Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAP z brzmieniem retro?


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Bednaar napisał:

 

Całkiem możliwe, że KPP czy kph30i załatwiłyby temat. No i wygląd by się zgadzał.

Dzięki za propozycję, ale z uwagi na izolację i ciepło (używam słuchawek zamiast czapki :D ) wolę wokółuszne modele. Nie mam ciśnienia, żeby słuchawki wyglądały "retro", jak pisałem - podobają mi się z wyglądu AudioTechnica MSR7 czy Sony MDR-1A. Na pewno wiem że chcę żeby miały takie grube i mięciutkie pady jak one mają - miałem na uszach inne słuchawki z takimi i były naprawdę wygodne. Co nie zmienia faktu że Porta Pro idealnie wpasowują się wyglądem do jakiegoś wypasionego modelu z lat 80' :)

Odnośnie retro - model Sony MDR-7506 też bardzo podoba mi się z wyglądu, tylko żeby go używać musiałbym zmienić kabel bo ma taki skręcany jak od słuchawki starego telefonu.

 

Posłuchałem i poczytałem sobie trochę recenzji i moje przypuszczenia co do słuchawek układają się w taki sposób:

 

ATH-MSR7 - z tego co zrozumiałem one grają detalicznie i nosowo, z tendencją do sybilowania. Być może ciepłe źródło mogłoby je "uładzić", ale nie jestem przekonany że są to słuchawki dla mnie, bo w korektorze zazwyczaj nieco opuszczam zakres mniej-więcej od 2 do 8 Khz a na wykresie który widziałem ten zakres jest podbity. Jest jeszcze wersja B, która podobno jest "wygładzona" w zakresie wysokich tonów. Z ciekawości posłuchałbym sobie ich, bo w wersji srebrno-brązowej wyglądają kozacko :D

 

Sony MDR-1A - te już bardziej do mnie przemawiają, podobno grają ciepło i mają podkreślony niski bas - to lubię :) Spotkałem się z opiniami że ten model ma słabe wysokie tony, ale to musiałbym sam przetestować. Nie podoba mi się tylko zastosowanie autorskiego złącza na kabel, ale to do przeżycia.

 

AKG K371 - kolejne słuchawki które mają dość podobną charakterystykę co w/w Sony, ale reklamowane są jako sprzęt studyjny i o bardziej wyrównanej charakterystyce. Do tego są trochę tańsze. Ponownie - musiałbym je sam przetestować. Podobają mi się metalowe mocowania nauszników, dają szansę na długoletnie używanie słuchawek.

 

Takstar Pro82 - wybrałem akurat ten model ponieważ jest opisywany jako V-ka z nastawieniem na trochę więcej wysokich tonów, oraz że posiada regulowany bass-reflex który oprócz basu ociepla nieco średnicę. Możliwe, że z ciepłym źródłem zgrywałyby się całkiem dobrze.

 

Teraz pytanie - które z tych słuchawek, w połączeniu ze wspomianym Sony A45 (albo tym Colofly C10, choć z tego co czytałem nie ma w nim żadnego EQ) dadzą mi dźwięk jak najbardziej zbliżony do tego, który opisywałem?

 

Edytowane przez Urban Shadow
coś mi się poknociło z Takstarami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych wspomnianych słuchałem AKG K371 i wbrew reklamom nie jest to brzmienie "studyjne", tylko ciepłe brzmienie z podkreślonym basem, powinny Tobie przypaść do gustu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pro82 to uboższa wersja MDR-1a, więc nie warto, imo. Z w/w warto natomiast K371 i właśnie MDR-1a. AKG są technicznie lepsze, ale faktycznie trochę ostrawe, Sony grają ciepło, gładko i z mięsistym basem, a jeśli chodzi o wysokie tony, to są obcięte, lekko wycofane i pewnie dlatego opisują je, jako kiepskiej jakości, dla mnie to plus, bo nie kłują. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności