Skocz do zawartości

Wasze najlepsze zakupy audio w 2021


vonBaron

Rekomendowane odpowiedzi

Oriolus 1795. Bardzo fajny dac bt, zwłaszcza w cenie za używkę

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka


Dorzucam Monolith M350. Trochę zabawy z tipsami, żeby uzyskać seala oraz trochę zabawy eq, ale ostateczny efekt jest wart zabawy

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Campfire Audio Andromeda (używane). Bardzo dobry zakup.

Fiio UTWS3, adaptery BT MMCX do dokanałówek.

Creative Outlier Air V2 TWS

zacne i niedrogie TWSy z dobrą ergonomią. Poprawiona wersja V1.

 

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie także KPH30i - całkowicie się wyprzedałem ze sprzętu i dwie pary Kossów zostały. A miałem sporo gratów, wszystkie poległy w starciu z KPH30i napędzanymi przez DX200. To pierwsze słuchawki, w których Raw Power Iggiego nie świdruje mi gitarami mózgu tak doszczętnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2021 o 17:37, meehooj napisał:

Koss KPH30i

A jak grają te słuchawki w porównaniu do Koss Porta Pro i UR40?

Czy KPH30i mają ten sam przetwornik, co UR40 i KSC75?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bednaar napisał:

A jak grają te słuchawki w porównaniu do Koss Porta Pro i UR40?

Czy KPH30i mają ten sam przetwornik, co UR40 i KSC75?

z tego co wiem, to siedzi tam ten sam przetwornik co w kpp czy ur40, ale graja lepiej od kpp 🙂

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, meehooj napisał:

z tego co wiem, to siedzi tam ten sam przetwornik co w kpp czy ur40, ale graja lepiej od kpp 🙂

Używałeś ich z EQ? Jak nie to mógłbyś sprawdzić jak grają z EQ od Oratory? 

 

Same w sobie pewnie nieźle grają, ale ciekawi mnie czy można z nich wycisnąć więcej. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, MrBrainwash napisał:

Używałeś ich z EQ? Jak nie to mógłbyś sprawdzić jak grają z EQ od Oratory? 

 

Same w sobie pewnie nieźle grają, ale ciekawi mnie czy można z nich wycisnąć więcej. :)

 

pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, meehooj napisał:

z tego co wiem, to siedzi tam ten sam przetwornik co w kpp czy ur40, ale graja lepiej od kpp

Dzięki za info, ale o ile mi wiadomo, przetwornik w kpp jest ten sam, co w KSC35, a w UR40 - ten, co w KSC75. Ten drugi rózni się od pierwszego podobno tylko membraną: w UR40 i KSC75 jest tytanowa. To w KPH30i jest z membraną tytanową, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to zdecydowanie Lotoo PAW 6000. Lepsze jest wrogiem dobrego. Nie polecam słuchać jak się cieszysz z tego co masz
E tam, pomimo posiadania monolithów dalej uważam mh1c kozackie nie wiem, co bym musiał kupić, żeby mi zbrzydły

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Play napisał:

E tam, pomimo posiadania monolithów dalej uważam mh1c kozackie emoji41.png nie wiem, co bym musiał kupić, żeby mi zbrzydły

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
 

To musisz posłuchać mh1c + PAW 6000 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, meehooj napisał:

nie wiem

Spoko. Z tego, co wyczytałem na head-fi, driver jest ten sam, co w KPP - czyli nie-tytanowy:

https://www.head-fi.org/threads/koss-kph30i-appreciation-thread.915308/page-3

Różnice w dźwięku względem KPP są efektem zastosowania gąbki za przetwornikiem, a także w wyniku tego, że przetworniki są w plastikowej obudowie (w KPP niemal wszystko jest na zewnątrz) - przynajmniej tak wynika z tego, co piszą w tym wątku. Prosty patent, plus niska cena. Faktycznie, teraz kupowanie KPP mija się z celem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2021 o 12:43, Bednaar napisał:

Spoko. Z tego, co wyczytałem na head-fi, driver jest ten sam, co w KPP - czyli nie-tytanowy:

https://www.head-fi.org/threads/koss-kph30i-appreciation-thread.915308/page-3

Różnice w dźwięku względem KPP są efektem zastosowania gąbki za przetwornikiem, a także w wyniku tego, że przetworniki są w plastikowej obudowie (w KPP niemal wszystko jest na zewnątrz) - przynajmniej tak wynika z tego, co piszą w tym wątku. Prosty patent, plus niska cena. Faktycznie, teraz kupowanie KPP mija się z celem.

Nie do końca - KPP są znacznie wytrzymalsze - w KPH mi i mojemu koledze pękły pałąki.  KPP mają też trochę pełniejsze brzmienie niż wyrównane KPH (różnica trochę jak HD650 vs. HD600). Driver podobny do tego w KPP, nie wiem jednak czy na pewno ten sam, brzmieniowo się trochę różnią. Swoją drogą pojawiły się KPH40, ciekawe czym się różnią od pozostałych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja postanowiłem jeszcze dorzucić FiiO BTR 2021 do listy. Początkowo byłem trochę sceptycznie nastawiony co do transmisji przez BT, ale ostatecznie jestem bardzo zadowolony. Czasami coś tam przerwie, czasami zatrzeszczy, ale mimo wszystko jest to mega wygodne - dużo bardziej, niż wszelakie dongle. No i broni się dźwiękowo, co prawda mam dongle co grają lepiej (a może po prostu - bardziej żwawo) - L&P W2 czy Cayin RU6, ale różnice słyszę tylko w domowym zaciszu - na spacerze BTR5 daje radę :) 

 

 

IMG_20220101_193641.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po prawdzie to dopiero w ubiegłym roku wszedłem na poważnie w świat audio (EDIT: słuchawkowego audio) i zasadniczo wszystkie dokonane zakupy uważam za bardzo udane:

- Hifiman Sundara ze zbalansowanym kablem 4.4 mm od Perula;

- IFI Zen Dac v.2 + Ifi Zen Can z interkonektem od Perula;

- Qudelix 5K;

- KZ ZSN Pro X + KZ ZEX Pro.

 

Niczego na razie nie szukam. No dobra, może jeszcze jakieś IEM-y z wyższej półki. 🙂

Edytowane przez Wuja_
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tego trochę:

- Astell&Kern Norma SR25 (nadal za nim płaczę),

- Final Audio E3000 i E5000 (zwłaszcza te drugie)

- Samsung S10e - jako transport audio,

- iFi Hip Dac (też trochę za nim płaczę, ale... patrz niżej),

- iFi Zen Dac + iFi Zen Can - tak, zostałem w rodzinie :D Zacząłem od Can'a, dorzuciłem do zestawu Dac'a,

- Lotoo Paw S1,

- monitory Presonus Eris 3.5.

 

Było tego więcej, ale to są elementy, które zostawiły po sobie najlepsze wrażenie i większość jest ze mną do tej pory - nie zamierzam nic zmieniać :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności