Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki nauszne do 300zł


Royal73

Pytanie

Teraz mam ISK HD9999. Są spoko, ale wcześniej miałem akg 240 mk2 i chyba były lepsze. Tak teraz myślę, że podobała mi się ich półotwartość, irytujące było to że jakby ktoś stał blisko mnie to słyszałby co na nich słucham, więc nie miałem na nich głośno dźwięku, ale ogólnie były wygodniejsze, mniej przytłaczające na głowie. Sam dźwiek wydawał się też taki naturalniejszy, bardziej przestrzenny, a ISK HD9999 bardziej przytłumiony. Oryginalnie ISK HD9999 jest w tych większych nausznikach, ale wymieniłem na te mniejsze - przez to może słuchawki po kilku godzinach noszenia zaczęły być uwierające, ale przynajmniej dźwięk wydawał się bardziej przestrzenny.

 

Myślalem by znowu kupić akg240 mk2. Korzystałem z nich 1.5 roku, ale w końcu mi się połamały od ciągłego rzucania ich na podłogę. Z isk mam jeszcze taki problem, że odkąd je mam to czasami dźwięk się przestawia na tylko jedną słuchawke i wtedy muszę nimi poruszać by wróciło do normy...Podobny problem kiedyś miałem z superluxami hd 681 evo, aż w końcu graly tylko na jednej. 


Tylko własnie sam nie wiem czy akg 240mk2 rzeczywiście są dla mnie odpowiednio, bo ja nie słucham na słuchawkach muzyki, ewentualnie sporadycznie muzykę klasyczną. Głównie są mi potrzebne do youtuba, anime czy filmów. Okazjonalnie gier. Więc teorytycznie niby powinienem preferować bas, tak? A akg chyba basu nie mają za dużo. No i poza tym - mam zintegrowaną kartę dźwiękową, nie jest najlepsza. A niby akg 240 mk2 mocno tej karty dźwiekowej potrzebują. Może i bym dokupił wtedy do 300-400zł Daca do akg, co by wtedy najlepiej z nimi współgrało, dragonfly black, fio e10k czy prodigy cube 2?

 

Czy może biorąc pod uwage moje oczekiwania i kwotę 300zł wziąć pod uwagę jeszcze inne słuchawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Proponuję Philips SHP9500 jeżeli lubisz dużą przestrzeń i "naturalne" brzmienie. Niestety na maxa otwarte ale za to wygodne i resztę wymagań spełniają włącznie z ceną (za używane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

a wymagają napędzenia dodatkowego?

 

Te słuchawki o ktorych mowisz kosztują ponad 600 zł :o

 

Za to tu na allegro są nowe za 340zł 
https://allegro.pl/oferta/philips-shp9500s-precyzyjne-sluchawki-stereo-hifi-11302838236?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=wybrane&utm_content=supercena&utm_term=desc-yes&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_rtvagd_pla_ss_sc&ev_adgr=rtvagd_sc&ev_campaign_id=15023900828&gclid=Cj0KCQiAk4aOBhCTARIsAFWFP9F0tz58sY-QmqDMOSrs6JI0tyVDvq5LuXej9XXJ3rwwzEZJq6O4vm4aApC4EALw_wcB

czemu tutaj są taniej? Tylko przez to że są wysyłane z Chin?

 

Widze tez, że mają kabel 1.5m, to raczej będzie za krotki, bo podpinam sluchawki z tyłu kompa

Edytowane przez Royal73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Są bardzo łatwe do napędzenia ale jak każde słuchawki pod lepszym i mocniejszym źródłem tylko zyskują. Z telefonu, dongla USB czy integry dają radę.

 

Nie polecam : raz kupować przez Allegro z Chin, dwa w linku od Ciebie jest model SHP9500S a nie SHP9500, trzy jest masa ledwo używanych w okolicy 300-400 zł. Poczytaj sobie o nich to m.in. dowiesz się że kabel mają standardowy jack TRS 3 polowy i można wymienić na jakiej długości chcesz.


PS. Proponuję zaprzestać rzucać słuchawkami o podłogę i zakupić stojak na słuchawki za parę dyszek a wyjdzie taniej niż kupowanie co chwilę nowych słuchawek. 

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W rewelacyjnej cenie można teraz dostać Philips X2HR na amazonie. Za 370zl to naprawdę świetna propozycja w tej cenie. To także otwarte słuchawki. https://www.amazon.pl/Philips-X2HR-00-rozdzielczo%C5%9B%C4%87-przetworniki/dp/B01N5VHLUG?tag=ugcplpepper21-21&ascsubtag=295401507&th=1&psc=1

Wysłane z mojego vivo 1805 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, cpu1 napisał:

Są bardzo łatwe do napędzenia ale jak każde słuchawki pod lepszym i mocniejszym źródłem tylko zyskują. Z telefonu, dongla USB czy integry dają radę.

 

Nie polecam : raz kupować przez Allegro z Chin, dwa w linku od Ciebie jest model SHP9500S a nie SHP9500, trzy jest masa ledwo używanych w okolicy 300-400 zł. Poczytaj sobie o nich to m.in. dowiesz się że kabel mają standardowy jack TRS 3 polowy i można wymienić na jakiej długości chcesz.


PS. Proponuję zaprzestać rzucać słuchawkami o podłogę i zakupić stojak na słuchawki za parę dyszek a wyjdzie taniej niż kupowanie co chwilę nowych słuchawek. 

Nie no teraz po prostu odkładam na biurko xD, no ale masz racje, mądre to nie było i dopiero z czasem się to zweryfikowało, dotąd myślałem że nic im się nie dzieje

 

2 godziny temu, tornvald napisał:

W rewelacyjnej cenie można teraz dostać Philips X2HR na amazonie. Za 370zl to naprawdę świetna propozycja w tej cenie. To także otwarte słuchawki. https://www.amazon.pl/Philips-X2HR-00-rozdzielczo%C5%9B%C4%87-przetworniki/dp/B01N5VHLUG?tag=ugcplpepper21-21&ascsubtag=295401507&th=1&psc=1

Wysłane z mojego vivo 1805 przy użyciu Tapatalka
 

a czy otwarte to znaczy, że wszystkie dźwięki z nich wylatują, niemalże jakbym słuchał z głośnika? Te philipsy które ty polecasz są lepsze niż te, inne philipsy które były polecone w tym wątku?

 

 

Hmmmm,

 

"sluchawki w miare dobre maja swoisty kocyk przed scena nie znika po wygrzaniu Mile u spokojne z nieco spowolnioa odppowiedzia dunamiczna acz mulowate nie sa Mozna wn ich zasnac tysiac razy a orgazmu nie budziet naorawde poprawne o ile kocyk nie przeszkadza Czlowiek po ich zalozeniu wyglada smiesznie zerknijcie w lultro po zalozeniu ich Sa wygodne acz nie najlzejsze Poniewaz sa otarte przeszkadzjaa domownikom z powodu tejze otwartosci nIe izoluja od dzwieow otoczenia Jakosc dzwieku jaki pferja mozna uzyskac na znocznie leszym poziimie juz na kolunasch za kilkaset zlotych zwlaszcza katywnych Realna cena powinna oscylowac w granicach 600 zl i tak za rok dw bedzie to nie sa sluchawki ktore zapisza sie w histpriii nie warto ich kupowac celem lokaty kapitalu czy zbieractwa Dzwiek poprawny nic ponad to braki w gorze braki w szybkosci odpowiezi dymanicznej itp Fajne sluchawki dla kawaera z nadmiarem kasy Zonaci nie wposinny w tych rogach wystepowac czlowiek wyglada w nich jak jelen"

Taką opinie znalazlem o tych słuchawkach, więc skoro rzeczywiście z otwartymi jest ten problem, że domownicy wszystko słyszą to chyba jednak wole chociaż pólotwarte 😕

@edit

 

dobra, raczej te słuchawki odpadają, bo jednak kosztują 400zł a nie 300. Ale jeszcze zobaczę

Edytowane przez Royal73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak tak rzucasz słuchawkami, to kup podobno najtrwalsze słuchawki na świecie: German Maestro GMP 8.35. Problem w tym, ze ciężko je dostać ;)

A tak na serio, to brałbym znów AKG K240 MKII, ale tym razem bym o nie dbał. Przecież podobały się Tobie bardziej niż te ISKHD9999 - w sumie się nie dziwię, bo znam oba modele, K240 moim zdaniem dużo ładniej grają. I nie pytaj się innych, czy powinieneś preferować bas - przecież to Twoje uszy ;) 

Edytowane przez Bednaar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
22 godziny temu, Royal73 napisał:

Te philipsy które ty polecasz są lepsze niż te, inne philipsy które były polecone w tym wątku?

Moim zdaniem X2 lepsze, do tego porządniej zrobione, zwłaszcza pod względem wyglądu, bo nie rzucałem ani jednymi ani drugimi ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 21.12.2021 o 19:36, Royal73 napisał:

Korzystałem z nich 1.5 roku, ale w końcu mi się połamały od ciągłego rzucania ich na podłogę

 

szok.gif

W dniu 21.12.2021 o 19:36, Royal73 napisał:

Z isk mam jeszcze taki problem, że odkąd je mam to czasami dźwięk się przestawia na tylko jedną słuchawke i wtedy muszę nimi poruszać by wróciło do normy

Może wystarczy rzucić o podłogę?

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności