Skocz do zawartości

Wasze najlepsze zakupy audio w 2021


vonBaron

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, MrSheep napisał:

Powiększenie kolekcji płyt CD o jakieś 150 pozycji :) 

Zazdroszczę. U mnie w tym roku przybyło tylko coś ok. 20 pozycji CD.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bednaar napisał:

Zazdroszczę. U mnie w tym roku przybyło tylko coś ok. 20 pozycji CD.

A ja z płyt CD przerzucam się na pliki HR oraz winyle.... płyt CD mam za dużo... ciężko się zaczyna tego używać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Corvin74 napisał:

A ja z płyt CD przerzucam się na pliki HR oraz winyle.... płyt CD mam za dużo... ciężko się zaczyna tego używać.

Rozważam pliki HR, ale musiałbym zainwestować w odpowiedni sprzęt - obecnie mam kilkunastoletniego Marantza, który ma USB i można odtwarzać pliki... mp3.

Do winyli nie powrócę... raczej... chyba... ;)

A płyty CD mam poupychane w kilku miejscach w domu - sporo tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bednaar napisał:

Rozważam pliki HR, ale musiałbym zainwestować w odpowiedni sprzęt - obecnie mam kilkunastoletniego Marantza, który ma USB i można odtwarzać pliki... mp3.

Do winyli nie powrócę... raczej... chyba... ;)

A płyty CD mam poupychane w kilku miejscach w domu - sporo tego.

Ja nie ukrywam, że pliki to z wygody, zgrałem i tak całą swoją bibliotekę CD

Winyle, to tylko te płyty które szczególnie lubię, wtedy to jest celebracja muzyki, trochę taki hołd dla niej, a do tego jednak winyle brzmią inaczej.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze zakupy tego roku - u mnie to przede wszystkim dwa 'odkrycia' w muzycznym świecie: 64audio oraz Lotoo. Z zakupionych:  

 

Tia Trio, Nio - najlepsze iemy jakie do tej pory słyszałem, ergonomia i dźwięk jakby szyte na miarę na moje uszy

 

Paw gold touch (i LPGT Ti) - najlepiej grający sprzęt przenośny

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkrycie roku-zakup Roon i instalacja na NAS ( funkcjonalność nie do pobicia a muzyczka dostępna z poziomu kanapy w każdej chwili bez podłączania, odpalania PC i ślęczenia na krześle przy biurku). Kupiłem sporo klocków, ale żadne nie były tak rewolucyjne jak Roon, więc jego pozycja lidera jest niezagrożona w 2021*.

 

*zastrzegam sobie prawo do zmiany zdania bo zostało jeszcze kilkanaście dni w tym roku ;)  

Edytowane przez lobuz1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do najbardziej udanych zakupów tego roku zaliczam xDuoo XD-05+ oraz Beyery DT1990. 

 

Muzyki w tym roku słuchałem głównie kanapowo przy pomocy Pionka spiętego z xDuoo. W następnym roku czas na zmiany w torze stacjonarno-komputerowym ze względu na przeprowadzkę. Wysłużony Aune X1s chyba odejdzie do lamusa.

 

Kuszą mnie też jakieś planary... Zobaczymy jeszcze. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chordzik Qutest, detal i czystość słyszę. 

Prawie wszyscy zdążyli się nim już dawno nacieszyć i  posprzedawali a ja dopiero kupiłem :). Dzięki mp3store.

A może jeszcze jakieś fajne słuchawki w tym roku wpadną, kto tam wie co najbliższy tydzień przyniesie. 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Adam 76 napisał:

Chordzik Qutest, detal i czystość słyszę. 

Prawie wszyscy zdążyli się nim już dawno nacieszyć i  posprzedawali a ja dopiero kupiłem :). Dzięki mp3store.

A może jeszcze jakieś fajne słuchawki w tym roku wpadną, kto tam wie co najbliższy tydzień przyniesie. 

Dobre się nie starzeje :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się działo w tym 2021:):

 

1. Styczeń

-chiński Dac R2R z 2xAD1865R NOS- mój pierwszy nos w multibitach

-Singxer Su-1- konwerter usb/spdif

-2x opamp dyskretny Sparkos SS3602 Dual- małe i nie grzeją się

2. Luty

-2x opamp dyskretny Sparkos SS3601 Single

-Burson Audio(HA-160D)

2.Marzec

-LITE DAC AH PHILIPS TDA1543 X8- coś tu jest nie tak, dziwna góra pasma

-2x OpAmp dyskretny klasa A Single Staccato OSH-S- te to dopiero rozgrzewają regulatory prądu i same siebie

4. Kwiecień

-2x OpAmp dyskretny klasa A Dual Staccato OSH-DHb

-DAC DIY z TDA1541A i stopniem wyjściowym na lampach 2xecc83, nos i bez filtrów z odbiornikiem spdif WM8805- na tym dac zostałem. Chip tda1541 z A jest dla mnie osobiście niesłuchalny, no chyba, że ja mam uszkodzona kość. Myślałem już się pozbyć całego dacka, ale chip bez A i wymiana wewnętrzego okablowania na srebrne i miedziane pomogła w "od muleniu"

5. Maj

-yamaha hp-1, dwie poprzednie sztuki sprzedałem, ta już zostaje. Idealne połaczenie z dapem hifimana.

6. Czerwiec

-LITE DAC-83 4X PCM1704 w w gradacji K, zbalansowany,  oddzielny dedykowany zasilacz,filtr cyfrowy, w pełni dyskretny stopień wyjściowy bez sprzężenia zwrotnego- czegoś takiego nie słyszałem wcześniej. Potężne i mięsiste brzmienie. Sprzedałem.

7. Lipiec

-HiFiMan HM-601 Dap z tda1543- o wiele lepszy od lite dac ah, ten dap brzmi najbliżej winyla jak dla mnie na ten moment.

8. Wrzesień

-mój pierwszy chip tda1541 bez A

-DAC Moanarchy Audio 22B z  2xpcm63 w gradacji K, zbalansowany z opampami,filtr cyfrowy, podobny bardzo do lite dac-83, ale bardziej naturalny. Sprzedany

9.Październik

-Firebottle 2 Phono stage, w pełni dyskretny na dwóch lampach i oddzielnym zasilaczem.

10.Listopad

-Audio technica AT85EP  M/M wkładka z igłą eliptyczną- tania, ale mi wystarczy na razie

-kolejny chip TDA1541 bez A. Wyjętny samodzielnie z pcb od cd marantza

-Matrix audio X-spdif 2- muzykalny konwerter usb/spdif

11. Grudzień

-kolejny Tda1541 bez A, samodzielnie wyjęty z płyty pcb, tym razem z odtwarzacza Philipsa.

Edytowane przez NuYam
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że najlepszy może być tylko jeden to na razie nie wiem. Jeszcze tydzień temu wszystko było jasne - Edition Eleven, ale teraz może to jest jednak Edition M? Może do końca roku się rozstrzygnie, a może nie bo to zupełnie inne słuchawki są.

 

Z elektroniki Fiio Q3. Co prawda kombinowałem z Tańszymi Bursonami, czy Quesstyle 400 oraż Aune S6, ale nie usłyszałem w nich tego co spowodowałoby chęć pozbycia się pieniędzy na nie i K5PRO i zamiast tego kupiłem sobie z forum Q3 do laptopa.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ponieważ w zeszłym roku wydałem (kosmiczne jak na mnie) ponad 9k PLN na sprzęt i płyty, to w tym było skromniutko😕( jakieś 8 stów). 

Ale jest zakup, który muszę wyróżnić. Huawei Freebuds Studio kupione z ciekawości na fali lekkiego hajpu. Ciekawość miała być zaspokojona i puszczone dalej, bo do samolotu i TV mam sony 1000xm3 więc po co mi drugie takie(?).

Teraz sony gniją sobie w futerale😜, a huaweje (mimo kilku propozycji kupna nawet za wyższą kasę niż dałem) będą u mnie do końca moich albo ich dni.

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmienie opluwane przez Hamerykanów, kochane przez Niemców(:woot:) i nanika.

Najbardziej bujna, gęsta, soczysta, wilgotna, zmysłowa, podniecająca i jednocześnie relaksująca, bardzo naturalna średnica czyli Sendy Audio Peacock!!!!!!!

Przy powyższych cechach dobre pozycjonowanie, porządek na scenie wydają się być niedostępne...ale to gdzie indziej, nie u Pawii - właśnie to jest ich mocna strona, to połączenie ognia i wody.

Pogromca drożyzny, gejmczejndżer, perfekcyjnie brzmiący, funkcjonalny i tani; krótko u mnie, ale nie ma watpliwości że to debeściak - Topik Proplus!!!

Oh yeah!

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2021 o 21:13, manuelvetro napisał:
  • K812 z Argentum extreme - nie miałem lepszych słuchawek, z tym kabelkiem sporo zyskują, pewnie dam im lepszy wzmacniacz niż ZEN CAN: albo Headonic albo WBA HPA Master :win:
  • Techniks eah-az60 - za bdb dźwięk i wolność, mobilność, sportability, wygodę, komfort, dobre mikrofony, LDACa :) 
  • U mnie zmiana na pozycji TWS -Noble Falcon audio pro, bo są TWSową wersją k812, oczywiście na miarę możliwości technologii.
  • Topping dx3pro + zwany przeze mnie ProPulsem a przez nanika GejmCzejndżerem, z powodów, które ten jego audiopopularyzator wyżej wspomniał.
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności