Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

dać/amp do 4-5tys do słuchawek Sundara


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym kupić najlepiej all-in-one zestaw dać/amp stacjonarny do słuchawek Sundara tak do ok 4-5tys zł. Podłączałbym go po usb do kompa.

Przeszukałem różne fora i szczerze zgłupiałem. Zastanawiałem się nad jakimś Bursonem ale cena fajnego modelu trochę przekraczała mój budżet, myślałem też nad RME ADI-2 DAC FS...ale niektórzy piszą że dać super, ale wzmacniacz słuchawkowy średni i tak trochę z wyborem zaczynam obijać się od ścian... w przyszłości planowałem jeszcze zakup drugich słuchawek np. Ananda

Proszę podpowiedź jaki polecilibyście dać/amp do tych słuchawek żeby fajnie się zgrały w bardziej muzykalny zestaw?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Topping DX3 pro+ i zainstaluj sobie equalizer APO, a potem zobie zarzuć jakiś preset qwedług gustu. Zostanie Ci kapitał na przyszłość do zakupu kolejnych słuchawek.

 

IMO szkoda topić kasy w elektronikę skoro możesz mieć transparentny sygnał przy toppingu. 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi. Szczerze nie brałem tych modeli pod uwagę, ale zawsze fajnie rozszerzyć zakres wyboru. Poszukam wiecej info na temat tych sprzętów i jak pozwolicie zgłoszę się z kolejnymi pytaniami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz również rozważyć iFi Zen DAC wraz z iFi Zen Can połączone dobrym kablem i podpięte pod odpowiedni zasilacz (z Sundara na 100% ładnie to zabrzmi), a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na kolejne słuchawki i jakiś fajny kabel do nich... 😉

Edytowane przez mariuszryszard
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewrotnie podrzucę hybrydę xDuoo TA-10R. W budżecie zostanie sporo grosza na przyszłe zakupy.

Moją opinię proszę brać przez pryzmat 'świeżaka', nie mam doświadczenia z droższymi sprzętami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, cpu1 napisał:

Jeżeli kombo to proponuję zainteresować się Yulong DAART Aquila II. RME ADI-2 DAC FS v1 odradzam z własnego doświadczenia.

Czy mógłbyś ze dwa zdania napisać, co było nie tak z RME?

Dzięki wielkie za podpowiedzi, zaserwowaliście mi tony ciekawej lekturki :)

Przy okazji dodam że podając kwotę myślałem o czymś na przyszłość, żeby nie trzeba było za rok wymieniać ... ale wiem co zaraz odpowiecie, to kup od razu za 10k będzie na dłużej ;) i w sumie będzie to racja, ale dla mnie to już zdecydowanie za wysoki poziom, a i chyba nie mam aż takich zdolności negocjacyjnych względem żony.

Podane przez Was modele są super i wszystkie chciałbym przetestować, ale tak się nie da, dlatego celowałbym chyba w kwotę gdzieś trochę poniżej podanej,  żeby ominąć skraje cenowo propozycje.

A co powiecie na Bursona Playmate 2?

Albo pomijając fakt all-in-one, np. zestaw E50+L50?

Nie szukam urządzenia typu Victorinox, głównie ma robić tylko D/A po kabelku i wzmacniać sygnał, stać na biurku, grać przyjemnie, dobrze jakościowo. Odtwarzam głównie pliki flac lub Apple Music.

Edytowane przez MarcinO1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarcinO1 napisał:

Czy mógłbyś ze dwa zdania napisać, co było nie tak z RME?

Jak przyjechał do mnie RME to już miałem SMSL SU-9 z Monoprice THX 887 i różnica między nimi była ogromna na korzyść tego drugiego. RME brzmiało technicznie, szorstko, sucho, cyfrowo i bez śladu muzykalności. Scena była wąska i tak samo mi jak i poprzedniemu właścicielowi nie udało się sparować/ złapać synergię z żadnymi słuchawkami.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/7/2021 at 4:19 PM, MarcinO1 said:

Witam

Chciałbym kupić najlepiej all-in-one zestaw dać/amp stacjonarny do słuchawek Sundara tak do ok 4-5tys zł. Podłączałbym go po usb do kompa.

Przeszukałem różne fora i szczerze zgłupiałem. Zastanawiałem się nad jakimś Bursonem ale cena fajnego modelu trochę przekraczała mój budżet, myślałem też nad RME ADI-2 DAC FS...ale niektórzy piszą że dać super, ale wzmacniacz słuchawkowy średni i tak trochę z wyborem zaczynam obijać się od ścian... w przyszłości planowałem jeszcze zakup drugich słuchawek np. Ananda

Proszę podpowiedź jaki polecilibyście dać/amp do tych słuchawek żeby fajnie się zgrały w bardziej muzykalny zestaw?

Jako Dac mogę polecić:

Daca multibit z 2×ad1865r  w trybie nos z możliwością wymiany opampów- z wysyłką tysiak.

https://www.ebay.pl/itm/193614387930?hash=item2d14511ada:g:ZYwAAOSwRlJfLBmJ

Miałem dac z 2pcm63 i 4x1704 i ten powyżej został bo jest nos i po dodaniu lepszych dyskretnych opampów brzmi bardzo dobrze.

Ja używam z tym dackiem staccato audio i sparkos lab. Sprzedawca może sprzedać w większej obudowie i z dwoma transformatorami za doplatą.

 

Do tego konwerter usb/spdif, jak na pewno mogę polecić matrix spdif2- 2tys nowy lub inne singxer, gustard.

 

Ten sam sprzedawca co dac ma dyskretny wzmacniacz słuchawkowy- nie słuchałem, ale wygląda dobrze i tani:

https://www.ebay.pl/itm/192351345157?hash=item2cc9089a05:g:VmcAAOSwe09Z-gKl

 

Edytowane przez NuYam
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten RME pewnie spoko, tylko przerost formy nad treścią jeśli chcesz słuchać tylko muzyki. 

 

Sundara mają niemal harmanowe strojenie i muzykalności z nimi w muzyce ja bym szukał. Dorobisz w APO półkę basową, by jeszcze schodziły nisko i nic więcej nie trzeba by mieć wyśmienity dźwięk. 

 

a topping wypada lepiej niż RME i ma sporą funkcjonalność. W swojej cenie z sklepu Q21 teraz na allegro z kuponem to no brainer. Sam bym kupił dla wyglądu i BT, ale za dużo mam już źródeł. 

image.png

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/topping-dx3-pro-review-dac-headphone-amp.27148/

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej recenzji ktoś poleca Xduoo XA-10 do HiFiMan Sundara : https://www.head-fi.org/showcase/xduoo-xa-10.25056/reviews . Kupiłem to combo do moich planarów, ale dopiero po świętach posłucham, więc nie rekomenduję tylko proponuję 😉

Edytowane przez mantr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrBrainwash problem w tym że te cyferki praktycznie nic nie znaczą. Słyszałem parę tych wysoko ocenianych i to była po prostu żałość w porównaniu do niektórych ocenianych przez sektę Amira źle, które miały jakieś około chyba 80 czy 90. 
To porównania  po prostu kolejny bożek sekty tzw "obiektywistów", czyli ludzi którzy przekonują siebie i wszystkich dookoła że prosty chińczyk zagra lepiej niż Mark Levinson czy Wadia. Powodzenia chłopaki. W sumie można o ile to komuś humor poprawia.
A ta chińszczyzna jest warta ...dokładnie tyle ile kosztuje, co oczywiście w branży jest sporym osiągnięciem, bo to branża faktycznie pełna oszustów. 
Więc faktycznie warto czasami kupować te tanie chińczyki, bo to uczciwe propozycje, ale błagam: nie róbmy z tych sprzętów Bóg wie czego, killerów, czegoś co sprawia że nie warto kupować droższych rzeczy. 
Nie chce tutaj wywoływać jakiś religijnych wojen, jak sam osobiście chcesz to kupować to spoko, ale kierujesz gościa na minę wyrokując że toping za 800 bedzie super, bo i tak nie warto wydawać więcej. I że nie warto "inwestować w elektronikę". To jest po prostu nieprawda. Warto jak ktoś jest wkręcony w audio, czy planuje się w to bawić. Bo generalnie uśredniając klocki za powiedzmy 20k  będą grać lepiej niż klocki za 5 stówek. (uśredniając, wiadomo że zdarzają się różne anomalie)
Pomijając tutaj zupełnie fakt, że ogólnie  oczywiście że nie warto się w to bawić , nie warto nic kupować z audio, bo to bez sensu,  lepiej dzieciom ubranka kupić albo zabawkę xd. 
Te tanie chińczyki grają na tyle ile kosztują, czyli nudno, poprawnie, równo, słabo, w porównaniu do droższych klocków. Ale kudos dla chińczyków, za to że robią w miarę poprawnie grające rzeczy za niewielką cenę. 

Z wymienianych tu rzeczy fajny jest Mojo, naprawdę mistrzowska barwa, ale gra środkiem no i jego funkcjonowanie w systemie to męka, bo to sprzęt przeznaczony do mobilności. 
Questyle 600 był ok, znacznie lepszy niż 400
RME niby w  miarę spoko, ale faktycznie wzmacniacz dość marny, zupełnie bez polotu. Ale ma swoje zalety, bo można w nim sporo grzebać.  Z tym że jest taki jakiś nudnawy. (to oczywiście moje osobiste opinie). 
Aune na AK te wyższej serii był kiedyś całkiem ok, ale też miały problem z sekcją wzmacniacza, był po prostu dość marny. 
 

Ja osobiście paradoksalnie szedł bym w chińczyka, ale nie bawił się w combo, bo w tej kasie to zawsze mocny kompromis, ale brał wzmacniacz na AAA, tego SMSL SP200, jest bardzo, bardzo  w porządku, w razie czego moze być jako taki początek. Ta wzmacniacze AAA naprawdę działają, moim zdaniem, biorąc pod uwagę klasę cenową, to raczej nie mają konkurencji. A przynajmniej nie miały w tym co ja słyszałem w tych okolicach. Tylko trzeba pamiętać że one grają dość bezlitośnie na górze, więc tanich ESS ów raczej bym do nich nie podłączał, bo będzie jasno i ostro. Oczywiście tu trzeba uważać i najpierw przetestować, czy zestaw AAA+Sundara będzie dla ciebie strawny. Ja się tu nie wypowiem, bo nie miałem w rękach Sundary. 
Do tego trzeba byłoby dobrać jakiś DAC. 
Tutaj propozycji jest już sporo. I tu uwaga, od razu z grubej rury: 
Możesz przyszaleć przekraczając budżet w sumie o 500 pln i szarpnąc się na Aresa II, a to już jest kosmos. To już ci zostanie na dłuuuugo długo. Z tym że głupio kupować endgame na początek, bo co to za zabawa? :D 

Edytowane przez roger987
  • Like 3
  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mantr napisał:

W tej recenzji ktoś poleca Xduoo XA-10 do HiFiMan Sundara : https://www.head-fi.org/showcase/xduoo-xa-10.25056/reviews . Kupiłem to combo do moich planarów, ale dopiero po świętach posłucham, więc nie rekomenduję tylko proponuję 😉

Całkiem fajna para (podpięte po balansie), ale nie do wszystkiego, bo czasami Sundary są tu zbyt ofensywne na wyższej średnicy. Z xDuoo bardziej mi leżą z TA-20 na lampach Psvane MK2, gdzie za DAC robi Scarlett 6i6 2gen - bardziej gładko i naturalnie, ale ciągle z wykopem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Inszy napisał:

Całkiem fajna para (podpięte po balansie), ale nie do wszystkiego, bo czasami Sundary są tu zbyt ofensywne na wyższej średnicy.

 

Zgadzam się, ogólnie gra to fajnie właśnie po balansie, ale nie we wszystkich kawałkach. Mimo to jednak ciekawie się tego słucha, z mojej biblioteki większość utworów brzmi dobrze / bardzo dobrze - tak, że chce się słuchać, a to chyba najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, roger987 napisał:

@MrBrainwash problem w tym że te cyferki praktycznie nic nie znaczą. Słyszałem parę tych wysoko ocenianych i to była po prostu żałość w porównaniu do niektórych ocenianych przez sektę Amira źle, które miały jakieś około chyba 80 czy 90.

 

 

7 godzin temu, roger987 napisał:

To porównania  po prostu kolejny bożek sekty tzw "obiektywistów", czyli ludzi którzy przekonują siebie i wszystkich dookoła że prosty chińczyk zagra lepiej niż Mark Levinson czy Wadia. Powodzenia chłopaki. W sumie można o ile to komuś humor poprawia.
A ta chińszczyzna jest warta ...dokładnie tyle ile kosztuje, co oczywiście w branży jest sporym osiągnięciem, bo to branża faktycznie pełna oszustów. 
Więc faktycznie warto czasami kupować te tanie chińczyki, bo to uczciwe propozycje,

 

:)

 

7 godzin temu, roger987 napisał:

ale błagam: nie róbmy z tych sprzętów Bóg wie czego, killerów, czegoś co sprawia że nie warto kupować droższych rzeczy. 

 

Powiedziałbym, aby nie robić z droższych sprzętów bożków bo ktoś tam coś tam słyszał.  

 

 

7 godzin temu, roger987 napisał:

Nie chce tutaj wywoływać jakiś religijnych wojen, jak sam osobiście chcesz to kupować to spoko,

 

:D

 

7 godzin temu, roger987 napisał:

ale kierujesz gościa na minę wyrokując że toping za 800 bedzie super, bo i tak nie warto wydawać więcej. I że nie warto "inwestować w elektronikę". To jest po prostu nieprawda.

 

Odwrotnie, ja go kieruje na neutralny, bezpieczny grunt, by unikną min finansowych. No, a o prawdę nie będę się spierał, przedstawiam swoją perspektywę.

 

7 godzin temu, roger987 napisał:

Warto jak ktoś jest wkręcony w audio, czy planuje się w to bawić. Bo generalnie uśredniając klocki za powiedzmy 20k  będą grać lepiej niż klocki za 5 stówek.

 

To zależy jak się mierzy. ;) Lecz wątpię aby była jakaś znacząca różnica jeśli celem jest akuratna reprodukcja sygnału, czyste, niepodbarwone granie.

 

7 godzin temu, roger987 napisał:

Pomijając tutaj zupełnie fakt, że ogólnie  oczywiście że nie warto się w to bawić , nie warto nic kupować z audio, bo to bez sensu,  lepiej dzieciom ubranka kupić albo zabawkę xd. 

 

Nikomu nie zabraniam się bawić, ale sam wolę inne rozrywki. 

 

7 godzin temu, roger987 napisał:

Te tanie chińczyki grają na tyle ile kosztują, czyli nudno, poprawnie, równo, słabo, w porównaniu do droższych klocków.

 

haha, okej - ja korelacji z ceną jakiejś silnej nie zauważyłem, tak samo jak researche robione w tym kierunku.

 

7 godzin temu, roger987 napisał:

Ale kudos dla chińczyków, za to że robią w miarę poprawnie grające rzeczy za niewielką cenę. 

 

Jeśli Polacy wyprodukują taki towar w takiej cenie to z chęcią polecę Polaków. :)

 

7 godzin temu, roger987 napisał:

Z wymienianych tu rzeczy fajny jest Mojo, naprawdę mistrzowska barwa, ale gra środkiem no i jego funkcjonowanie w systemie to męka, bo to sprzęt przeznaczony do mobilności. 

 

Są na forum ludzie co mieli mojo i nie grał im lepiej od telefonu. :D

 

 

7 godzin temu, roger987 napisał:

Ja osobiście paradoksalnie szedł bym w chińczyka, ale nie bawił się w combo, bo w tej kasie to zawsze mocny kompromis, ale brał wzmacniacz na AAA, tego SMSL SP200, jest bardzo, bardzo  w porządku, w razie czego moze być jako taki początek.

 

Ja kupiłem SP200 dla spokoju sumienia i dla zapasu mocy, ale gra praktycznie identycznie co inne moje wzmaki, a przynajmniej dla mnie i po wyrównaniu głośności. Jest spoko gra czysto, ale dźwięk to go raczej nie wyróżnia. Zaraz po zakupie miałem fajne placebo z nim związane, ale już przeszło. 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do niezłego DACa Aresa 2 można u mnie taniej nabyć.

@MarcinO1 Jeśli byś był zdecydowany to możemy się ugadać w sprawie Defnaprisa Aresa 2

 

Nie uważam go za jakiś killer czy super DAC za taką kasę, ale każdy ma inne wymagania i dla niego on może dać duży przeskok i się dobrze skalować z resztą toru :3

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MrBrainwash napisał:

To zależy jak się mierzy. ;) Lecz wątpię aby była jakaś znacząca różnica jeśli celem jest akuratna reprodukcja sygnału, czyste, niepodbarwone granie. 

Póki nie jest to sprzęt do pracy z dźwiękiem, to celem z reguły jest przyjemność ze słuchania. A tu pomiary są warte dokładnie tyle, ile kartka na której je wydrukowano.
I tak, większość efektu osiąga się przez właściwy dobór słuchawek, ale niuanse już dopełnia się sprzętem. Czy to jest racjonalne finansowo? Raczej niekoniecznie, ale tak jest właściwie z każdym hobby, czy właściwie całym naszym życiem. Bo i w mniejszym mieszkaniu na głowę nie pada, i mniejszy samochód bez dodatków też pojedzie, i jedzeniem na przecenach zapchamy żołądek 🤷‍♂️

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarcinO1Co kolwiek byś nie kupił to i tak przeważnie będziesz ograniczony przez implementację usb w danym urządzeniu. Na przykład mam Pathosa converto mk1 i nie słucham przez jego usb, już gustard u12 z kartą matrix w komputerze jest o wiele lepszy. Rzadko który, nawed drogi dac, ma dobre wejście usb i to zauważyło już wiele osób.

 

@MrBrainwashPomiary Amira uznał bym jako niepełne i moim zdaniem nie do końca naukowe ponieważ mierzy on przeważnie wejście usb. Nic nie wiadomo o kablach i całym torze z czego się składa i czy jest powtarzalny do pomiarów. Przekonałem się o tym, gdy mierzył DAC-80 i wtedy właśnie używał wyłącznie usb. Miałem to urządzenie i poprzez spdif było znacznie lepsze. Również dźwięk się polepszał po wymianie opampów i kabla zasilającego. Nie stety tego w pomiarach nie ma, więć dla mnie rzetelność tych pomiarów jest żadna, gdyż nie pokazuje pełnego potencjału urządzenia tylko usb na prawdopodobnie zwykłym kablu zasilającym i zwyklych interkonektach. Kto tak słucha z ludzi którym rzeczywiście zależy na audio? To co rzeczywiście pokazują jego pomiary to jakość implementacji usb i filtrów cyfrowych w danym urządzeniu na zwykłym kablu usb,zasilającym i interkonektach. Dalekie jest to od rzeczywistości większości osób lubiących dobre granie. Przeważnie nawed zwykłe recenzje sprzętu audio informują na jakim konkretnym torze było słuchane a nawet jakie piosenki i z czego. Czytałem parę prac naukowych i tam podane są wszystkie szczegóły w jakich warunkach było przeprowadzane badanie, tego u niego nie widzę. Nikt nie sprawdza i kontroluje rzetelności jego badań. Naukowy bełkot jednym zdaniem. Dobrym przykładem o wartości jego recenzji do jakiej kolwiek decyzyjnośći są pomiary polecanych na całym świecie urządzeń jako dobrze grających typu np ifi Zen, które mierzy sie "Poor"

Można wzorować się na jego pomiarach i mieć te super odstępstwo sygnału od szumu, ale nadal będzie to grało sztucznie, nudno, męcząco.

Jak powiedział @cpu1 o Rme: "brzmiało technicznie, szorstko, sucho, cyfrowo i bez śladu muzykalności". W pomiarach jest "Excellent" a w życiu do d.... .

Jaka jest więć wartość jego pomiarów i dla kogo?

Nazwa jego strony jest też myląca, bo powinno być Moje subiektywne pomiary, a nie Audio Science Review.

 

Edytowane przez NuYam
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NuYamAle tutaj nie ma co popadać znowu w skrajności. Akurat Toppingi to bardzo fajne urządzenia, podobnie jak np. taki wspomniany w tym temacie SMSL SP200. Niejeden meloman już sobie kupił takiego ampa np. właśnie do Denafripsa Aresa II i mu super zagrało. 

Ja sam mogę polecić tego SMSL'a, bo to bardzo opłacalny sprzęt. I u mnie akurat gra muzykalnie z Aquilą DAART. Na spokojnie może to być end game. Wcale nie trzeba koniecznie posiadać nie wiadomo jak egzotycznego sprzętu czy np. czegoś droższego jak Burson, choć oczywiście można i mają takie urządzenia swoje plusy. I jeżeli autor tematu chce przeznaczyć taką kwotę na sprzęt (bo może) to np. takiego Bursona C3 Performance mógłbym spokojnie polecić. Tylko pytanie na ile kolega jest osłuchany, bo może faktycznie się okazać że wystarczy mu tańszy sprzęt. A te nawet tanie Toppingi są super, szczególnie w swojej cenie i nic tam złego z USB się nie dzieje. Grają czysto. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności