Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Panasonic HTF-295 - wytłumienie muszli słuchawek?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przy skracaniu kabla zauważyłem, że środek moich słuchawek jest w ogóle niewytłumiony, tzn. jest to pusty plastik. Nie narzekam na dźwięk, ale pomyślałem że zastosowanie jakieś gąbki czy czegoś podobnego mogłoby coś poprawić. Czy powinienem wytłumić te środki i czego użyć do tego celu?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej możesz wytłumić. Najprościej to pewnie dać płatek kosmetyczny na tył muszli, ale możesz zainwestować i w coś typu filc samoprzylepny i ładnie cały środek powyklejać.

Albo jak nie chcesz się bawić w wyklejanie, to wypełnić środek owatą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poeksperymentowałem trochę. Skleiłem kabel z obudową za pomocą Kropelki, żeby przy poruszaniu kablem punkty lutownicze nie były narażone na uszkodzenie. Wziąłem starą gąbkę do naczyń i wyciąłem z niej dwa cienkie fragmenty. Wsadziłem je tak, by nie zasłonić otworów (jak mniemam) bas refleksu które są na dole.

Obawiałem się że będę miał sporo mniej basu, ale tak się nie stało. Dźwięk nie zmienił się jakoś znacznie, zauważyłem tylko że bas się tak nie "rozlewa" na całe słuchawki jak wcześniej tylko jest bardziej "na środku". Lecz jest to dosyć subtelna różnica.  Dzięki @Perul za pomysł z płatkiem kosmetycznym. Poeksperymentuję jeszcze jutro po pracy, bo dzisiaj niedziela więc i tak nie kupię takich płatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Urban Shadow napisał:

Dźwięk nie zmienił się jakoś znacznie, zauważyłem tylko że bas się tak nie "rozlewa" na całe słuchawki jak wcześniej tylko jest bardziej "na środku". Lecz jest to dosyć subtelna różnica.

Bo to nie są duże różnice, właśnie subtelne, ale np poprawia się przez to i lokalizacja źródeł dźwięków w przestrzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro dam znać jak poszły eksperymenty. Te słuchawki są wdzięczne do modowania, bo montaż jest na zatrzaski i takie "zawiasy" na których opierają się muszle. Zdjęcie i otwarcie muszli zajmuje może kilkanaście sekund :)

 

PS Ktoś na jakimś forum napisał że w tych słuchawkach dobrze jest usunąć taką cienką warstwę papieru/celulozy (?) która jest naklejona na takie kółko na środku przetwornika. Czy jeśli coś takiego zrobię to jest szansa na odtworzenie tego materiału i naklejenie go z powrotem, w raze gdyby efekt mi się nie podobał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dziwne - nie zauważyłem większej poprawy jakości dźwięku po włożeniu tych płatków kosmetycznych. Moim źródłem jest komputer z Audigy 2ZS - czyli całkiem niezłą kartą dźwiękową. Dodatkowo mam go zazwyczaj podpiętego pod wieżę Sony, ale na czas testów podłączyłem słuchawki bezpośrednio pod kartę. Może używam niewłaściwych utworów do testu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Urban Shadow napisał:

@lobuz1 bardzo słuszny cytat wkleiłeś. Jego prawdziwość wyraźnie widać czytając Twoje wypowiedzi na forum.

Które konkretnie?

 

To może użyj papieru toaletowego zamiast płatków.

Niewiele z tego wyciśniesz.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie Twoją odpowiedź na moje pytanie. Zapytałem się jak człowiek a Ty wklejasz jakieś durne memy z fejkowymi cytatami. Ja jestem świadomy że to nie jest high-end ale jak na słuchawki za jednego Jagiełłę grają zaskakująco dobrze i skoro można je tak łatwo otworzyć/złożyć to pomyślałem że poeksperymentuję z wypełnieniem i w tym celu chcę zasięgnąć rady a nie oglądać memy. Cieszę się, że stać Cię na lepszy sprzęt, nie musisz się dowartościowywać :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności