Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

IEMy z dobrą sceną


Qaz12

Pytanie

Cześć, szukam IEMów w granicach 3-4k, które nie grają w twarz (nie cierpię jak słuchawki grają w głowie), ciepłe z dobrą sceną, podoba mi się połączenie Shanlinga up4, którego mam na co dzień z Aune e1. Myślę o M8 i UM Mest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Swoją drogą, dzisiaj podpiąłem Kinera Nanna na fabrycznym kabelku do Hidizs S9 Pro i... wow, jak to fajnie gra. Zniknął ten "kocyk" o którym wspominałem wcześniej, jest sporo powietrza. One faktycznie są mega czułe na dobór źródełka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Dirian napisał:

Swoją drogą, dzisiaj podpiąłem Kinera Nanna na fabrycznym kabelku do Hidizs S9 Pro i... wow, jak to fajnie gra. Zniknął ten "kocyk" o którym wspominałem wcześniej, jest sporo powietrza. One faktycznie są mega czułe na dobór źródełka.

 

Zgadzam się. Miałem podobnie i w zależności od źródła preferowałem inną konfigurację, np z AK sp1000m używałem stockowego kabla z dziurki 3.5mm. Z SE100 zdecydowanie wolałem balans z 2.5mm na kablu zbalansowanym od jerry harvey.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Posłuchałem dzięki uprzejmności @kurop Kinera Nanna - super scena i holografia, ale dla mnie mają trochę za ostrą górę słuchając rocka i metalu, ale w bluesie mają fajną separację instrumentów, męskie wokale są znakomite 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Qaz12 napisał:

Na placu boju zostały Empire Ears Bravado i Oriolus MK2. W pierwszym przypadku mam obawy o nadmiar basu, w drugim czy nie grają zbyt blisko, w twarz jak D8000

 

Bravado jako i inne doki od EE bardzo fajnie reagują na zmianę kabla. Odchudzenie basu i podniesienie Bravado technicznie na wyższy poziom możesz uzyskać np. z takim Egu Audio SAKE - https://audeos.pl/pl/p/Ego-Audio-Sake/1041

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, Qaz12 napisał:

Na placu boju zostały Empire Ears Bravado i Oriolus MK2. W pierwszym przypadku mam obawy o nadmiar basu, w drugim czy nie grają zbyt blisko, w twarz jak D8000

W Bravado bas jest bardzo duży, do jazu i muzyki na prawdziwych instrumentach, się nie nadają imo, do rozrywkowej, jak najbardziej. Mnie, basoluba, zmęczył i je odesłałem. Był jeszcze jeden powód, nie pamiętam, jak to się "fachowo" nazywało, ale przy aplikacji "strzelały" przetworniki, jakby nie było dostatecznej wentylacji i się odkształcały membrany.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, neonlight napisał:

CIACH

Był jeszcze jeden powód, nie pamiętam, jak to się "fachowo" nazywało, ale przy aplikacji "strzelały" przetworniki, jakby nie było dostatecznej wentylacji i się odkształcały membrany.

driver-flex...

 

@Qaz12 a może pójść inna drogą... do klasycznego rocka i bluesa np. UM 3DT 🥰, i poszukać cos pod metal (polecam Ety :P ).

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 minut temu, Qaz12 napisał:

Jak jest ze sceną w UM 3DT? Opinie są sprzeczne, jedni piszą że szeroka, inni że grają intymnie

Kwestia do czego porównujesz, Fusiony na pewno grają zdecydowanie szerzej, ale w swojej cenie 3DT naprawdę nie maja się czego wstydzić. Generalnie każdy trochę inaczej definiuje pojęcie sceny. Dobrze też się skalują i reagują na kable/tipsy...

 

EDIT: tylko jak sie rozglądasz za Bravado, to te 3DT'y będą IMO nie strawne, za jasne....

Edytowane przez trez0r
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, Qaz12 napisał:

Kinera Nanna są super, tylko za mało dociążone, mam Aune e1 i bardzo się do nich przyzwyczaiłem, ale czuję niedosyt jeśli chodzi o rozdzielczość i scenę

posłuchaj Xelento + Cirrus Logic :) może się okazać wygranym... Beyerdynamic + PEE51, W1, DX160 i mieścisz się w budżecie 🆗 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, trez0r napisał:

posłuchaj Xelento + Cirrus Logic :) może się okazać wygranym... Beyerdynamic + PEE51, W1, DX160 i mieścisz się w budżecie 🆗 

A co coś o podobnej sygnaturze do 2 tys?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, Qaz12 napisał:

Miałem początkowo zamiar sprzedać tor stacjonarny i przejść na mobilny, ale szkoda mi moich króliczków 😋 stąd zmiana budżetu

To mając 1,5k - 2k, bym osobiście kupił Blessing 2:Dusk 🆗 + np. SA Griffin. Scena, technikalia na b. dobrym poziomie. Może trochę nudne w przekazie, i straszna ch*jowizna z tymi klejonymi filtrami, ale z N3 Pro i trybem lampowym, chyba w tym budżecie lepiej się po prostu nie uda. Czyt. wyczerpałem swoje propozycje 😁 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności