Skocz do zawartości

Wasze najlepsze zakupy audio w 2021


vonBaron

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam takie trzy:

 

Niimbus US5 Pro - na początku nawet żałowałem sprzedaży US4 ale po wygrzaniu uważam że to najlepszy wzmak SS jaki słyszałem.

 

Focal Utopia - najlepsze dynamiki mimo dość kameralnej sceny i tego że lubią sobie poskrzypieć.

 

HiFace Evo 2 Clock - słyszalna poprawa praktycznie w każdym aspekcie względem samego Evo2.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • K812 z Argentum extreme - nie miałem lepszych słuchawek, z tym kabelkiem sporo zyskują, pewnie dam im lepszy wzmacniacz niż ZEN CAN: albo Headonic albo WBA HPA Master :win:
  • Techniks eah-az60 - za bdb dźwięk i wolność, mobilność, sportability, wygodę, komfort, dobre mikrofony, LDACa :) 
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo się tego uzbierało ;) W tym roku całkowicie zmieniłem tor, a najlepszy zakup to Dave. Lumin i mscaler też robią swoje.

Całkiem zmieniłem też zestaw mobilny, tu Hiby R8, zdecydowanie najlepszy DAP jakiego słuchałem oraz UM Mason V3+, doki które sprawiły, że nie szukam na razie żadnycn innych.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku zaskakująco dużo sprzętu mi się przewinęło i nie wszystko było trafione, ale z tych zdecydowanie "na plus":

 

- Ether Flow 1.1 - słucham od 2 dni i dalej zbieram szczękę z podłogi, raczej nic się w tym temacie nie zmieni przez dłuższy czas ;) 

- Xduoo XA-10 - fajnie mi napędza większość posiadanych słuchawek, do tego nie zajmuje dużo miejsca na biurku na czym mi zależało

- CA Dorado 2020 - szukałem funowych, niemęczących i wygodnych dokanałówek, takich żeby były na spacer - bez wnikania w masę detali, ale z czystym funem pod rap, techno i elektronikę. I żeby nie wystawały z ucha na pół świata. No i wreszcie znalazłem

- Kinera Nanna - ostatnio odkryłem je na nowo po podłączeniu do Hidizs S9 Pro, gra to super, ze sporym powietrzem i licznymi detalami - tak jak Dorado lubię na co dzień, tak Nanna biorę sobie do wyrka na bardziej detaliczne odsłuchy

- Huawei FreeBuds Studio - super zakup do pracy gdzie potrzebuję się czasem wyciszyć, szczególnie że dałem za nie chyba 350 zł... Dobre ANC, przyjemny, rozrywkowo-szczegółowy dźwięk

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zdecydowanie moim najlepszym zakupem audio w tym roku było wydane kilka dyszek na występ Błażeja Malinowskiego. W całym moim życiu tylko Tool na żywo zrobił na mnie większe wrażenie, Błażej zaraz za nimi.

2. Kinera Nanna są ze mną już od kilku miesięcy i codziennie jaram się nimi tak samo. Doki, które fantastycznie grają każdą muzykę, której słucham. Wrażliwe na czynniki zewnętrzne, więc można je sobie pod siebie świetnie dopasować dobierając DAPa/kabelek/tipsy. 

3. Sony A55 ze zmodyfikowanym softem mr. walkman - względnie tani DAP, który biorąc pod uwagę samą jakość dźwięku wpakował Astella SP1000M do szuflady. Działa też pięknie jako DAC USB i odbiornik Bluetooth.

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Burson Soloist 3XP po ugrade'ie z Super Chargerem 3A.
Tego szukałem. Moj wzmak!

2. DAC SMSL SU -9. Piękna synergia z Burkiem. Zasykoczyla mnie tak jakość w tym przedziale cenowym. Zgranych par sie nie rozbija.

3. Kann Alpha - ma swoje niedoskonalosci a i owszem. Ale bardzo sie polubilismy. Granie moje i dla mnie. Zostaje na dłużej.

4. UM Mest MKII
Nie moge wiele powiedzieć bo szczęka nadal na podłodze. I dlugo jej nie pozbieram.

Bylo / jest tego znacznie wiecej ale powyższe wyróżniam.




  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UM Mest MK2 to zdecydowanie mój najlepszy zakup tego roku. Świetne allroundery, ich brzmienie można modelować za pomocą tipsów i kabla. Niemniej grają na planie U, z naciskiem na subbas, z dociążoną średnicą i mocno zaznaczoną górą dzięki dwom elektrostatom. Jak do tego dodamy szeroką scenę we wszystkich kierunkach i ogólną bardzo wysokie sq przewyższającą jakością duże słuchawki tym przedziale cenowym.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UM Mest MK2 to zdecydowanie mój najlepszy zakup tego roku. Świetne allroundery, ich brzmienie można modelować za pomocą tipsów i kabla. Niemniej grają na planie U, z naciskiem na subbas, z dociążoną średnicą, i mocno zaznaczoną górą dzięki dwom elektrostatom. Jak do tego dodamy szeroką scenę we wszystkich kierunkach i ogólną bardzo wysoką sq przewyższającą jakością dużych słuchawek w tym przedziale cenowym.
Pełna zgoda. Nic dodać nic ująć. Ten subbas na piankach Crystalline jest jeszcze lepszy.
Na Alphie najlepiej grają na High gain.
Słucham cicho, jak lubie. A one nie oszukują. Dają wszystko co mają. Od razu, bezpretensjonalnie.
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałbym wymienić jeden i tylko jeden zakup, to bezsprzecznie ZMF Eikon Marblewood LTD. Jeżeli mógłbym to rozszerzyć, to dołożył bym do tego A&K SE180 + SEM2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zawarte w tytule słowo najlepsze definiuje temat jako miejsce do podania jednego zakupu. Najlepszego. Najlepszy jest jeden, a nie dziesięć. U mnie jeszcze nie wiem. Póki co Edition eleven.
Oj już nie bądź taki zaborczy. Meliskę sobie zaparz, albo sernika zjedz

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafacio napisał:

Myślę, że zawarte w tytule słowo najlepsze definiuje temat jako miejsce do podania jednego zakupu. Najlepszego. Najlepszy jest jeden, a nie dziesięć. U mnie jeszcze nie wiem. Póki co Edition eleven.

Myślę, że zawarte w tytule słowo najlepsze definiuje temat jako miejsce do podania wielu zakupów. Najlepszych. Inaczej byłoby napisane najlepszy. A skoro pisze najlepsze, to może być dla kogoś  nawet 100. Już nie wspomnę o tym, że piszę zakupy, a nie zakup ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Play napisał:

Oj już nie bądź taki zaborczy. Meliskę sobie zaparz, albo sernika zjedz

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
 

Gość ma rację. Po co kolejny wątek, w którym można pisać cokolwiek gdzieś tam w pobliżu tematu? 

 

Trzymając się zasady - Router LT Asus 4G-AC53U, który zastąpił Airboksa Huawei z wyświetlaczem. LTE przyspieszyło prawie 3x. Streaming gra mi lepiej, szczególnie że są opcje optymalizacji sygnału Wi-Fi nieobecne w mobilnym Hułałeju. Do tego część urządzeń przeszło na nieobecne wcześniej u mnie 5GHz, co odciążyło pasmo Wi-Fi dla audio. 

 

Bliżej audio, to wyczaiłem parę dobrych komponentów elektronicznych w tym roku, pozwalających uzyskać całkiem konkretny postęp w urządzeniach, ale wskazanie jest na router.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MrBrainwash napisał:

Plany na przyszłość podobne do @Bednaar czyli więcej muzyki!

Powodzenia :) Obecnie pozamawiałem kilka płyt CD i stopniowo przychodzą, ale nie wiem, co z jedną - Anthony Braxton Quartet - "Dortmund 1976" zamówione na Amazonie tydzień temu, ale jeszcze nie dostałem informacji, kiedy w ogóle ta płyta do mnie dotrze. Tak to jest, jak się słucha dziwnej muzyki ;)

A jeśli chodzi o tematykę wątku, to wybór oczywisty: AKG K271 MkII - super hiper mega extra słuchawki najlepszej słuchawkowej firmy w Uniwersum :)

Edytowane przez Bednaar
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Play napisał:

No ta, bo na tym forum wszyscy się zawsze trzymają założeń wątku emoji846.png

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
 

Zróbmy jak kiedyś na czatach - pokoje zamiast tematów. Nazwa pokoju jako myśl przewodnia na pierwsze 5 minut pisania, a potem hyc na priv i tam już jazda bez trzymanki i moderacji. Np. anty-kablarz jeden z drugim będą się bez ingerencji z zewnątrz egzaltować swoim rozsądnym podejściem i jechać po innych. Ktoś jest przeciw?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności