Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Violectric DHA V590 PRO, THX AAA887, Matrix element i, Smsl500


Rekomendowane odpowiedzi

Choinka ubrana;)

 

Będę sprawdzał kilka urządzeń.

Na kilku parach jak dla mnie dobrych słuchawek. Postaram się napisać wrażenia za jakiś czas.

 

Poza tymi w temacie jeszcze AIM sc808 po wlutowaniu 4go gniazda dip8(bez ograniczeń)

Z zamontowanymi obecnie burson ViVid V6 x2 i burson V5i x2.

 

Słuchawki jakich będę słuchał to:

Ether flow

Hifiman;

He400i

Sundara(na padach z szuflady i kablu zrobionym w domu)

I inne...

 

I iem'y takie jak;

UM Mest

Moondrop blessing 2

Kz ZAX

I inne ;)0aabff1aeb6f428035e438e60e094f7a.jpg7f2e067e139c073e187e2b181a7c93c6.jpg77ea6290f16aa40073d63b294dbd6219.jpg

 

Wysłane z mojego IN2020 przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut poszło smsl, podłączone kablami zbalansowanymi do kolumn głośnikowych T+A spectrum active II - tutaj dźwięk wygładzony i trochę zamulony. Bas nawet fajny choć brakowało mu dynamiki i precyzji. Średnica i góra pod kołderkądefault_wink.png na średnicy jeszcze delikatny nalot nosowosci.
Na słuchawkach - szczerze przyznam że nie podszedł mi za bardzo charakter smsl'a i nie poświęciłem mu za dużo czasu bo wyżej wymieniona specyfika była przez słuchawki również odczuwalna.
Podłączyłem więc do smsl, monoprice po balansie. Z dziurki 6,3 trochę trochę rozjaśnione i było ogólnie lepiej jednak monoprice też miał dla mnie swój charakter nienaturalności więc po kilku próbach na różnych parach słuchawek wyłączyłem go.
Próbowałem smsl dać jeszcze więcej czasu na HiFi jednak nie mogłem się przyzwyczaić.

Następny w kolejce Matrix element I:
Tutaj była przepaść bo dynamikę i przyjemność tonalną dla mnie ma rewelacyjną.
Czy to z HiFi - basy miały znacznie lepszy kontur, wykop, lekko podbite dolne pasmo basu ale wszystko spójne.
Wokal żywy i góra też bardzo poprawna bez żadnych natarczywych ataków. Jakościowo znacznie wyżej niż smsl.

Violectric - na HiFi trochę się zawiodłem przechodząc z matrixa. Nie było źle, słychać jakość ale żadnego polotu. Bas mial jakoś mało wykopu był stonowany i najniższych pasm musiałem się doszukiwać bardziej.
No scenę miał bardzo fajną w sumie ale nadal chętniej HiFi odpalałem z matrixa;)
Słuchając z dziurki 6,3 było lepiej niżeli HiFi, na początku zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Napowietrzenie i kontrola wszystkiego była super ale przy porównaniach z matrixem dłużej podpięty zostawałem do matrixa bo miał to cośdefault_wink.png

Podsumowując całe zajście. Delikatnie się zawiodłem na vio, myślałem że zagra mi to najlepiej bezapelacyjnie ale co się okazało przy bezpośrednich porównaniach do customowego aim'a - w większości został zwycięzcą kilku spotkań z ludźmi, którzy również się w to bawią. Powala dynamiką, wokalem i głębią sceny. Sam byłem zaskoczony ponieważ myślałem iż zakupię coś z testowanych sprzętów i nie spodziewałem się, że aim po włożeniu około tysiaka jest na takim poziomie.

Koledzy, którzy byli u mnie a są na forum również zachęcam do wypowiedzi:)

Dodam jeszcze, że jest to opinia subiektywna i każdy powinien sprawdzić sam przed zakupem:)

Pozdrawiam

Wysłane z mojego IN2020 przy użyciu Tapatalka



A zapomniałem dodać ważnej informacji;
Matrix element I - każde słuchawki brzmiały mi na tym fajnie ale ETHER FLOW z tym matrixem to chyba najlepsza synergia w tej cenie.

Wysłane z mojego IN2020 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności