Skocz do zawartości

Topping dx3 pro+


audionanik

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, audiuro napisał:

DX3 Pro + nie jest jednak  wszystkomający, nie ma aku / zasilania przez USB 🤷‍♀️

I całe szczęście.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, audiuro napisał:

Jakie są wady? Chord Mojo jest cenione 

Zawsze lepiej jeśli chodzi o sq jak zasilanie jest odseparowane od sygnału. Miałem dac D10s z zasilaniem z usb podłączony do serwera NAS i za każdym razem musiałem go odłączać bo się świecił. Bateria ciągle się doładowuje i traci swoje parametry- w xduoo czy moim oriolusie można suwakiem ją wykluczyć. 

Edytowane przez lobuz1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie podejście, ale ostatecznie te same wnioski.

 

iFi ZEN stack zostaje 👍

 

Topping wraca do sklepu.

______________

 

Jeżeli jest ktoś chętny, to zapraszam na priv. Oddam kupionego w piątek Toppinga w cenie "promo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2022 o 23:48, Undertaker napisał:

 

Nie wiem jak DX3 ProPuls ale według mnie ani ZEN DAC nie jest lepszy od np. D50s czy E30, ani te ostatnie nie nokautują Zenka. Chociaż barwa jakoś naturalniejsza mi się wydała w topikach, tak np. swoboda grania ZEN DAC'a pędzonego kablem Wireworld Starlight z zewnętrznym wzmakiem jest dla mnie porównywalna do droższego zestawu D30 Pro/A30 Pro. Także coś za coś. DX3 Pro+ kusi jednak choćby przez to że jest wszystko-mający (w tym BT). 

 

@marek_mporównywałeś z innymi topikami może? :)

To słabo, @david11 wyżej napisał że duża różnica na korzyść topika :P a prawda leży gdzieś po środku, czyli ile ludzi tyle opinii. :D 

Ale dzięki za ten opis, troszkę się uspokoiłem z tym zakupem. :D (zdaje się że d50s to urządzenie nie dość że droższe, to tylko dac :P więc raczej pod tym względem lepszy od tańszego modelu)

Obecnie Zenek daje radę, nie wycina aż tak niskich częstotliwości jak np dragonfly black, tam są jakby delikatniejsze, natomiast na zenku, a jeszcze bardziej na ifi nano black label (jako DAC) + Vincent + Tung Sol, jest ładnie podkreślony dół. 

Myślałem, żeby coś podrasować :P 

Edytowane przez kamil_jarmusik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie w skrócie co się nie kupi to źle się na tym nie wyjdzie -> te wszystkie toppingi czy zen daki są mega opłacalne i dobrze grające. Spokojnie można byle d10s na biurku postawić i cieszyć się dobrym dźwiękiem :)

Trochę myślałem że ZEN DAC będzie cieplejszy i bardziej rozrywkowy w brzmieniu, a różnice między nim a toppingami nie są moim zdaniem na tyle duże żeby jedną markę sklasyfikować jako np. neutralną a drugą podkolorowaną. No chyba że ktoś używa tego "true bass" którą to opcję określiłbym jako symulator słuchawek Ultrasone PRO900 :P

 

Oczywiście to moja opinia i jeśli ktoś słyszy inaczej to jego prawo. Niewykluczone że odwrotnie proporcjonalnie do ilości przesłuchanych sprzętów, słuch już nie jest taki wyczulony jak kiedyś :D

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2022 o 15:07, kamil_jarmusik napisał:

To słabo, @david11 wyżej napisał że duża różnica na korzyść topika :P a prawda leży gdzieś po środku, czyli ile ludzi tyle opinii. :D 

Ale dzięki za ten opis, troszkę się uspokoiłem z tym zakupem. :D (zdaje się że d50s to urządzenie nie dość że droższe, to tylko dac :P więc raczej pod tym względem lepszy od tańszego modelu)

Obecnie Zenek daje radę, nie wycina aż tak niskich częstotliwości jak np dragonfly black, tam są jakby delikatniejsze, natomiast na zenku, a jeszcze bardziej na ifi nano black label (jako DAC) + Vincent + Tung Sol, jest ładnie podkreślony dół. 

Myślałem, żeby coś podrasować :P 

Miałem oba urządzenia i zostałem z jednym. Nie jestem osobą, która szuka czarowanie w sprzęcie audio, tylko jak najlepszych osiągów :D. Pomiary większości Toppingów i Zena masz na audioscience. Polecam się zapoznać. Tych sprzętów w ogóle nie ma co porównywać, serio. Zen wygrywa tylko wyglądem.

 

Polecam zamówić Toppinga, ale zaręczam - nie będziesz chciał korzystać z prawa 14 dniowego zwrotu :).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miał ktos może porównanie pro+ ze starszą wersją na AKM? Podoba mi się technicznie ten wzmaczek i to że ma wszystko w jednym pudełku. Bardzo fajnie buduje przestrzeń, mnogość detali i w ogóle ale jednak trochę za ostry na górze dla mnie, no i troszku dołu mi brakuje. Czy warto się rozglądnąć za starszą wersją czy brzmią zbyt podobnie by to miało sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dx3pro z plusem czy bez, ale dla mnie nie było większych różnic między np. D10s na Sabre ES9038Q2M a E30 na AKM4497. Nawet teraz D30 Pro to wciąż podobne granie, choć jednak wydaje mi się że jest lepiej ale to może być albo kwestia zasilania, albo jak to mawia jeden użytkownik forum - placebo :D

Niemniej jednak pewnie warto sprawdzić samemu żeby się przekonać. Ostatnio @dj1978wspominał że D70s mu robi robotę pod kątem szeroko pojętej muzykalności. 

 

P.S. Dla mnie np. ZEN DACv1 nie miał wcale więcej basu od w/w Toppingów, a jego opisuje się jako niby ciepło grającego. No chyba że włączałem True Bass ale on już masakrował brzmienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Undertaker napisał:

dla mnie nie było większych różnic między np. D10s na Sabre ES9038Q2M a E30 na AKM4497.

E30 to AKM 4493, pod warunkiem że miałeś sztukę maks z początku 2021, bo poźniejsze to już Sabre z wiadomych powodów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Undertaker napisał:

albo jak to mawia jeden użytkownik forum - placebo :D

Pewnie ten kto tak mawia jest świadomy, że umysł interpretuje drobne różnice w głośności nie jako różnice głośności, a jako właśnie różnice w jakości i różnych tam wrażeniowych elemantach, a także equalizuje się tak by zachować ciągłość i spójność doświadczenia. Zatem póki wiemy z czego słuchamy to będzie nam serwował swoją interpretacje tego co ma na wejściu, trochę niezależnie od (braku) charakteru źródła, który jesteśmy realnie w stanie wychwycić. 

 

;)

 

Moim zdaniem dyskusja na temat czy dobrze mierzące się źródła (o liniowej charakterystyce przenoszenia) różnią się w praktycznym odsłuchu jest bez celu dopóki ktoś nie przedstawi przypadku w którym zostało wykazane, że te różnice są do wychwycenia.

 

Koniec końców jak komuś to pasuje i "słyszy różnice" to albo niech zda się na placebo, albo sprawi nieneutralny sprzęt (choć o taki może być cieżko), albo ( i dla mnie to najlepsza opcja ) użyje EQ. Choć też łatwym rozwiązaniem byłoby zmienić słuchawki, które na chwilę obecną albo są za jasne albo mają drażniące piki. 

 

Opcji jest wiele. Ale można podsumować trochę temat toppingów - zestawić kto jak odebrał te sprzęty, z czym używał i jakie ma przekonania na temat audio. Zawsze można znaleźć ciekawy wzorzec, ale pierwsze co się nasuwa namyśl to gdzie 3 polaków tam 5 opinii. 

 

:D

 

Ja ponawiam swoją ofertę, chętnie zamienie TR-ampa z kimś na tego Toppinga. Earman ma rekomendacje forumowych szamanów. :D

 

Tzn, nie bardzo mi się chce zamieniać bo czasami jego użycie jest wygodniejsze niż odpalanie EQ. No ale przydałaby mi się łączność bezprzewodowa i większy headroom. :) Mogę nawet S16 trade'nąć jakby ktos był zainteresowany. 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

30 minut temu, audionanik napisał:

Po co tyle zachodu?

 

Godzinę temu, MrBrainwash napisał:

przydałaby mi się łączność bezprzewodowa i większy headroom. 

 

30 minut temu, audionanik napisał:

będziesz wiedział jak gra.

 

Ja się nie skupiam na rzeczach które nie są do wyłapania w ślepym teście. Wolę swoją energie kierować na realne i celowe zmiany w brzmieniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, audionanik napisał:

Aaa sorry, bo wrażenie ogólne jest, że na bezsensowne bicie piany na forum i przeczenie samemu sobie. 

 

Wrażenia mogą mieć różne źródło. Jak o tym mówił @Undertaker 'może warto czasem przyjrzeć się sobie'. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

19 minut temu, audionanik napisał:

że na bezsensowne bicie piany na forum

O to to. Najlepsze, że to inni "biją pianę" :D

 

21 minut temu, audionanik napisał:

i przeczenie samemu sobie.

Dobrze, że w końcu to wybrzmiało.

 

Żeby jednak nie robić tu offtopu @zdzichon Ogólnie AKM mają bardziej przystępną górę. Dołu też im nie brakuje, ale dużo zależy od konkretnego modelu. Jeśli miałbym rozważać osobiście Toppinga, to raczej też celowałbym w wersja na AKM i najwyżej połączył z jakimś ampem, żeby mocy było więcej. Mimo to lepiej zapoznać się recenzjami. Pewnie ktoś już porównał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Artorias napisał:

 Ogólnie AKM mają bardziej przystępną górę.

 

Co to jest "przystępna" góra?

 

53 minuty temu, Artorias napisał:

Dołu też im nie brakuje, ale dużo zależy od konkretnego modelu.


Dlaczego któremuś modelowi miałoby brakować dołu, skoro wszystkie są pomierzone i mają liniową odpowiedź częstotliwościową?

 

53 minuty temu, Artorias napisał:

celowałbym w wersja na AKM i najwyżej połączył z jakimś ampem, żeby mocy było więcej.

 

Celowałbyś w starszą wersję urządzenia o mniejszej mocy, nawet gdybyś w ślepym teście nie wyłapał różnicy tylko z powodu innego znaczka na kości DAC?  

 

53 minuty temu, Artorias napisał:

Mimo to lepiej zapoznać się recenzjami. Pewnie ktoś już porównał.


A co gdy w różnych recenzjach podają sprzeczne ze sobą informacje? Tak jak Audionanik zastosowałbyś metodę statystyczną? 

 

6 godzin temu, zdzichon napisał:

trochę za ostry na górze dla mnie, no i troszku dołu mi brakuje.

Na jakich słuchawkach słuchasz i Ci te kwestie przeszkadzają?

 

6 godzin temu, zdzichon napisał:

Czy warto się rozglądnąć za starszą wersją czy brzmią zbyt podobnie by to miało sens?

Nie, nie miałoby sensu. 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, MrBrainwash napisał:

Celowałbyś w starszą wersję urządzenia o mniejszej mocy, nawet gdybyś w ślepym teście nie wyłapał różnicy tylko z powodu innego znaczka na kości DAC?  

No i pewnie Ty uważasz, że ten DACzek nie wpływa kompletnie na brzmienie? (Tak wiem, że u Amira wszyscy tak uważają, a na pytania o różnice pomiędzy DACami, odpowiadają dyplomatycznie, aby ta osoba poszukała sobie innego forum)

Pojedź sobie do pierwszego lepszego salonu mp3store i sam posłuchaj, albo podsłuchaj co mówią osoby, które wychodzą z sal odsłuchowych. Zresztą większość sprzedających z salonów obudzonych w środku nocy, wyrecytuje Ci różnice pomiędzy ESS, a AKM, ba nawet różnice pomiędzy konkretnymi modelami tego samego producenta.

Może kiedyś będziesz miał okazje posłuchać sobie np R2R, bo tam już zmiany są na tyle duże, że nawet osoba bez wybitnego słuchu będzie w stanie rozpoznać co tam siedzi.

Oczywiście dużo zależy od implementacji oraz sekcji wzmacniających, bo są produkty oparte o ESS, które grają bardzo podobnie do AKM czy BB i vice-versa, jednak uśredniając, osoba wprawiona, z bardzo dużą skutecznością będzie w stanie wyłapać to w ślepych testach, wystarczy że zwróci uwagę na konkretne aspekty.

Na początek polecam tą lekturę: https://najlepszeodtwarzacze.pl/r2r-nos-dac.php

 

46 minut temu, MrBrainwash napisał:

Co to jest "przystępna" góra?

Delikatnie zaokrąglona i nie tak ostra lub cyfrowa.

Edytowane przez Artorias
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu, @Artoriasodważny jesteś że się tak wystawiasz na ścinę @MrBrainwashowi, normalnie aż chyba kupię se jutro czipsy o ile nie zakaszują tematu :D

 

key words: kontrolowane warunki, dowód anegdotyczny, zniekształcenia, level-matching, marketing, świadectwa odsłuchowe czy ezoteryka-mistyka vide tzw. audio-matrix. 

 

Pozwolę sobie uprzedzić kilka pytań:

Godzinę temu, Artorias napisał:

Oczywiście dużo zależy od implementacji oraz sekcji wzmacniających, bo są produkty oparte o ESS, które grają bardzo podobnie do AKM czy BB i vice-versa,

 

Wskaż "dobre" i "złe" implementacje poszczególnych kostek, i co sprawia że dany sprzęt gra albo nie gra jak typowe Sabre, AKM czy BB. 

 

Godzinę temu, Artorias napisał:

Pojedź sobie do pierwszego lepszego salonu mp3store i sam posłuchaj, albo podsłuchaj co mówią osoby, które wychodzą z sal odsłuchowych.

 

Czy miejsca te są w stanie zagwarantować Ci odsłuchy odpowiednio metodyczne jak np. ślepe testy albo odsłuch z wyrównanym poziomem głośności, a najlepiej oba równocześnie? 

Godzinę temu, Artorias napisał:

Delikatnie zaokrąglona i nie tak ostra lub cyfrowa.

 

Znaczy zapiaszczona albo kiblowata. 

 

Treble! :D

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie znam na elektronice i być może się po prostu mylę. Nie wiem czy większy wpływ na sygnaturę ma DAC czy sekcja wzmacniacza :) Z własnego doświadczenia też wiem ile w tym hobby autosugestii. Poruszam się raczej w dolnych średnich rejonach pieniężnych audioszajby czyli dongle, adaptery BT i mniejsze dapy. Może to przez to że w tych rejonach często stosuje się rozwiązania zintegrowane, ale tak jak przy innych kostkach mam trudności, tak Sabre słyszę od razu, za każdym razem. Dlatego pytałem o starą wersję toppinga, bo plus mi jedzie właśnie klasycznym Sabre, czyli świetny technicznie, ale trochę suchy, i szklista góra. Mam niestety szumy uszne, a takie granie je dodatkowo wzbudza.

 

Słucham na PM3 więc generalnie bardzo spokojnych na górze słuchawkach, a i tak mi to przeszkadza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, zdzichon napisał:

Ja się nie znam na elektronice i być może się po prostu mylę. Nie wiem czy większy wpływ na sygnaturę ma DAC czy sekcja wzmacniacza :) Z własnego doświadczenia też wiem ile w tym hobby autosugestii. Poruszam się raczej w dolnych średnich rejonach pieniężnych audioszajby czyli dongle, adaptery BT i mniejsze dapy. Może to przez to że w tych rejonach często stosuje się rozwiązania zintegrowane, ale tak jak przy innych kostkach mam trudności, tak Sabre słyszę od razu, za każdym razem. Dlatego pytałem o starą wersję toppinga, bo plus mi jedzie właśnie klasycznym Sabre, czyli świetny technicznie, ale trochę suchy, i szklista góra. Mam niestety szumy uszne, a takie granie je dodatkowo wzbudza.

 

Słucham na PM3 więc generalnie bardzo spokojnych na górze słuchawkach, a i tak mi to przeszkadza.

 

Kup obojętnie którego i od razu się zamień na TRampa z Brainwashem. Tam nie uświadczysz wiedzy natychmiastowej, że to Sabre. Gra dobrą równowagą aspektów jak na swoją cenę i gabaryty. Jakby to powiedzieć podług najnowszych nurtów w polszczyźnie - wszystko w tym dźwięku jest przystępne. :rolleyes: 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności