Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wzmacniacz do użytku domowego


necron1501

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

Szykuje się do wymiany sprzętu w mieszkaniu (55m2, przestrzeń z głośnikami to 20-30m2) i próbuję zrozumieć, czy mogę zakupić wzmacniacz DAC i wykorzystać go jako 'centralę'. {odłączony byłby TV, 2x B&W 606/7 2nd Edition oraz potencjalnie gramofon (gdzieś w dalszej przyszłości). Czy np. (proszę się nie sugerować, przykład ze strony): FIIO K9 PRO nadawałby się do tego celu? Czy też musi to być koniecznie amplituner pokroju Yamaha? Nigdy nie będę planował tworzenia kina domowego 5.1, ani dalszego rozszerzania ilości urządzeń podłączonych (no mooooże subwoofer po przeprowadzce do większego mieszkania). 

 

Jeśli odpowiedź jest twierdząca, czy macie jakieś typy/polecenia do 5k złotych? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź EMOTIVA BASX TA-100 - wzmacniacz z wbudowanym DAC i do tego ma jeszcze przedwzmacniacz gramofonowy, czyli spełnia wszystkie Twoje wymagania.
Co do synergii dźwiękowej się nie wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, LoGo napisał:

Sprawdź EMOTIVA BASX TA-100 - wzmacniacz z wbudowanym DAC i do tego ma jeszcze przedwzmacniacz gramofonowy, czyli spełnia wszystkie Twoje wymagania.
Co do synergii dźwiękowej się nie wypowiem.

O, dzięki wielkie! 

 

4 godziny temu, neonlight napisał:

DAC to urządzenie zamieniające sygnał cyfrowy na analogowy, żeby zasilić nim kolumny, potrzebujesz wzmocnić go wzmacniaczem/amplituner'em (wzmacniacz+tuner radiowy) kolumnowym, nie słuchawkowym.

 

 

Dzięki za wyjaśnienie, teraz wiem lepiej czego szukam :) Zrobiłem research i wytypowałem 3 potencjalne modele (nie jestem co prawda pewien, czy mogę do nich podłączyć TV - nie widziałem w nich Digital Input):

  • NAD C 368
  • Cambridge Audio CXA81
  • Audiolab 6000a

Jakieś opinie o tym sprzęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cambridge wydaje się tutaj najbardziej kompletny, ale i też jest najdroższy. Wszystko zależy, czego oczekujesz od tego sprzętu, ile kasy chcesz wydać i jak to się zgra z Twoimi kolumnami?! ;)

 

Ta Emotive'a też wydaje się spoko, więc może na początek zabawy, byłby to dobry wybór. 👍 

 

Wszystkie wzmacniacze mają wejście optyczne, więc podłączysz TV, jeśli takowe posiada.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, necron1501 napisał:

Cambridge Audio CXA81

Nie pchaj się w żadne kambodże.

9 godzin temu, neonlight napisał:

Ta Emotive'a też wydaje się spoko, więc może na początek zabawy, byłby to dobry wybór. 👍 

Dlaczego na początek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Taki, że jakość wykonania jest tragiczna. Pewnego razu kambodża była wyłączona, a moja żona włączyła w łazience suszarkę do włosów. Kambodża tak zaczęła drżeć, że słychać było z innego pokoju. Takie trafo w niej było, a zestaw był nowiutki.. Zawsze już kambodżę odradzał będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności