Skocz do zawartości

Streamer , Transport do Apple Music , Tidal , Roon


blackromek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym nabyć streamer ,  goły transport  do odtwarzania serwisów Apple Music , Tidal  ,Roon Ready endpoint  . Stary laptop jakość bardzo słaba trudności z roon , ipad jakości po kablu słaba  . Sprzęt bez dac lub z możliwością wyjścia na zewnętrzny dac po usb . Mam mocny stacjonarny komputer więc może tam core roon i jakiś endpoint pomóżcie 

Aha słaba jakość w porównaniu do plików lokalnych na NAS odtwarzanych przez Cayin Idap 6 do Dac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

może to:

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2021/10/ifi-audio-zen-stream-transport.html

o ile ktoś to testował z forumowiczów.... ?

 

cytat:

 

"ZEN Stream proponuje kilka różnych opcji łączności: 1) strumieniowo, bezpośrednio z aplikacji Spotify/Tidal za pomocą Spotify Connect i Tidal Connect, 2) współpracuje z każdą aplikacją do przesyłania strumieniowego z certyfikatem DLNA (aplikacja ma zostać wkrótce uruchomiona), 3) zintegrowany Airplay i Chromecast, co zapewnia łatwe przesyłanie strumieniowe z urządzeń Apple i Android, 4) kompatybilność z Roon (w praktyce dodaje Roon do dowolnego DAC-a), 5) działanie NAA w połączeniu z oprogramowaniem Sygnalist HQPlayerlist."

 

spacer.png

 

tylko potrzeba jeszcze zewnętrznego DAC-a...

 

spacer.png

 

sposób nadawania ustawia się takim pokrętłem z tyłu:

 

spacer.png

 

chętnie poczytam wrażenia, jak ktos to przetestuje...

 

Pytanie czy to lepsze, jako czysty streamer, od Bluesound Node?

Edytowane przez Piotr_Mojo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nuc lub mac mini z dobrym zasilaniem. Mam Nuc I7 i wszystko obsługuję z tabletu, bez monitora dzięki aplikacji dodatkowego, zewnętrznego monitora.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam Panowie podlaczam sie pod watek, chciabym nakarmic swoj amp-dac fajnym syngalem po USB badz SPDIF. Widze ze spora rzesza urzadzen to forma mini komputera z plyta glowna dedykowna do audio i lepsze lub gorsze zasilanie. Mocno chodzi mi po glowie Holo Audio Red, albo streamer na malinie z digi signature i porzadnym zasilanianiem. Ostanio zarazilem sie roon-em wiec to ma byc glowne zadanie streamera. Macie jakies doswiadczenia porownania wnioski. Na co nie warto tracic czasu i pieniedzy, jaki kierunek rokuje na sensowny? Poki co mam na celowniku transport z drugiej reki na malinie wlasnie z digi signature i zasilaniem od Lucarto. Pytanie czy to nie slepy zaulek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Tajniakos napisał(a):

Witam Panowie podlaczam sie pod watek, chciabym nakarmic swoj amp-dac fajnym syngalem po USB badz SPDIF. Widze ze spora rzesza urzadzen to forma mini komputera z plyta glowna dedykowna do audio i lepsze lub gorsze zasilanie. Mocno chodzi mi po glowie Holo Audio Red, albo streamer na malinie z digi signature i porzadnym zasilanianiem. Ostanio zarazilem sie roon-em wiec to ma byc glowne zadanie streamera. Macie jakies doswiadczenia porownania wnioski. Na co nie warto tracic czasu i pieniedzy, jaki kierunek rokuje na sensowny? Poki co mam na celowniku transport z drugiej reki na malinie wlasnie z digi signature i zasilaniem od Lucarto. Pytanie czy to nie slepy zaulek?

  Cześć.

Używam Rpi4 z digi signature z porządnym zasilaniem. Jakość dźwięku jest bardzo dobra. Nie używam roona. Jeśli kupisz w dobrej cenie, to bardzo sensowne rozwiązanie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności