Skocz do zawartości

Topping dx3 pro+


audionanik

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Undertaker napisał:

Uuu, @Artoriasodważny jesteś że się tak wystawiasz na ścinę @MrBrainwashowi, normalnie aż chyba kupię se jutro czipsy o ile nie zakaszują tematu :D

Jestem odważny, ale nie na tyle głupi, żeby tutaj dalej się produkować i nabijać popularność w wątku innego obozu. Wracam do swojego przyczółka w strefie Zen.

 

Udanych odsłuchów. Niech wam grają te Toppingi jak najdłużej. Swoją drogą ten D30 Pro na 4 Cirrusach mnie ciekawi :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, majkel napisał:

Kup obojętnie którego i od razu się zamień na TRampa z Brainwashem.

Tzn. z tego co zrozumiamiałem to on już ma DX3pro+. Ja bym się chętnie trade'dną, bo dla mnie to wsio ryba, lubię TR-ama ale DX3pro+ też ma coś z czego bym korzystał. 

 

Godzinę temu, majkel napisał:

 

Tam nie uświadczysz wiedzy natychmiastowej, że to Sabre.

👍

Godzinę temu, majkel napisał:

Gra dobrą równowagą aspektów jak na swoją cenę i gabaryty. Jakby to powiedzieć podług najnowszych nurtów w polszczyźnie - wszystko w tym dźwięku jest przystępne. :rolleyes: 

Mam swoje wnioski, ale nic nie będę mówił aby nie sugerować niczego

 

1 godzinę temu, zdzichon napisał:

Ja się nie znam na elektronice i być może się po prostu mylę. Nie wiem czy większy wpływ na sygnaturę ma DAC czy sekcja wzmacniacza :) Z własnego doświadczenia też wiem ile w tym hobby autosugestii.

👍

1 godzinę temu, zdzichon napisał:

 

Poruszam się raczej w dolnych średnich rejonach pieniężnych audioszajby czyli dongle, adaptery BT i mniejsze dapy. Może to przez to że w tych rejonach często stosuje się rozwiązania zintegrowane, ale tak jak przy innych kostkach mam trudności, tak Sabre słyszę od razu, za każdym razem.

Temat jest zniuansowany, dlatego nie będę go poruszał....

 

1 godzinę temu, zdzichon napisał:

 

Dlatego pytałem o starą wersję toppinga, bo plus mi jedzie właśnie klasycznym Sabre, czyli świetny technicznie, ale trochę suchy, i szklista góra. Mam niestety szumy uszne, a takie granie je dodatkowo wzbudza.

... wpadłem tutaj tylko napisać, że tu DX3pro+ w żaden sposób nie zawinił.

1 godzinę temu, zdzichon napisał:

Słucham na PM3 więc generalnie bardzo spokojnych na górze słuchawkach, a i tak mi to przeszkadza.

Z wykresu wynika, że one mają wysokie  poziomie wysokie diffuse field i pik/i na 7-8kHz. Topping jedynie umożliwił Ci uświadomienie sobie tego. IMO Zajrzyj na muzykostajnie. Tam szerzej to opisałem.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MrBrainwash napisał:

Z wykresu wynika, że one mają wysokie  poziomie wysokie diffuse field i pik/i na 7-8kHz. Topping jedynie umożliwił Ci uświadomienie sobie tego. IMO Zajrzyj na muzykostajnie. Tam szerzej to opisałem.

 

Cóż, dziękuję za cały artykuł poświęcony mojej kwestii. Tego sie nie spodziewałem :) Trochę szkoda że wmieszałes m50x bo tych już dawno nie mam. 

 

Nie jestem za to pewien jakie konkluzje powinienem wyciągnąć z tego tekstu. Nigdy nie odbierałem PM3 jako chudych, albo potrzebujących przycięcia wysokich. Przede wszystkim nigdy nie chciałem ich "naprawiać", a raczej sprawdzić czy da się z nich jeszcze trochę wyciągnąć. Jedyny powód dal którego zacząłem się bawić źródłami to fakt że nie widze za bardzo dla nich alternatywy na rynku(oczywiście dla mnie).  Czy w takim razie powinienem dobierać do nich "gorsze" źródła? Takie które nie obnażą ich prawdziwej natury? :P Pytam bo z takim Radsone graja mi świetnie, tak samo jak z Oriolusem 1795 czy obecnie donglem od Creativa. Na nich nie kłują mnie w uszy i nie męczą tak jak na Toppingu.

 

 

2 godziny temu, majkel napisał:

Kup obojętnie którego i od razu się zamień na TRampa z Brainwashem. Tam nie uświadczysz wiedzy natychmiastowej, że to Sabre. Gra dobrą równowagą aspektów jak na swoją cenę i gabaryty. Jakby to powiedzieć podług najnowszych nurtów w polszczyźnie - wszystko w tym dźwięku jest przystępne. :rolleyes: 

 

Tr-AMP ni ma BT.

 

 

Edytowane przez zdzichon
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Artorias napisał:

Udanych odsłuchów. Niech wam grają te Toppingi jak najdłużej. Swoją drogą ten D30 Pro na 4 Cirrusach mnie ciekawi :D 

 

Spokos, zażartowałem sobie tylko, nie mogłem się powstrzymać :) Uważam że nie ma potrzeby dzielić się na jakieś dwa obozy toppingowo-zenkowe bo i różnice moim zdaniem nie są aż takie kategoryczne pomiędzy sprzętami obu marek. No chyba że pomiary same w sobie są dla kogoś najistotniejsze to wtedy być może, kto wie. 

 

Co do D30 Pro to mój faworyt ale ja mam słabość do Cirrusów. Niemniej jednak różnice między innymi toppingami nie są znowu takie oczywiste, choć faktycznie wydaje mi się że gra on najweselej - że tak to ujmę. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Undertaker napisał:

Uważam że nie ma potrzeby dzielić się na jakieś dwa obozy toppingowo-zenkowe

Chyba masz rację..

4AC32976-65F8-48EC-9C26-528A00EA44D2.gif

 

1 godzinę temu, Undertaker napisał:

choć faktycznie wydaje mi się że gra on najweselej - że tak to ujmę. 

Mam dokładnie takie samo wrażenie na temat CL. Jakoś tak optymistycznie gra i muzykalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Artorias napisał:

No i pewnie Ty uważasz, że ten DACzek nie wpływa kompletnie na brzmienie? (Tak wiem, że u Amira wszyscy tak uważają, a na pytania o różnice pomiędzy DACami, odpowiadają dyplomatycznie, aby ta osoba poszukała sobie innego forum)

A wpływa?

 

19 godzin temu, Artorias napisał:

Pojedź sobie do pierwszego lepszego salonu mp3store i sam posłuchaj, albo podsłuchaj co mówią osoby, które wychodzą z sal odsłuchowych. Zresztą większość sprzedających z salonów obudzonych w środku nocy, wyrecytuje Ci różnice pomiędzy ESS, a AKM, ba nawet różnice pomiędzy konkretnymi modelami tego samego producenta.

Mam u siebie Topping D10. Nie wpływa on na brzmienie. DX3pro+ jest o jakiś tam rząd wartości  czystszym źródłem tak samo liniowym. Aha w S16 siedzi topowy AKM - gra tak samo (tzn po usb grał inaczej za sprawą sterowników, ale po coaxie różnic brak). 

 

19 godzin temu, Artorias napisał:

Może kiedyś będziesz miał okazje posłuchać sobie np R2R, bo tam już zmiany są na tyle duże, że nawet osoba bez wybitnego słuchu będzie w stanie rozpoznać co tam siedzi.

Kiedyś miałem u siebie Valaba. Ścinał górę i mulił. Nigdy więcej retro. :)

19 godzin temu, Artorias napisał:

Oczywiście dużo zależy od implementacji oraz sekcji wzmacniających, bo są produkty oparte o ESS, które grają bardzo podobnie do AKM czy BB i vice-versa, jednak uśredniając, osoba wprawiona, z bardzo dużą skutecznością będzie w stanie wyłapać to w ślepych testach, wystarczy że zwróci uwagę na konkretne aspekty.

Nie to, że dużo zależy tylko właśnie na tym to polega, aby wywołać jakąkolwiek różnicę to musisz namieszać dookoła bo zaimplementowane zgodnie z intencją producenta uzyskując odpowiedni próg parametrów stają się nierozróżnialne. Czyli mówimy tu o większości rynku. 

 

19 godzin temu, Artorias napisał:

Na początek polecam tą lekturę: https://najlepszeodtwarzacze.pl/r2r-nos-dac.php

Nie, dziękuję. Wolałbym zaproszenie do Hogwartu.

19 godzin temu, Artorias napisał:

Delikatnie zaokrąglona i nie tak ostra lub cyfrowa.

 

Topping reprodukuje taką górę jaka jest w nagraniu i na jaką stać słuchawki. Gdyby było inaczej to by to wyszło w pomiarze. 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, MrBrainwash napisał:

Nie to, że dużo zależy tylko właśnie na tym to polega, aby wywołać jakąkolwiek różnicę to musisz namieszać dookoła bo zaimplementowane zgodnie z intencją producenta uzyskując odpowiedni próg parametrów stają się nierozróżnialne. Czyli mówimy tu o większości rynku. 

Bzdura, bo właśnie większość implementacji jest tak zrobiona, że wystarczy chwile posłuchać (+ wprawne ucho) by wiedzieć, czy w środku jest Sabre czy AKM. Większość producentów idzie właśnie po najmniejszej linii oporu. Tylko niektórzy potrafią tak zaimplementować, że nie idzie tego wychwycić lub jest to bardzo trudne.

Wspominają o tym w większości recenzji ESS, nawet tutaj: https://ear-fidelity.com/fiio-m11-plus-ess/

38 minut temu, MrBrainwash napisał:

Nie, dziękuję. Wolałbym zaproszenie do Hogwartu.

A kto nie?

38 minut temu, MrBrainwash napisał:

A wpływa?

 

38 minut temu, MrBrainwash napisał:

Kiedyś miałem u siebie Valaba. Ścinał górę i mulił. Nigdy więcej retro. :)

 

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ArtoriasZalinkowałeś recenzję polskiego serwisu który tworzą ludzie z tego forum, więc pewnie nie raz i nie dwa widzieli wpisy że "coś gra (albo nie gra) jak typowe sabre". :P To powiedzenie się trochę mam wrażenie utarło i stało "frazą-wytrychem" dla niemalże każdej recenzji sprzętu który posiada te kostki. Podobnie jak trudność aplikacji, gdzie nie wiadomo do końca na czym ona miałaby polegać - w domyśle zrozumiałem że tanie, albo niedobrane elementy elektroniczne ograniczają potencjał tej kostki. Tylko pytanie jak to się ma do innych na Cirrusie chociażby, gdzie ja jeszcze do niedawna próbowałem złapać królika poprzez kolejne modyfikacje daczka na starym ale jarym cs4397, a i tak najlepiej grał mi taki na modach sprzed 10 lat? :) A to tylko przykład pierwszy z brzegu, bo jak przekopać internety to wyjdzie, że ludzie na audiostereo modowali daki na TDA (słynne 1541), PCM'ach i każdy miał swój pomysł na dobrą aplikację takowych. 

 

Ja tylko napiszę, że jeszcze nie tak dawno temu widziałem jak ktoś osłuchany tu na forum pisał o Bursonie z serii C3, że zaskoczyła go muzykalność pomimo zastosowania Sabre'a właśnie. A już po czasie, ta sama osoba napisała w kontekście jakiegoś nowego DAP'a Astella, że to właśnie implementacja tego ostatniego dopiero ją zadowoliła w kontekście szeroko rozumianej muzykalności czy barwy dźwięku, podczas gdy Burek miał grać sucho czy jakoś tak (już nie pamiętam). 

 

Żeby nie było, nie neguję czyichś opinii czy przemyśleń na daną chwilę, bo sam miewam różne odsłuchowo dni, jak pewnie większość. :) Sam zresztą bardziej podchodzę do hobby emocjonalnie niż pomiarowo-matematycznie i uważam że dla obu filozofii jest miejsce o ile nie stara się ich komuś narzucić zanadto. Tylko tutaj przetestowawszy kilka toppingów na różnych kostkach, Zen Daczka, czy chociażby Burka C3P ale i Cowona Plenue L, te różnice nie są dla mnie tak wyraźne żebym bez zawahania mógł się z kimś założyć że jak da mi do posłuchania jakiś inny nowy dla mnie sprzęt (gdzie nie wiem co siedzi w środku), to mu powiem coś w stylu: "Sabre, panie!" :) No ale ja to ja. Jeżeli ktoś potrafiłby tak bezbłędnie wskazać co i jak to podziwiam :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Artorias napisał:

 większość implementacji jest tak zrobiona, że wystarczy chwile posłuchać (+ wprawne

 

W dniu 2.03.2022 o 21:40, MrBrainwash napisał:

Moim zdaniem dyskusja na temat czy dobrze mierzące się źródła (o liniowej charakterystyce przenoszenia) różnią się w praktycznym odsłuchu jest bez celu dopóki ktoś nie przedstawi przypadku w którym zostało wykazane, że te różnice są do wychwycenia.

 

No ja do tej spory nie spotkałem się z jakimś poparciem Twojej tezy. Więc póki nie przedstawisz jakiś konktetnych dowodów nie ma sensu o tym dyskutować, bo możemy tylko zataczać koła. Wydaje się Tobie, że można, ale faktycznych testów nie robiłeś by wykluczyć ewentualność pomyłki. Zatem nie ma tu o czym gadać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

14 minut temu, Undertaker napisał:

Zalinkowałeś recenzję polskiego serwisu który tworzą ludzie z tego forum, więc pewnie nie raz i nie dwa widzieli wpisy że "coś gra (albo nie gra) jak typowe sabre"

Doskonale sobie zdaje z tego sprawę. Uważam jednak ich za rzetelnych, więc czemu miałbym ich nie linkować?

Nie sądzę, żeby oni sobie tutaj czytali opinie użytkowników i dostosowywali do tego swoje opisy.

Mogę znaleźć podobne przykłady w recenzjach na innych portalach, bo nie jednokrotnie się z podobnymi spotykałem, nawet w opiniach klientów czy ludzi, którzy siedzą w sprzedaży i dystrybucji tego sprzętu

Burson akurat gra muzykalnie mimo ESS, jak wspomniałem dużo zależy też od samej sekcji wzmacniacza, dlatego przyjęło się powszechnie nie łączyć ESS z THXami.

 

8 minut temu, MrBrainwash napisał:

Więc póki nie przedstawisz jakiś konktetnych dowodów nie ma sensu o tym dyskutować, bo możemy tylko zataczać koła. Wydaje się Tobie, że można, ale faktycznych testów nie robiłeś by wykluczyć ewentualność pomyłki. Zatem nie ma tu o czym gadać. 

Za to Twoje wykresy, które niby udowadniają piasek w Robinach to szczyt rzetelności. Do teraz nie mogę się po tym pozbierać.

 

No tak, bo to ja sobie wymyśliłem, że ESSy mają tendencję do jasnego i technicznego grania, niech wam będzie :D

 

Oczywiście nie mówię tutaj o DX3Pro+, Tutaj ponoć implementacja jest dobra i całość muzykalna.

 

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Artorias napisał:

Doskonale sobie zdaje z tego sprawę. Uważam jednak ich za rzetelnych, więc czemu miałbym ich nie linkować?

Nie sądzę, żeby oni sobie tutaj czytali opinie użytkowników i dostosowywali do tego swoje opisy.

Mogę znaleźć podobne przykłady w recenzjach na innych portalach, bo nie jednokrotnie się z podobnymi spotykałem, nawet w opiniach klientów czy ludzi, którzy siedzą w sprzedaży i dystrybucji tego sprzętu

Burson akurat gra muzykalnie mimo ESS, jak wspomniałem dużo zależy też od samej sekcji wzmacniacza, dlatego przyjęło się powszechnie nie łączyć ESS z THXami.

Oh, boy :rolleyes:

3 minuty temu, Artorias napisał:

Za to Twoje wykresy, które niby udowadniają piasek w Robinach to szczyt rzetelności. Do teraz nie mogę się po tym pozbierać.

Udowadniają, że w egzemplarzach tego modelu są piki. Nie mogą udowodnić, czy ktoś je usłyszy i dobrze zinterpretuje. 

 

3 minuty temu, Artorias napisał:

 

No tak, bo to ja sobie wymyśliłem, że ESSy mają tendencję do jasnego i technicznego grania, niech wam będzie :D

 

Bardziej prawdopodobne, że się zasugerowałeś. 

 

3 minuty temu, Artorias napisał:

Oczywiście nie mówię tutaj o DX3Pro+, Tutaj ponoć implementacja jest dobra i całość muzykalna.

 

Ja nie myślę kategoriami czyjejś opinii o implementacji, ani subiektywnych wrażeń wyrażonych niezdefiniowanyni terminami. Jeśli coś słyszalnego dzieje się z górą urządzenia to wyjdzie do w dokładnych pomiarach. Jeśli nie wychodzi to tego jadąc Brzytwą Ockhama - to jest kwestia po stronie tendencyjnej percepcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ArtoriasAle ja nic do nich nie mam i do tego że ich zalinkowałeś :) Na "branży" się nie znam od środka więc też nie będę dyskutował, jak i polemizował ze sposobem pisania recenzji - każdy ma swój i to bardzo dobrze że jest miejsce na audio-poezję Piotra Ryki, "fanatyzm" Evila czy "amatorskie pomiary" społeczności ASR. Każdy może sobie wybrać co go interesuje. Co do samych implementacji, to skoro pewne powiedzenia się utarły w tym hobby, to pewnie jak z porzekadłami - coś musiało w nich być. :) Więc luz. Mimo wszystko, przynajmniej ja osobiście taki pewny bezbłędnej identyfikacji kostki w danym sprzęcie bym nie był, co oczywiście nie przeszkadza mi "jarać się" D30 Pro na 4xCS43198 w odsłuchach na co dzień. 

 

Teraz mi się przypomniało jak bardzo zaskoczony byłem innego brzmienia niż się spodziewałem że będzie pierwszy raz słuchając rzekomo ciepło grającego Samsunga P3 czy słynnego iPoda Video 5.5G ale też po części Toucha 1G na Wolfsonie, który pewne aspekty brzmienia miał na tyle interesujące, że nie tak łatwo potem było doszukać się ich w innych sprzętach, w tym nowszych generacjach popularnej "Taczki". Ale żeby nie odpłynąć za bardzo w dywagacje -> wszystkie te wymienione oldskulowe sprzęty opisywane były w przeważającej większości wpisów jako muzykalne, ciepłe, przyjemne i tak dalej. Dla mnie Samsung grał wręcz chłodnym, mało przystępnym (choć ciekawym) brzmieniem. Dopiero Touch 4G (nomen omen na Cirrusie) zagrał mi ciepło i muzykalnie, może jeszcze Sony X się "obronił" jeśli chodzi o opisy brzmienia (gra tak jak oczekiwałem). 

 

No i Burek C3P dla mnie grał mniej muzykalnie od mojej stacjonarki Ear Stream (choć technicznie rewelacyjnie), a Topping D50s wydaje mi się że łagodził krawędzie dźwięków bo barwowo powiedziałbym że podobnie, ale tu żeby było fair musiałbym porównać bezpośrednio. SMSL na THX888 jest dla mnie mega muzykalny niczym najlepsze FCL'e swego czasu. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W pełni się zgadzam!
IMG1040.thumb.JPG.37abed0ddad33aac62777507526dbd12.JPG
Jak byś porównał charakterystykę brzmienia Zen Stacka do DX3? Przede wszystkim pod względem barwy (czy Zen jest dużo cieplejszy) oraz aspektami technicznymi jak szczegółowość, moc, scena.
Od siebie dodam, że testuję od kilku dni DX3 Pro+ razem z HE-400SE i gra to razem świetnie - czysto, szczegółowo, wydaje mi się, że odrobinę ciepłej i bardziej mięsiście niż FiiO K5 Pro, który był dla mnie zbyt chłodny i jasny. Interesuje mnie też Zen Stack, bo bardzo podobała mi się naturalnie ciepła barwa Zen daca, ale sam dac mocno odstawał technicznie od Topika/FiiO, a nie miałem okazji posłuchać z Canem.
PS. Próbowałeś łączyć Cana z Topikiem wykorzystując Dx3 jako daca?


Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, co lepsze? Topping DX3 Pro (bez plus) lub z plusem, czy lepiej combos Topping E30 + Topping L30 osobne? 
Różnie czytałem opinie i nie wiem  co myśleć w sumie. Gdyby ktoś podpowiedział, to bym miał trochę łatwiejszy wybór :)

Edytowane przez Jad szopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjaliści z forum ASR albo @MrBrainwashpowiedzą Ci pewnie pewnie że lepsze to co ma dla Ciebie lepszą funkcjonalność i jeśli pisałeś że Twoja dziewczyna chętnie korzystałaby z BT, no to dla mnie faworyt jest jeden - DX3 Pro+. Wersja bez plusa z tego co widzę ma AKM'a tego co E30 na pokładzie, ale sekcja wzmaka ma impedancję wyjściową już nie taką znikomą bo ok. 10 ohm. To wciąż nie jest chyba nie wiadomo jak dużo (ja mam wzmaka z 5 ohm i nic złego nie robi moim słuchawkom), więc podejrzewam że na 250 Beyery tym bardziej jakiegoś niebotycznie złego wpływu ta impedancja mieć nie powinna. No ale jednak nowsze wersje mają ten parametr bardziej wyśrubowany. 

 

E30 + L30 to bardzo fajny, zgrabny stack. Na spokojnie można to kupić, postawić na biurku i słuchać. No ale nie ma BT, a jeśli chodzi o L30 to niby trzeba szukać nowszej rewizji (od 2021 roku jakoś) z nr seryjnym zaczynającym się od 2012 bo wcześniej podobno te ampy bywały problematyczne (coś tam komuś popsuły słuchawki chyba). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Undertaker Chciałem dla niej BT, ale stwierdziła, że ma to gdzieś, więc już nie ma różnicy, czy z BT lub bez. 

Nowy sprzęt to Dx3 Pro+ a reszta to musiałbym brać używane, a nie wiem co bardziej jest sensowne, widzę ofertę Dx3 Pro (bez +) za 700 zł, ale nie wiem, czy na gwarancji nadal, bo jeśli już to mogę dołożyć do tego (plus) jeżeli różnice są spore i warto dopłacić do tych 900 zł :) 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym co usłyszałem z poszczególnych Toppingów to wątpię żeby różnice miały być spore między akurat tymi wersjami. A miałem na biurku ostatnimi czasy D10s, D30, E30, D50s i D30 Pro jeśli chodzi a DACe, ze wzmaków to L30, A50s i A30 Pro jeżeli chodzi o Toppinga. Moje wnioski: wszystkie są super i do tych słuchawek które ja mam nie trzeba niczego więcej a miałem już sprzęty z przedziału cenowego 5k około. 

Oczywiście wszystkiego co jest na rynku nie przesłuchałem i jak to się mówi "zawsze da się lepiej", zanim się nie obejrzysz to Topping wypuści kolejne serie tylko tak można siedzieć i się zastanawiać i nic nie kupić :P

 

Przy Twoim budżecie jeśli chodzi o Toppinga ja widzę następujące opcje: 

- kupna DX3 Pro+ (nowe albo używane o ile uda się znaleźć)

- zapolowanie na używki D10s/E30 + L30 z nr seryjnym pow. 2012

 

gdzie każda z tych opcji będzie miała swoje plusy. DX3 Pro+ to przede wszystkim urządzenie "wszystko w jednym" i BT na pokładzie, a E30+L30 to bardzo małe i zgrabne sprzęty gdzie jak Ci się znudzi któryś element, to zawsze będziesz mógł sobie np. wrzucić ZEN DAC'a zamiast E30 albo CAN'a czy jakbyś chciał Toppinga tylko "niby" lepszego to A50s. "Niby" bo tak jak pisałem miałem większość z w/w modeli i dla mnie każdy grał super. 

 

Co do tego DX3 Pro bez plusa to może to też jakaś opcja, bo zawsze trochę taniej. Tylko kupowanie bez gwarancji może, ale oczywiście nie musi sprawiać problemy jakby coś tam miało się ze sprzętem dziać. 

 

/EDIT Oczywiście Toppingi nie wszystkim muszą pasować dźwiękowo, było już kilku forumowiczów którzy podchodzili do nich kilka razy i zwracali/sprzedawali. Ale tak jest z każdym sprzętem bez względu na półkę cenową. 

Edytowane przez Undertaker
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Undertaker napisał:

 Oczywiście Toppingi nie wszystkim muszą pasować dźwiękowo, było już kilku forumowiczów którzy podchodzili do nich kilka razy i zwracali/sprzedawali. 

 

Psychologia :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rafacio napisał:

Creative się nie kupuje,

firma miła kilka lat sprzedaży badziewia i ślizgania się na renomie ale już się to zmieniło. Całkiem dobry poziom od kilku już lat.

10 godzin temu, Jad szopa napisał:

Takie mam wrażenie, że lepiej wszystko gra

ot i cała zmiana warta kilku ładnych stówek. Wrażenie 😜

(pomijam akurat problemy techniczne które i w toppingach są nie rzadkie)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Rafacio said:

Pisałem ci z rok temu, że Creative się nie kupuje, ale się na to G6 uparłeś.


Już nigdy nie kupię gamingowego badziewia... Ktoś mi naopowiadał jak to RCA jest cudowne i to będzie świetny wybór. 

 

2 hours ago, Birken said:

firma miła kilka lat sprzedaży badziewia i ślizgania się na renomie ale już się to zmieniło. Całkiem dobry poziom od kilku już lat.

ot i cała zmiana warta kilku ładnych stówek. Wrażenie 😜

(pomijam akurat problemy techniczne które i w toppingach są nie rzadkie)


Dostałem sprzęt wczoraj, testując go padałem na twarz od zmęczenia i bólu. Sound BlasterX G6 vs Topping - wybór chyba jest prosty, albo lepiej kupić E30 + L30 bez gwarancji, bo ryzyko jest fajne :D
Tak samo nie będę rezygnował z Toppinga, bo ktoś twierdzi, że są awaryjne, a 1500 osób będzie pisało inaczej, a 2000 inczej, a 3000 inaczej. Mam dość... Ale jak wcześniej się pytam, co kupić, co dobre, to ujowe, co warto i pytam o argumenty, to nie ma nikogo do argumentów :D Po tym jak kupuję sprzęt i mam go w domu, to jest (pomijam akurat problemy techniczne które i w toppingach są nie rzadkie) 
Za chwilę usłyszę, że Topping Dx3 Pro+ jest nieopłacalny i kupować coś innego. 

Najlepiej to wezmę pożyczkę, wydam 15.000 na DAC i wzmacniacz, kupię Audeze za 8k i wtedy będzie miód. 
To samo IDENTYCZNIE ze słuchawkami. Jeden twierdzi, że HD600 jest świetne, drugi, że do bani, trzeci, że Sundara to jest nexe level i zjada HD, inny twierdzi, że HD650 są lepsze, znowu Sundara mega wygodne, ktoś inny Sundara są niewygodne. Po tym czasie, co się już nasłuchałem, naczytałem mam w to... i mam serdecznie dość. 
Kupię ifi to zaraz będzie, że nie dbają o sprzęt, kupię cokolwiek innego to będą inne przeszkody. Twierdzenie, że HD600 "nowe" grają inaczej, gorzej... Wtedy przychodzi @MrBrainwash wstawia filmik i wszystko staje się jasne. 
Pytam o DT990 Pro, ludzie mi wypisują, że tylko Sundara, bo DT to źle gra, bo trzeba wydać 1500, 3000, 30.000 zł na wzmacniacz do nich, żeby dało się ich słuchać i w ogóle. Ciekawe, że ubieram DT990 i brzmią świetnie... 
Daje sobie spokój z tematem kupowania już czegokolwiek, bo mam serdecznie na maxa dość, ciągłego czytania miliarda różniących się opinii za każdym razem i twierdzeniu, że wszystko jest wadliwe, pomijając już te gamingowe sprawy. 
@Undertaker Dobrze powiedział też kiedyś, że niektórzy mają słuchawki za 50 zł i mają wywalone... 



 

Edytowane przez Jad szopa
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności