Skocz do zawartości

Topping dx3 pro+


audionanik

Rekomendowane odpowiedzi

Słaby ten kabel. Kupiłem i się wala w szufladzie. Zrobiłem

sobie na Canare. Teraz też jeszcze jeden zrobię. 

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manu co wariat :D Kupuje i anuluje szybciej niż ja zdążę wrzucić sprzęciory do komisu. 

 

Ale nie no, myślę że ten P50 zagra. W końcu nie od dziś wiadomo, że w audio wygląd to połowa sukcesu :D

 

Też się wystrzelałem. 

Edytowane przez Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam tak ... Okrutnie mną audionervosa zatrzęsła żeby tego Propulsa kupić.

Zestaw mam taki :

 SWS Nuoroda na bazie Hifiman HE-5LE
SWS Silicone Balanced AMP by Fatso
 2xWM8741 z usb C-Media CM6631a XLR MK2 by Fatso ( też balans )

Mógłby mnie ktoś oświecić czy namaścić ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE-5LE to ja miałem na testach i klon Mikołaja612 je dźwigał, ale powiem, z trudem i nie do końca...

Ja propulsem pędzę 250ohm beyery ale one nie są przecież trudnopędliwe, na standardowym gain + 6 gram na - 15 gdzieś, więc zapasu sporo. Ale czy on da radę, taki maluch HE-5LE ? 

Propuls ma tylko 3,5mm dziurkę do słuchawkowego ogonka...

Weź go sobie zamów, w ostateczności, żeby nerwicę pogonić, posłuchaj i oddaj :D 

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paratykusCo prawda akurat Propulsa nie mam, ale kilka innych Topików czy SMSL'i albo jakich innych Aquili zdążyłem poznać. Wsio rodem z Chin. 

I generalnie tak - zajedwabiste sprzęty szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę ich cenę, na co nie każdy audiofil chce (czy musi) patrzeć. Dość powiedzieć, że taki D10s to jest chyba sprzedawany za cenę XMOS'a i opampów, bo pewnie pierwsza lepsza obudowa z ali by kosztowała swoje, a tam jeszcze wyświetlacz jest. 

Słowem - uzysk z piniondza niemiłosierny, brutalny, steal bargain i tak dalej. 

Grają te skrzyneczki mega czysto, całkiem barwnie, ogólnie - bardziej niż znośnie. A taka Aquila DAART jako DAC z SMSL SP200 to już poziom według mnie takiego Burka C3P Performensa spokojnie. 

 

Natomiast czy Cię taki czy inny sprzęt może zaskoczyć jak masz takie precjoza na chacie? Strzelałbym że nie. 

No chyba że np. DAC Ci po USB szumi albo potrzebujesz blututa -> dla mnie mega sprawa bo sobie mogę wtedy wieczorami muzę z telefonu puszczać, a jakość jest dla mnie nie gorsza niż po kablach. 

Innej możliwości nie widzę. 

A znam trochę sprzęty od Fatso i jego amp w jednej wersji był moim ulubionym kiedyś. 

 

Ja rok temu jakoś miałem jeszcze dzielony zestaw od Majkela (DAC+amp+kabelki), ale się tak najarałem na Burka C3P że musiałem go kupić, zestaw zaś sprzedałem. A od roku się bawię na wesoło z żonglowaniem elektroniką. Czy wiedząc jak grają te wszystkie sprzęty które mam (miałem) w erze post-irstrimowej dokonałbym sprzedaży swojej zasłużonej stacjonarki (DAC'a miałem bite 6 lat)? 

 

Nie. 

 

Co nie zmienia faktu że taki Toppik DX3 ProPuls jeśli gra tak jak się domyślam, to i tak jest mega opcja i ogólnie patrz akapit 1. Ale szczerze wątpię żeby Ci taką rasową stacjonarkę miało pokonać, a tym bardziej do jakichś prądożernych SWS-ów.

 

No ale na końcu wiadomo, że najlepiej samemu się przekonać ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Undertaker napisał:

@paratykusCo prawda akurat Propulsa nie mam, ale kilka innych Topików czy SMSL'i albo jakich innych Aquili zdążyłem poznać. Wsio rodem z Chin. 

I generalnie tak - zajedwabiste sprzęty szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę ich cenę, na co nie każdy audiofil chce (czy musi) patrzeć. Dość powiedzieć, że taki D10s to jest chyba sprzedawany za cenę XMOS'a i opampów, bo pewnie pierwsza lepsza obudowa z ali by kosztowała swoje, a tam jeszcze wyświetlacz jest. 

Słowem - uzysk z piniondza niemiłosierny, brutalny, steal bargain i tak dalej. 

Grają te skrzyneczki mega czysto, całkiem barwnie, ogólnie - bardziej niż znośnie. A taka Aquila DAART jako DAC z SMSL SP200 to już poziom według mnie takiego Burka C3P Performensa spokojnie. 

 

Natomiast czy Cię taki czy inny sprzęt może zaskoczyć jak masz takie precjoza na chacie? Strzelałbym że nie. 

No chyba że np. DAC Ci po USB szumi albo potrzebujesz blututa -> dla mnie mega sprawa bo sobie mogę wtedy wieczorami muzę z telefonu puszczać, a jakość jest dla mnie nie gorsza niż po kablach. 

Innej możliwości nie widzę. 

A znam trochę sprzęty od Fatso i jego amp w jednej wersji był moim ulubionym kiedyś. 

 

Ja rok temu jakoś miałem jeszcze dzielony zestaw od Majkela (DAC+amp+kabelki), ale się tak najarałem na Burka C3P że musiałem go kupić, zestaw zaś sprzedałem. A od roku się bawię na wesoło z żonglowaniem elektroniką. Czy wiedząc jak grają te wszystkie sprzęty które mam (miałem) w erze post-irstrimowej dokonałbym sprzedaży swojej zasłużonej stacjonarki (DAC'a miałem bite 6 lat)? 

 

Nie. 

 

Co nie zmienia faktu że taki Toppik DX3 ProPuls jeśli gra tak jak się domyślam, to i tak jest mega opcja i ogólnie patrz akapit 1. Ale szczerze wątpię żeby Ci taką rasową stacjonarkę miało pokonać, a tym bardziej do jakichś prądożernych SWS-ów.

Ja na razie czekam na wyrok @Aro91 w sprawie popełnionej zbrodni na jego/Twojej Lampucerze. Jak tak posłuchałem, co to ja dwa lata temu miałem w temacie grania audio w głowie, to... nieważne. :) Sonic Pearl już dawno po kolejnej dawce sterydów zakotwiczył u pewnego Krakowianina, a jak go znam, to już nie wypuści. 

 

Ogólnie to się zgadzam z powyższym - porządna stacjonarka, choćby DIY, powinna się obronić przed atakiem miniaturowego chi-fi. To ostatnie ma zaletę w postaci ceny i funkcjonalności, jak choćby w Pro+ie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Undertaker napisał:

Jeśli chodzi o Sonica to się nie dziwię, podejrzewam że jakby @neonlightsobie podłączył to by go wygar nieźle zaskoczył :D

Niewykluczone, że tak właśnie by było. 😉👍 Natomiast, odnośnie wspomnianych wyżej wypustów od Fatso, to wolałem fabrykę, bo np. taki FCL grał bardzo cieniutko, zupełnie, jak Topik L30, zero emocji w brzmieniu, a z kilku klonów Lehmann'a, które posiadałem, ten po modach był najgorszy. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi fajnie grały Fatsowe dzieła. Miałem 3-4. Ostro broniłem klona Mikolaja612, ale FCL-e chyba jednak były lepsze. Ale czarna perła była najfajniejsza, zaraz po Rapture. Headonica nie słyszałem do dziś. Mea culpa, zawsze piniendze szybciej mi wyjdą niż się spodziewam, dobrze, że żona trzyma kasę, a ja tylko na waciki.

P.S. Co z Fatso, niech mi ktoś choć na PW napisze :( 

 

W temacie: topik pędzi k702 i dt770pro 80 ohm cudnie i zgrywa się z nim synergicznie w przysłowiową już fpytę :D 

Przez ten fakt, że 812,990 250 ohm, hf580, k702, dt770 i Robiny synergicznie pędzi na naprawdę wysokim poziomie postanowiłem mu dokupić P50 :P 

Zasłużył.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manuelvetro - u fatso chyba spoko, jak masz Facebooka to możesz go znaleźć.

Skończyły się serduszka. Ja wziąłem p50 bo jest taki ładny, zgrabny i pasuje do stoliczka
Napisz proszę kilka słów co się zmienia po podpięciu do P50 względem oryginalnego zasilacza?
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, szwagiero napisał:

@manuelvetro - u fatso chyba spoko, jak masz Facebooka to możesz go znaleźć.

Napisz proszę kilka słów co się zmienia po podpięciu do P50 względem oryginalnego zasilacza?

Taaa. Jak anulowałem zakup u Tomanka, to mi następnego dnia sklep https://www.abcav.pl/product/search?query=topping zamówienie P50  anulował, że oferta omyłkowa :D Kasy jeszcze nie oddali, a na stronie Tomanka w panelu klienta, stoi do dziś, że zakup nieopłacony, taki żart, a na maila, że zakup anuluję i proszę o zwrot kasy też nie dostałem od czwartku odpowiedzi. Także, nie mam ani zasilaczy, ani pieniędzy :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, szwagiero napisał:

manuelu ale ja proszę lobuz1 o opis wrażeń emoji2.png

Toppingi to się bierze w audiomagic - pogadasz że z forumka to jeszcze rabat dostaniesz.

Ja dopiero za tydzień lub dwa będę słuchał. Nie mam sprzętu przy sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, manuelvetro napisał:

Ano, wim. Najpierw muszę poczekać, aż mi Tomanek i abc czegoś tam kasę odda... Kafla (chwilowo) utopiłem.

https://www.twisto.pl po co wykładać swoją kasę? Ja tylko tak kupuję lub paypo, itd. jak jest dostępne. Jak chcesz, to mogę jutro podejść do abc i zrobić awanturę ;) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, The Grand Wazoo napisał:

https://www.twisto.pl po co wykładać swoją kasę? Ja tylko tak kupuję lub paypo, itd. jak jest dostępne. Jak chcesz, to mogę jutro podejść do abc i zrobić awanturę ;) 

Identycznie działa karta kredytowa Elastyczna w Pekao, której używam dobre kilka lat. Dołóżmy do tego co najmniej raz w roku promocję 10 rat 0% dotyczącą rozłożenia zadłużenia do 5000 zł, dawniej rozbicie na 3 raty dawali za free raz na jakiś czas. W zeszłym roku wrzuciłem w tej promocji ponad 20000 zł w nieoprocentowany dług, bo nie było ograniczenia kwotowego.

Karta daje się podpiąć pod Allegro, PayPala i Google Pay, przez co wszystko nią kupuję online i w sklepach stacjonarnych - okres spłaty do 55 dni wychodzi bezodsetkowy, a za rozkładanie na raty (do 24) jest stała prowizja miesięczna zależna od kwoty (zdefiniowane przedziały). Warunkiem darmowości karty są 4 transakcje w miesiącu, bez wskazania kwot minimalnych. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2022 o 17:09, szwagiero napisał:

Nie podrzucajcie @manuelvetro kolejnych rozwiązań kredytowych, bo on już jest na krawędzi spirali długów emoji6.png

No. Dokładnie ;) 

Tomanek konkret podejście, niby mi nie odpisał, ale kasa z anulacji jest już na koncie. A abc czegoś tam się kajało w ubiegły piątek z rana w mailu, że im przykro, że anulują, że dołożą wszelkich starań, żeby kasa wróciła jak najszybciej, a kasy jak  ni ma, tak ni ma. Ale kontakt mailowy dobry, jutro powinna być.

Ostatecznie, coby, jak @szwagieroradzi nie popadać w spiralę, zdecydowałem iść na audiokompromis.

9B32A713-BF5C-480B-9893-4CC3D62897A8.jpeg

 

Jutro będzie w paczkomacie.

Pewnie sobie wieczorem posłucham, prawda, zasilacza.

Dzisiaj słucham k702 custom cable by kulozeby, com się pochwalić kolejny dzień zapomniał w zakupach, z dx3pro+ i niczego mi nie brakuje i nie brakowało, także, te nasze, Panowie zasilacze, to zwykłe fanaberie :P a @szwagierotradycyjnie nas podpuścił ;) 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, manuelvetro napisał:

No. Dokładnie ;) 

Tomanek konkret podejście, niby mi nie odpisał, ale kasa z anulacji jest już na koncie. A abc czegoś tam się kajało w ubiegły piątek z rana w mailu, że im przykro, że anulują, że dołożą wszelkich starań, żeby kasa wróciła jak najszybciej, a kasy jak  ni ma, tak ni ma. Ale kontakt mailowy dobry, jutro powinna być.

Ostatecznie, coby, jak @szwagieroradzi nie popadać w spiralę, zdecydowałem iść na audiokompromis.

9B32A713-BF5C-480B-9893-4CC3D62897A8.jpeg

 

Jutro będzie w paczkomacie.

Pewnie sobie wieczorem posłucham, prawda, zasilacza.

Dzisiaj słucham k702 custom cable by kulozeby, com się pochwalić kolejny dzień zapomniał w zakupach, z dx3pro+ i niczego mi nie brakuje i nie brakowało, także, te nasze, Panowie zasilacze, to zwykłe fanaberie :P a @szwagierotradycyjnie nas podpuścił ;) 

Niezły zwrot akcji z tym zasilaczem :). Ja to miałem tylko jedną anulację, nie było takiej dynamiki bo przejście z chińczyka na p50… i to wszystko przez Undera.

Edytowane przez lobuz1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lobuz1 napisał:

Niezły zwrot akcji z tym zasilaczem :). Ja to miałem tylko jedną anulację, nie było takiej dynamiki bo przejście z chińczyka na p50… i to wszystko przez Undera.

Ja też miałem tylko jedną anulację. Tomanka. P50 chciałem, ale mi abc anulowało, bo wystawiali towar 

Cytat

omyłkowo

Ostatecznie jednak fatum chciało, żebym nie kupił porządnego zasilacza :D 

Ale dla spokoju sumienia - kompromisowy - już przyzwoity (lepszy niż oryginał na pewno) a wciąż tani :P Abasco. Taniość ważna, bo ja mam długi faktycznie, na Allegropay :D . Ale spłacam regularnie :ph34r:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, manuelvetro napisał:

Ja też miałem tylko jedną anulację. Tomanka. P50 chciałem, ale mi abc anulowało, bo wystawiali towar 

Ostatecznie jednak fatum chciało, żebym nie kupił porządnego zasilacza :D 

Ale dla spokoju sumienia - kompromisowy - już przyzwoity (lepszy niż oryginał na pewno) a wciąż tani :P Abasco. Taniość ważna, bo ja mam długi faktycznie, na Allegropay :D . Ale spłacam regularnie :ph34r:

Kupiłeś dobry, stabilizowany zasilacz. P50 kupiłem bo mi podpasował do kompletu. Ma też dodatkowe 2 wejścia USB 5V/1A i mam nadizeję, ze jei bedę kombinował co tam można jeszcze podłączyć ;) . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manuelvetro taaa ja podpuszczam, a Wy kupujecie

Daj znać jak ten abasco, bo kiedyś go miałem do o2 i teraz też nad nim myślałem, tym bardziej, że dxa traktuję trochę jako sprzęt przenośny i słucham na kanapie i nie widzi mi się w tej roli klocek pokroju P50, ale abasco jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lobuz1 napisał:

Kupiłeś dobry, stabilizowany zasilacz. P50 kupiłem bo mi podpasował do kompletu. Ma też dodatkowe 2 wejścia USB 5V/1A i mam nadizeję, ze jei bedę kombinował co tam można jeszcze podłączyć ;) . 

Tak, bo masz stoliczek :) Ale ja na te wyjścia USB też się czaiłem. Wygodnie by się ładowały telefony, bo ładowarki, wiadomo, giną, czy też, zmieniają właściciela, ja mam 4 telefonistów w domu, to chaos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności