Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki otwarte z niskimi tonami do 1000 zl


Worldgorger12345

Pytanie

 Cześć,

Posiadam iBasso Dx160 w połączeniu z DT770 Pro 80Ohm. Gra to przyzwoicie jednak jak na mój gust dolne pasmo jest kiepsko odzwierciedlane. W dodatku przesłuchałem DT990 i HD560 i już wiem, ze potrzeba mi czegoś z szeroką sceną i wysoką rozdzielczością, ale z jednocześnie mocno zaakcentowanym dołem. Teraz pytanie do Was: to w ogóle możliwe? HD560 grały dla mnie naprawdę fajnie, ale brakowało mi tego dołu. Myślałem nad K712Pro lub MSR7B. Może coś innego o podobnej specyfikacji? Będę wdzięczny za każda pomoc. Dodam, że słucham każdego rodzaju muzyki od metalu po klasykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dziękuję Panowie za podpowiedz, zakupiłem X2HR i to jest strzał w dziesiątkę! Szeroko scena, miły dla ucha dobrze kontrolowany bas - to jest to czego szukałem. Kiedyś może spróbuje „szarpnąć” się faktycznie na DT1990 , ale póki co Philipsy pozytywnie mnie zaskakują i minie sporo czasu zanim poznam ulubione utwory na nowo.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 minut temu, Worldgorger12345 napisał:

Dziękuję Panowie za podpowiedz, zakupiłem X2HR i to jest strzał w dziesiątkę! Szeroko scena, miły dla ucha dobrze kontrolowany bas - to jest to czego szukałem. Kiedyś może spróbuje „szarpnąć” się faktycznie na DT1990 , ale póki co Philipsy pozytywnie mnie zaskakują i minie sporo czasu zanim poznam ulubione utwory na nowo.

Dobrze kombinujesz. :D 👍

Gratuluje udanego zakupu. Mówi to osoba która ostatnio kupiła sztukę na zapas. ;) 

Ofc. DT1990 pro lepsze, ale tak bym na to nie patrzył, bardziej w taki sposób, że dają inne wrażenia inny rodzaj doznań. Masz zawsze jakąś drogę upgrade'u otwartą. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 15.12.2021 o 09:04, Worldgorger12345 napisał:

Dziękuję Panowie za podpowiedz, zakupiłem X2HR i to jest strzał w dziesiątkę! Szeroko scena, miły dla ucha dobrze kontrolowany bas - to jest to czego szukałem. Kiedyś może spróbuje „szarpnąć” się faktycznie na DT1990 , ale póki co Philipsy pozytywnie mnie zaskakują i minie sporo czasu zanim poznam ulubione utwory na nowo.

Też mam dt 770 i brakuje mi trochę relaksu i funnu przy słuchaniu muzyki. Ostatnio nawet wracam do koss porta pro bo tam jest tego więcej 😅. Jakie masz odczucia z tymi Philipsami w porównaniu do dt770?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, buba008 napisał:

Też mam dt 770 i brakuje mi trochę relaksu i funnu przy słuchaniu muzyki.

 

W Equalizer APO: (preamp -9db)

Filter: ON PK Fc 71.68 Hz Gain 9 dB Q 1.0613

 

Wbrew pozorom ze względu na naturę tych słuchawek - basu nigdy nie jest za dużo.

I fun jest - do tego lepszej jakości niż w X2 ;)

Ba, powiedziałbym nawet iż takie eq "ożywia" te słuchawki które bez tego brzmią "martwo". (Oczywiście zależy od utworu/gatunku muzycznego).

Edytowane przez pret0rian
rozwinięcie wypowiedzi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, pret0rian napisał:

 

W Equalizer APO: (preamp -9db)

Filter: ON PK Fc 71.68 Hz Gain 9 dB Q 1.0613

 

Wbrew pozorom ze względu na naturę tych słuchawek - basu nigdy nie jest za dużo.

I fun jest - do tego lepszej jakości niż w X2 ;)

Ba, powiedziałbym nawet iż takie eq "ożywia" te słuchawki które bez tego brzmią "martwo". (Oczywiście zależy od utworu/gatunku muzycznego).

 

Wielu osobom zamiast wciskać nowe sprzęty wystarczyłoby zasugerować EQ. :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, pret0rian napisał:

 

W Equalizer APO: (preamp -9db)

Filter: ON PK Fc 71.68 Hz Gain 9 dB Q 1.0613

 

Wbrew pozorom ze względu na naturę tych słuchawek - basu nigdy nie jest za dużo.

I fun jest - do tego lepszej jakości niż w X2 ;)

Ba, powiedziałbym nawet iż takie eq "ożywia" te słuchawki które bez tego brzmią "martwo". (Oczywiście zależy od utworu/gatunku muzycznego).

Spróbuję, dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 27.12.2021 o 09:20, buba008 napisał:

Też mam dt 770 i brakuje mi trochę relaksu i funnu przy słuchaniu muzyki. Ostatnio nawet wracam do koss porta pro bo tam jest tego więcej 😅. Jakie masz odczucia z tymi Philipsami w porównaniu do dt770?

Odpisuję dopiero teraz przez natłok pracy. Szukałem czegoś z dobrym basem i przyzwoitą sceną. To właśnie znalazłem w Philipsach czego tak usilnie starałem się odkryć w Dt770 (przez wzgląd na zasłyszane opinie). Kiedy założyłem na głowę Philipsy to muzyka znów stała się rozrywkowa i przyjemna w odsłuchu. Nic nie kombinuje w ÈQ, filtrach itp. Wkładam na głowę i cieszę się funem z muzyki. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
38 minut temu, Worldgorger12345 napisał:

Odpisuję dopiero teraz przez natłok pracy. Szukałem czegoś z dobrym basem i przyzwoitą sceną. To właśnie znalazłem w Philipsach czego tak usilnie starałem się odkryć w Dt770 (przez wzgląd na zasłyszane opinie). Kiedy założyłem na głowę Philipsy to muzyka znów stała się rozrywkowa i przyjemna w odsłuchu. Nic nie kombinuje w ÈQ, filtrach itp. Wkładam na głowę i cieszę się funem z muzyki. 

Beyery to studio, dobrze grają technicznie i ogólnie nie są złe. Lecz właśnie czasem to nie wystarcza, szczególnie jak utwory są słabo zrealizowane. W którymś momencie miałem DT150, DT990, K712 i właśnie X2 na stole. Postanowiłem je puścić właśnie przez to - zabrakło czynnika FUN'u i czystej przyjemności. Dziś nie mam tych 3 par, ale mam dwa egzemplarze X2. :P

 

I nie to, że uważam je za jakiś cud świata tudzież na co dzień preferuje bardziej neutralne granie z bardziej żywymi barwami. Po przesiadce muszę się do nich chwilę aklimatyzować i zapomnieć o ich barwieniu. Lecz przychodzi to w końcu bez problemu i muzyka zwyczajnie cieszy. W obecnych cenach to jest odlot. 

 

Jeśli Ci się podobają w wersji stock i nic Ci nie uwiera to pewnie, eq nie jest koniecznością i jest tylko dodatkiem. A jak się kupuję takie słuchawki to nie po to by mieć referencje tylko rozrywkę. :)

 

Przyjemnych odsłuchów życzę! 

i aby długo służyły. 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • MP3store

Jeżeli otwarte i z dobrym dociążeniem to warto byłoby rozważyć HF580 od takstara.

Bas schodzi do piekieł, jest gęsto ale dalej przejrzyście i spokojnie mieścimy się w budżecie.

Do odsłuchu w naszych sklepach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności