Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Topping dx3 pro+


audionanik

Rekomendowane odpowiedzi

To ja biorę Singxera jakby co :D

 

A tego SD9 z nim parowałeś? Ktoś gdzieś pisał że ten DAC gra ciepło? 

18 minut temu, lobuz1 napisał:

Ja też jednemu poleciłem, zakupił i zadowolony jak cholera- 2 tygodnie temu był zadowolony a teraz nie wiem bo w tym hobby to się może odmienić.

 

No to zdaje się dalej zadowolon bo mi rekomendował właśnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Undertaker napisał:

To ja biorę Singxera jakby co :D

 

A tego SD9 z nim parowałeś? Ktoś gdzieś pisał że ten DAC gra ciepło? 

 

No to zdaje się dalej zadowolon bo mi rekomendował właśnie :)

Su9 miałem podpięty pod Singxera srebrem Argentum- teraz podpiąłem go pod wejście w stereo a drugą parą Argentum mam aktualnie spięty M400 z Singxerem. Jutro będę pewnie znów miksował bo być może nowe stereo wjedzie.😀

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, manuelvetro napisał:

Z k812 też gra super, ale tylko z fabrycznym kablem. Z argentum extreme srebrnym po przejściówce od hd650 jest już nazbyt… ekstremalnie. Ale ze wszystkimi innymi dynamikami i jednym planarem z mojej sygnaturki jest fpyte.

K812 to dziwne/nierówne/ jazgotliwe słuchawki - wiedziałem że topik im pomoże znormalnieć. Niemniej jednak z innymi dynamikami topik gra "tylko" dobrze/poprawnie, zaś z planarami baaardzo dobrze, wręcz wybitnie (pamiętajmy o cenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, audionanik napisał:

K812 to dziwne/nierówne/ jazgotliwe słuchawki - wiedziałem że topik im pomoże znormalnieć. Niemniej jednak z innymi dynamikami topik gra "tylko" dobrze/poprawnie, zaś z planarami baaardzo dobrze, wręcz wybitnie (pamiętajmy o cenie).

Z teslami sprawdzimy jak gra! 
Bo jeśli z k812 super to i z t90 może ?

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

topika sprawdza(łe)m na razie z tymi słuchawkami

 

  • k812pro,
  • k702mogami,
  • k240mk2mogami,
  • dt770pro 80ohm,
  • dt990 black, balanced, 250ohm, Perul,
  • hd560s,  
  • hf580 balanced, Perul,
  • Sivga Robin,

 

I Twoja hipoteza @audionanik, jakoby topik grał znacząco lepiej z planarami niż z dynamikami, u mnie jest inwalidą 🤷‍♂️

Oczywiście brakło kontrolnego układu dac-amp w badaniach mych empirycznych, to w tym tygodniu powróci, to zacznę nadrabiać zaległości w badaniach mych i studiach nad naturą dźwięku...

 

 

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, manuelvetro napisał:

I Twoja hipoteza @audionanik, jakoby topik grał znacząco lepiej z planarami niż z dynamikami, u mnie jest inwalidą 🤷‍♂️

To by się zgadzało z tezą @chico99🤪

Nie no, ale serio to proplus pasi mi bardziej z planarami…i to sporo.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał uważniej posłuchać hf580 szczególnie versus zEnCan i generalnie topika porównać z Canem. Ale to dopiero za parę dni.

29 minut temu, audionanik napisał:

To by się zgadzało z tezą @chico99🤪

Ale, ale, prawdopodpobieństwo zostania u mnie t90 jest wprost proporcjonalne do trafności tezy @chico99 :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, audionanik napisał:

Zgłaszam swoją kandydaturę na stanowisko „bardziej głuchy niż Manu”.

Kandydatura oficjalnie została przyjęta :P 

9 minut temu, Kuba_622 napisał:

 

Ja bym się raczej martwił o prawdopodobieństwo pozostania DT770, DT990, K702, K240, HD560s po zakupie T90...

Miałem t70, t5pv2, dt1990pro z teslowych bajerów. A t90 nie - więc zaległości trzeba było koniecznie odrobić.

Pewnie, że mógłbym z 2 czy 3 parami zostać. Reszta to zbytek. Ale patrz w lewo - jestem audiopoliamorystą. Miedzy tymi słuchawkami zachodzą mniej lub bardziej subtelne różnice - jak między kobietami. No każda śpiewa, prawda, inaczej... Ja jestem kochliwy strasznie, żona dopuszcza moją poliamorię w świecie audio, czasem nawet finansowo wspomoże. Miałem tak zawsze, odkąd jestem w tym hobby, tylko harem daje mi szczęście, miałem za starych dobrych czasów nawet pod 40 par naraz. Teraz znacznie mniej, choć jeszcze jedna niespodzianka (audiokochanka) do mnie leci, prócz t90 :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manuelvetro To do rezygnacji ze szczęścia namawiał nie będę ;) Choć sam przed zakupem T90 miałem właśnie DT990, DT770 i K701 (HD560 jeszcze wtedy nie było na rynku) i wszystkich się pozbyłem, jak pojawiły się T90, T70 zresztą też. Bo jakoś nie rozumiem, po co słuchać na gorszych słuchawkach, jak ma się lepsze, no ale... widocznie nie mam zapędów kolekcjonerskich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kuba_622 napisał:

@manuelvetro To do rezygnacji ze szczęścia namawiał nie będę ;) Choć sam przed zakupem T90 miałem właśnie DT990, DT770 i K701 (HD560 jeszcze wtedy nie było na rynku) i wszystkich się pozbyłem, jak pojawiły się T90, T70 zresztą też. Bo jakoś nie rozumiem, po co słuchać na gorszych słuchawkach, jak ma się lepsze, no ale... widocznie nie mam zapędów kolekcjonerskich :)

AudioPoliamoria jest chorobą nawrotów, jak każde uzależnienie. Też mi się tak wydawało, długo siedziałem tylko w k812, sprzedałem nawet trochę sprzętu w związku z tym faktem. Teraz sięgam także i do nich :) , lecz mam nawrót audiopoliamorii więc z radością korzystam z tych, na które mam akurat ochotę - z różnych przyczyn :P Do robienia kanapek wezmę inne niż do odkurzania i do mycia podłogi, takie względy praktyczne - do leżenia w ciągu dnia w salonie inne niż wieczorem, kiedy żona ogląda telewizję. ITD,itp. Jeszcze względy soniczne - a te są zmienne najbardziej i te dotyczące komfortu.

No i do spania, biere teraz k240mk2, bo nic im nie będzie, w razie "w"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, manuelvetro napisał:

No i do spania, biere teraz k240mk2, bo nic im nie będzie, w razie "w"

Czyli studyjne AKG są do spania. Ja w tym samym celu używam K271Mk2 :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, manuelvetro napisał:

Nie tylko :P W dzień po chacie też lubię z nimi połazić i coś porobić w trakcie.

No to ja K271 tylko w łóżku. Kiedyś wziąłem je do gabinetu, podłączyłem do dziurki Rotela, żeby popracować przy laptopie i posłuchać w lepszej jakości, niż Porta Pro. No fakt - dużo lepiej grają z Rotela, niż KPP, ale nie są kompatybilne z okularami. Dlatego do pracy przy kompie jednak KPP (idealne słuchawki do okularów), a K271 w łóżku, do odpływania i delektowania, ewentualne z książką (czytam bez okularów). 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym przegrzaniem od folii to true czy taki żarcik? ;)

Ja mam zdjętą. ;). Słyszałem o potencjalnych problemach z wyświetlaczami- używam trybu automatycznego i wygaszenia po 30 sekundach bo i tak na niego nie patrzę a w nocy może przeszkadzać


@Dezoter najprawdopodobniej wypalił się ten segment wyświetlacza, ale spróbuj zresetować do ustawień fabrycznych- w trybie czuwania kręć pokrętłem traktorzysty w lewo, aż zaświecą się wszystkie segmenty wyświetlacza. Zobacz czy w tym miejscu również i daj nam znać.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, manuelvetro napisał:

Ale nie dość, że topiki podrożały, to i w Polsce już nie ma... 

Krótko szukałem.... 

Podrożały, bo nie ma ich w ogóle na stanie. Ciekawe czy po dostawie zostanie obecna cena. W Audiomagic mają być do końca miesiąca. Obecnie chyba tylko dostępne na amazon.pl za 1050.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności