Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jaki odtwarzacz dla laika do "ciężkiej" muzyki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Dostałem w prezencie takie słuchawki:

 

https://allegro.pl/oferta/sluchawki-dokanalowe-mee-audio-m6-pro-g2-mikrofon-7354187506?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_rtvagd_pla_ss&ev_adgr=rtvagd&ev_campaign_id=15011587598&gclid=Cj0KCQiAhf2MBhDNARIsAKXU5GQZh_iqy0Fp_o2ABOvpli10z34wZXF_-TilAGQkGgxS8Yyx2PRMMakaAjkXEALw_wcB

 

Chciałbym kupić do nich odtwarzacz w cenie do góra 600zł (oczywiście używany). Muzyka jaka będzie szła to ciężki rock, heavy metal, death. Proszę o propozycję, nie jestem specjalnie wymagający. Chcę by słuchawki które posiadam współpracowały z urządzeniem w najlepszy sposób. Chyba że są nic nie warte, to przepraszam za zamieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat słuchawki raczej do takiej muzyki nie za bardzo. Bardzo fajne sluchawki ale w twojej muzyce raczej słabo je widzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JVC SE-CX8 czyli subwoofery w uszach. Tak potężnego basu nie słyszałem nawet w nausznych. Ciężko będziesz miał je zdobyć, bo chyba już nie produkowane. Oczywiście mają resztę pasma ;) również ale bas jest przepotężny, czujesz go wręcz fizycznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jaro54 napisał:

Tak potężnego basu nie słyszałem nawet w nausznych. Ciężko będziesz miał je zdobyć, bo chyba już nie produkowane. Oczywiście mają resztę pasma ;) również ale bas jest przepotężny, czujesz go wręcz fizycznie. 

Skąd bierze się przekonanie o konieczności używania sprzętu z potężnym basem do metalu. Wynika to chyba z kompletnego niezrozumienia istoty tej muzyki.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rafacio napisał:

Skąd bierze się przekonanie o konieczności używania sprzętu z potężnym basem do metalu. Wynika to chyba z kompletnego niezrozumienia istoty tej muzyki.

 

4 godziny temu, Wuja_ napisał:

Pełna zgoda.

Kluczowe są gitary i separacja instrumentów. Bas ma być po prostu dobrze kontrolowany, szybki i nie zalewający reszy pasma.

Nie słyszeliście tych JVC, tam bas jest wręcz fizycznie odczuwalny. Nie napisałem, ze reszty pasma nie ma. Jest i to bardzo przyzwoitej jakości. Ale do muzyki np poważnej lub jazzu bym ich nie polecił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jam mam IT01 + m0

żona ma VJJB K4 + m0 i jest spoko do ciężkiego grania 

8 minut temu, Scipio Africanus napisał:

jam mam IT01 + m0

żona ma VJJB K4 + m0 i jest spoko do ciężkiego grania 

 

 

a jeszcze aune e1 + m0 tez powinno być spoko i mieścisz się w cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2021 o 06:17, Rafacio napisał:

Skąd bierze się przekonanie o konieczności używania sprzętu z potężnym basem do metalu. Wynika to chyba z kompletnego niezrozumienia istoty tej muzyki.

A ja kocham w metalu moc dołu - gitary basowej i bębnów i nie dziwię się, że autor wątku też chce mocnego dołu. 

 

W dniu 25.11.2021 o 15:59, bartekwoj napisał:

Chciałbym kupić do nich odtwarzacz w cenie do góra 600zł (oczywiście używany). Muzyka jaka będzie szła to ciężki rock, heavy metal, death. Proszę o propozycję, nie jestem specjalnie wymagający. Chcę by słuchawki które posiadam współpracowały z urządzeniem w najlepszy sposób. Chyba że są nic nie warte, to przepraszam za zamieszanie.

Polecam Sony A45 / A55. Mają fajny korektor dźwięku, więc będziesz mógł sobie zmienić brzmienie swoich słuchawek wedle uznania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Najner napisał:

A ja kocham w metalu moc dołu - gitary basowej i bębnów i nie dziwię się, że autor wątku też chce mocnego dołu. 

Dokładnie, sekcja rytmiczna w muzyce rozrywkowej to podstawa, ma mieć wykop, dawać energię, a nie usypiać, to nie ambient.😈

W dniu 26.11.2021 o 06:25, Wuja_ napisał:

Pełna zgoda.

Kluczowe są gitary i separacja instrumentów. Bas ma być po prostu dobrze kontrolowany, szybki i nie zalewający reszy pasma.

Oczywiście, tylko bez dobrej podstawy basowej, gdzie spora część metalu jest nagrana płasko, słuchamy kakofonii, a przy głośnym słuchaniu robi się to nie do zniesienia, przynajmniej dla mnie. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako odtwarzacz xDuoo X3 II - w tej cenie do metalu nic lepszego nie ma. Tylko trzeba dzwonić do BigMarasa (sklep AudioHeaven), bo ma już tylko ostatnie sztuki, które na sklepie nie są dostępne i na pewno już nie będą.

 

Ze słuchawkami wybór już większy, na pewno bym szukał czegoś cieplejszego od M6, chyba że się słucha dużo symfonicznego metalu albo glam rocka.

Tu na pewno dobrze wypadają Dunu DM-480, za cenę 320 złotych dają w metalu sporo frajdy, a jak ma być budżetowo, to Final E2000 albo Sonicast Direm E3. Przy wyższym budżecie ikko OH10 (jaśniej, bardziej podkreślone skraje) oraz iBasso IT01X (cieplej i równiej, ale dalej z wykopem).

 

W dniu 28.11.2021 o 20:19, Najner napisał:

A ja kocham w metalu moc dołu - gitary basowej i bębnów i nie dziwię się, że autor wątku też chce mocnego dołu.

A gdzie autor napisał, że chce mocnego dołu, szczególnie subwoofery, które w takim hard rocku robią sieczkę z muzyki (w trashu czy death co kto lubi)? 🤔

Edytowane przez Inszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Inszy napisał:

gdzie autor napisał, że chce mocnego dołu, szczególnie subwoofery, które w takim hard rocku robią sieczkę z muzyki (w trashu czy death co kto lubi)? 🤔

Masz rację - nie wiem skąd wziął mi się pomysł, że autor oczekuje mocnego dołu. W każdym razie mocny dół nie oznacza od razu subwooferów, tego nie napisałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2021 o 12:36, Inszy napisał:

Jako odtwarzacz xDuoo X3 II - w tej cenie do metalu nic lepszego nie ma. Tylko trzeba dzwonić do BigMarasa (sklep AudioHeaven), bo ma już tylko ostatnie sztuki, które na sklepie nie są dostępne i na pewno już nie będą.

 

 

Co się stało że xDuoo X3 II nagle wyparował z allegro? Został jakiś jeden chyba chiński sprzedawca i to wszystko, do tego cena +200zł.

Edytowane przez Ziutek108
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu się wyprzedał, a ze względu na wzrost cen podzespołów, xDuoo nie opłaca się go robić i dostał status EOL. Dlatego napisałem, żeby uderzać do BigMarasa po ostanie sztuki - więcej X3 II już po prostu nie będzie, ani w Polsce, ani nigdzie. No, może właśnie takie zrzuty z magazynów po +200 zł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Inszy napisał:

Po prostu się wyprzedał, a ze względu na wzrost cen podzespołów, xDuoo nie opłaca się go robić i dostał status EOL. Dlatego napisałem, żeby uderzać do BigMarasa po ostanie sztuki - więcej X3 II już po prostu nie będzie, ani w Polsce, ani nigdzie. No, może właśnie takie zrzuty z magazynów po +200 zł.

Może zwariowałem ale zastanawiam się czy nie kupić drugiego - robię "zapasy" na lata. Ponad 10 lat używam 2 irivery h300 i to się sprawdza. Przy okazji, ten sklep z bateriami jest ok? Chcę kupić ze dwie baterie do xDuoo, z ali się boję: https://www.batteryupgrade.pl/shopBrowser.php?shopGroupId=27771194

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności