Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zalecenie producenta E1DA 9038S G3 odnośnie adapterów 2.5-3.5mm


x86

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem powodu dla którego producent ostrzega przed stosowaniem adaptera 2.5mm do 3.5mm z E1DA 9038S G3 :
https://e1dashz.wixsite.com/index/faq

 

Do Tempotec Sonaty E44 to nawet fabrycznie dołączona jest przejściówka z 4.4 na 3.5mm.

 

Gdzieś, coś, kiedyś trafiłem że przy wzmacniaczu odradzano podłączanie kabla z jack 6.3mm przez przejściówkę XLR 4 pin do wyjścia zbalansowanego. Tylko dlaczego ? Wspólna masa szkodzi wzmacniaczom lub innym scalakom ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W balansie nie ma masy. Są 4 wzmacniacze które podają L+, L-, R+,R-. Zwierając dwa wzmacniacze o polaryzacji ujemnej " - " możesz je spalić.

Edytowane przez espe0
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, espe0 napisał:

W balansie nie ma masy. Są 4 wzmacniacze które podają L+, L-, R+,L-. Zwierając dwa wzmacniacze o polaryzacji ujemnej " - " możesz je spalić.

Dzięki. Czyli można rozumieć, że Tempotec wstawił coś dodatkowego dla ochrony - jakieś zabezpieczenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, cpu1 napisał:

Dzięki. Czyli można rozumieć, że Tempotec wstawił coś dodatkowego dla ochrony - jakieś zabezpieczenie ?

Ich przejściówka mogła mieć jakiś element oporowy. W tego typu połączeniach ZAWSZE będzie słychać trochę lewego kanału w prawym i prawego w lewym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, espe0 napisał:

Ich przejściówka mogła mieć jakiś element oporowy. W tego typu połączeniach ZAWSZE będzie słychać trochę lewego kanału w prawym i prawego w lewym.

Aha to logiczne bo jeżeli dobrze zrozumiałem następuje mieszanie kanałów przez "przebicia" na wzmacniaczach L- i P-.

Sprawdzę miernikiem przejściówkę za jakiś czas jak Sonata przypłynie do mnie bo znowu zamówiłem ją :) Tym razem z myślą o podpinaniu pod tor stacjonarny przez przejściówkę 4,4mm-2xXLR i ta jej lekkość grania którą warto mieć dla części gatunków.

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak się wtrącę -> znaczy nie powinno się podpinać słuchawek z kablem zbalansowanym z przejściówkami na niezbalansowane? 

Czyli właśnie np. 2.5 mm na 3.5 mm. 

 

Dokupiłem sobie taką (oprócz 2.5 mm na 4.4 mm) żeby używać z kablem zbalansowanym zakończonym wtykiem 2.5 mm którego miałem do Hawków.

Obie od Thieaudio (dodawane do jakichś słuchawek). Generalnie to chciałem używać tej balans-balans ale okazało się że wyjście 4.4 mm miałem uszkodzone w DAPie, więc sobie zacząłem korzystać z tej drugiej. 

 

Nic mi się z wyjściem niezbalansowanym złego nie działo. 

 

Generalnie wydawało mi się że gdzieś widziałem ostrzeżenie żeby nie podpinać słuchawek z kablem niezbalansowanym do wyjścia zbalansowanego bo można wzmacniacz uszkodzić, ale może to działa też w drugą stronę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Undertaker napisał:

Że tak się wtrącę -> znaczy nie powinno się podpinać słuchawek z kablem zbalansowanym z przejściówkami na niezbalansowane? 

Czyli właśnie np. 2.5 mm na 3.5 mm. 

 

Dokupiłem sobie taką (oprócz 2.5 mm na 4.4 mm) żeby używać z kablem zbalansowanym zakończonym wtykiem 2.5 mm którego miałem do Hawków.

Obie od Thieaudio (dodawane do jakichś słuchawek). Generalnie to chciałem używać tej balans-balans ale okazało się że wyjście 4.4 mm miałem uszkodzone w DAPie, więc sobie zacząłem korzystać z tej drugiej. 

 

Nic mi się z wyjściem niezbalansowanym złego nie działo. 

 

Generalnie wydawało mi się że gdzieś widziałem ostrzeżenie żeby nie podpinać słuchawek z kablem niezbalansowanym do wyjścia zbalansowanego bo można wzmacniacz uszkodzić, ale może to działa też w drugą stronę? 

W drugą stronę jest bezpiecznie. Z kabla zbalansowanego możesz bezpiecznie zrobić na przejściówce single ended.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności