Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

IEM do 1500 zł


kubachim

Pytanie

Cześć,

 

Szukam nastepcy moich FLC8n. Brzmieniowo lubię taki klimat - w górze trochę iskierek, granie dosyc szerokie, z pazurem. W metalu się super sprawowały.

Niestety mam dwa problemy z nimi. Pierwszy to luzujace się gniazdo w jednej słuchawce (nieszczęśliwy "wypadek" się do tego przyczynił), wtyk potrafi się wysuwać przy żwawszym spacerze.

Drugi to przeciętna izolacja i dosyć mocno słyszalny szum wiatru - przypuszczam ze wystające filtry się do tego przyczyniają.

 

Zatem szukam czegoś grającego podobnie, może w trochę wyższej klasie, z conajmniej zbliżona izolacją i wygodą. W grę wchodzą słuchawki z gniazdem 2-pin, żeby wykorzystać kabelek Dunu DUW-02 i modułowy wtyk. Będzie parowane z HiBy R3 Pro, może kiedyś zmienię DAPa, ale raczej nieprędko.

Z chęcią szedłbym w Fiio FH5 albo FH7, ale na żadnych tipsach nie udało mi się dobrego seala złapać. Ergonomicznym ideałem był Fiio FA1 i takie kształty aprobuję.

 

Co ciekawego warto sprawdzić w zakresie do 1.5 tys. zł?
Rozważam Moondropy Blessing 2, ale raz że podrożały sporo, dwa że wyglądają na wielkie, nie ma problemu z sealem?

Edytowane przez kubachim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
  • MP3store

Ciekawym rozwiązaniem według nas byłby model ze stajni Kinery o nazwie Freya. Wyjątkowo ciekawa pozycja zamykająca się w tysiącu złotych oferująca przejrzyste brzmienie z delikatnym akcentem na środku pasma. Ergonomicznie przypominają FA1 choć osobiście skłaniałbym się że ich kształt jest nawet lepszy. Dostępne u nas do odsłuchu wraz z niedawno wypuszczonymi FH5s i FH5s Pro, które ergonomicznie są również na plus w stosunku do starych modeli. Zapraszamy!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za sugestie.

 

Ikko OH1 i bodajże OH10 kiedyś słuchałem i taka ok Vka, ale miałem trochę problem z sealem też (strasznie parszywe prawe ucho mam). Nie wiem czy lepsze w moich uszach of FLC.

 

Fearless S8F ktoś zna może albo inne doki z tej stajni?

Generalnie nie musi być Vka, moze być ciut bardziej liniowo, istotne jest to, ze jestem lekkim trebleheadem, ale nie znoszę sybilantów. Lubię sporo fajnej góy, szybkiej, z ładnym rozciagnięciem, ale i gładko, bez sypania szkłem.

Edytowane przez kubachim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Próbowałeś może jakieś większe pianki lub np. jakieś tipsy od AZLA Sednaearfit? Oferowane są one w łącznie 6 rozmiarach. Alternatywnie można spróbować wykonać customowe tipsy (cp. u Custom Art), bo w tym przedziale cenowym chyba jeszcze nie warto szarpać się na całe doki customowe.
Jeśli chodzi o Blessing 2, to z tego co pamiętam miały one szeroką tulejkę (6 lub nawet 6,5mm).
(Jeśli chciałbyś się kiedyś jeszcze raz przymierzyć do FH7, to zapraszam do forumowego komisu. :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pianki u mnie odpadają, przy codziennym użytku miesiąc, max 1.5 miesiąca i się niszczą.

Szerokość tulejki jeszcze nie jest problemem, ale muszę mieć możliwość dość głebokiej aplikacji, FH7 było na tyle na styk, że było ok jak siedziałem, ale wystarczyło pospacerować chwilę, żeby musieć poprawiać.

 

Custom Tipsy mam do Earsonics ES3 i z nich zrobiłem takie robocze woły z UTWS3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dzięki za sugestie.
 
Ikko OH1 i bodajże OH10 kiedyś słuchałem i taka ok Vka, ale miałem trochę problem z sealem też (strasznie parszywe prawe ucho mam). Nie wiem czy lepsze w moich uszach of FLC.
 
Fearless S8F ktoś zna może albo inne doki z tej stajni?
Generalnie nie musi być Vka, moze być ciut bardziej liniowo, istotne jest to, ze jestem lekkim trebleheadem, ale nie znoszę sybilantów. Lubię sporo fajnej góy, szybkiej, z ładnym rozciagnięciem, ale i gładko, bez sypania szkłem.

Ja miałem przez jakiś czas S8Z i jak dla mnie szkło straszne, bardzo fajne, rozdzielcze słuchawki, ale tych wysokich się słuchać nie dało. Ciepła na dole też brakowało...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 9.11.2021 o 13:02, kubachim napisał:

Rozważam Moondropy Blessing 2, ale raz że podrożały sporo, dwa że wyglądają na wielkie, nie ma problemu z sealem?

Do metalu raczej nie polecam. Świetne słuchawki, ale imo trochę za chudo na dole, nie będzie mocy. Do propozycji Kolegów wyżej dorzucił bym też Anew Xone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 12.11.2021 o 14:07, dweet napisał:


Ja miałem przez jakiś czas S8Z i jak dla mnie szkło straszne, bardzo fajne, rozdzielcze słuchawki, ale tych wysokich się słuchać nie dało. Ciepła na dole też brakowało...

Dzięki, zanotowane, jak patrzyłem kiedyś na pomiary to daleko od siebie nie są S8Fi S8Z.

 

1 godzinę temu, Najner napisał:

Do metalu raczej nie polecam. Świetne słuchawki, ale imo trochę za chudo na dole, nie będzie mocy. Do propozycji Kolegów wyżej dorzucił bym też Anew Xone.

Też do listy dodane :)

 

Generalnie żeby nakierować co lubię, to DT990 Edition z padami od T1 i wkłądkami od Amironów + Zen Stack to setaw bardzo blisko perfekcji w temacie sygnatury dla mnie.

Gdyby do 2k dało radę dorwać Andromedy w dobrym stanie, to bym się nie zastanawiam, ale poniżej 2k to tlyko kiedyś jakieś obdrapańce widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności