Skocz do zawartości

TEST Sonnet Digital Audio - Morpheus MKII + Hermes


szczygiel

Rekomendowane odpowiedzi

@luka022

Dziękuję za link, ale mam malutkie pc do audio "brick" nie wejdzie tam faun niestety. 

@MichalZZZ

Czytałem na bieżąco twoje wpisy.... Nie zakładał bym się, czy dobrze wybrałeś, ale to inny temat.. 

Szukam czegoś jak singxer czy gustard, ale żeby na100 procent gadało z Sonnetem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ja czasami słucham Morfeusza z M2Tech HiFace Evo Two, podłączonym po coaxialu, spisuje się świetnie."

Po koaksjalu u mnie zdecydowanie gorzej niż po aes/ebu. Na evo 1.

Mam problem z Hermesem co do funkcjonalności innych jak audio, dla tego chcę zostać przy pc. Rozważam Gustarda 18, ale tam I2s jest po hdmi więc już zupełnie w krok w bok. 

I może ważna uwaga. Słuchawki to u mnie zestaw " b" głównie słucham jednak na kolumnach... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To zostawię informację dla potomnych, gdyby ktoś potrzebował.

Sonnet bez problemu dogaduje się z Singxerem SU-6 po I2S.

Na próbę podłączyłem na zwykłej skrętce komputerowej, z badziewnymi plastykowymi rj45, którą miałem w domu (jakieś 1.5- - 1.8 metra).

Zagadało od razu.

Jak gra? 

Krótko mówiąc moim zdaniem jak ktoś nie słuchał Morfeusza po I2S to nie wie jak gra to urządzenie.

O ile można dyskutować, czy między SPDiF i AES/ebu są różnice, który lepszy i w jakim aspekcie, tu jest przepaść jakościowa.

Podkreślę, że mówimy tu tylko o zmianie interfejsu, Singxer ma komplet różnych wyjść i przećwiczyłem wszystkie. Najlepsze bezdyskusyjnie (świadomie odważyłem się tak napisać, bo tu nie ma kwestii, że "moim zdaniem" jest zdecydowanie lepiej pod każdym względem) I2S, potem długo nic, a dalej moim zdaniem AES dalej SPDiF i na szarym końcu USB.

Moja opinie nie jest efektem emocji, bawię się singxerem już ze dwa tygodnie więc emocje opadły. Miałem okazję posłuchać i porównać powyższe w 3 różnych systemach, naprawdę mocno wypasionych, tyle, że nie słuchawkowych, a standardowych (wzmacniacz plus kolumny). Opinia wszystkich słuchających była jednoznaczna, co w tym gronie nie jest zjawiskiem częstym.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie sprawdzałem, nie miałem takiej możliwości.

Na Sigxera nakierowały mnie wpisy na którymś forum anglojęzycznym, nie pamiętam gdzie dokładnie bo przeczytałem chyba wszystko w Internecie w temacie interfejsu. Człowiek który pisał, twierdził, ze przetestował wszystkie możliwości, i Singxer wypadł mu najlepiej. Miał wcześniej Hermesa i porównywał łeb w łeb w swoimi systemie, podobnie jak kilka innych rozwiązań (chwalił jeszcze jakieś i2s z maliny) i sprzedał Hermesa bo singxer wypadł mu lepiej dźwiękowo a do tego taniej. Było też kilka głosów dotyczących daców metrum, że też działa, bo generalnie interfejs I2S jest ten sam. Swoją drogą były też fotki i opisy, że Hermes to po prostu malina, dopieszczona przez Sonneta.

Co ciekawe, jeden z ludzików wklejał korespondencję s serwisem Sonneta, który twierdził, że Singxer z Sonnetem nie zadziała. Konkluzja była, że to ściema Sonneta, aby sprzedawać swoje wyroby...

 

Nie wiem u mnie działa. Mam tylko problem z driverem Singxera (kernel striming), WASAPI, ASIO i pozostałe działają bez żadnego problemu, a problem to bardziej kwestia konfiguracji mojego PC u kolegi działał bez problemu na starszych driverach w trybie kernela.

Osobiście nie sprawdzałem, nie miałem takiej możliwości.

Na Sigxera nakierowały mnie wpisy na którymś forum anglojęzycznym, nie pamiętam gdzie dokładnie bo przeczytałem chyba wszystko w Internecie w temacie interfejsu. Człowiek który pisał, twierdził, ze przetestował wszystkie możliwości, i Singxer wypadł mu najlepiej. Miał wcześniej Hermesa i porównywał łeb w łeb w swoimi systemie, podobnie jak kilka innych rozwiązań (chwalił jeszcze jakieś i2s z maliny) i sprzedał Hermesa bo singxer wypadł mu lepiej dźwiękowo a do tego taniej. Było też kilka głosów dotyczących daców metrum, że też działa, bo generalnie interfejs I2S jest ten sam. Swoją drogą były też fotki i opisy, że Hermes to po prostu malina, dopieszczona przez Sonneta.

Co ciekawe, jeden z ludzików wklejał korespondencję s serwisem Sonneta, który twierdził, że Singxer z Sonnetem nie zadziała. Konkluzja była, że to ściema Sonneta, aby sprzedawać 

Przechwytywanie.PNG

Znalezione szybko, nie dokładnie o ten wpis mi chodziło, ale wnioski jak widać się pokrywają.

obrazek pochodzi z wątku:

https://forum.headphones.com/t/sonnet-audio-morpheus-dac-official-thread/11533/37?page=3

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To jeszcze podzielę się jednym doświadczeniem.

Kolejny progres udało mi się osiągnąć poprzez zastosowanie podstawek pod DAC.

Próbowałem użyć CeraBall (finite elemente) tu nie wypadło najlepiej. Poprawiła się precyzja i przestrzeń, ale kosztem barwy i pewnego osuszenia średnicy. Kompromis nie do przyjęcia.

Kolejne były podkładki sorbotanowe Pangea - niestety porażka. dźwięk zrobił się kluchowaty. Zyskał dociążenie i ciepełko, ale stracił precyzję i szybkość, dźwięk zrobił się jakby rozmyty.

Strzałem może nie w 10, ale w 9,5 okazały się Sort Kone (nordost). Użyłem wersji BC (brąz z ceramiczną kulką). Dźwięk zyskał na wypełnieniu, wokale zyskały lepsze kształty, dłuższe wybrzmienia instrumentów, poprawiła się przestrzeń. Jedyną negatywną konsekwencją jest minimalnie gorsza mikrodynamika, pewne ograniczenie ataku. Wada niewielka w skali, czasem na pograniczu autosugestii, jak dla mnie akceptowalna. Te podstawki zostają u mnie na dłużej.

Dla zobrazowania sytuacji, DAC stoi na stelażu  Rogoz, mocowanym do ściany, blacie z grubego, lakierowanego MDF- stojącego na kolcach stalowych. Podstawki podkładane były pomiędzy urządzeniem, a blatem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności