Skocz do zawartości

Źródło pod Ether Flow i kolejne słuchawki


Dirian

Rekomendowane odpowiedzi

Od dwóch dni słucham Ether Flow 1.1 i jestem zachwycony. To pierwsze słuchawki, gdzie czuję faktyczny przeskok jakościowy względem półki "do 3k zł". Abstrahując od tego, chciałbym sobie zacząć powoli zbierać na jakieś źródełko z trochę wyższej półki. Obecnie mam Xduuo XA-10 i w połączeniu z Etherami po XLR jest póki co super, niczego mi nie brakuje. Ale wiadomo jak to jest - pewnie może być lepiej ;)


Zastanawiam się więc, na co warto zbierać. Chciałbym jakieś uniwersalne i wygodne źródełko. XA-10 jest pod tym względem super - mam jeden sprzęt podłączony po USB do laptopa, włączam i do razu gra. Szukam czegoś podobnego, tylko żeby grało przynajmniej poziom wyżej, tak żeby był sens zmienać. Bo jeśli dużej różnicy nie będzie, to może i nie warto? Może być ewentualnie jakaś kanapka typu Zen Stack jeśli to konieczne.

 

Jakieś propozycje? Budżet nie jest określony, mogę zbierać kilka miesięcy, ale raczej w maksymalnie 7-8k chciałbym się zamknąć. Jak da się taniej, to super. To ma być taki źródełkowy "the end", bo o ile ze słuchawkami można kombinować (chciałbym sprawdzić w przyszłości chociażby Hifiman Arya Stealth), tak źródełko chciabym mieć uniwersalne i - "ostateczne". Warunki to komplet złącz, w moim przypadku jest to XLR oraz 4.4mm balans.

 

Edytowane przez Dirian
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Dirian napisał:

Od dwóch dni słucham Ether Flow 1.1 i jestem zachwycony. To pierwsze słuchawki, gdzie czuję faktyczny przeskok jakościowy względem półki "do 3k zł". Abstrahując od tego, chciałbym sobie zacząć powoli zbierać na jakieś źródełko z trochę wyższej półki. Obecnie mam Xduuo XA-10 i w połączeniu z Etherami po XLR jest póki co super, niczego mi nie brakuje. Ale wiadomo jak to jest - pewnie może być lepiej ;)

Mnie przekonywały do siebie parę dni dłużej bo są bardzo specyficzne ;) ale aktualnie uzależniły tak niesamowicie od siebie że chyba kończę ten "interes" w poszukiwanie ideału :) Wracając do tematu, mam małe doświadczenie w źródełkach z nazwijmy to średniej półki ale znając już Ethery wg. mnie potrzebują detalicznego i szybkiego źródełka by nie spowolnić ich a dodać im dynamiki/energii. Na tą chwilę nie widzę potrzeby zmiany DACa SMSL SU-9. Ten DAC obala wg. mnie stereotypy o kliniczności chipów ESS - jest świetnie wyważony, a nawet delikatnie po ciepłej stronie. Co do wzmacniacza to zamówiłem iCan Pro, który jest dosyć kontrowersyjny przy swojej sklepowej cenie ale mam co do niego sporo wymagań poza samym brzmieniem więc zdam relacje jak się dogaduje z Etherami kiedy przyjdzie. 

To co bym Ci chciał szczególnie polecić to jakiś dobry kabel hybrydowy : miedź + srebro. Wiadomo, z różnymi źródłami może być mniej lub bardziej zadowalający efekt ale w mojej opinii Etherom dobrze robi deczko więcej oddechu i jasności bez utraty dociążenia i basu przez taką kombinację.

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2021 o 17:42, konrad_a napisał:

Chord Hugo2 jest super jeśli chcesz dużo szczegółu i nie zależy Ci na mega basie.

 

Ale tutaj mamy chyba tylko zasilanie bateryjne, nie da się na stałe podłączyć zasilacza? Bo taki rozwiązania są dla mnie mało wygodne niestety.

 

21 godzin temu, cpu1 napisał:

To co bym Ci chciał szczególnie polecić to jakiś dobry kabel hybrydowy : miedź + srebro. Wiadomo, z różnymi źródłami może być mniej lub bardziej zadowalający efekt ale w mojej opinii Etherom dobrze robi deczko więcej oddechu i jasności bez utraty dociążenia i basu przez taką kombinację.

 

Mógłbyś coś przykładowego polecić? Ile taki kabelek może kosztować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dirian napisał:

 

Ale tutaj mamy chyba tylko zasilanie bateryjne, nie da się na stałe podłączyć zasilacza? Bo taki rozwiązania są dla mnie mało wygodne niestety.

Nie, można podłączyć zasilanie na stałe. Po kilku godzinach Hugo2 się orientuje że nie jest wypinany i odłącza zasilanie baterii (przechodzi w tryb stacjonarny i sygnalizuje to kolorkiem lampki). Ja tak teraz używam na stałe na biurku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, konrad_a napisał:

Nie, można podłączyć zasilanie na stałe. Po kilku godzinach Hugo2 się orientuje że nie jest wypinany i odłącza zasilanie baterii (przechodzi w tryb stacjonarny i sygnalizuje to kolorkiem lampki). Ja tak teraz używam na stałe na biurku.


O, to super. Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka torów, na których słucham Ether, ale moimi ulubionymi są:

- Singxer SA1+ Topping D30Pro + IC XLR srebro Neotech Nemoi 122+ Ether z kablem hybrydowym VIVO XLR

- Singxer SA1+ SMSL SU9+ IC RCA srebro Argentum+ Ether z kablem hybrydowym VIVO XLR

 

Mocy wystracza- na low gain vol. na godz. 11.

 

Zawodowe granie, duźym dźwiękiem, szybciutko, detalicznie. Niektórzy chwalą sobie też Bursona.

 

4F40F9F5-168F-46F5-B2B6-0161EA5CDB87.jpeg

19A2A1EF-CA7C-4DFF-8E79-2FA44EAA534D.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności