Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DC05


Aventus

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem do ibasso w sprawie sterowników pod okna i chyba nie będzie ,odpowiedź poniżej

Czyli odtwarzanie dsd pod oknami można zapomnieć.

 

New

Paul - iBasso
Joined
Jan 7, 2015
Posts
2,287
Likes
3,460
Location
ShenZhen, China
Hello . When the drivers for dc05 There is a device with no drivers. regards
Hello,

The DC05 is plug and play.

Paul
Edytowane przez pua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu słuchania muszę powiedzieć, że nie podoba mi się ten ich nowy twór, coś z tym dźwiękiem jest nie tak. Na stronie od pomiarów twierdzą, że to może być kwestia bardzo wysokich zniekształceń intermodulacyjnych (cokolwiek to znaczy, nie wnikam ;)), dla mnie w każdym razie dźwiękowo to nie jest ta jakość, której oczekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, hordej napisał:

@Kuba_622

Co w takim razie w podobnej cenie proponujesz?

 

Nie wiem, w tej cenie to DC05 jest dobry :) DC03 wypada o wiele lepiej w pomiarach, ale na słuch to było mi je ciężko odróżnić (może to zależeć od użytych słuchawek). Subiektywnie, dla mnie najlepiej grające tanie urządzenie jakie słyszałem to Shanling M0, jednak dla wielu może być niewygodny (używam go jako DAC do laptopa, jako DAP wygoda jest taka sobie).

 

Jakby kogoś interesowały pomiary:

 

DC05

 

THDN-Ratio-vs-Measured-Level-ALL.jpg

 

Trochę więcej mocy niż DC03, ale wyższe zniekształcenia (ale i tak niesłyszalne, bo muzyka je maskuje).

 

DC03

 

THDN-Ratio-vs-Measured-Level-3.jpg

 

SINAD 2Vrms DC05 94 dB, DC03 113 dB

Dynamika DC05 122 dB, Dc03 128 dB

 

Ale te różnice nie są słyszalne ;)

 

Pomiary w których DC05 wypada źle

 

SMPTE-Ratio5-1024x906.jpg

 

 

DC03

 

SMPTE-Ratio-1024x863.jpg

 

Edytowane przez Kuba_622
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Aventus napisał:

@bigmaras, produkt nie jest obecnie dostępny. Co się stało, że aukcje zakończone, jakieś problemy?

Jakbym wszystko sprzedał to raczej nie miałbym problemów. 😜 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, hordej napisał:

Jak wgrać nowe firmware?

Całkiem prosto, ściągnij firmware, rozpakuj i tam znajdziesz instrukcję. Trzeba podłączyć do komputera przez USB i odpalić programik (zakładam, że do DC05 jest analogicznie).

image.png.9e0b7effbda4e2a8ae67c762798fa2b2.png

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś oznaczenia kolorów? Nie wiem co oznacza biały kolor. Jak próbuje podlaczyc do pc to swieci na bialo i nie wykrywa mi go. 

Aa i czy da się sprawdzić czy update firmware przebiegł pomyślnie? Tzn niby w tym programie pisze ze oki, ale czy np. Menedżerze urządzeń zmienia sie wersja jakas czy cos? Aktualizacje próbowałem na lapku tam bez problemu wykrywa ibasso

Edytowane przez hordej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różowy - mqa

Zielony - 44100/48000 Hz

DSD - pewnie biały

Czerwony - stan czuwania ;)

 

Mały grzeje się do 33 st (20 otoczenie) także bateryjki będą lecieć w oczach ;)

 

Nie ma problemów jak z dc03 na platformie ryzen, dc5 działa już poprawnie. 

Edytowane przez hibi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A u mnie uapp przestał odtwarzać mqa. Dziwne, bo jeszcze kilka dni temu wszystko było ok. U kogoś występuje ten problem? Dioda świeci na zielono bez względu na rodzaj pliku.


Już wszystko w porządku. Okazało się, że po aktualizacji przywróciło na MP4



Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka



bf1be63c97beaff7489210ca221a09d2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ok, udało mi się wyciągnąć od Marasa jakąś zagubioną sztukę, którą mi puścił w bardzo dobrej cenie i po kilku dniach odsłuchów kilka spostrzeżeń, na razie tylko na KZ Zax, ale potem dopiszę co nieco z Monolithami.

Jest szybko. Bardzo dobra separacja i lokowanie instrumentów. Ciepełka, barw nie uświadczycie, tutaj trzeba manewrować słuchawkami i eq. Wydaje mi się, że gra dość blisko, przez co ma się wrażenie, że scena na szerokość nie jest wybitna, za to jest bardzo fajne wrażenie głębi. Ale to będę musiał sprawdzić dokładnie z Monolami. Bas szybki, mocny, ale bez przesady. Basowe słuchawki dalej będą basowe, te lżejsze raczej też nic dodatkowo nie dostaną. Za to nie uświadczyłem rolloffa na niskim basie. Za dwie stówy z hakiem bardzo dobre granie, bardzo podoba mi się obecny posty postęp i miniaturyzacja

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności