Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Topping dx3 pro+


audionanik

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, audionanik napisał:

"Nie wierzę nikomu. Nie wierzę nawet sobie samemu."

Transcendentalność Kanta, byt sam w sobie jest niepoznawalny, proces poznania ogranicza poznającego.

Widać Stalin znał Kanta.

15 minut temu, audionanik napisał:

 

"Nie wierzę nikomu. Nie wierzę nawet sobie samemu."

 

I komu teraz wierzyć😂. Trzeba by samemu pomierzyć...

I tak propuls lepszy, bo ma na wyjściu tych omów wciąż n-razy mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, manuelvetro napisał:

Widać Stalin znał Kanta

Niewykluczone. Źródłem tych słów była jednak raczej chorobliwa podejrzliwość Soso.

7 minut temu, manuelvetro napisał:

I tak propuls lepszy, bo ma na wyjściu tych omów wciąż n-razy mniej

Sama mniejsza impedancja wyjściowa wzmaka nie świadczy o (nie zapewnia mu) jego lepszości. W przypadku planarów, słuchawek i impedancji powyżej 80ohm, czy silnie zdampingowanych mechanicznie te 10 ohm na wyjściu może nie mieć znaczenia. Trza by obsłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno rezystancja słuchawek powinna być  8x większa od rezystancji wyjścia wzmacniacza, w sumie nie wiem dlaczego oraz czy jest lepiej jak jest n razy większa niż 8x.

 

Natomiast pewnie aby się przekonać jakie są różnice w graniu musiałbym, któremuś koledze podesłać nieplusa 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, audiuro napisał:

rezystancja słuchawek powinna być  8x większa od rezystancji wyjścia wzmacniacza, w sumie nie wiem dlaczego

Mało kto wie, ale nikt przecież nie będzie dyskutował z zapisami Świętej Księgi i Tradycją.

 

Co do nieplusa, to ja akurat wolałem prawie zawsze sabry niż akaemy; chyba tylko w Heglu akm grał w lidze sabra...i to był w dodatku jakiś przedpotopowy model Asahi...

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pany mam do Was pytanko. Pożyczyłem ziomowi swój zasilacz stabilizowany DIY i podłączyłem do tofika ten oryginalny. Wam też tak pyka w słuchawkach jak macie wkręconą antenę BT ? Jak wykręcę to jest cisza. Myślę czy to wina urządzenia ? a może tej ładowarki ? Nie grałem na moim zasilaczu po BT więc nie wiem czy też tak jest. Mam wrażenie, że wcześniej tego nie było.

Edytowane przez Hubabuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem w innym pomieszczeniu bez USB (żeby wykluczyć śmieci) sam zasilacz oraz antenę i słychać w słuchawkach cykliczne pykanie. Najlepsze jest to, że jak trzymam palcem końcówkę anteny to wycisza się do zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadka z Zena V2 to był bardzo dobry wybór.

Audiomagic zrealizowali zamówienie w jeden dzień, gdzie na stronie jest, że do 15 dni :).

Co jest lepiej? Wszystko. To jest po prostu nieporównywalnie lepsza sekcja daca i ampa, kropka. Posłuchałem swojej ulubionej muzyki na monitorach studyjnych i zwariowałem, moje ulubione wyciskacze łez na toppingu były niebezpiecznie zboostowane. Przerażająco dobry sprzęt.

 

Ergonomia to też przepaść. W Zenie nie da sie wyłączyć słuchawek, tylko ciągle trzeba je wypinać, co jest mega kretyńskim rozwiązaniem. W toppingu elegancko na pilocie guziczek i święty spokój. Regulacja głośności w zenie to też temat rzeka.

 

Którego filtra używacie i dlaczego?

 

W ogóle rozwaliło mnie to, że topping dołączył pomiary urządzenia do instrukcji. Haha, nie patyczkują się. I dobrze, bo producenci dalej kłamią w specyfikacjach.

Wiem też dlaczego ten wyświetlacz może siadać niektórym. To urządzenie się całkiem solidnie nagrzewa. Dziwię się, że nie zrobili chociaż jakieś prowizorycznej wentylacji.

Edytowane przez david11
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, david11 napisał:

Wiem też dlaczego ten wyświetlacz może siadać niektórym. To urządzenie się całkiem solidnie nagrzewa. Dziwię się, że nie zrobili chociaż jakieś prowizorycznej wentylacji.

 

u mnie w bezplusie czasem jest lekko letnie, nigdy się solidnie nie nagrzało (na gain +9 i  słuchawki 50ohm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem z salonu Audiomagic (Warszawa, Złota 70) kolejny egzemplarz Dx3 Pro+.

W salonie spędziłem ponad godzinę słuchając muzyki na różnych sprzętach.

Bardzo przyjemnie spędzony czas :) 

Mega sympatyczni i pomocni goście - gorąco polecam 👍

 

_____________

Jeżeli ktoś szuka, to warto tam zajrzeć, ewentualnie wysłać maila. Widziałem sporą "stertę" białych kartoników. Podobno jeszcze nie wszystkie rozdysponowane :) 

 

 

 

 

 

Edytowane przez marek_m
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kamil_jarmusik napisał:

Hej, sekcja DAC jest znacznie lepsza niż w Zenku? Rozważam upgrade pod Vincenta. :D

 

Nie wiem jak DX3 ProPuls ale według mnie ani ZEN DAC nie jest lepszy od np. D50s czy E30, ani te ostatnie nie nokautują Zenka. Chociaż barwa jakoś naturalniejsza mi się wydała w topikach, tak np. swoboda grania ZEN DAC'a pędzonego kablem Wireworld Starlight z zewnętrznym wzmakiem jest dla mnie porównywalna do droższego zestawu D30 Pro/A30 Pro. Także coś za coś. DX3 Pro+ kusi jednak choćby przez to że jest wszystko-mający (w tym BT). 

 

@marek_mporównywałeś z innymi topikami może? :)

Edytowane przez Undertaker
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrBrainwashto nigdy nie kupowałeś sobie zasilacza liniowego produkcji Mikołaja do FiiO d03k Taishana? To się nie dziwię że sceptyczny jesteś wobec takiego boosta jakości. W Sonicu czy Lampucerce dwustopniowe zasilanie też kopa dźwiękowi dawało że aż wyrywało z kapci! 

 

@mateusz16dla mnie topiki na liniowym zasilaniu grają spokojniej i mniej nachalnie (choć bez niego też nie jest źle), dostojniej, z lepszą bliżą i dalą, ogładą -> no już audiofilsko można powiedzieć. No i jak widać po powyższym zdjęciu - ładnie wyglądają na topping racku przydając mu użyteczności, więc same plusy jak to się dzisiaj zwykło mówić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham sobie od godziny i jak dotąd, najbardziej odpowiada mi granie z Grado SR80x.

 

Gały (traktor vel programator pralki) nie tykam. Tylko pilot :D 

 

Kto wie, może sobie sprawię zasilanie do niego :) 

 

Rack byłby spoko, gdyby był anodyzowany na czarno, a tak to wygląda słabo (IMHO).

 

Swoją drogą, może zanim powstanie rodzimy "Burson Audio", znalazłby chętny do produkcji mikro mebelków pod Head-Fi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności