Skocz do zawartości

Burson Conductor uszkodzony HELP!


mcrx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

kupilem na olx uzywany wzmacniacz sluchawkowy z dac. Potencjonetr w tym modelu jest skokowy i przy kazdym skoku jest klikanie w uszach. Co gorsze sluchajac z komputera przez USB i wbudowanego DACa trzeszczy co kilka, kilkadziesiat sekund co praktycznie uniemozliwia sluchanie. Sprzedawca oczywiscie twierdzi że u niego było ok.

 

Czy ktoś może polecić jakis serwis audio w Warszawie (czytajac opinie jestem zalamany) a jeszcze lepiej kogos kto sie zna na sprzecie i pomoże naprawić...

 

Ew. jakieś inne porady dot. załatwienia sprawy.

 

Przepraszam jeśli publikuje nie w tym miejscu lub takie pytania już były ale jestem nowy na forum.

 

dziekuje wszystkim za uwage i pomoc

 

pozdrawiam

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś co to za model.

Proponuję zgłosić oszustwo na OLX i policję.

A jak z gwarancją? Gdzie był pierwotnie zakupiony?

Zamiast szukać serwisu audio proponuję zapytać @Mayster Nie wiem czy jest na gwarancji i czy Burson w ogóle przyjmuje pogwarancyjne urządzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model Burson Conductor, nastepca 160D. Ma juz swoje lata, niestety kupilem bez papierow, a kupiony byl zdaje sie za granica. Jest opcja zgloszenia, ale znajac nasza policje, nie wiem czy to cos da, skoro gosc mowi ze u niego dzialalo i twierdzi ze mogl sie uszkodzic w transporcie albo mi upadl.

W kazdym razie dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mcrxRozumiem że to ten model -https://hi-fi.com.pl/testy/wzmacniacze-słuchawkowe/1609-burson-audio-ha-160d.html 

 

,,Potencjometr skokowy'' to drabinka rezystorowa. Jeśli to klikanie jest fest głośne, to idż z tym do zakładu RTV .

Jakieś 5-7 lat wstecz gość ogarnął [klikało znacznie ciszej] mnie to za 20zł.

Oryginalna drabinka  kosztowała wtedy bodaj 1200zł.

 

Podłącz coś np.cd,Blueraydisc, przez coaxial, jeśli zaniknie ,,trzeszczy co kilka, kilkadziesiat sekund '' szukaj jak podał @tornvald. Stawiałbym na sterowniki, chyba bufor ? Nie mam pojęcia o komputerach ale pamiętam że miałem podobnie i kolega mi to ogarnął.

Edytowane przez Tommy66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Tommy66 napisał:

@mcrxRozumiem że to ten model -https://hi-fi.com.pl/testy/wzmacniacze-słuchawkowe/1609-burson-audio-ha-160d.html 

 

,,Potencjometr skokowy'' to drabinka rezystorowa. Jeśli to klikanie jest fest głośne, to idż z tym do zakładu RTV .

Jakieś 5-7 lat wstecz gość ogarnął [klikało znacznie ciszej] mnie to za 20zł.

Oryginalna drabinka  kosztowała wtedy bodaj 1200zł.

 

Podłącz coś np.cd,Blueraydisc, przez coaxial, jeśli zaniknie ,,trzeszczy co kilka, kilkadziesiat sekund '' szukaj jak podał @tornvald. Stawiałbym na sterowniki, chyba bufor ? Nie mam pojęcia o komputerach ale pamiętam że miałem podobnie i kolega mi to ogarnął.

 

Dziekuje za informacje, ale wlasnie w pytaniu chodzilo o jakis konkretny serwis lub "kolege" ktory pomoglby to ogarnać. Opinie o serwisach w warszawie sa jak z horroru - nieprzyjemna obsluga, sprzet lezakujacy miesiacami, naciaganie, po oddaniu sprzetu bylo jak przed itd itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mcrx a conto konkretnie za model? Conductor 1? A probowales podlaczyc podlaczyc po analogu przez wejscia rca, zeby zobaczyc, czy to nie wina dac? 

19 godzin temu, Tommy66 napisał:

To wlasnie chodzi o nastepce chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności