Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zestaw audio do 3 tys. zł


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

proszę o doradzenie jakiegoś zestawu audio do 3 tys. zł, od przeglądania ofert głowa mi zaraz eksploduje więc wolę się zdać na Was ;) Szukam zestawu z 2 głośnikami (lub 2+1?), z odtwarzaczem CD, do którego mogę podłączyć kompa, TV i gramofon. Jeśli miałby jeszcze odtwarzacz kaset i dałoby się wpiąć gitarę byłby dodatkowy plus, ale nie jest to konieczne ;) Dzięki wielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nic co robi te wszystkie rzeczy dobrze w tych pieniądzach nie kupisz. Skupił bym się na tym na czym Ci najbardziej zależy.

Same polecane dacki to rozpiętość od 1000- ifi zen dac do 28000- may dac kte i więcej.

Używany dobry przedwzmacniacz gramofonowy od około 1000zł, do tego gramofon i wkładka.

Można szukać w chińskich klonach wzmacniaczy też około 1000 i używanych głośnikach od 500zł

Same dobre kable zasilające zaczynają się używane od 250 złotych do tego interkonekty, kabel usb, listwa, kable głośnikowe, zasilacze liniowe itd.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/7/2021 at 5:44 PM, neonlight said:

Zapomniałeś o najważniejszym. :P

Hfb0e5b8d6f6146f0b88769c17972e2dem.jpg

Jakoś nie mogę się przemóc do audiofilskich bezpieczników, choć pewnie to zrobię, bo jestem ich ciekaw. Wiedziałem, że moja wypowiedz może wywołać kontrowersje, ale mówię z mojego doświadczenia.

Nie będe ściemniał, że za te pieniądze kupisz dobry wzmacniacz, głośniki, magnetofon, przedwzmacniacz i inne elementy toru który da satysfakcję ze słuchania.

Jeśli Ty masz takie propozycję to proszę je podaj.

On 12/7/2021 at 5:35 PM, airstorm said:

Sprzęt nowy. Nie jestem wielkim melomanem, obecnie mam Akai ac mx-115 i zastanawiam się, czy mogę cos lepszego kupic za 3 tys. Chyba, że same głosniki dokupić do tego Akaia? Główne zastosowanie to muzyka i filmy z kompa.

Gramofon mam.

Tą wieżę Akaia można kupić za parę stówek wzwyż na allegro. Ja bym się jej pozbył i zaczął od początku. Sam kupiłem wieżę Techincsa za 500zł i przedwzmacniacz gramofonowy był w niej tragiczny a głośniki miały " kartonowy" dźwięk. Zwykły przedwzmacniacz też gra źle, ale końcówka mocu już ujdzie. Kupiłem głównie dla gramofonu, ale musiałem jeszcze dokupić wkładkę i przedwzmacniacz i wymienić głośniki, bo była to męka i zastanawiałem się skąd ta legenda technicsa. Nadal nie jest tak jak trzeba, bo jeden głośnik trzeszczy i przydało by się wymienić wzmacniacz. Ja myślałem nad klonem naim nap 250, który można za około tysiaka kupić, ale nie wiem jak to zabrzmi. Czyli powoli zbliżę się do tych 3 tys, a dacka i kable już miałem. Miałem  kiedyśwzmacniacz yamahy natural sound, ale jakoś nie ciągnie mnie do niego znowu.Miałem tez głośniki missiona i lubiłem ich dźwięk, ale teraz pewnie kupił bym kefy na spróbunek. Na razie siedzę na używanych diy i myślę nad wymianą samych przetworników na focale, ale to następny tysiak. Czyli jak widzisz powoli z tej wieży zostanie chyba tylko gramofon i nadal nie brzmi to tak jak bym chciał. Doświadczenie jest, ale nie wiem czy ty chcesz tyle płacić za doświadczenie. Słuchanie na glośnikach pokazało mi też jak bardzo skompresowana jest scena na słuchawkach.

Czyli można bawić się w powolne kompletowanie elementów, a można też pójść w aktywne głośniki takie jak kef lsx czy inne.

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, airstorm napisał:

Sprzęt nowy. Nie jestem wielkim melomanem, obecnie mam Akai ac mx-115 i zastanawiam się, czy mogę cos lepszego kupic za 3 tys. Chyba, że same głosniki dokupić do tego Akaia? Główne zastosowanie to muzyka i filmy z kompa.

Gramofon mam. 

 

No to 3000 zł to za mało aby kupić coś przyzwoitego.

Proponuje Teufel THEATER 500S KOMBO jak nie będzie odpowiadać to masz 14 dni na zwrot.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności