Jump to content

Fiio FH9

tomanio1

Recommended Posts

gScreenshot_20211111-000545_Drive.thumb.jpg.e0be5375048972f82b279c0e91c4a65f.jpg

Wchodzą FH9 za 500 euro. Jestem ciekawy jaki zrobili progres w stosunku do FH7. 6 BA+ 1DD. To może być kozak. Do zestawu dołączony jest kabel z czystego srebra. FH7 nawet mi się podobały, miałem je kilka miesięcy. Potem zastąpiłem je ISN H40, które mam do dziś. 

• Like 1

• 1 month later...

1a.jpg

Mam, obfotografowałem i posłuchałem 5 minut.

Zaskoczyły mnie kolory, bo widziałem szarą i matową wersję, a okazuje się, że jest też czarna i połyskująca ze złotymi akcentami. Wykonanie niestety bez szału - połyskujące wykończenie nie jest lustrzane, widoczne są płytsze i głębsze rysy. Dorado 2020 czy Solaris 2020 to nie są. Matowoszare pewnie bezpieczniejszy wybór... 

Brzmienie zdecydowanie inne od FH7, raczej w stronę FD7 - góra dużo spokojniejsza na filtrach zbalansowanych, dół mocno dociążony. Mniej analityczne.

2a.jpg

Edited by maciux
  • Like 3

Jak góra spokojniejsza, niż w FH7, to już brzmi ciekawie. 

@maciux - jest szansa na krótkie porównanie do Dorado 2020? Na head-fi piszą o angażującym, kolorowym graniu i mocnym basie. Brzmi nieco podobnie, choć spodziewam się dużych różnic.

19 godzin temu, Dirian napisał:

Jak góra spokojniejsza, niż w FH7, to już brzmi ciekawie. 

@maciux - jest szansa na krótkie porównanie do Dorado 2020? Na head-fi piszą o angażującym, kolorowym graniu i mocnym basie. Brzmi nieco podobnie, choć spodziewam się dużych różnic.

Pewnie, nie zabraknie porównania z Dorado 2020. Różnic jest jednak sporo, ale o tym wkrótce.

Angażujące, kolorowe granie - zgadzam się. Mocny bas - częściowo tak, ale nie do końca. Dół nie jest jeszcze ekstremalnie podbity, słychać pewien priorytet, ale (na szczęście) bez przesady :)

Jeszcze odnośnie FH7 vs FH9 - rzeczywiście słabsza góra dobrze robi. Jednak nie ścięto jej zupełnie, o zamuleniu, zgaszeniu czy roll-offie jeszcze nie ma mowy. Co innego, że jest już wyraźne przejście z analityczności na muzykalność. FH9 to generalnie bardziej "audiofilskie" strojenie, podobnie było w przypadku FD7 i tutaj podobieństwa słychać.

• Like 2

• 3 weeks later...

Jak to się ma do FH7? Klasa lepiej? Czy inaczej?

Mam FH7 podpięte do Fiio LC-BT2, taki naszyjny bluetooth/dac/amp i nie narzekam na górę. Słuchałem FH5 i tam mi góry brakowało, bo skupione są na basie (zacnym, ale góry jakby mniej). Jak FH9 wypadają do FH7, co jest lepiej?

A jak FH9 mają się w pórwnaniu do jakiśc Empire Ears, Andromedy Campfire, albo LimeEars?