Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Poszukuje przetworniki do słuchawek dokanałowych..


bos_kg

Rekomendowane odpowiedzi

Hej kupiłem na  Aliexpress słuchawki realme buds 2, to 2 para poprzednie z głupoty straciłem po za domem w wieczną pogodę wiatr porwał mi, a te co kupiłem ten sam model grają fatalnie więcej jest słychać sopranu niż bass a słucham z apek muzycznych na tel często muzyki one equalizera nie mają. Więc postanowiłem by te słuchawki przerobić ale czy gdzieś znajdę kupie przetworniki do słuchawek dokanałowych takie malutkie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bos_kg napisał:

Hej kupiłem na  Aliexpress słuchawki realme buds 2, to 2 para poprzednie z głupoty straciłem po za domem w wieczną pogodę wiatr porwał mi, a te co kupiłem ten sam model grają fatalnie więcej jest słychać sopranu niż bass a słucham z apek muzycznych na tel często muzyki one equalizera nie mają. Więc postanowiłem by te słuchawki przerobić ale czy gdzieś znajdę kupie przetworniki do słuchawek dokanałowych takie malutkie..

 

Jeśli nie znasz parametrów obecnych przetworników i nie masz dokumentacji słuchawek, to ich przeróbka z intencją konkretnego wpływu na brzmienie jest praktycznie niewykonalna na poziomie amatorsko-domowym. Brzmienie to nie tylko sam przetwornik akustyczny, to także komora za nim + zwrotnica + ewentualnie kanał basowy + filtr akustyczny w tulejce. Czasem dochodzi jeszcze jakiś dodatkowy tłumik pasywny.

Znasz jakiekolwiek obecne parametry tych elementów? Czy chcesz wkładać do obudowy cokolwiek, na ślepo, patrząc co z tego wyjdzie... Bo jeśli tak, to lepiej kup sobie po prostu inne słuchawki, o innym brzmieniu, a nie kombinuj.

 

Edytowane przez SlawekR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, SlawekR napisał:

 

Jeśli nie znasz parametrów obecnych przetworników i nie masz dokumentacji słuchawek, to ich przeróbka z intencją konkretnego wpływu na brzmienie jest praktycznie niewykonalna na poziomie amatorsko-domowym. Brzmienie to nie tylko sam przetwornik akustyczny, to także komora za nim + zwrotnica + ewentualnie kanał basowy + filtr akustyczny w tulejce. Czasem dochodzi jeszcze jakiś dodatkowy tłumik pasywny.

Znasz jakiekolwiek obecne parametry tych elementów? Czy chcesz wkładać do obudowy cokolwiek, na ślepo, patrząc co z tego wyjdzie... Bo jeśli tak, to lepiej kup sobie po prostu inne słuchawki, o innym brzmieniu, a nie kombinuj.

 

 

Info z sieci ale to samo na opakowaniu piszę co poniżej, chciał bym uratować te co mam jak się da zanim kupił bym nowe. Bo kupowanie unnych tylko po to by przetworniki przełożyć to raczej bezcelowa robota..

  • Łączność Przewodowe
  • Budowa słuchawek Dokanałowe
  • Składana konstrukcja Nie
  • System audio Stereo 2.0
  • Redukcja hałasu Nie
  • Pasmo przenoszenia słuchawek 20 ~ 20000 Hz
  • Impedancja słuchawek 32 Om
  • Czułość słuchawek 106 dB
  • Regulacja głośności Tak
  • Wbudowany mikrofon Tak, na kablu
  • Odłączany mikrofon Nie
  • Złącze Minijack 3,5 mm - 1 szt.
  • Długość kabla 1,25 m
  • Odłączany kabel Nie
  • Kompatybilność Android Windows iOS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bos_kg napisał:

 

Info z sieci ale to samo na opakowaniu piszę co poniżej, chciał bym uratować te co mam jak się da zanim kupił bym nowe. Bo kupowanie unnych tylko po to by przetworniki przełożyć to raczej bezcelowa robota..

  • Łączność Przewodowe
  • Budowa słuchawek Dokanałowe
  • Składana konstrukcja Nie
  • System audio Stereo 2.0
  • Redukcja hałasu Nie
  • Pasmo przenoszenia słuchawek 20 ~ 20000 Hz
  • Impedancja słuchawek 32 Om
  • Czułość słuchawek 106 dB
  • Regulacja głośności Tak
  • Wbudowany mikrofon Tak, na kablu
  • Odłączany mikrofon Nie
  • Złącze Minijack 3,5 mm - 1 szt.
  • Długość kabla 1,25 m
  • Odłączany kabel Nie
  • Kompatybilność Android Windows iOS

 

 

Z tych danych wiele nie wynika. Jedyny, technicznie istotny, szczegół, a który może się przydać z tej listy, to impedancja. Reszta nieprzydatna do czegokolwiek, jeśli chodzi o kwestie modyfikacji.

Brak tu takiej podstawowej informacji jak średnica przetwornika akustycznego, skoro chcesz go wymieniać, to jest to informacja kluczowa.

Na szczęście można ją znaleźć gdzie indziej. Średnica to 11,2mm

Tak czy inaczej, wymiana przetwornika w tego typu konstrukcji i w tym przedziale cenowym, mija się z celem. Czynność pozbawiona sensu technicznego i ekonomicznego. Lepiej kupić coś innego, co będzie bardziej odpowiadać gustowi. Kasowo na jedno wyjdzie.

W modyfikacje to można się pokusić w wieloprzetwornikowych armaturach, zaawansowanych technicznie. A nie w prostych, budżetowych,  słuchawkach dynamicznych.

 

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, SlawekR napisał:

 

 

Z tych danych wiele nie wynika. Jedyny, technicznie istotny, szczegół, a który może się przydać z tej listy, to impedancja. Reszta nieprzydatna do czegokolwiek, jeśli chodzi o kwestie modyfikacji.

Brak tu takiej podstawowej informacji jak średnica przetwornika akustycznego, skoro chcesz go wymieniać, to jest to informacja kluczowa.

Na szczęście można ją znaleźć gdzie indziej. Średnica to 11,2mm

Tak czy inaczej, wymiana przetwornika w tego typu konstrukcji i w tym przedziale cenowym, mija się z celem. Czynność pozbawiona sensu technicznego i ekonomicznego. Lepiej kupić coś innego, co będzie bardziej odpowiadać gustowi. Kasowo na jedno wyjdzie.

W modyfikacje to można się pokusić w wieloprzetwornikowych armaturach, zaawansowanych technicznie. A nie w prostych, budżetowych,  słuchawkach dynamicznych.

 

 

Znalezione info z sieci to 11,2 mm przetwornik..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też i napisałem wyżej, w swojej odpowiedzi. Co nie zmienia faktu, że sens takich kombinacji raczej niewielki. Za duży stopień "komplikacji techniczno-organizacyjnej".

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, SlawekR napisał:

To też i napisałem wyżej, w swojej odpowiedzi. Co nie zmienia faktu, że sens takich kombinacji raczej niewielki. Za duży stopień "komplikacji techniczno-organizacyjnej".

 

Człowiek uczy się na błędach, może  warto spróbować mieć satysfakcje ze coś się zrobiło. Jak by były gdzieś uszkodzone słuchawki dobre ale kabel itp  uszkodzony chętnie to bym przełożył przetworniki i było by tak, kiedyś podobnie zrobiłem słuchawki za 5 zł na szybko kupiłem zle grały miałem od tel inne na stare szerokie złącze i od nich do tych tanich przełożyłem ale nie dbałem o nie i jedna lekko gra ciszej ale jest cysty dźwięk i tak sobie lezą teraz bym z czasu wiedział jak to ok zrobić bo miał bym wtedy komplet pod tel a byłem z wygody zadowolony, dokanałowe każde jakie miałem mimo dopasowania tych gumek były nie wygodne lub wypadały a te ideał ze tak powiem.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności