Skocz do zawartości
  • 0

Sivga p2 czy takstar hf 580 lub hifiman he 400i


Panjarek

Pytanie

Cześć. 

Pobawiłem się trochę słuchawkami sivga p 2 i grają super. 

Nie mam jednak większego porównania i możliwości odsłuchu innych z wymienionych. 

Czytam po forach że wszystkie mają podobne przetworniki ale chyba nie takie same. 

Sivga p 2 kosztuje sporo więcej. Warto dopłacić? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

@Panjarek Nikt Ci nie udzieli odpowiedzi, bo to kwestia subiektywnego smaku. Różnic jakościowych nie da się jednoznacznie wskazać jeśli już to są to jakieś procenty. Ja osobiście zostałem z Hifimanami i Takstarami, bo choć potrafiłen czerpać przyjemność z P2 to ostatecznie wolę brzmienie mniej narzucające się. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moim zdaniem nie ma sensu iść w HF580 jeśli spodobały Ci się P-II, choć oczywiście nikt nie zagwarantuje że z jakiegoś względu Takstary się nie spodobają.

Grają bardziej płasko i nudnawo czy po prostu "kawa na ławę" niż Sivgi które mają więcej charakteru, przyjemniejszą barwę i lepszy bas. 

Dla mnie stockowe HF580 grają trochę za bardzo średnicą co niekiedy potrafi się narzucać, Sivga PII są bardziej dopracowane brzmieniowo. 

Świadczyć o tym może m.in. to że po modach Perula HF580 w niektórych aspektach zbliżają się do Sivg idąc jeszcze dalej (np. basu jest więcej), ale też mają mniej pogłosów. 

 

HF580 to fajne słuchawki ale nic ponad to. W dawnej cenie 1500 bym ich nie kupił, jednak dziś nowe w okolicy 770 zł to bardzo opłacalna opcja. W razie czego można wysłać na mody. 

 

P.S. Warto podpytać użytkownika @BearPLczy nie będzie ostatecznie sprzedawał swoich Sivg to może udałoby się coś oszczędzić względem nowych ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 minut temu, Undertaker napisał:

Grają bardziej płasko i nudnawo czy po prostu "kawa na ławę" niż Sivgi które mają więcej charakteru, przyjemniejszą barwę.. 

 

Sivga PII są bardziej dopracowane brzmieniowo. 

HF580 płaskie i nudnawe?! 😗 Dla mnie były mega muzykalne, wciągały średnicą podobnie do HD600/650 i uważam je za bardziej zbalansowane brzmieniowo od Sivga PII. ;)

21 minut temu, Undertaker napisał:

 HF580 to fajne słuchawki..

 

..dziś nowe w okolicy 770 zł to bardzo opłacalna opcja.

Zgadzam się, tak samo HE400i 2020 (SE nie znam). 😁👍

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No dla mnie Sivga PII to zdecydowanie lepsze nasycenie i barwa, po prostu ciekawsze tonalnie słuchawki. HF580 do Sennków HD650 bym nie porównał raczej, ale te ostatnie dawno temu miałem i to starszą rewizję ;)

 

Wciągające HF580 są, tu się zgodzę, ale zbyt nachalne na średnicy po jakimś czasie. Choć to też zależy od utworu. Sivgi P-II znowu potrafiły mi się pogłosami nieco dać we znaki. 

Edytowane przez Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak mówimy o HF580, szczególnie w porównaniu do P2, to warto doliczyć do taksów zakup padów od sendy które podobno są zrobione tak by grać z tym przetwornikiem. Dla mnie maja jakieś tam wspólne DNA, ale ostatecznie wychodzi całkiem odmienne granie i to P2 nazwałbym tymi nachalnymi. Sivgs to dźwięk trochę przejaskrawiony, szkicowy. Próbujący wywrzeć wrażenie. Mają fajne cechy jak budowanie głębim choć jest to kosztem przestrzeni. HF580 ze zmienionymi padami robią się spokojniejsze, bardziej przestrzenne i wyrównane. Podkolorować delikatnie można je w łatwy sposób przy użyciu EQ. Nie mają tak zwartego basu, ale dalej jest on dobrze kontrolowany i jest go więcej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No to zupełnie inaczej odbieramy te słuchawki na to wychodzi, bo dla mnie Sivgi miały więcej basu od HF580 (mowa o skórkowych padach z zestawu). 

Takstary mają mniej pogłosów ale średnica ma w nich większą obecność także ja wolałem nieco bardziej stonowane i pogrubione brzmienie P-II. 

Grały mi zwyczajnie bardziej muzykalnie, chociaż HF580 też potrafią wciągnąć. Ale w stocku są dla mnie zbyt surowe na moje obecne oczekiwania względem brzmienia nawet pomimo tego że mniej grają budą niż P-II. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem he400i i nie zgodzę się z przedmówcą - wg mnie wykonanie raczej... Badziewne. Plastik wydaje się bardzo tani, miałem też wrażenie że delikatny. Pady może spoko ale okrągłe i raczej małe, dla mnie były niewygodne (Sundary zresztą też).
Dodatkowo miałem je nówki, sprzedałem kolejnemu pasjonatowi - wysyłałem w pełni sprawne, przyjechały z grającą jedną słuchawką. Nowy właściciel musiał od razu gwarancję ogarniać.

Miałem też równocześnie sivga p2 i sendy Aiva w celach porównawczych i mimo że zostałem z Aiva'mi to P2 są wykonane świetnie, na moje że 3 ligi nad hifimanami.

(proszę wziąć pod uwagę że jestem czymś w rodzaju antyfana hifimana)

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 godzin temu, Undertaker napisał:

No to zupełnie inaczej odbieramy te słuchawki na to wychodzi, bo dla mnie Sivgi miały więcej basu od HF580 (mowa o skórkowych padach z zestawu). 

Takstary mają mniej pogłosów ale średnica ma w nich większą obecność także ja wolałem nieco bardziej stonowane i pogrubione brzmienie P-II. 

Grały mi zwyczajnie bardziej muzykalnie, chociaż HF580 też potrafią wciągnąć. Ale w stocku są dla mnie zbyt surowe na moje obecne oczekiwania względem brzmienia nawet pomimo tego że mniej grają budą niż P-II. 

Jak się wkurzę, albo jakoś inaczsj zmotywuje to wyślę HF580 do oratory na pomiary. :D Coś czuję, że po dokładnym EQ mogłyby sporo zyskać. Dziwne, że nikt jeszcze do niego ich nie wysłał...

 

Screenshot_20211203-201537_Chrome.jpg

 

co do P2, to rzeczywiście mamy odmienne wrażenia, możliwe, że złapaliśmy jakiegoś innego seala, mamy inny kształt głowy czy coś... Takstary to ja już dawno na stockowych nie słuchałem i nie planuje wracać do nich. Ja też miałe problem z tych ich pikiem na średnicy, ale po zmianie padów jest gites. 

 

Ten bas w takstarach jednocześnie niżej schodzi i ma taki obszerniejszy, miększy charakter. W p2 za to był bardziej zwarty i sprężysty, powiedziałbym, że bardziej efektowny. P2 to fajne słuchawki, po prostu trzeba samemu posłuchać i zdecydować czy to brzmienie jest dla nas tyle warte. Wykonanie mają świetne. Cieszy oko. 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

P2 przejadkrawione, nachalne i szkicowe?! 🤨

Toż to ocieplone i bezpieczne granie o sporym nasyceniu dźwięku. Takie trochę do wszystkiego, ale sceną i efektem wow przegrywają z Hifimanami (tu bym jednak stawiał na Sundary, a nie HE400i, mimo różnicy w cenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja mam identyczne odczucia na temat P2 co @MrBrainwash - granie mocno przejaskrawione. Wysokie tony były dla mnie bardzo męczące. Na pewno nie nazwałbym tego bezpiecznym graniem, ono nijak nie jest bezpieczne jak ktos jest wyczulony na wysokie tony. 

 

No chyba, że jest coś nie tak z kontrolą jakości i jedne Pigwy grają tak, a inne inaczej. 🤷‍♀️

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
40 minut temu, Dirian napisał:

Ja mam identyczne odczucia na temat P2 co @MrBrainwash - granie mocno przejaskrawione. Wysokie tony były dla mnie bardzo męczące. Na pewno nie nazwałbym tego bezpiecznym graniem, ono nijak nie jest bezpieczne jak ktos jest wyczulony na wysokie tony. 

 

No chyba, że jest coś nie tak z kontrolą jakości i jedne Pigwy grają tak, a inne inaczej. 🤷‍♀️

U mnie tak samo - chyba dostaliśmy jakieś felerne sztuki. 😁 

11 minut temu, Inszy napisał:

Tak grają Aivy, nie P-II. Na pewno dobre Sendy dostaliście? 🤔

Jak nie, to gratuluję wyższego modelu w cenie niższego 😉

Nie ma co gratulować, to nie było przyjemne doświadczenie. 😁

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

 

@MrBrainwashNo możliwe że ta wyższa średnica mi nieco przeszkadza, bo poza tym to HF580 grają bardzo ciekawie, scenicznie są lepiej poukładane niż Sivgi, dają lepsze wrażenie tego "czarnego tła" więc nie dziwię się że komuś mogą bardziej przypasować. 

 

Niemniej jednak ja trochę czegoś innego po nich oczekiwałem, myślałem że wysokie będą jedynie "wklejone" w resztę pasma z dobrze nasyconą średnicą i będą miały więcej basu od P2. Znaczy takie nieco jeszcze bardziej skompresowane P2. 

 

A tu się okazało, że właśnie wcale nie, po nich jak zakładałem na łeb P2 to dostawałem taką fajną lekką bułę na basie i bardziej zbity dźwięk (niestety też i pogłosowy), z przyjemniejszą barwą, bardziej kremowy. Taki trochę efekt jak kiedyś miałem z HM5 które sobie dopalałem mocno ocieplonym FCL'em prototypowym, tylko w mniejszej skali. Gdzie bez Klona HM5 potrafiły też mi się dać we znaki swoją średnicą. 

 

Może ich nie wygrzaliście (znaczy Sivg) :D Albo przez to że one mają pady o niestandardowym kształcie właśnie to kwestia seala. Tym bardziej, że ja na początku miałem podobne wrażenia co:

 

2 godziny temu, Dirian napisał:

Wysokie tony były dla mnie bardzo męczące. Na pewno nie nazwałbym tego bezpiecznym graniem, ono nijak nie jest bezpieczne jak ktos jest wyczulony na wysokie tony.

 

Ale ten efekt szybko minął i później już mogłem spokojnie przeskakiwać na nie z Hawków. Generalnie po tych dwóch-trzech tygodniach to już raczej powiedziałbym o nich to:

 

3 godziny temu, Inszy napisał:

P2 przejadkrawione, nachalne i szkicowe?! 🤨

Toż to ocieplone i bezpieczne granie o sporym nasyceniu dźwięku.

Edytowane przez Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zacząłem trochę testować P2 i porównywać z T1kami. Niestety się pochorowałem i wrócę do testowanie pewnie za parę dni. 

Pierwsze wrażenia były takie, że są zbyt ostre i rzucają na pierwszy plan niektóre instrumenty, które wolę aby były na dalszych planach, jak np. talerze perkusji.
Po kilku dniach zacząłem je lubić trochę bardziej, czyli tak jak pisze @Undertaker, trzeba dać im na spokojnie parę dni.
Prawdopodobnie też słuchałem ich trochę za głośno.  

Na początku byłem przekonany, że pójdą na sprzedaż. Teraz już nie jestem pewny. Pewnie zdecyduję pod koniec roku.


Świetnie grają też z Dragonfly Black. Używam go gdy słucham muzyki przed snem. P2 się idealnie do tego nadają, bo nie trzeba ich słuchać głośno, żeby grały dobrze a do tego przez kształt muszli poduszka, na której leżę nie przesuwa mi całych słuchawek w górę. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przede wszystkim, jednak warto dać im więcej prądu, bo o ile na Blacku na pewno można jest bardzo głośno rozkręcić, to z wysterowaniem tak niekoniecznie i wtedy mogą być ofensywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pobawiłem się tymi Hifiman HE-400i. 

Słuchawki świetne jak za tę cenę. Porównywałem bezpośrednio z audio technica ATH-AD990 oraz chińskimi Openheart. 

Z AT hifiman wygrywają w każdym calu. 

Z Openheart już niekoniecznie gdyż w nich lepszy bas oraz łagodniejsze tony wysokie. Jednak w Hifiman zdecydowanie lepsza przestrzeń. 

 

Jednak do sivga p2 brakuje im trochę. 

Sivga jak dla mnie to półka wyżej. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 9.12.2021 o 08:46, Panjarek napisał:

Pobawiłem się tymi Hifiman HE-400i. 

Słuchawki świetne jak za tę cenę. Porównywałem bezpośrednio z audio technica ATH-AD990 oraz chińskimi Openheart. 

Z AT hifiman wygrywają w każdym calu. 

Z Openheart już niekoniecznie gdyż w nich lepszy bas oraz łagodniejsze tony wysokie. Jednak w Hifiman zdecydowanie lepsza przestrzeń. 

 

Jednak do sivga p2 brakuje im trochę. 

Sivga jak dla mnie to półka wyżej. 

Nie znam tych otwartych ATH 9-cośtam R70x były bardzo udane mimo to wolę i uważam za lepsze HE-4XX

 

Jeśli podobają Ci się P2 to się ich trzymaj. Pewnie  ciężko by było o drugie takie wyczynowe planary w tej cenie. Używki za 1100zł z takim wyglądem i wykonaniem - spoko. Jednak HiFimany mają bardziej akuratny dźwięk, bardziej hifi.

 

Czyli kwestia tego co kto szuka. :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności