Tobie nie brakuje dociążenia to nie znaczy, że jest to dociążone i gęste brzmienie, co nie znaczy, że jest gorsze. Każdy ma inny gust i wymagania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Artorias napisał:

To, że Tobie nie brakuje dociążenia to nie znaczy, że jest to dociążone i gęste brzmienie, co nie znaczy, że jest gorsze.

No tak, trochę drążę temat bo jest to kusząca sprawa:) jeszcze więcej dociążenia, gęstszy ale jednocześnie nieprzytłaczający dźwięk, pełniejszy ale nie dominujący dół pasma. Topping gra dla mnie rewelacyjnie, ale….jeszcze w tym kierunku bym poszedł 😉 zen can kusił... ale mam mt-602 który wg pomiarów jest w stanie dać nawet więcej mW/300ohm, dbV i Vrms niż taki can. Więc na razie zostaje ShenZENstack:dx3pro+mt602 😉

Edytowane przez PioterD
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Dx3pro+ na zmianę z podpiętym do niego L50. Nie słyszę żadnej różnicy na k612pro. Sprawdzę jeszcze na dt-150 póki je mam: różnic brak, ale czego się tu spodziewać, obydwie pary grają już bardzo dobrze nawet z fiio e10k.

A w kwestii szukania dociążenia, mięsa, porównań np. can'a ze wzmacniaczami toppinga, czy też różnych DACów - z k612pro i dt150 słuchałem układów zarówno na ess, na burrbrownach jak i akm, i jednoznacznie słyszalną, nie subtelną a wyraźną zmianę w kierunku dociążenia dźwięku uzyskałem właściwie tylko gdy... odblokowałem port bassreflex w k612'kach 🙂

 

 

Edytowane przez PioterD
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2022 o 14:29, radzik55 napisał:

To trochę tak jak jeść całe życie makaron z masłem i solą, carbonara lub  bolones kosztuje więcej i tak się najem, to po co próbować?;) Co to zmieni w życiu codziennym ?

 

Może warto czasami coś spróbować dla samej przyjemności... a jak nie "posmakuje" w komis :)

Tylko kto teraz tam kupuje panie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2022 o 15:50, Rafacio napisał:

Tylko kto teraz tam kupuje panie?

Ja czasem coś jeszcze kupuje, ale fakt, trochę umarło postcovidowo

W temacie: odwieczne pytanie - tylko do IEMow + jako źródło do głośników aktywnych lepiej Topping DX3pro+ czy L30/E30? Ktoś w ogóle słucha dokanałowych z DXa? L30 ma ustawienie gaina na -9dB, co idealnie by pasowało do czułych słuchawek i trochę się obawiam tego DXa pod tym kątem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, pylaczynski napisał:

Ja czasem coś jeszcze kupuje, ale fakt, trochę umarło postcovidowo

W temacie: odwieczne pytanie - tylko do IEMow + jako źródło do głośników aktywnych lepiej Topping DX3pro+ czy L30/E30? Ktoś w ogóle słucha dokanałowych z DXa? L30 ma ustawienie gaina na -9dB, co idealnie by pasowało do czułych słuchawek i trochę się obawiam tego DXa pod tym kątem

 

Do IEMów L30 jest lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kuba_622 napisał:

 

Do IEMów L30 jest lepszy.

A słuchałeś może obydwu? Budżetowo stack z E30 mi się mniej zgadza niż DX3, ale rozważam użycie po prostu dongla Apple jako DACa na początku. Tylko czy to w ogóle ma sens wtedy... Problemy pierwszego świata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pylaczynski napisał:

A słuchałeś może obydwu? Budżetowo stack z E30 mi się mniej zgadza niż DX3, ale rozważam użycie po prostu dongla Apple jako DACa na początku. Tylko czy to w ogóle ma sens wtedy... Problemy pierwszego świata :)

 

L30 był robiony również pod IEMy i ma wyjątkowo niski poziom szumów. Ogólnie jednak kupowanie wzmacniacza słuchawkowego do IEMów jest średnio sensowne :) Jakiś DAP, dongle czy po prostu dobrze grający telefon, to lepszy wybór.

Edytowane przez Kuba_622
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Kuba_622 napisał:

 

L30 był robiony również pod IEMy i ma wyjątkowo niski poziom szumów. Ogólnie jednak kupowanie wzmacniacza słuchawkowego do IEMów jest średnio sensowne :) Jakiś DAP, dongle czy po prostu dobrze grający telefon, to lepszy wybór.

Tak właśnie rozważam czy to nie strzelanie z armat do much, ale jak zainwestowałem w słuchawki (UM Mest) i już nie mam co kupować więcej w tym hobby, to teraz pora na źródło 😅 

A tak powaznie, to zauważyłem, że Mesty są bardzo zrodlo-zależne i o ile mi ładnie grają z DAPa (Sony NW-A55L), to z telefonu i bezpośrednio z dziurki laptopa już gorzej. DAC/AMP też by mi pasował pod kątem uporządkowania mojego setupu w pracy z głośnikami, gdyż teraz muszę przełączać je na zmianę z słuchawkami. Ale może faktycznie to nie jest wystarczający powód, dla którego warto wydać kilka stowek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, pylaczynski napisał:

…ale rozważam użycie po prostu dongla Apple jako DACa na początku. Tylko czy to w ogóle ma sens wtedy...

Ma sens, moim zdaniem jest to w ogóle i szczególe znakomita opcja na świetny dźwięk, dongiel Apple usb-c i do tego wzmacniacz. Słuchałem tego dongla w połączeniu z xDuoo mt-602 i z toppingiem L50. Ograniczeniem jest to że ten dongiel daje 1V na wyjściu zamiast standardowo 2V (co będzie zaletą w przypadku iemów). Więc jest znacznie ciszej i w teorii w połączeniu ze wzmacniaczem może to generować gorszy stosunek sygnału wysokiej jakości do bazy złożonej głównie z szumu, ale przy parametrach toppingów to nie ma moim zdaniem znaczenia…one są tak za*ebiste że nawet z takim donglem grają czyściutko. Tym bardziej że toppingi są w zasadzie wolne od dystorsji i wzrostu szumu przy podbiciu gain’a. Mi w zestawie Apple dongiel + L50 + akg k612pro wystarczało ustawienie gaina na „zero” i miałem jeszcze sporo zapasu nawet słuchając jak na moje ucho głośno (potencjometr na godzinie 13-14). Dongiel Apple w połączeniu z L50 gra nieco cieplej i mniej szczegółowo niż sam dx3pro+. Są to jednak nieduże różnice, lubię obydwa zestawy. Może sam dongiel Ci wystarczy nawet bez wzmaka; gra świetnie.

Edytowane przez PioterD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć. Bez zakładania nowego tematu. Mógłby mi ktoś pomóc z konfiguracją Toppinga i F2k? Robię wszystko jak w tym poradniku (Foobar 2000 for Dummies (Part 1) – General Setup | DIY-Audio-Heaven (wordpress.com)) i nic. DSD jako PCM i to 44.1. Wcześniej, gdy zapuszczałem .iso DSD od razu pokazywało to na wyświetlaczu. Nie wiem co się porobiło, lecz teraz nic z tego nie wychodzi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2022 o 15:34, MrSheep napisał:

Jakiego filtra PCM używacie? Domyślny F3 moim zdaniem nieco pogrubia brzmienie, interesuje mnie najbardziej neutralna opcja (tak, jestem zbyt leniwy, żeby samemu sprawdzić na słuch :D). 

Różnice są dla mnie ledwo słyszalne, jeżeli w ogóle, ale słucham z plikami nie lepszymi niż 44.1/16 flac… F3 jest domyślny w rozumieniu tego konkretnego układu i implementacji, ja żadnego pogrubienia dźwięku nie słyszę cokolwiek masz na myśli ;) ale tutaj jest pare słów z forum audioscience na temat filtrów  F7 i F5, może warto spróbować: 

 

„The traditional default is F7, the sharp rolloff linear phase half-band filter. It has the best in-band characteristics in terms of frequency response flatness and ripple, at the expense of a minimal amount of images past fs/2 (but those generally being of signals past 20 kHz, and there tends to be little signal energy up there to begin with, so you are very unlikely to bother any following amplifiers). I still consider this a very worthwhile tradeoff.

If you need lowest latency, its minimal phase cousin F5 is not a bad choice. Being minimal phase, phase response invariably goes south near fs/2. (I think it's an elliptic filter.)”

Edytowane przez PioterD
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to dobry wybór - Topping DX3 Pro +  DT 1770, źródło to komputer?  Ponadto mam zamiar podłączyć monitory aktywne Focal 65(w tej chwili podłączone do prostego daca Fostex), słuchawki, które mam w tej chwili to ATH MX50bt i chciałbym nowe, z równie dobrą podstawą basową ale z wyraźniejszą średnicą, nieco więcej góry też nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2022 o 19:03, budasty napisał:

Czy to dobry wybór - Topping DX3 Pro +  DT 1770, źródło to komputer?  Ponadto mam zamiar podłączyć monitory aktywne Focal 65(w tej chwili podłączone do prostego daca Fostex), słuchawki, które mam w tej chwili to ATH MX50bt i chciałbym nowe, z równie dobrą podstawą basową ale z wyraźniejszą średnicą, nieco więcej góry też nie zaszkodzi.

Tak, dobry wybór 🙂 mocy nie będzie brakowało. Co do porównania MX50 i DT1770 - nie jestem pewien czy będzie to przeskok warty kasy. Słuchałeś po kablu tych ATH? Ponoć po kablu grają nieco mocniej skrajami, a bezprzewodowo nieco równiej. DT1770 grają również Vkowo ale zdają się mieć nieco lepiej skontrolowane skraje pasma względem dt770pro, "przyjaźniejsze", średnica może będzie bliższa bardziej bezpośrednia ale czy to faktycznie będzie ewolucja warta dołożenia prawie "tysiaka" - nie wiem. Z drugiej strony takie dt1770 wydają się być słuchawkami na których można zakończyć poszukiwania bardzo dobrego modelu zamkniętego. Ale można to samo powiedzieć o dt-150 które kosztują połowę.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PioterD napisał:

Co do porównania MX50 i DT1770 - nie jestem pewien czy będzie to przeskok warty kasy. Słuchałeś po kablu tych ATH?

DX3 Pro + zamówiony, na tyle tanie urządzonko, że może wylądować pod tv jako pre dla głośników.  Słuchałem po kablu ATH MX50 ale ze słabej jakości wyjścia słuchawkowego i dźwięk był jakby mniej rozdzielczy, niż po bt choć powinno być  odwrotnie, potestuję z DX3 Pro  jak dojdzie. Słuchawki trudniejszy temat i za dużo testów przeglądałem, wiele całkowicie sprzecznych :) W domu mam więcej słuchawek w tej chwili ale z niższej półki np Edifiery 830, Marshale Mayor 4, Superluxy 681 Evo ale ATH MX50 gra z nich najdetaliczniej, i najkulturalniej, basowa podstawa całkiem ładna jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topping DX3 Pro+ dotarł, funkcjonalnie bajka urządzenie, pilot robi robotę. Pierwsze wrażenie, że po kablu słuchawki zaczęły grać detaliczniej i kulturalnie... trzeba więcej czasu i testów. W utworze Hurt Załoga G mam wrażenie, że na dacu Fostexa nie słyszałem drobnych niuansów jak np. powtarzanie w tle niektorych słów, jakby echo, ale muszę na spokojnie to przetestowac, jak i monitory Focala, póki co mam remont w pokoju ale i motywacje by szybciej skonczyc i na spokojnie potestować :) .

 

 

topping d3xpro+.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w fajnych czasach żyjemy jeżeli chodzi o technologie:) mnie tam wkurza to skokowe nieprecyzyjne pokrętło ale dobra… co do niuansów to pytanie czy faktycznie tak jest czy to efekt wow nowego zakupu. Tak miedzy nami forumowiczami to ja np porównując granie fiio e10k TC z tym toppingiem, istotnych (dla mnie) różnic nie słyszę na akg612pro.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności