Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki do Cs go i muzyki


pablitto

Pytanie

Witam. Przez około 10 lat używałem sennheiser HD 205. Służyły mi one głównie do grania w CS Go i słuchania muzyki (klasycznej, jazzu, rapu i rocka). Aż w końcu się rozpadły ze starości. 

 

Więc wybór padł na ISK HD9999, mam je od około 1,5 roku. Niby na początku grały dobrze i dosyć szeroko ale jednak brakuje mi w nich środka, większej szczegółowości, separacji instrumentów przy muzyce klasycznej. A tym bardziej że mają one problem z pozycjonowaniem w CS GO. 

 

Sprzęt mam podpięty pod kartę dźwiękową Asus Xonar Phoebous. A może powinienem zmienić kartę na inną na inną? 

 

Poszukuje słuchawek które będę graly lepiej niż ISK. Fajnie gdyby to była konstrukcja wokółuszna zamknięta ewentualnie nauszna . W budżecie do 400 zł może lekko ponad. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witaj.

Ja w słuchawkach zamkniętych za bardzo nie siedzę, ale polecane są AKG K371, które niedawno testowałem. To raczej dość bezpieczne strojenie, ciepłe, "harmanowe" z mocnym basem, a w zasadzie subbasem. Spoko opcja na długie sesje, wygoda moim zdaniem wysoka i ponadprzeciętna izolacja. Scena jest przeciętna i po ISK-ach może brakować góry, bo te z tego co pamiętam grały mocną V-ką.

 

Jeżeli nie boisz się egzotyki to warto się zainteresować BossHiFi/BLON/Hanadomi B8 - ten model mam już ok. dwóch lat i co jakiś czasu przetestuje sobie zamknięte słuchawki, ale B8 są bezkonkurencyjne. Ja je tylko lekko zmodyfikowałem wyklejając wewnętrzną ściankę muszli filcem i dodając nieco wytłumienia z owaty oraz zmieniłem pady na takie z owczej skóry. W porównaniu z AKG K371 mają równie skoczny i rozrywkowy bas, ale średnica jest mocniej doświetlona, wysunięta, bliższa, a góra ma nieco więcej blasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, pablitto napisał:

Beyerdynamic custom studio znacznie przekraczają budżet, tak samo jak AKG K371.

No gdzie, kolega sprzedaje za 420zł, a drugi za 405zł. ;)

7 minut temu, pablitto napisał:

 A co powiecie o słuchawkach gamingowych? Np. Logitech G Pro, HyperX Cloud II (czyli takstar 80 pro) albo ich następcę Pro 82? 

Bądź innych firm. 

Słuchawki gamingowe to z reguły shitt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Beyerdynamic custom studio znacznie przekraczają budżet, tak samo jak AKG K371. A co powiecie o słuchawkach gamingowych? Np. Logitech G Pro, HyperX Cloud II (czyli takstar 80 pro) albo ich następcę Pro 82? 
Bądź innych firm. 
Jeśli już hyperx to cloud Alpha, posiadam do gier do słuchania muzyki są ok

Drapnięte z Mi 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 godzin temu, pablitto napisał:

Witam. Przez około 10 lat używałem sennheiser HD 205. Służyły mi one głównie do grania w CS Go i słuchania muzyki (klasycznej, jazzu, rapu i rocka). Aż w końcu się rozpadły ze starości. 

 

Więc wybór padł na ISK HD9999, mam je od około 1,5 roku. Niby na początku grały dobrze i dosyć szeroko ale jednak brakuje mi w nich środka, większej szczegółowości, separacji instrumentów przy muzyce klasycznej. A tym bardziej że mają one problem z pozycjonowaniem w CS GO. 

 

Sprzęt mam podpięty pod kartę dźwiękową Asus Xonar Phoebous. A może powinienem zmienić kartę na inną na inną? 

 

Poszukuje słuchawek które będę graly lepiej niż ISK. Fajnie gdyby to była konstrukcja wokółuszna zamknięta ewentualnie nauszna . W budżecie do 400 zł może lekko ponad. 

Jestem świeżo po zakupie Creative Aurvana Live SE. Mają jakiś niby certyfikat pozycjonowania SxFi. I faktycznie w Cyberpunk są dźwięki które słychać z tyłu głowy. Kosztują śmieszne pieniądze teraz (w media expert), a o graniu muzyki jest na forum setki pozytywnych wpisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pytanie czy nowe CAL! to ta sama jakość dźwięku co sprzed 10 lat. Generalnie polecam, można zmienić kabelek i porobić mody - jest nawet instrukcja na forum. Nie tak dawno sam się przesiadłem po kilku latach z CAL! na HM5 mk2 i największy szok to wygoda. Po kilku godzinach z HM5 nie byłem już w stanie założyć CAL i wytrzymać kilku minut. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, pablitto napisał:

Beyerdynamic custom studio znacznie przekraczają budżet, tak samo jak AKG K371. A co powiecie o słuchawkach gamingowych? Np. Logitech G Pro, HyperX Cloud II (czyli takstar 80 pro) albo ich następcę Pro 82? 

Bądź innych firm. 

Akurat te które wymieniłeś to ogólnie udane konstrukcje, ale moim zdaniem to raczej skok w bok niż naprzód względem ISK-ów. Z podobnych modeli miałem kiedyś Cloud Alpha i ogólnie były solidnie wykonane, wygodne i grały naprawdę nieźle w swojej cenie.

17 minut temu, espe0 napisał:

Jestem świeżo po zakupie Creative Aurvana Live SE. Mają jakiś niby certyfikat pozycjonowania SxFi. I faktycznie w Cyberpunk są dźwięki które słychać z tyłu głowy. Kosztują śmieszne pieniądze teraz (w media expert), a o graniu muzyki jest na forum setki pozytywnych wpisów.

Ten certyfikat to raczej się odnosi do ich współpracy z SXFI AMP. Miałem ten model, bo kupiłem właśnie zestaw słuchawki + wzmacniacz i grało to naprawdę fajnie, ale dla mnie największym problemem była dyskusyjna wygoda, bo CAL to słuchawki dla części osób nauszne, a dla pozostałych wokółuszne, ale nadal małe. Na dodatek pady też mogłoby być bardziej przewiewne.

10 minut temu, Karbon315 napisał:

Pytanie czy nowe CAL! to ta sama jakość dźwięku co sprzed 10 lat. Generalnie polecam, można zmienić kabelek i porobić mody - jest nawet instrukcja na forum. Nie tak dawno sam się przesiadłem po kilku latach z CAL! na HM5 mk2 i największy szok to wygoda. Po kilku godzinach z HM5 nie byłem już w stanie założyć CAL i wytrzymać kilku minut. 

HM5 to typowo wokółuszne słuchawki z dobrymi jakościowo padami, ale brzmienie to nieco inna bajka w porównaniu do CAL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czytam wasze odpowiedzi i zgłupiałem całkowicie jakie słuchawki wybrać. Zastanawiam się nad HyperX Aplha, Logitech G Pro X. Jak jest w tych modelach z oddawaniem szczegółów i separacją dzięków. Bo słuchając muzyki klasycznej na ISK mam wrażenie jakby instrumenty się zlewały i brzmiały jak zmielona papka. 

Być szybko wybijecie mi z głowy te dwa modele wyżej wymienione i wybór padnie na coś zupełnie innego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, neonlight napisał:

Najwyższy poziom jakościowy z w/w mają K371 i Custom Studio - nad czym tu się zastanawiać?! :wacko:

 

 

A jeśli bym dopłacił i wziął Beyerdynamic DT 770 pro 80 Ohm? Jak te słuchawki sobie radzą z separacją dźwięków w przypadku muzyki klasycznej i oddawaniem szczegółów w grach i pozycjonowaniem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bierz Brainwavz HM5 jak ci poprzednicy mówili. Ja swoich nie używam prawie bo ich rzadko potrzebuje ale sprzedać wciąż mi szkoda bo za to co sie za nie weźmie dobrych słuchawek nie będzie. Miałem 770 co prawda krotko ale na pewno nie są tak uniwersalne jak HM5. 770 do samych gier może i lepsze ale muzyki klasycznej to bym z nich nie chciał słuchać.

Co tydzień jakiś temat "ma 0 postów dajcie mu słuchawki do gier"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
24 minuty temu, Birken napisał:

Bierz Brainwavz HM5 jak ci poprzednicy mówili. Ja swoich nie używam prawie bo ich rzadko potrzebuje ale sprzedać wciąż mi szkoda bo za to co sie za nie weźmie dobrych słuchawek nie będzie. Miałem 770 co prawda krotko ale na pewno nie są tak uniwersalne jak HM5. 770 do samych gier może i lepsze ale muzyki klasycznej to bym z nich nie chciał słuchać.

Co tydzień jakiś temat "ma 0 postów dajcie mu słuchawki do gier"

Widziałem Dt 990 w takiej samej cenie. Może one poradzą sobie lepiej? 

Edytowane przez pablitto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 8.12.2021 o 16:46, Karbon315 napisał:

Trudo mi porównać, moje już mało mają wspólnego z takimi prosto z pudełka.

 

@pablitto Moim zdaniem zostaje ci jedno, posłuchać różnych i wybrać.

Wychodzę z założenia że słuchawki które polecacie na pewno będą brzmiały lepiej niż ISK hd9999 i to bez wątpienia. Natomiast nie wiem jak będą się sprawowały w CS GO.

Coraz bardziej skłaniam się ku DT990, tylko nie wiem ile Ohm wybrać... 

 

Jaka jest różnica w brzmieniu między DT770, a DT990? Które lepiej oddają szczegół i miały lepsze pozycjonowanie? 

 

Zakupiłem DT990 

Temat do zamknięcia 

Edytowane przez pablitto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności