Skocz do zawartości

dać/amp do 4-5tys do słuchawek Sundara


Rekomendowane odpowiedzi

 

2 godziny temu, MrBrainwash napisał:

Nawet @Undertaker pisał o kupowaniu sprzętów by tej magii doświadczyć, ale na próżno, a jak gdzieś ją doświadczył i chciał do tego wrócić to już nie mógł (kupując te same modele) :(

 

Synergia is a bitch :P

 

Teraz to mi te wszystkie sprzęty grają na dobrą sprawę bardzo podobnie. 

 

No ale autor tematu dopiero zaczyna zdaje się, to ma "świeże" i niewygrzane uszy więc pozostaje życzyć miłej zabawy ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, sprzęt liniowy w teorii nie będzie ubarwiał. Tyle że to nic nie zmienia w kontekście dopasowania do słuchawek.

Żeby było zabawnie, próbujesz robić dokładnie to samo za pomocą oprogramowania, mniej lub bardziej udolnie emulując działanie nieliniowego sprzętu (choć to nie prawda, bo wykresy możesz mieć nawet bardziej liniowe), ostatecznie dostając jego protezę, po czym sobie wmawiasz, że to to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2021 o 17:19, MarcinO1 napisał:

Witam

Chciałbym kupić najlepiej all-in-one zestaw dać/amp stacjonarny do słuchawek Sundara tak do ok 4-5tys zł. Podłączałbym go po usb do kompa.

Przeszukałem różne fora i szczerze zgłupiałem. Zastanawiałem się nad jakimś Bursonem ale cena fajnego modelu trochę przekraczała mój budżet, myślałem też nad RME ADI-2 DAC FS...ale niektórzy piszą że dać super, ale wzmacniacz słuchawkowy średni i tak trochę z wyborem zaczynam obijać się od ścian... w przyszłości planowałem jeszcze zakup drugich słuchawek np. Ananda

Proszę podpowiedź jaki polecilibyście dać/amp do tych słuchawek żeby fajnie się zgrały w bardziej muzykalny zestaw?

 

 

W dniu 7.12.2021 o 17:26, MrBrainwash napisał:

Kup Topping DX3 pro+ i zainstaluj sobie equalizer APO, a potem zobie zarzuć jakiś preset qwedług gustu. Zostanie Ci kapitał na przyszłość do zakupu kolejnych słuchawek.

 

IMO szkoda topić kasy w elektronikę skoro możesz mieć transparentny sygnał przy toppingu. 

 

Tutaj masz recenzje poprzedniej wersji, która ma gorsze parametry  i była 100zł droższa. 

 

Tutaj nie dojdzie żadna sygnatura pozostanie transparentny tak samo jak poprzednia wersja.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 7.12.2021 o 17:26, MrBrainwash napisał:

Kup Topping DX3 pro+ i zainstaluj sobie equalizer APO, a potem zobie zarzuć jakiś preset qwedług gustu. Zostanie Ci kapitał na przyszłość do zakupu kolejnych słuchawek.

 

IMO szkoda topić kasy w elektronikę skoro możesz mieć transparentny sygnał przy toppingu. 

 Mógłbyś napisać coś więcej, jak zainstalować equalizer ? I co miałeś na myśli pisząc zarzuć jakiś preset ... nie mam doświadczenia z takim sprzętem, mam na myśli jego konfigurację przy pomocy internetu. Stare klocki tego na szczęście nie wymagają ... ale trzeba w sumie iść z postępem, muzycznie na necie jest prawie wszystko do tego mamy Tidal ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, HoTei napisał:

 Mógłbyś napisać coś więcej, jak zainstalować equalizer ? I co miałeś na myśli pisząc zarzuć jakiś preset ... nie mam doświadczenia z takim sprzętem, mam na myśli jego konfigurację przy pomocy internetu. Stare klocki tego na szczęście nie wymagają ... ale trzeba w sumie iść z postępem, muzycznie na necie jest prawie wszystko do tego mamy Tidal ;) 

 https://sourceforge.net/projects/equalizerapo/

 

Za dużo by tłumaczyć a to w sumie nie jest takie skomplikowane. Spróbuj własnych sił a jak napotkasz trudności to pisz.

 

Instalujesz, wybierasz urządzenie z którego będziesz korzystał. A potem pracujesz na pliku txt config który będziesz miał w folderze programu. 

 

Zarzucić preset najprościej wklejając tam konfigurację filtrów w formie tekstu. możesz je też ustawić z poziomu programu. Lub też dodać polecenie by czytał ustawienia z jakiegoś pliku i ustawienia eq wrzucać do innego pliku, który potem wybierzesz. 

 

To wygląda np tak:

 

preamp: - 5.5 dB

 

Filter 1: ON LS Fc 28 Hz Gain 0 dB Q 0.71

Filter 2: ON PK Fc 66 Hz Gain -0.8 dB Q 1.5

Filter 3: ON LS Fc 105 Hz Gain 5.5 dB Q 0.71

Filter 4: ON PK Fc 540 Hz Gain 1.0 dB Q 1.4

Filter 5: ON PK Fc 2250 Hz Gain 3.3 dB Q 1.4

Filter 6: ON PK Fc 6600 Hz Gain -2.5 dB Q 4.0

Filter 7: ON PK Fc 7900 Hz Gain 4.0 dB Q 1.0

Filter 8: ON PK Fc 8600 Hz Gain -2.2 dB Q 6.0

Filter 9: ON HS Fc 10000 Hz Gain -1.0 dB Q 0.71

 

Tak jak widać najpierw ustawienia preampu

 

Potem nr. filtra rodzaj filtra częstotliwość wartość gain i wartość q. 

 

Te informacje bierze się np. z

https://www.dropbox.com/s/o3fza1a4kmmy4vr/Hifiman Sundara (2020 revised earpads).pdf?dl=0

 

Od oratory i to trzeba przepisać w formie jak wyżej podana na język APO do jego pliku. 

 

Jak sobie zainstalujesz wtyczkę Mega_Switcher nawet jak nie będziesz używać tego interface'u to tam będział miał dodatkowo całą bazę presetów.

https://sourceforge.net/projects/mega-switcher/

 

Tutorial jak zainstalować MS masz tam w pdf a dodatkowe info można znaleźć na forum asr. 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci za obszerny opis i jak tylko dotrze do mnie Dx3 pro+ podejmę walkę z instalacją i ustawieniami ... za Twoją radą odesłałem rano ZenStaw. I dzięki Tobie będę miał gratis słuchawki, niesamowite. Dziękuję jeszcze raz ☺️ Wczoraj też udało mi się jeszcze upolować, chyba ostatnią sztukę Dx3 pro+ w Polsce, oby technicznie było wszystko sprawne. Wypożyczę też słuchawki Sundara, aby sprawdzić jak to razem zagra. 7 dni chyba wystarczy na częściowe wygrzanie i sprzętu i słuchawek. Chociaż moje Sennheizery chyba potrzebowały ciut dłużej na wygrzanie. Pamiętam jak wracałem do sklepu po zakupie i pierwszych odsłuchach. Za nic nie chciały zagrać, odebrałem drugie, kurcze tak samo ... poczytałem później na forum, że trzeba dać im czas, że jak dobry ser pleśniowy Blue po prostu muszą dojrzeć ;) 

 

 

Edytowane przez HoTei
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, HoTei napisał:

Dziękuję Ci za obszerny opis i jak tylko dotrze do mnie Dx3 pro+ podejmę walkę z instalacją i ustawieniami ... za Twoją radą odesłałem rano ZenStaw. I dzięki Tobie będę miał gratis słuchawki, niesamowite. Dziękuję jeszcze raz ☺️ Wczoraj też udało mi się jeszcze upolować, chyba ostatnią sztukę Dx3 pro+ w Polsce, oby technicznie było wszystko sprawne. Wypożyczę też słuchawki Sundara, aby sprawdzić jak to razem zagra. 7 dni chyba wystarczy na częściowe wygrzanie i sprzętu i słuchawek. Chociaż moje Sennheizery chyba potrzebowały ciut dłużej na wygrzanie. Pamiętam jak wracałem do sklepu po zakupie i pierwszych odsłuchach. Za nic nie chciały zagrać, odebrałem drugie, kurcze tak samo ... poczytałem później na forum, że trzeba dać im czas, że jak dobry ser pleśniowy Blue po prostu muszą dojrzeć ;) 


To ja Ci podrzucę jeszcze kilka sugestii tak na wszelki wypadek. 

Jeśli weźmiesz Sundary to możesz zacząć od ustawień Amira, które są bardziej podstawowe:
Preamp: -8.6 dB
Filter 1: ON LS Fc 50 Hz Gain 8.0 dB Q 1.0
Filter 2: ON PK Fc 2112 Hz Gain 2.5 dB Q 1.5
Filter 3: ON PK Fc 6300 Hz Gain -4.0 dB Q 4.0

Ja widzisz podbija on tylko  bas dodając półkę basową, tak by było bardziej według receptury harmana i by było słychać ten najniższy bas. Podnosi on trochę średnicę, która jest w nich cofnięta i redukuje ten pik na 6kHz. Wielu osobom te 3 proste filtry w zupełności wystarczą. Dla mnie największą robotę robi odzyskanie niskiego basu. 

Jak będziesz porównywać stockowe granie z graniem EQ to rób to pomiędzy plikiem z presetem a plikiem z samym preampem, ale bez filtrów. tak by przełączając się między stockowym strojeniem EQ nie walczyć z różnicą głośności. 

Uważam, że Sundara są godne polecenia, ale tańszy model HE400SE jest też niczego sobie. Sundara będzie miała trochę inny  tembr i większą przestrzeń, lepszy bas, ale jak ktoś chce przyoszczędzić to ten niższy model też jest bardzo dobrym wyborem. Czasem to może być nawet kwestia preferencji. 

Jak już będziesz miał Sundara to daj im czas i nie licz na to, że Cię zdmuchną przy pierwszym podejściu. Wygrzej je również na głowie, aby i mózg się wygrzał. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dx3 pro+ dotarł i słucham go z tv, ipad od około 6 godzin. Na początku brzmiał płasko, trochę martwiła mnie ciut ostra góra, ale teraz to już inna bajka. Jest przestrzennie i bardziej w stronę detaliczności. Mam wrażenie, że gra tak jak umożliwią mu to słuchawki, samemu będąc neutralnym. Głos z tv podłączony kablem optycznym ma dociążenie i przestrzeń. Dobrze się tego słucha. Przez bluetooth łączy się szybko, a dźwięk z ipada robi robotę. fajna scena i stereofonia, jak na taką kasę. Po 4 godzinach dopiero włączyłem go w tryb dac, zrobiło się jeszcze ciekawiej.

No i jest pilot, a to bardzo ułatwiło mi życie. Jako że jestem nocnym markiem, od wielu lat obrywa mi się od żony, oczywiście za głośne słuchanie tv ... ale dziś się nie pojawiła, choć słuchawki mają konstrukcje otwartą, jest więc u mnie ogromny progres ;) 

 

Kombajn to idealne określenie tego sprzętu, ma wszystko czego potrzebuję, ale najważniejsze to szybki bluetooth, wejście optyczne i oczywiście pilot, tego niestety nie ma zestaw Zen który wcześniej zamówiłem, kierując się pozytywnym nastawieniem członków klubu Zen. No i zostało mi w kieszeni prawie 1500zł, wystarczy więc i na dobre słuchawki.

Wzmacniacz z dack raczej nie brzmi zbyt muzykalnie, no może ciut. Ale jest to dobre granie, rzetelne idące w detaliczność ale nie analityczność. Słowem dobrze wydane 900zł ;)

 

Nie pisałem że na co dzień słucham na Musical Fidelity mx- hpa. Z nim jest całkiem inne granie , to bardzo muzykalny wzmacniacz. Podaje wszystko w subtelny sposób, nic nachalnie. Dx3 pro+ mocno się jednak broni a jego granie jest ok. Osobiście nic mi więcej do tv nie trzeba.

Nie udało mi się połączyć go z chromecast 4.0 przez bluetooth, ale jeszcze powalczę. Jeśli potrafi wysłać sygnał do słuchawek, powinien i wysłać sygnał do Dx3 pro+.

Chromecast 4.0 swoją drogą to świetny kombajn, mam na nim Cda, Netfliks, Hbo Go do niego także jest świetny pilot.

Jego cena to chyba najlepiej wydane 300zł w moim życiu.

 

268834039_3207604019471317_4364876743354568591_n.jpg

269877812_928690351185036_5207178362274036215_n.jpg

270378859_4941712649256009_1644053038879807726_n.jpg

Edytowane przez HoTei
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, HoTei napisał:

Dx3 pro+ dotarł i słucham go z tv, ipad od około 6 godzin. Na początku brzmiał płasko, trochę martwiła mnie ciut ostra góra, ale teraz to już inna bajka. Jest przestrzennie i bardziej w stronę detaliczności. Mam wrażenie, że gra tak jak umożliwią mu to słuchawki, samemu będąc neutralnym. Głos z tv podłączony kablem optycznym ma dociążenie i przestrzeń. Dobrze się tego słucha. Przez bluetooth łączy się szybko, a dźwięk z ipada robi robotę. fajna scena i stereofonia, jak na taką kasę. Po 4 godzinach dopiero włączyłem go w tryb dac, zrobiło się jeszcze ciekawiej.

No i jest pilot, a to bardzo ułatwiło mi życie. Jako że jestem nocnym markiem, od wielu lat obrywa mi się od żony, oczywiście za głośne słuchanie tv ... ale dziś się nie pojawiła, choć słuchawki mają konstrukcje otwartą, jest więc u mnie ogromny progres ;) 

 

Kombajn to idealne określenie tego sprzętu, ma wszystko czego potrzebuję, ale najważniejsze to szybki bluetooth, wejście optyczne i oczywiście pilot, tego niestety nie ma zestaw Zen który wcześniej zamówiłem, kierując się pozytywnym nastawieniem członków klubu Zen. No i zostało mi w kieszeni prawie 1500zł, wystarczy więc i na dobre słuchawki.

Wzmacniacz z dack raczej nie brzmi zbyt muzykalnie, no może ciut. Ale jest to dobre granie, rzetelne idące w detaliczność ale nie analityczność. Słowem dobrze wydane 900zł ;)

 

Nie pisałem że na co dzień słucham na Musical Fidelity mx- hpa. Z nim jest całkiem inne granie , to bardzo muzykalny wzmacniacz. Podaje wszystko w subtelny sposób, nic nachalnie. Dx3 pro+ mocno się jednak broni a jego granie jest ok. Osobiście nic mi więcej do tv nie trzeba.

Nie udało mi się połączyć go z chromecast 4.0 przez bluetooth, ale jeszcze powalczę. Jeśli potrafi wysłać sygnał do słuchawek, powinien i wysłać sygnał do Dx3 pro+.

Chromecast 4.0 swoją drogą to świetny kombajn, mam na nim Cda, Netfliks, Hbo Go do niego także jest świetny pilot.

Jego cena to chyba najlepiej wydane 300zł w moim życiu.

To jest kwestia paradygmatu. Ja muzykalności szukam w muzyce > słuchawkach > a do smaku jeszcze EQ użyje. Po co mi urządzenie które do każdej potrawy muzycznej dodaje własnego tego samego sosu? 

 

Możesz być przyzwyczajony do barwiącego grania, kwestia przestawienia się.  :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MrBrainwash napisał:

To jest kwestia paradygmatu. Ja muzykalności szukam w muzyce > słuchawkach > a do smaku jeszcze EQ użyje. Po co mi urządzenie które do każdej potrawy muzycznej dodaje własnego tego samego sosu? 

 

Możesz być przyzwyczajony do barwiącego grania, kwestia przestawienia się.  :)

Nie muszę się przestawiać, mam podobnie jak i Ty, EQ chętnie. Muzyka przecież najważniejsza :)

Po kolumnach które kiedyś posiadałem, grające właśnie po jaśniejszej stronie mocy, czysto i analityczne, poszedłem świadomie w stronę Musical Fidelity aby uszy odpoczęły ...

Osobiście wolę przeźroczystą elektronikę, nie ma potem żonglowania kablami, napędami cd, dac'ami ...

Kupisz złe kolumny i zaczynają się schody, jest bardzo szczegółowo, trójwymiar wymiata że hej, ale też jest analitycznie a góra potrafi wbić nóż w serce, gdy zmienisz płytę na inną niż ta sugerowana w salonie audio u sprzedawcy ... tak miałem kiedyś na odsłuchach kolumn Paradigm z systemem za ponad 100tyś. 

 

 

Edytowane przez HoTei
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, HoTei napisał:

Nie muszę się przestawiać, mam podobnie jak i Ty, EQ chętnie. Muzyka przecież najważniejsza :)

Osobiście wolę przeźroczystą elektronikę, nie ma potem żonglowania kablami, napędami cd, dac'ami ...

Kupisz złe kolumny i zaczynają się schody, jest bardzo szczegółowo, trójwymiar wymiata że hej, ale też jest analitycznie a góra potrafi wbić nóż w serce, gdy zmienisz płytę na inną niż ta sugerowana w salonie audio u sprzedawcy ... tak miałem kiedyś na odsłuchach kolumn Paradigm z systemem za ponad 100tyś. 

 :D

 

Dzięki za podzielenie się spostrzeżeniami i doświadczeniami. 

Jeszcze raz gratuluje nowego sprzętu. Sam bym kupił bo funkcjonalność mi się podoba. Lecz mam nadmiar sprzętu i nic mi w nim nie wadzi. To jest ten problem. :P Jeszcze się nie skuszę. Lecz jakby dodali PEQ to bym kupił i nawet dopłacił. 

 

Dobre głośniki/słuchawki to podstawa. Podziel się wrażeniami jak już coś nabędziesz, albo o czymś co już masz. 

 

Te HD598 normalnie spisałbym na straty, ale jak tak wszystko przeanalizowałem to po EQ to mogą być bardzo dobre słuchawki. Jak nie próbowałeś jeszcze ich korekcji to spróbuj. Ja ze swoich HD560s jestem zadowolony. Lecz rozważam ich sprzedaż bo i tak już za dużo tego. :P

 

Kolejną istotną sprawą to tak jak piszesz - nagrania, to co się puszcza z systemu. Są albumy przeważnie jakiejś muzyki popularnej, że barwiący sprzęt dobrze im robi. Na odwrót jest z dobrymi nagraniami, gdzie najlepszy efekt jest jak system najmniej zmieni. 

 

Jest dużo innych kwestii, ale jak te dwie się ogarnie to może być już dobrze. :)

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak jak uwazalem do tej pory ze wzmacniacz to wzmacniacz i po prostu jeden gra glosniej a drugi ciszej tak po przesiadce z Atoma na L50 moje planary ozyly. Roznica jak podlaczenie wysokoohmowych/prądożernych sluchawek najpierw do dziurki taniego smartfona vs jakiegokolwiek przyzwoitego ampa. Nagle bas sie ogarnal i lupie a nie brumi, scena sie ogarnela i brzmi jak brzmiec powinna umieszczajac dzwieki na swoich miejsach i ogolnie jakos detaliczniej teraz vs misiowato jak to wczesniej bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności