Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Topping dx3 pro+


audionanik

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, krz napisał:

Tam siedzi OPA1612? Wlutować stolik i modzić :)

On jest zm(i)odzony przez inżynierów chińskich aż miło !

@audionanikjednej rzeczy ino żałuj! Żeś Robiny oddał!

k812 natomiast jak zapowiadałeś grają zaprawdę przednio, thx :P 

@szwagieromiałeś rację, sprzęt

21 godzin temu, szwagiero napisał:

Łodpaliłem w końcu, siedzę i słucham i... jakby to powiedzieć - I'm fucking impressed 😍

jest zaprawdę w dechę i w fpytę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Undertakerprzestrzegał, żeby obiektywnego testu nie robić, bo mogą zagrać jeszcze tak samo i po zabawie :D 

 

Mnie ZenStack podobał się, ale pod k812 z Argentum Extreme musiałem pokombinować trochu, wiec wsadziłem między Zen DAC a CAN xduoo mt603 z lampką JJ/Tung Sol.

Potem zamieniłem Zen Dac na topping d10s, z tego względu, że nie słuchałem wcale Zen Stacka w balansie z fabrycznym kablem, tylko toru po RCA zapośredniczonego przez mt603, bo tak mi się bardziej podobało, po równaniach łeb w łeb z tymi 2 sekundami różnicy w źródle sygnału.

Nie była to kolosalna różnica, ale dla k812 lepiej było lekko cieplej, gładziej, przestrzenniej z lampką z mt603.

 

Wyżej mowa o Zen Stack ifi power X w balansie na firmowym kablu 4,4mm->4,4mm vs Zen Dac -> RCA -> mt603-tung sol/JJ -> RCA ->ZENCAN ifi powerX

 

Zen Stack bym określił w tym setupie fabrycznym wypasionym jako bdb dźwiękowo i funkcjonalnie.

Mój mini tor z ZenStacka z mt603 jako bdb +

Tor d10s -> mt603 -> ZenCan powerX  jako bdb++

To oczywiście nie w kategoriach bezwzględnych, tylko w relacji cena/jakość

A dx3pro w relacji cena jakość to jest 6+++ A dźwiękowo? 6 :) 

A w porównaniu do ZENSTACK fabryczny full wypas za grube hajsy na przyzwoitym kablu USB (Taga Harmony blue series)? Na dx3pro jadę na fabrycznym USB i fabrycznej impulsówce... IMHO na pewno nie jest to półka niżej niż a) ZENSTACK b) mój tor z pre z mt603 - z d10s/ZenDac. 

Na razie słuchałem na k812, Robinach, dt 990 edition 250 ohm. Za krótko, by wygłaszać bardziej radykalne opinie.

Niemniej, w tych pieniądzach to jest bang for buck/steal/audiofilski skandal.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audionanik napisał:

U nas na mieście to ludziska gadali, że ten cały fifi, czy tam ifi zen dak, stak, czy tam srak gra jak kupa...i to taka dymiąca oraz psia.

Musi się smogiem zatruli, jak największy w Europie.

 

Mnie dx3pro+ kupił ficzerami, tj. pilotem i blututem. Sobie leżę na wyrku, M21 z LDACIEM zmieniam utwory, jak się jaki nieprawilny trafi, bo z szufli słucham, pilotem od dx sobie dogadzam  głośnością. Mowa o k812 , najlepszych słuchawkach ever BT na świecie, wiem co mówię, bo mam do porównania najlepsze techniksy z LDAC i falcon audio pro, najlepsze TWS według wielu w ogóle. Kabel mam fabryczny do 812, bo on ma 3 metry to się nadaje akurat do leżenia. 
 

Wygrała wygoda, bo mnie się często przed ołtarzem audiobiurka modlić nie chce.

I kręgosłup mój źle znosi długotrwałe siedzenie, a pod koniec dnia…

 

A co do dźwięku, tobym musiał równać łeb w łeb, mam możliwość, z czasem gorzej i z chęcią takoż.

 

Jak pisałem dx3pro + na pewno nie gra na niższej półce niż ZenStack. Ale jakim krakowskim sylogizmem Ty z tego zrobiłeś kupę z ZenStacka to i największy smok nie wie…

 

Na dowód powagi mych słów, wycofuję ofertę z komisu.

Edytowane przez manuelvetro
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zmienić w trybie programowania a tak na szybko to nie da rady. Aby tam wejść trzeba wyjąć zasilacz z gniazdka, wcisnąć i trzymać pokrętło traktorzysty a póżniej wkłada się wtyczkę. Tam wszystko można poustawiać m.in. gain.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siadłem dopiero do słuchania, po całodziennym muzycznym poście, z k812, z USB, no gra to, gra i nic nie zrobisz. Z przyjemnością nawet muzyki klasycznej słucham, a nie jest to dla mnie codzienność, bo choć mam w bibliotece Apple Music jej dużo, to rzadko mam na nią ochotę. Z propulsem kurna mam. A to już jest wyczyn. Jest dobrym zawodnikiem mały skubaniec i koniec. Nadspodziewanie dobrym. Także, dorzucam do pieca, mamy nowego lidera jeśli chodzi o kombajny. Nie mam pojęcia w jakiej klasie on gra, za słabe mam sprzęty, żeby się wypowiadać, ale (nie)stety wolę słuchać k812 z niego na fabrycznym kablu, niż ze srebrnym kablem Argentum Extreme z ZenStacka na fabrycznym wypasie z lub bez mt603 z extra lampkami. Także 900 PLN vs 4 koła, jak się zsumuje wszystkie części. Z taką nadzieją go kupiłem, że lepiej zagra, uprzednio dręcząc @audionanika, więc jestem kontent. 250 ohmowe dt990 edition grały dobrze, ale nie wiem, czy lepiej, czy gorzej niż z ZenStackiem. Mam delikatne podejrzenie, że z niskoohmowymi propuls czyni cuda, a z wyskoohmowymi jakby...mniejsze? Rzecz wymaga dalszych badań, a nie chce mnie się ich podejmować i nie bardzo mam czas.

W każdym razie chciałem mieć bardzo dobry napęd do k812, myślałem jako następcy ZenStack o Headonicu, negocjowałem nawet używamy Rapture, prawie zamówiłem WBA HPA Master (automat mówił, że muszę być człowiekiem, żeby wysłać zamówienie, uznał mnie za robota i wkółko i basta, na takie dictum odpuściłem), a chińczyk propuls zaszedł mnie znienacka i ... zasadził kopa w d.u.p.ę - zdziwiłem się niewąsko, ale rzeczony dobry napęd do ukochanych słuchawek mam.

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, krz napisał:

Brać zamiast Mojo do stacjonarnych odsłuchów?

Tego nie wiem, niestety, bo nie znam Mojo.

Wczoraj sobie słuchałem muzyki z rzeczonego topika propulsa w k812 i tak pisałem w trakcie odsłuchów, na gorąco, impresje dość ogólne:

Cytat

Techniczny i muzykalny. Bardzo czysty sygnał, scena, holografia, separacja, rozdzielczość, napowietrzenie, gładkość, analogowe granie, czarne tło, dynamika, łagodność, gra z lekkością, ale i z potęgą, gdy trzeba,  neutralny, naturalny, pięknie oddaje zawarte w muzyce barwy, nie szarpie się z dźwiękiem, nie zniekształca go, gra jak jest, transparentny?

No przyznam, że cykałem się trochę to tu opublikować, że za pięknie.

Ale dziś słucham znowu, czytam, co napisałem i wsio w pariadkie.

k812 bankowo potrzebują technicznego źródła, żeby swych atutów nie stracić i koniecznie muzykalnego, żeby nie zabiły techniką.

I ten skubaniec to ma. 

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrBrainwash

Zed still alive. Przeżył postrzał Marsellusa Toppinga i zwiał szukać Grace.

 Ten dx3 pro+ to zapewne kolejny hit budżetowy cena/jakość, ale wydaje się, że to inna charakterystyka i przede wszystkim inna realna moc napędzająca jak zestaw od ifi (też gdzieś czytałem o nie do końca poprawnych parametrach mocowych toppingów, ale to wynikało z jakieś dyskusji ludzi na reddicie, którzy wątpili w to co podaje producent, a nie z realnych pomiarów takich profesjonalnych). Ale kosztowo pewnie się obroni. bo jednak zdecydowana większość czy u nas czy w stanach prędzej wyda 200, a nie 400 dolarów na tego typu sprzęt. No i integra sama w sobie jest bardziej kusząca jako mniej problematyczna dla zwykłego klienta niż jakieś stacki, kable i inne cuda. Tylko ten mały jack nieco dziwi jak w pierwszej wersji. Logicznym wyborem powinien chyba być 6.3mm.

 

@manuelvetro

Jednak muszę malutką uwagę napisać co do Twoich testów, bo podejrzewam, że hajp jednak zasadniczo wpływa u Ciebie na wrażenia z danego sprzętu. Dobrze pamiętam Twoje opisy z używania ZenStawu i momenty gdy dochodziły kolejne lepsze części jak kabelki, czy zasilacz. I o ile pamiętam, to Twoje opisy nt. walorów dźwiękowych, to mimo, że nie napisane wprost liczbowo, to w skali szkolnej oscylowały raczej w okolicach 100/6 czy nawet 9999/6, bo z całą pewnością nie na zwykłe 5+ jak teraz piszesz. Tak trochę żartem, ale tak to wygląda. Niemniej chętnie bym zobaczył w twoim wykonaniu porównanie HD650 na dx3 pro+ vs ifi zen jak możesz.

 

😉

 

Co do tematu, to sam zastanawiałem się nawet przez chwilę nad pierwszą wersją tej integry (bez plusa), ale potem wynikła jakaś afera techniczna i w kolejnej rewizji dx3 pro z osłabieniem wzmacniacza. Potem poczytałem o przepalających słuchawki L30 i jakoś mi tak ochota na toppingi przeszła:unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Aventus napisał:

No i się zesrało...podnieśli przez Was dzisiaj cenę na 999 PLN...🤬

To było pewne, dlatego brałem łod razu. Za 1k też jest kozakiem. Nie zrobię już porównań A:B z ZenStackiem, max upgrade version even mt603 hajend lampization, bo wyjeżdża już w podróż. @Krzysiu82hd650 miałem po raz drugi, jak nie trzeci, ale z podróży nie wróciły i cieszą już od dawna nowego właściciela. Z ZenStacka upgradowanego j.w. czy z mt604 nie były tak dobre, niestety, jak z dziadka forum608, dlatego ruszyły w podróż, bo tenże 608 na biurku nie mieścił mi się już. ZenStack zachęcał mnie do multiplikacji sprzętu towarzyszącego, iPowerX, ifi cable 4,4mm to 4,4, potem do kupna pre mt603, potem do kupna lepszych lampek do niego, te lampki z kolei zachęciły mnie do kupna WBA HPA MASTER, czego stety lub niestety nie udało się sfinalizować, bo procedura kupna jest tam na stronie  chyba jakimś rytuałem, z którym nie jestem obyty, nie wiem. W każdym razie, jak nie udało mięsie wydać 1,5k na rzeczonego lampiaka, następnego dnia kliknąłem, a pod choinkę paczkomat wydalił mi z siebie topika propulsa, który urzekł mnie dźwiękiem, prostotą i funkcjonalnością. No i sprząta też świetnie, z moim biurkiem poradził sobie raz, dwa.

DE8B488D-1A78-4FC9-9B1F-0DC727990BCC.jpeg

00DCCE6B-344D-48BD-9E97-4D2C18770908.jpeg

C83F36E0-3706-40FC-B138-A44250066B62.jpeg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AventusA tak się zastanawiałem co sobie myślą pracownicy sklepów. 

 

- Ty, Topiki Propulsy się zaczęły z czapy sprzedawać... Chyba znowu jakieś hajpy kręcą po forach dla audiofili

- To zmieniaj cenę bo za miesiąc jakieś Zen Stacki będą w modzie i tyle będzie ze sprzedaży

 

No nie wierzę :D

 

Czyli dla mnie ciopąg odjechał. Szkoda, bo blutut by się przydał, ale za rozsądnie wycenioną chińszczyznę nie będę przepłacał, mam jeszcze jakiś tam rozum i godność audiofila. 

 

Phi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Aventus napisał:

No i się zesrało...podnieśli przez Was dzisiaj cenę na 999 PLN...🤬

Ile to ustrojstwo kosztowało wyjściowo, bo ja widzę teraz 899.-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności