Skocz do zawartości

Test HiFiMAN Deva Pro


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe wcielenie planarów 3w1.

 

HiFiMAN rozszerzył portfolio o model Deva Pro, czyli nową wersję słuchawek 3w1, wyposażoną w udoskonalony adapter Bluetooth oraz przetworniki z neutralnymi magnesami typu Stealth.

 

Doceniłem pierwszą iterację modelu Deva, czyli stacjonarno-przenośne słuchawki planarne, które można podłączyć na kilka sposobów: używać z kablem analogowym, cyfrowym lub bezprzewodowo, przy użyciu dedykowanego adaptera Bluetooth. Nie wszystko było jednak perfekcyjne, bo narzekałem na pewien ubytek w niskich tonach i kręciłem nosem na specyficzną kolorystykę. Pojedyncze gniazdo słuchawkowe także okazało się nie być optymalne, ponieważ utrudniało wymianę kabla lub korzystanie z już posiadanych zamienników...

 

https://kropka.audio/test/sluchawki/hifiman-deva-pro-recenzja/

 

spacer.png

  • Like 6
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Play napisał:

A próbowałeś użyć kabla 2x usb-c?

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
 

 

Dobre pytanie, bo z tym rzeczywiście bywają problemy.

 

Próbowałem, Bluemini R2R działa także za pomocą kabla USB-C>USB-C. Było ok zarówno ze smartfonem na Androidzie, jak i ultrabookiem z Windowsem 11.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to rozumiem. Bravo Hifiman! :D

tutaj też pozytywna recenzja od Pawła https://ear-fidelity.com/hifiman-deva-pro/

 

Dzięki Maciej za reckę. Słuchawki wyglądają atrakcyjnie. Fajnie by było jakbyś dorzucił jeszcze porównania jakieś. 

 

Tylko z ceną w Polsce przestrzelili. 😒

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MrBrainwash napisał:

No i to rozumiem. Bravo Hifiman! :D

tutaj też pozytywna recenzja od Pawła https://ear-fidelity.com/hifiman-deva-pro/

 

Dzięki Maciej za reckę. Słuchawki wyglądają atrakcyjnie. Fajnie by było jakbyś dorzucił jeszcze porównania jakieś. 

 

Tylko z ceną w Polsce przestrzelili. 😒

 

Z racji trzech trybów i sporych możliwości przemyciłem w tekście tylko kilka krótkich porównań - np. do Deva i Sundara.

 

Może rzeczywiście powinienem był się bardziej rozpisać i odnieść Deva Pro także do Sennheiserów HD 6XX (słuchawek ciemniejszych, cieplejszych, mniej przestrzennych i nie tak rozdzielczych) czy do HD 660S (słuchawek gładszych, łagodniejszych i miększych w przekazie, ale także dość klarownych).

 

Arye V3 wypadły za to dużo bardziej technicznie i ostrzej, a w HE400se słychać podobieństwa, ale słuchawki nie brzmią tak krystalicznie, gładko i równo, jak Deva Pro. W sumie Deva Pro to takie udoskonalone, wygłaskane i wyrównane HE400se z pełniejszym basem, większym nasyceniem i generalnie w bardziej muzykalnym wydaniu :)

 

Edit: Test Pawła czytałem i się z nim zgadzam zarówno odnośnie brzmienia, jak i opłacalności.

 

Może nie są to super tanie słuchawki, ale cena/jakość rewelacja, szczególnie jak się zestawi np. z Arya V3.

W Aryach również się zakochałem, to lepsze technicznie słuchawki, ale jednak kilkukrotnie droższe i typowo stacjonarne. W takim kontekście dopiero wychodzi na jaw wysoka opłacalność Deva Pro.

Edytowane przez maciux
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Bardzo dobrze brzmią, świetny kompromis między bliskością dźwięku i przestrzenią, między przyjemną barwą a klarownością. Wolę je dźwiękowo od Ananda-BT.

 

Natomiast wygląd i jakość wykonania oceniam przeciwnie. Są brzydkie i tandetne. W dość abstrakcyjny sposób kontrastuje to z dźwiękiem ^^

 

Są dość wygodne, ale niestety słabo trzymają się głowy.

 

Polecam je przetestować :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności