Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Źródło do Beyerdynamic DT990 PRO 250 Ohm | ok. 1500zł | Muzyka filmowa, rock, podcasty.


Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chciałbym się przywitać, zatem cześć wszystkim!😸
Kilka miesięcy temu kupiłem słuchawki Beyerdynamic DT 990 PRO w wersji 250 Ohm.
Do tej pory grały podpięte pod Audiotrak Prodigy CUBE Black, jednak - jako, że radzi on sobie z tymi słuchawkami dość kiepsko - podjąłem decyzję o zakupie lepszego źródła, pod które chciałbym podłączyć jeszcze głośniki Edifier R2730DB, jednak to słuchawki są moim priorytetem.

Zależy mi nieco na "dociepleniu" słuchawek, słucham dużo muzyki filmowej, trochę rocka choć czasem lubię posłuchać coś z gatunku electro/house. Zależy mi by przy nowym źródle słuchawki mogły zagrać nieco bardziej basowo,  by mogły podkreślić głębię i muzykalność utworów. Jednak nie chciałbym też stracić znacząco na ich analityczności(fajne to, zwłaszcza przy podcastach ;) ).

Jeśli chodzi o odsłuchy, słuchawki miałem okazję testować razem z Aune XS1 Pro i Earmenem TR-Amp. Przy Aune słuchawki zagrały nieco zbyt zimno, bardziej podobało mi się brzmienie wydobyte w parze razem z Earmenem, jednak jego zakup odpadł ze względu na zasilanie bateryjne.

Zestaw będzie używany stacjonarnie, podpięty pod komputer z płytą główną z układem ALC S1200A (posiada także interfejs S/PIDF, choc przy USB nie będzie miało to znaczenia), muzykę odtwarzam głównie ze Spotify Premium, ale zdarzają się też pliki .flac i nagrane płyty CD (archaizm, wiem, wiem ;) )

Rozmiar urządzenia w tym wypadku - nie ma znaczenia 🤪miejsca na biurku trochę mam.

 

  • Kwota, jaką mogę przeznaczyć na źródło to około 1400-1500 zł. 

Po zasięgnięciu opinii w internecie zastanawiałem się nad zestawem IFI Zen DAC + Zen CAN, który jest chwalony, choć jest to połączenie wykraczające trochę ponad mój budżet.

Choć może warto dopłacić?

Dużo dobrego przeczytałem także o Aune T1s, jednak nie wiem, czy pod moje potrzeby to źródło będzie odpowiednim wyborem.

Zastanawiałem się także nad Fostexem HP-A3, ale już mam mały mętlik w głowie.

 

Zatem czy znajdzie się tutaj ktoś, kto poświęcił by mi chwilkę swojego czasu i polecił coś w miarę adekwatnego do moich potrzeb?🤔

Z góry dzięki za każdą pomoc, bo szczerze mówiąc gubię się już w gąszczu modeli i polecajek 😅

Pozdro dla wszystkich ;) 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Wolałbym jednak urządzenie typu DAC/AMP z interfejsem USB, które można kupić u nas, w Polsce. Co się tyczy zamawiania takich urządzeń z aliexpress raczej wolałbym się w to nie bawić. 

A co sądzicie o Aune T1s lub o ifi ZEN DAC + CAN? Mieliście z nimi może jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rejzorback napisał:

 

 o ifi ZEN DAC + CAN? Mieliście z nimi może jakieś doświadczenia?

Zen Stack upgradowany mam i mam dt990 edition 250ohm w wersji balanced. Z ZenStacka gra b.fajnie, ale słuchałem tylko po balansie. Bardziej jeszcze podobało mi się z ZenDac + xduoo mt604. Jeśli masz słuchawki w wersji standardowej szedłbym w topping d10s (mam) + xduoo mt602. Ten ostatni @bigmarasmiał na Allegro w dobrej cenie, chwilowo brak, ale warto go zapytać. Ten zestaw nie powinien zagrać gorzej niż ZenStack, a będzie sporo taniej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, dzięki Wam bardzo za pomocne odpowiedzi. Trochę rozjaśniło mi się w temacie 😄

Sprawa chyba rozegra się pomiędzy xDuoo TA-10R a ZEN DAC v2 + xDuoo mt602  (ewentualnie CAN, ale nie jestem pewien czy warto dopłacać.)

@neonlight zaintrygowałeś mnie tym xDuoo TA-10R. Poczytałem trochę o nim i wychodzi na to, że to niezły sprzęt. I jest w ofercie AudioHeaven w dobrej cenie. Muszę powiedzieć, że chyba jest to mój faworyt, zwłaszcza, że kurcze, lampa wydaje się być dobra pod moje potrzeby - lekkie ocieplenie bez utraty góry to coś czego szukam. Kolejnym plusem jest to, że ponoć nieźle zgrywa się z Beyerami DT 990 PRO 250.

No i jest potencjał na ulepszenie grania po zmianie lampy, to kolejny plus, acz to chyba opcja trochę bardziej na przyszłość.

 

Zastanawiam się tylko czy lepszym wyborem nie będzie ifi Zen DAC/AMP v2 + wzmacniacz lampowy xDuoo mt602. Nie potrafię się w tym samodzielnie rozeznać.

 

@manuelvetro Piszesz, że masz CAN'a, czy przydają Ci się w nim opcje xBass oraz włączenie dźwięku 3D? Często ich używasz?

Zastanawiam się, czy są to opcje, które są w stanie faktycznie poprawić dźwięk, czy to tylko mało znaczące ficzery.

Może zmiana CAN'a na wzmacniacz xDuoo mt602 byłałby niezłym pomysłem?

Nie ukrywam, że obawiam się też trochę o moc w ZENie DAC v2, zwłaszcza przy napędzeniu DT990 Pro w wersji 250 ohm. w TA-10R ponoć DAC jest całkiem mocny i radzi sobie.

Topping d10s raczej odpadnie ze względu na brak wyjścia jack na przednim panelu.

 

I jeszcze małe pytanko ode mnie, jako laika. Rozumiem, że żeby korzystać z gniazda BAL, musiałbym zmodyfikować kabel od słuchawek. Czy jest to gra warta świeczki, przy takim setupie jakim dysponuję/będę dysponował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rejzorback Sam Zen Dac nie jest wystarczający dla DT990, natomiast w połączeniu z Can czy MT-602 już będzie ok.

 

Odnośnie funkcji 3D i xBass, to pierwsza jest zbędnym dodatkiem imo, natomiast podbicie basu przydaje się, jeżeli posiadasz słuchawki skromne w niskie tony, albo lubisz ich nadmiar, ale przy DT990 raczej nie będzie Ci to potrzebne, bo one oryginalnie grają v'ką. ;)

 

Tak, do użycia balansu, będziesz musiał przerobić kabel, a czy gra jest warta świeczki, to kwestia indywidualna, dla jednego będzie warto, dla innego już nie. 

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze stacjonarek może SMSL M500. Brzmieniowo wpisuje się w wymagania z opisu. Brzmienie sygnaturą zbliżone do Chorda Mojo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie składa ze uzytkowałem   przez dwa lata dt 990pro 250ohm ,  i8  moge  napisac  ze     to słuchawki  potrzebujace   dosc  silnego  wzmaka -  ja  polecam  niesmiertelnego   smsl  sAp2   który  je  napedził bezproblemowo {1000mW\32oh}..  xduo  mt2  ma  1300mW\32ohm  wiec  bedzie ok    a   mt4  juz  2000mW\32OHM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności