Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki przewodowe zamknięte >900zł


karajakatak

Pytanie

Cześć,

Szukam zamkniętych słuchawek przewodowych w kwocie >900<1500 zł (powód- wymiana Sennheiser PXC 550 na produkt w tej samej cenie lub za dopłatą).
Słuchawek używam w 90% stacjonarnie- zapiętych do PC przez interfejs UX2 (sporadycznie telefon).
Głównie słucham muzyki elektronicznej/Kinowych klasycznych neo-średniowiecznych folkowych soundtracków z gier.
Chciałbym zakupić wygodne słuchawki na lata- nie lubię zmian, choć wiele razy próbowałem. Od kilku lat używam HyperX Cloud Silver i brakuje mi w nich głębi, czystości oraz bassu.
Żadnych bajerów- słuchawki i przewód.
Jestem ciekaw waszego zdania, które słuchawki warto kupić za tę kwotę w tym roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Lepsze to pojęcie względne w tym hobby, PRO900i są specyficzne ale to moje ulubione słuchawki, a dopiero co schowałem Audeze LCD-2 do kuferka chociażby :) Kto inny będzie się wzdrygał na ich brzmienie bo ze wszystkiego wyciągają bas, ale ja tam się basu nie boję a jak mi go za dużo to wrzucam inne które mam i tyle. Generalnie kupiłem trochę z kaprysu bo kiedyś już miałem i to były idealne słuchawki do EDM'u, a tego też od czasu do czasu słucham, a jako że thomann wyprzedaje za połowę ceny z tą ich niby 3 letnią gwarancją, to tym bardziej miałem motywację. Miałem też trochę obaw przed tą ich szklistą górą (bo tak ją zapamiętałem) podbitą niczym ten ich bas, co mi kiedyś jednak przeszkadzało w innej muzyce; okazało się, że sztuka która mi się trafiła tego nie ma, wysokie są najlepsze ze wszystkich Ultrasone jakie miałem (w tym Edition 8EX, 9, Signature Pro czy Studio), niesamowicie aksamitna i delikatna, po prostu sam miód :)

Przypominają mi bardziej PRO2900 które kiedyś miałem, takie misiowate granie gdzie opisywali je jako ostre i nieprzyjemne. 

 

Są takie dobre, że aż zamówiłem sobie drugą parę b-stock jakiś czas później ale niestety te przyjechały uszkodzone, jednak nie miałem problemów z darmowym zwrotem do Niemiec. 

 

W skrócie: za 750, szczególnie z dodatkowymi padami i dwoma kablami to dla mnie rewelacja, a i można mieć wysyłkę za friko przy zamówieniu od iluś tam eurasów. Ja dołożyłem m.in. Ultrasone PRO480i bo też mają w super cenie i też mi się podobają, na początku grały deczko cyfrowo ale po wygrzaniu to bardzo w porządku słuchawki i nieco normalniejsze na basie niż dziewięćsetki. Zawsze to jakieś urozmaicenie :)

 

Mają też PRO750i w fajnej cenie i te też chciałem wziąć ale jakoś się nie zdecydowałem. Ponoć one mają już mniej basu. 

 

Ze swojej strony polecam ale jednocześnie przestrzegam, że jak ktoś nie toleruje basu w ilości choćby minimalnie przekraczającej audiofilską normę to niech nawet nie tyka tych słuchawek :)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

@Rafacio Ty to się nie patyczkujesz. Nie bawisz się w półśrodki. :lol: 

 

@karajakatak Idź do sklepu i posłuchaj sobie DT 700 Pro X. To jedyne które przychodzą mi na myśl. Nie znam modeli zamkniętych w tej półce cenowej które można byłoby tak od ręki polecić i byłyby dobrze dostępne. Tutaj ostatnio właśnie beyerdynamik próbuje zapchać dziurę niszową ww. modelem Jak mu wyszło? Nie wiem. Czytałem różne opinie. Jedni są z nich zadowoleni, a inni piszą że gorsze od niższego modelu DT770, sam będziesz musiał przebadac temat. Pytanie czy taka sygnatura z wcięciem na średnicy będzie Ci odpowiadać. 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1
55 minut temu, Rafacio napisał:

Wszystko co kolega chce w nich dostanie. Sam się nad nimi zastanawiam, ale póki co dojechało coś innego.

 

Być może. Ale wiesz jak to jest... "uważajcie o co prosicie bo możecie to dostać." (i Wam się nie spodoba)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Spoko, PRO900 dadzą radę, nie są wymagające pod względem mocy. Nie mniej model ten ma dość charakterystyczną sygnaturę dźwiękową (V-ka), zatem warto byłoby żebyś posłuchał ich przed zakupem. Co do ceny - czy w tej kwocie (750zł) masz drugą parę padów, dwa kable i etui?

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1
4 godziny temu, karajakatak napisał(a):

Czuję się dumnym posiadaczem tych słuchawek nie tylko ze względu na ich piękno i jakość, ale zważając na fakt, że jest to unikat- są jedyne w swoim rodzaju i każdemu życzyłbym możliwości ich odsłuchu- ponieważ dają naprawdę wiele frajdy i próżno szukać tego w pospolitych modelach bazujących na skrzywionych schematach.

I gitara. Sam trochę żałuję, że ich z Thomanna nie kupiłem.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pozwolę sobie odkopać wątek z racji iż znów zostałem bez słuchawek, a zapisałem sobie Ultrasone PRO900i na mojej "Dream list" =]

Pytanie tyczy się tego właśnie modelu- a konkretnie napędzenia tych słuchawek.

Czy moja Line 6 POD Studio UX2 jest wystarczająca, aby w pełni się nimi nacieszyć?

Nigdy nie planowałem zakupu wzmacniacza słuchawkowego, ludzie na różnych forach doradzają modowane konstrukcje o których nie mam bladego pojęcia..
Jestem zwykłym laikiem, który chce z przyjemnością oddać się muzyce podczas wielogodzinnych posiedzeń przy PC, bez wydawania pieniędzy na wzmacniacz.
Charakterystyka brzmienia i konstrukcja słuchawek opisywana przez wielu zdaje się być idealna do moich potrzeb, natomiast nie jestem pewien, czy bez inwestycji we wzmacniacz zagrają na te "80%" co oferuje zestaw ze wzmacniaczem. Czy doświadczę porównywalnych doznań jak ze wzmacniaczem- słowem, czy warto?

Cena wynosi ~750zł jak dla mnie b. atrakcyjna- nie chciałbym jednak skończyć z parą słuchawek, która po wygrzaniu okaże się znacznie gorsza od konkurencji, do której napędzenia wzmacniacz nie jest konieczny. Jak zagrają bez?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Undertaker napisał:

Lepsze to pojęcie względne w tym hobby, PRO900i są specyficzne ale to moje ulubione słuchawki, a dopiero co schowałem Audeze LCD-2 do kuferka chociażby :) Kto inny będzie się wzdrygał na ich brzmienie bo ze wszystkiego wyciągają bas, ale ja tam się basu nie boję a jak mi go za dużo to wrzucam inne które mam i tyle. Generalnie kupiłem trochę z kaprysu bo kiedyś już miałem i to były idealne słuchawki do EDM'u, a tego też od czasu do czasu słucham, a jako że thomann wyprzedaje za połowę ceny z tą ich niby 3 letnią gwarancją, to tym bardziej miałem motywację. Miałem też trochę obaw przed tą ich szklistą górą (bo tak ją zapamiętałem) podbitą niczym ten ich bas, co mi kiedyś jednak przeszkadzało w innej muzyce; okazało się, że sztuka która mi się trafiła tego nie ma, wysokie są najlepsze ze wszystkich Ultrasone jakie miałem (w tym Edition 8EX, 9, Signature Pro czy Studio), niesamowicie aksamitna i delikatna, po prostu sam miód :)

Przypominają mi bardziej PRO2900 które kiedyś miałem, takie misiowate granie gdzie opisywali je jako ostre i nieprzyjemne. 

 

Są takie dobre, że aż zamówiłem sobie drugą parę b-stock jakiś czas później ale niestety te przyjechały uszkodzone, jednak nie miałem problemów z darmowym zwrotem do Niemiec. 

 

W skrócie: za 750, szczególnie z dodatkowymi padami i dwoma kablami to dla mnie rewelacja, a i można mieć wysyłkę za friko przy zamówieniu od iluś tam eurasów. Ja dołożyłem m.in. Ultrasone PRO480i bo też mają w super cenie i też mi się podobają, na początku grały deczko cyfrowo ale po wygrzaniu to bardzo w porządku słuchawki i nieco normalniejsze na basie niż dziewięćsetki. Zawsze to jakieś urozmaicenie :)

 

Mają też PRO750i w fajnej cenie i te też chciałem wziąć ale jakoś się nie zdecydowałem. Ponoć one mają już mniej basu. 

 

Ze swojej strony polecam ale jednocześnie przestrzegam, że jak ktoś nie toleruje basu w ilości choćby minimalnie przekraczającej audiofilską normę to niech nawet nie tyka tych słuchawek :)

 

Bardzo dziękuję wszystkim za podpowiedzi- zakupiłem parę właśnie w thomannie. Za tydzień powinny przyjść i podziele się opinią na ich temat =]

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Minęły dwa miesiące odkąd zakupiłem słuchawki Ultrasone PRO 900 za rewelacyjną cenę.
Z mojej strony chciałbym serdecznie i szczerze podziękować Wam za rekomendację, ponieważ sam nie wiedziałbym czego szukać.
Słuchawki te diametralnie zmieniły moje postrzeganie muzyki, a subiektywna ocena to strzał w dziesiątkę.
Dziś mam świadomość jaka jest przepaść między słuchawkami, a imitacją słuchawek z którymi miałem styczność.


Każdy nowy utwór jest "namacalny"- swoją obecność manifestuje:
-Plastyczność- nie jest to całkiem surowy studyjny odsłuch, choć blisko mu do tego, dynamika cieszy, a przejścia między poszczególnymi tonami przechodzą bez zakłóceń.
-Linia basu- to jest coś nie do opisania! Maluje się ciepło stanowiąc solidny fundament dla każdego utworu, żeby niepostrzeżenie wedrzeć się na środek sceny, zaprezentować ile potencjału drzemie w tych membranach, wycofać się i świetnie zgrywać z resztą, niejednokrotnie przekraczając moje oczekiwania :D Koncert za koncertem- mimo ostrego zapału, muskularności, ten tancerz panuje nad każdym krokiem i zgrywa całą scenę w unikalny sposób - Miazga!

W dniu 3.09.2022 o 23:22, Undertaker napisał(a):

Ze swojej strony polecam ale jednocześnie przestrzegam, że jak ktoś nie toleruje basu w ilości choćby minimalnie przekraczającej audiofilską normę to niech nawet nie tyka tych słuchawek :)

-Delikatnymi smaczkami- tę technologię S-Plus to faktycznie porównałbym z kinem domowym, choć jednocześnie jest ona bardzo subtelna- taka szczypta magii. Czasem potrafią z prostego utworu wystrzelić drobne fajerwerki tu i ówdzie i delikatnie to urozmaica odsłuch, by by nie męczyć kierunkowaniem dźwięku "do środka" głowy.
 

V-ka jak dla mnie bardzo przyjemna. W utworach symfonicznych nasz basista potrafi odsunąć się w cień, a smyczki, bansuri, tambura czy ud naprawdę pięknie komponują się z wiolonczelą i dzięki temu wiele utworów pokochałem na nowo- dostały nowe życie w stylu o którym niegdyś bym nie pomyślał. Naprawdę genialny sprzęt =]


750zł (oferta już znikła z Thomanna) - druga para padów, dwa kable i etui jak na zdjęciach.
Dziś? Wyłożyłbym 1200 zł bez wahania. Brzmienie siedzi mi tak mocno, że po dwóch miesiącach nadal cieszę się jak dziecko gdy je zakładam.

Czuję się dumnym posiadaczem tych słuchawek nie tylko ze względu na ich piękno i jakość, ale zważając na fakt, że jest to unikat- są jedyne w swoim rodzaju i każdemu życzyłbym możliwości ich odsłuchu- ponieważ dają naprawdę wiele frajdy i próżno szukać tego w pospolitych modelach bazujących na skrzywionych schematach.

 

To co wyciągam z nich na swoim UX2 to totalny sztos jak na moje potrzeby :D
Jeszcze raz Wam dziękuję =]

IMG_20220908_102513_01.jpg

IMG_20220908_102513_02.jpg

20221029_174307.jpg

Edytowane przez karajakatak
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności